.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 13 от общо 13
  1. #1
    Аватара на vodolei4e_m
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    Русе
    Мнения
    665

    Въпрос за мъдреците

    Та... От 2 години някаъде почнаха да ми растат мъдреците(т.е. 8-мите зъби), че и 4-те едновременно, всеки месец поне по една седмица ме боли поне единия , някой път и повечко и е страшно, писна ми да пия аолини и т.н. Ако някой знае за какво приказвам и тая ужасна тъпа болка , може ли да каже какво може да се направи за да не я чувствам, защото е ужасно.

  2. #2
    Супер фен Аватара на iPurple
    Регистриран на
    Jun 2008
    Мнения
    1 278
    Maйка ми имаше проблем с единя мъдрец стана и много зле и я болеше много и и го извадиха.. разбирам те, мъдреците много болят най-добре отиди на зъболекар той най-добре ще ти каже какво да вземеш. Успех
    Fall down seven times..
    Stand up eight.

  3. #3
    Аватара на amazonkata90
    Регистриран на
    Jun 2008
    Град
    паралелно
    Мнения
    454
    Така. Първо, да отидеш на зъболекар е задължително. По принцип мъдреците се водят, че са "лоши" зъби и не е хубаво да те болят. Така че, отивай по-скоро, защото а направиш някой абцес, а разбереш какво е истинска болка.
    Nobody is perfect.
    I am Nobody.

    Някои хора казват, че искат да купят света. Съжалявам, но не го продавам!

  4. #4
    nai-dobre gi izvadi predi da sa ti napravili golqm problem 4e na mai4eto i 4-te i stanaha mn zle i togava kva e bolkata...

  5. #5
    Аватара на sexy_baby_originale
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    .::.:Светът на любовта:.::.
    Мнения
    626
    Ужасно е да те боли зъб.Болката е по-лоша и от това да ти забиват пирони в задника.Моят съвет е да отидеш на зъболекър и да си миеш по-често зъбките.
    Обичам всеки твой стен и как остава отпечатък вътре в мен!

  6. #6
    Супер фен Аватара на pifiella
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Шоколадовия град
    Мнения
    2 456
    на колко години растат мъдретците,аз съм на 14 и 2 ми растат в момента?
    Хората понякога не забелязват как плаче през ноща този,който върви в живота смеейки се!

  7. #7
    Аватара на amazonkata90
    Регистриран на
    Jun 2008
    Град
    паралелно
    Мнения
    454
    При всеки е различно - най-често в границата между 13 и 20 години. И не гледай кога е започнал да расте, а кога вече е пробил изцяло . Примерно на мен първият ми мъдрец проби на 14 или 15, след 2 години вече беше напълно пораснал, след още два месеца ми го извадиха, защото ме болеше... Вторият пак го гледам, че някъде от година вече пробива, ама засега слава богу нямам проблеми с него. Иначе от другите два ни вест, ни кост ( и по добре ).
    Nobody is perfect.
    I am Nobody.

    Някои хора казват, че искат да купят света. Съжалявам, но не го продавам!

  8. #8
    Цитирай Първоначално написано от amazonkata90
    Така. Първо, да отидеш на зъболекар е задължително. По принцип мъдреците се водят, че са "лоши" зъби и не е хубаво да те болят. Така че, отивай по-скоро, защото а направиш някой абцес, а разбереш какво е истинска болка.
    Лоши зъби,друг път. По принцип по времето на пещерния човек мъдреците са били зъбите,с които се е дъвкало суровото месо/малко праистория/. Днес са си загубили предназначението и се водят безполезни. Поради тази причина обаче на много хора,поради и генетични изменения през хилядолетията мъдреците често не могат да се вместят в челюстта като започнат да растат и стават излишни,създавайки един куп проблеми. Но ако челюстта ти е нормална,мъдреците не би трябвало да бъдат какъвто и да е било проблем.

    По темата: Мажи си венците,под които излизат мъдреците с едно лекарство Индекстол-то е за възпаления по венеца,израстване на мъдреци и др.Не пий много Аулин и Нимезил,освен ако не е много спешно нещо,защото те много вредят на организма.
    Иначе мъдреци могат да пораснат и в пубертета,може и след 30-годишна възраст. Аз на 15г вече бях с 4 мъдреца.
    Why'd you go and break what's already broken..I try to take a breath but I'm already choking..How long till this goes away?

  9. #9
    Аватара на amazonkata90
    Регистриран на
    Jun 2008
    Град
    паралелно
    Мнения
    454
    Може би аз не съм се изразила правилно, може би ти не си ме рабрал добре... Както и да е, когато те заболи нормален постоянен зъб, зъболекарят прави всичко възможно, за да го излекува; понякога се налага да го умъртви, но се вади в краен случай. При мъдреците е точно обратното - заболи ли те, отиваш и го вадиш, защото в противен случай ще си имаш много ядове с него. Пък и за какво ти е да лекуваш безполезен зъб, без който си живял толкова време? В този смисъл нарекох мъдреците "лоши" зъби, защото винаги (или почти винаги), когато започват да създават проблеми се изваждат.
    Nobody is perfect.
    I am Nobody.

    Някои хора казват, че искат да купят света. Съжалявам, но не го продавам!

  10. #10
    First of all,I am a girl. Второ,него го болят мъдреците заради пробиването на венеца,не заради нещо друго.
    Why'd you go and break what's already broken..I try to take a breath but I'm already choking..How long till this goes away?

  11. #11
    Здр, и на мен в момента ми растат мъдреците. При мен няма болка, но от около седмица вече, на единия му хрумна да се заголва, та и бузата ми се понаду от вътрешната страна, та гледай какво става - не мога да си затворя устата, без да се ухапя!....

    А относно твоите мъдреци - отиди на зъболекър, за да провериш дали растат направилното място..

  12. #12
    Аватара на hrisit0o0o0
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    София
    Мнения
    18
    ммм само да попитам аз съм на 14 и от няколко дни ме мъчи мъдрец в смис почва да расте .. майка ми се обади на зъболекарката и тя вика, че това било 7 зъб .. но не е преброих ги имам си по 7 зъба навсякъде .. и сега не знам кво да правя .. А не искам да ходя при друг зъболекар ...
    Сърцето ми Тик - Так For you

  13. #13
    Супер фен Аватара на ImmortalSportFreak
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    София
    Мнения
    1 930
    ^^ ако не те боли не се притеснявай и си го остави да расте.. а зъболекарят вероятно се е объркал леко....
    но ако боли отиди на стоматолог.....

    "Вярвам в розовото. Вярвам, че смехът е най – добрият начин да изгориш няколко калории. Вярвам в целувките, в многото целувки. Вярвам, че трябва да останеш силен дори тогава, когато изглежда, че всичко върви на зле. Вярвам, че щастливите момичета са най-красивите момичета. Вярвам, че винаги ще има утре и вярвам в чудеса."
    Audrey Hepburn

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си