.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 22 от общо 22
  1. #1
    Аватара на vodolei4e_m
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    Русе
    Мнения
    665

    Глобалното затопляне - мит или реалност

    "Глобалното затопляне било велика измама
    Информацията за глобалното затопляне е една от най-великите измами в историята на човечеството.


    Това твърди Джон Колеман, основател на американския телевизионен канал The Weathеr. Според него, някои учени от дълго време манипулират данните с цел да създадат илюзия за бързо глобално затопляне. Техните действия са повлияни от политически мотиви, а правителствата насочват огромни средства за изследвания, за да поддържат илюзията, пише Колеман в сайта на ICECAP - Международен проект за оценка на измененията на климата и околната среда.
    Колеман е на мнение, че влиянието на човека върху климата въобще не е катастрофално и, че планетата ни не я чака гибел от претопляне. Проблемът не се свежда до политика и религия, а е въпрос на наука и метеорология – област, в която създателят на The Weather се смята за капацитет след многото прочетени статии и разговори с учени.
    До 10-20 години измамата ще стане очевидна и балонът на глобалното затопляне ще се спука, твърди Колеман. Прогнозите за повишаване на температурите, топене на полярните ледове и наводнения няма да се сбъднат и всички ще разберат, че са били лъгани, убеден е той. Колеман не пести критиките си към големите информационни канали и политиците. CNN, CBS и NBS активно поддържали заблудата, наред с Демократическата партия, губернаторът на Калифорния Арнолд Шварценегер и преподаватели в учебните заведения. "

    Ето на какво се натъкнах в и-нет... Мислите ли, че е вярно..? изкажете мнение по темата "Глобалното затопляне"...

  2. #2
    Супер фен Аватара на slavito007
    Регистриран на
    Dec 2006
    Град
    Sin City
    Мнения
    1 768
    Да бе. И такива сме чували, отминало и заминало.
    Глобалното затопляне си е реалност и трябва да направим нещо за да го забавим, защото няма как да се спре.


    п.с.:И с тая статия автора какво иска да каже ?!
    "Тъпчете атмосферата с боклуци, замърсявайте води и земя, да не пука." ????
    Ама вече ми писва от такива.
    п.с.2.: И под "автора" нямам в предвид автора на темата .
    Цитирай Първоначално написано от charlotte^
    Цитирай Първоначално написано от thefreak
    Известно ли ти е с какво се пълни пениса като се втвърдява ?
    Сигурно с ракия.
    Мисля да ги наритам или да падна върху тях, но този път нарочно Mad Surprised

  3. #3
    Аватара на ^Sam90^
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    София
    Мнения
    1 173
    Ох, еми вярвайте на някви смехурковци, тогава. Естествено, че е реланост - вече всеки сам за себе си може да види доказателствата, стига да е учил малко Физика.
    And now I make a spell,
    "forget I've ever been here"!
    Don't ask, I won't tell,
    may all of our pain dissapear!


  4. #4
    Супер фен Аватара на tItEufFf
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    Франция
    Мнения
    2 673
    Това се е смятало за мит преди около 5 години...По принцип глобалното затопляне трябвало да започне след 20-30 години...А то започна сега. Това си реалност, няма съмнение

    Le Hainaut volley,
    plus qu'une

  5. #5
    Guest
    мм, мисля, че е добра работа да изгледате "The Inconveniet Truth" на Ал Гор, за да видите идвете точки. статията коят оводолейчето показва е всъщност критика към този филм.

  6. #6
    Мега фен Аватара на malka_sladuranka
    Регистриран на
    Nov 2006
    Град
    София
    Мнения
    4 151
    Това и аз го четох вчера.
    Честно казано незнам какво да мисля.
    Ще е хубаво текста от статията да е истина, но съм по-склонна да вярвам, чв автора е взел доволна сума за написването на тези неща.
    Учила съм екология и продължавам да уча, както и виждам, че с климата наистина се случва нещо...
    Ще видим де...

  7. #7
    Супер фен Аватара на Momchence
    Регистриран на
    Sep 2004
    Град
    София
    Мнения
    1 544
    След като виждам и усещам промените върху себе си няма в какво да се съмнявам или колебая. Тея наводения, горещини и жеги никога не ги е имало или ги е имало преди много време като аномалии. Като се случат някфи неща две или повече поредни години вече не е аномалия...
    Birdy birdy in the sky dropped a poopy in my eye, I don't worry I don't cry, I'm just happy that caws can't fly!

  8. #8
    Аватара на vodolei4e_m
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    Русе
    Мнения
    665
    и аз като вас, струва ми се...как да кажа... тая тема е абсурдна тея доказателства... май наистина доста са му платили на тоя човек да го напише тва... глобалното затопляне и според мен е факт и необратим процес

  9. #9
    Мега фен Аватара на bulgarche
    Регистриран на
    Dec 2004
    Град
    Стара Загорка
    Мнения
    8 699
    Е да, няма го...и белите мечки не газят в киша и имат сууупер големи теритоии, които всяка година се увеличават..и един мармот завива шоколада в станиол

  10. #10
    miiitttttttttt pylna glupost ..nqma nikvo globalno zatoplqne ....

  11. #11
    Мега фен Аватара на bulgarche
    Регистриран на
    Dec 2004
    Град
    Стара Загорка
    Мнения
    8 699
    Глобалното затопляне е факт, както сме и в период на ледников период

  12. #12
    Мега фен Аватара на RoyTheReaper
    Регистриран на
    Nov 2005
    Мнения
    3 133
    Звучи удобно.

  13. #13
    Мега фен Аватара на bulgarche
    Регистриран на
    Dec 2004
    Град
    Стара Загорка
    Мнения
    8 699
    Цитирай Първоначално написано от Lake_bodom
    Звучи удобно.
    За? Дали?

  14. #14
    Мега фен Аватара на RoyTheReaper
    Регистриран на
    Nov 2005
    Мнения
    3 133
    Цитирай Първоначално написано от Аз съм БЪЛГАРЧЕ
    Цитирай Първоначално написано от Lake_bodom
    Звучи удобно.
    За? Дали?
    Говорех за заглавния пост.

  15. #15

    Регистриран на
    Feb 2007
    Град
    Pink Paradise
    Мнения
    333
    Според мен глобалното затопляне си е факт. Усещат се климатичните изменения.
    Simplicity, complexity, oh what a tragedy! Reality, insanity, strange normality. Incredible, untouchable, but just visual...

  16. #16
    Супер фен Аватара на XceSS
    Регистриран на
    Oct 2007
    Град
    Бургас :)
    Мнения
    2 480
    Имаше 1 такъв филм Неудобна истина се казваше и той е нещо като документален тоест той си е документален де както и да е.Там казаха че ако не се намали изхвърлянето на въглероден двуокис май до 50 години Ню Йорк,Л.А.,половин Индия и др. няма да ги има !!! Така че си е реалност !!!
    Цитирай Първоначално написано от AnincetoSexy
    Дърпаш кредит .. Водиш я на Слънчев бряг ,там на ресторант .. после на бар ,и към 4-5 сутринта в хотелската стая на 'Чаика' я събличаш .. Ако ти откаже ,значи мнооооого си се прецакал ..

  17. #17
    Не виждам смисъл за лъжат за такова нещо. А и - огледайте се около себе си, вижте колко е откачено времето. Такива резки промени и разлики не са нормални. И е така от определен период, не е просто единичен случай. Има глобално затопляне и никой не може да ме убеди в противното.

  18. #18
    Мисля,че глобалното затопляне е факт например тази зима заедно със предишната за мен не са нормални няма сняг както преди,а само дъждове и някво неопределено време

  19. #19
    Супер фен Аватара на HePeAJIeH
    Регистриран на
    Jul 2007
    Мнения
    1 252
    Само забележете последните пет години колко горещи лета имахме! А за изминалото лято да не говорим-имаше 40+ градуса темпелатура

  20. #20
    Аватара на vodolei4e_m
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    Русе
    Мнения
    665
    Цитирай Първоначално написано от XceSS
    Имаше 1 такъв филм Неудобна истина се казваше и той е нещо като документален тоест той си е документален де както и да е.Там казаха че ако не се намали изхвърлянето на въглероден двуокис май до 50 години Ню Йорк,Л.А.,половин Индия и др. няма да ги има !!! Така че си е реалност !!!
    az ako ti kaja 4e 4erno more 6te zalee varna i burgas do 20 godini 6te povqrva6 li?
    ne vqrvai na vsi4ko koeto 4ete6 ot i-net ( i ne samo), nai ve4e predskazaniq...
    P.P. ne zabravqite 4e i planetata se izmestva ot svoqta orbita t.e. se promenq i vremeto(klimati4noto) ne e samo globalno zatoplqne, no opredeleno i to e fakt

  21. #21
    Реалност е..само почакайте да видим дали ще е брутално мазало след няколко години.
    Simplicity is harder than complexity.
    Прост народ - слаба държава!
    Има три вида хора. Част от проблема, част от решението и част от пейзажа.

  22. #22
    Цитирай Първоначално написано от AnTiBuLLsHiTs
    Реалност е..само почакайте да видим дали ще е брутално мазало след няколко години.
    Вече нямам търпение! Искам по-бързо да стават големите работи
    Тъй красиви, тъй наивни,
    плискат по всяка капандура.
    И докато наливат тъй проливни,
    виждаш всичко друго колко малко струва....

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си