PDA

View Full Version : Белите Ангели /разказ/



Neko_Dream
11-23-2005, 07:42
Напоследък видях доста подобни теми и затова реших да пусна една отдавна почната творба... още не е завършена, но ще има продължения след ден-два... надявам се да ви е приятно докато четете!


Белите Ангели


~~Глава 1: "Третата в ляво"~~

GSM-а звъни с нежната мелодия на The Verve – Bitter Sweet Symphony, но не й се радвам много, както обикновено правя. Туко що ме събуди от най-прекрасния ми сън. Взимам GSM-а и натискам малкото зелено копче.

-Да?

-Търся Димитър.

-Съжалявам, имате грешка.

Човекът отсреща затвори без да каже нищо.

-Уфф, защо трябваше да ме събуждат от прекрасния ми сън?! Ех, да, мечтите си оставят мечти.

Поглеждам часовника.

-Какво?! 13:00 ?!?! Ще закъснея за лекция!

Ставам от леглото и го оставям така разбъркано и неподредено както никога досега. Отварям шкафчето до мен, ровя из дрехите. Изваждам един черен потник и една черна риза. Набързо ги обличам. Сега дилемата:

-Къде са ми дънките? И изобщо да ги търся ли?

В 13:22 излизам от малкия апартамент, както аз го наричам (всъщност представлява една голяма стая и една малка баня, но за мен си е достатъчно уютно). Слизам по стълбите, като се опитвам да прескачам по някое друго стъпало.

-Ух, не се пребих. Жалко.

Излизам от блока.

-Какво е това?

Фокусирам номера на автобуса

-Неееее!

Девятката тръгна от спирката.

-Не, ако го изпусна, направо да забравя за лекциите днес!

Въпреки, че не бях със спортни обувки, започнах да тичам.

-Няма как, ще трябва да го стигна!

Чувствам някаква умора, автобуса се отдалечаваше все повече и повече от мен.

-Нямам шанс!

Спирам да бягам и се отправям бавно и изморено към тротоара.

-По дяволите, изпуснах любимите си лекции. Пък и учителят ме кефи много. Да, другите казват, че е леко смахнат, добре де - направо луд, но така са всички „хакери”, както обичам да наричам програмистите.

Поглеждам часовника- 13:40.

-Добре поне, че сме следобяд и в парка няма никой, от когото да се страхувам. Ох, доста път изминах докато тичах след автобуса.

Влизам в парка с нагласата да поразмишлявам малко. И без това нямаше какво друго да правя.

-Ех, да бях с колелото...

Минавам покрай любимата си пейка. Сядам на моето си място и се разкрачвам да видя дали името ми още е там.

-Преди година открих тази пейка. Не е с нищо по-особена от другите. Единствената разлика е, че на тази стои моето име. Колко часове пракарвам на тази пейка... Странно е, че нито един от моите приятели не знае къде се намира.
Студено е. Скоро ще завали. Няма кой да топля, няма кой да топли мен.
Добре поне, че в малкия апартамент имам компютър и интернет, та ще има какво да правя като се прибера.

Влизам в блока, качвам се по стълбите и си играя с ключовете. Взимам най-дългия и го мушвам в ключалката. Вратата се отвори, без да завъртам ключа.

-Странно, да не би...?

Стаята е разбъркана.

-Хм.. нещо липсва.

Оставям си раницата и якето на леглото.

-Трябва да го оправя.

Поглеждам дали всичко е оправено и подредено както трябва. Обръщам се към бюрото.

-Да, както и предполагах.

Компютърът го нямаше.

-Явно някой го е откраднал. Я и колелото ми го няма. Затова вратата беше отворена. Като се замисля всъщност аз не затворих вратата като излизах... Не че много ме интересуват материалните неща. Жалко единствено, че няма да си чатя с любимите хора. Те не са много, но все пак качеството е по-важно от количеството, както се казва.

Леко се засмях. Поглеждам GSM-a с надеждата да видя SMS от някой. Надявах се, че поне един от групата, с който ходя на лекции, ще се интересува къде съм.

-Явно греша. Значи им липсвам, само когато правим контролни! Е, да, аз наистина ги разбирам тези работи, ама сега само затова ли съм им?..Явно.

Навън вече заваля дъжд...

-От доста време насам не е имало такъв порой. Зарадвах се, защото обожавам да вали.

Легнах на туко що оправенето легло и погледнах сивия таван.

-Колко хубаво щеше да е, ако бях с приятелите си в момента. Жалко, че повечето са втора смяна.

В съзнанието ми се появи образът на един определен приятел. Една сълза се спусна по лявата ми буза и капна на леглото.

В моя случай наистина надеждата умира последна..

Спомням си съня от преди час.

-Усмихвам се, това е добре. Ех, да бях ангел.

Затварям очи...заспивам.

Изведнъж отворих очи.Часът е 23:47. Отивам в банята. Поглеждам огледалото и виждам едно бледо момиче с кафяви очи и светло-кестенява, дълга до раменете коса. Наплисквам си лицето набързо. Излизам на терасата.

-От кога не съм виждала чисто небе? Нощ, в която да се виждат звездите. Ето я и моята звезда. Третата отляво. Жалко само, че няма луна. Новолуние, какво да се прави. Не са ли красиви? .... Защо ли задавам реторични въпроси? Не се спирам, нали? Не мога да спра да мисля за него... Има прекрасни очи. Малко е наивен, но точно това ми харесва в него. Също така ми харесва, че се прави на сериозен. Колкото и да се преструва, все пак аз виждам отвъд очите му.

Виждам прекрасните му очи и се опитвам да вникна в тях.

-Искам да разбера защо ме отбягваш! Искам да разбера, защо не си щастлив с мен! Искам да разбера защо никога не си щастлив!

Зениците ми се свиват. Стискам парапета на терасата. Прошепвам:

-Свобода.

Няколко сълзи се спуснаха по лицето ми.

-Иска просто свобода. Нищо повече. Но как да му дам свобода, като напрекъснато мисля за него. Сънувам го всяка нощ. Мечтая за него непрестанно.

Поглеждам надолу. Живея на 5-тия етаж.

-Колко близо изглежда. Има един начин да те направя щастлив. Вече нямам почти никакви сили. Имам нужда от някой до себе си. Но може би тези няколко крачки не са толкова трудни... Може би така ще е по-добре за всички.

Поглеждам бавно нагоре – виждам падаща звезда.

-Моля те, нека Той да е щастлив! Независимо дали ще е с мен или с някоя друга. Моля те, нека само да е усмихнат!

Качвам се на парапета. Разпъвам ръце настрани.

-Така ще е по-добре за всички.

Усещам само как летя надолу, вятърът минава през лицето ми и се вплита в косите ми. Издухва сълзите, който блещукат на светлината от звездите. Плочките от тротоара се виждаха все по-близо и по-близо.

-Прекрасен е!

В главата ми беше само образът му.

-Имам чувството, че времето спря. Ако имаше свят, където слепите виждат...

В този момент се чу някакъв звук наподобяващ размаха на криле. Приглуши шума от улицата.Странно, полунощ е, а по улиците има доста коли. За момент всичко затихва, дори и канбаната от близката църква, по която разбирам, че е полунощ, не се чува....

Усмихвам се....



очите ми леко се притварят....


унасям се...


не усещам никаква болка...


чувствам се щастлива....


заспивам....

DeSsi
11-23-2005, 12:47
Ami..neshto ne mi dopada

NaSkO_
11-23-2005, 12:55
Доста добре написано!

pLaMa4eTo
11-23-2005, 13:01
Na men pyk mi haresa-pozdravqvam te... naistina e dobro

DeaD_mAn
11-23-2005, 13:23
Доста добро.Наисти трогващо.

lady_bird
11-23-2005, 13:38
haresva mi,mnogo hubavo e napisano,no imam edna malka zabelejka-zaglavieto i samiqt tekst ne sa mnogo svurzani. :)

GLeZoRanA
11-23-2005, 13:48
мм не е лошо :)

XePouH
11-23-2005, 13:57
добро е става наистина няма смисал в заглавието и текста,но карай :)

Neko_Dream
11-23-2005, 15:52
Ами мерси за коментарите, какво друго да кажа? Надявам се, като прочетете по-долното да разберете, защо всъщност няма много общо... всичко с времето си :)

Белите Ангели


~~Глава 2: „Мъжът в черно”~~

Чувам нежен глас:

-Добре ли си? Чуваш ли ме?

Опитвам се да си отворя очите. Виждам само един размазан образ. Бял. Все едно е направен от светлина. Нямам сила, пак се унасям....
...
....
Тъмнина. Тишина...

Отварям очи. Нaмирам се в бяла стая на някакво легло. Поглеждам напред – прозорец. Времето навън е приятно, топло. Няма и следа от облаци. Опитвам се да си среша косата с пръсти.

-Но какво е това?

Нещо ми пречи. Нещо държи ръката ми. Обръщам се надясно и виждам едно момче. Сравнително младо, близо 17 годишен, не че аз съм по-възрастна де. Светло-кестенява коса. Миловидно лице. Очите не мога да ги видя, защото е заспал. Много странно- имам чувството, че го познавам от някъде. Но от къде?

Една жена, облечена изцяло в бяло влезна в стаята. Прошепна:

-Охо, вече се събудихме. Как спа?

-Добре, благодаря.

-Много се радвам.

- Извинете, как се озовах тук?

-Този младеж те доведе. И добре, че го направи. Ти беше в безсъзнание.

-А какво ми е било?

-Надявах се да ми кажеш. За сега си почини, после когато се възтановиш напълно ше говорим. Не се притеснявай за нищо.

Аз се усмихнах дружелюбно. Сестрата излезе тихо, за да не събуди момчето. Протегнах ръка към него и вплех пръсти в косите му. Той леко мръдна главата си. Отвори очи, погледна ме и каза:

-Здравей. Добре ли си?

-Да, добре съм. Благодаря ти. Но всъщност, как съм се озовала тук?

-Когато се прибирах към апартамента си се спънах в теб. Ти не ми отговаряше и се притесних, извиках линейка. Те се погрижиха за теб. Аз само останах, за да се уверя че наистина всичко е наред, както казваха докторите.

-Няма за какво да се притесняваш. Чувствам се отлично.

-Радвам се. Е, след, като получих отговор, ще трябва да тръгвам.

-Не, защо ще тръгваш?

-Приятелите ми ще се притеснят за мен.

-Приятели? Какво е това?

-Хе, това е човек, който го е грижа за теб.

-Значи ти си ми приятел?

Момчето само се усмихна. Изправи се, взе някаква пръчка и се запъти към вратата. Аз прошепнах:

-Имаш прекрасни очи.

-Щом казваш.

Излезна. Чувах как удря пръчката по стените на поликлиниката. Звукът постепенно намаля и се възцари тишина.

-Ей, не те питах как се казваш?

Не получих отговор. Вече си е тръгнал. Въпреки това се радвам. Заспивам с усмивка.

Отварям очи. Поглеждам часовника – 19:30. Пак имах прекрасен сън. Това е вторият ми за тази седмица.

-Ех, кое ли беше онова момче с прекрасните очи?

Ставам от леглото. Виждам, че дрехите ми лежат на стола до мен. Почвам да се преобличам. Слагам си дънките и потника. Взимам си ризата.

-Странно, скъсала се.

Какво ти скъсване, целият й гръб е разкъсан. Но няма значение, все пак не мога само по потник да се разхождам . То пък все едно някой ще ме гледа. Взех си дранкулките- ключовете и верижката за врата.

Вървя по коридора- стените бели. Спомням си как кънтеше звукът на пръчката, която се удряше в тях. Отидох на рецепцията.

-Добър ден, идвам да се отпиша.

- Кажете си името, моля.

-Хубав въпрос.

-Как така? Не знаете ли как се казвате?

-Ами съжалявам, не помня.

-Момент само.

Жената взима слушалката в ръка и набира някакъв номер.

-Можете да седнете ето там.

Посочва с пръст една пейка.

-Добре, благодаря ви.

Последва усмивка от моя и от нейна страна.

Сядам на пейката, усещам нещо познато. Много интересно, все едно съм била тук и преди. Чувството е много познато, не си спомням от къде, но ми става приятно. А всъщност как се казвам?

-Хм...къде живея?

-Извинете, казахте ли нещо? - попита жената отсреща с любопитна нотка в гласа.

-Не, просто си говоря на глас.

Добре, като не знам къде живея, не знам как се казвам, на къде съм тръгнала? Каквото и да ми се е случило, вече се чувствам чудесно.

Минават няколко минути. Виждам, как онази сестра идва към мен:

-Охо, на къде сме тръгнали? Още не си се възстановила напълно.

-От какво?

-Докторите казват, че имаш временна амнезия.

-Амнезия? Какво е това?

-Ами точно това – да не си спомняш разни неща. Например, знаеш ли как се казваш?

-Не.

-Знаеш ли къде живееш?

-Не.

-По-добре ще е за теб да останеш тук, поне докато не си спомниш тези неща.

-Добре, благодаря.

-Ти си много възпитано момиче. Родителите ти сигурно са много горди с теб.

-Не знам. Живея сама откакто се помня. Още когато бях на 4 години, родителите ми се разделиха. Аз останах при майка си, но след няколко месеца тя ме прати в някакъв дом.

-Съжалявам.

-Няма за какво.

-Ето тук е твоята стая. Тук ще си почиваш докато не се оправиш или докато някой не те вземе. Ако нещо ти трябва, просто ме извикай и аз ще дойда колкото се може по-бързо.

-Добре. И пак благодаря.

-Няма за какво, това е най-малкото което мога да направя за теб. А, да. За малко да забравя. Заповядай.

Подава ми някаква бяла кутия.

-Момчето, което те доведе, я остави когато си тръгваше и ми каза да ти я дам. Хайде, сега ще те оставя да си починеш.

Сестрата загаси лампата и затвори вратата. Нощната лампа свети. Оставям кутията на рафчето и лягам на леглото. Поглеждам през прозореца- отново се виждат звезди. От къде знам, че и преди е имало звезди? Поглеждам часовник – 20:37.

Приисква ми се да отворя кутията.Взимам я в скута си.Вътре виждам някаква бяла дреха. Вдигам я – това е риза. От нея изпадна нещо.

-Хм... какво е това?

Виждам едно кибритче. Отварям го, липсват точно 3 клечки. Върховете на другите клечки са покрити с бял барут. Цялото кибритче е бяло. Няма нищо друго написано освен един кърваво червен ръкописен надпис: „Белите Ангели”.

-Какво ли означава?

Ставам от леглото и си махам разкъсаната черна риза. Слагам бялата. Стои ми идеално.

-Хубава е.

Отивам към прозореца и го отварям. Надвесвам се над него, за да си поема глътка чист въздух. Изведнъж в главата ми се изникват някакви спомени:

Аз стоя на балкон, качила съм се на парапета. Разперила съм ръце настрани и политам надолу. Всеки момент ще падна на тротоара. Няколко метра преди да стане това виждам в главата си образ на някакво момче. Не се вижда лицето, само очите. Познато... Изведнъж чувам размах на криле. Забавям се. Сантиметри ме деляха от земята. Лежа в безсъзнание. Чувам как някой ми говори нежно: „Добре ли си? Чуваш ли ме?”.

Споменът изчезна, пак виждам небето и прекрасните звезди. Поглеждам към северната звезда, която свети най-ярко от всички, но не тя ми прави впечатление. Поглеждам малко наляво и виждам една малка звездичка, която едва блещука.

-Колко е красива.

...

Отварям очи, виждам как сестрата оправя леглото до мен.

-Добро утро –казвам със сънлив глас.

-Добро утро. Как спа?

-Ами, много добре. Благодаря.

-Радвам се. Един младеж те търсеше вчера и аз го пуснах да влезе при теб. Каза ми, че си заспала на прозореца и те пренесал в леглото ти.

-Наистина ли? И как се казваше това момче?

-Той ми каза едно име, но не си го спомням в момента. Много красиво име беше...

-Винсент?

-Да, така се казваше. Явно го познаваш.

-Ами, не. Просто това име ми изникна, когато казахте красиво име.

-А да, също така ме помоли да те попитам, дали ти е харесала ризата?

-Значи е била от него. Да много ми хареса. А да знаете дали пак ще дойде?

-Съжалявам, не ми каза.

-Жалко.

-Не се притеснявай за това.Отивам да ти донеса закуската и се връщам.

Аз само се усмихнах доволно,понеже не бях слагала нищо в уста от 3 дена. Сестрата излезна. Останах сама. Тишината е много хубаво нещо. Трябва да я има навсякъде.

След няма и минута вратата се отваря. Аз очаквам да видя една обилна закуска, но какво е това? Един мъж, облечен в черна риза с дълги ракави, черен панталон, черни слънчеви очила.

-Кой сте вие?

-Приятел...

DeSsi
11-23-2005, 15:59
2-ta chast e po-dobra ot 1-ta :P

NaSkO_
11-23-2005, 16:08
2-ta chast e po-dobra ot 1-ta :P
da opredeleno

Ekita
11-23-2005, 17:08
Искам трета част!!

Nicy
11-23-2005, 19:26
i az iskam prodyljenie mn mi e int :)

OVERMIND
11-23-2005, 19:27
Браво много е добро :D

11-25-2005, 07:48
aide nqma li da ima prodyljenie;P

NeNo_pz
11-25-2005, 13:36
Екстра е ... Се едно аз съм го писал :D :lol: :shock:

air_soul
11-25-2005, 14:34
adskotooooo iskam oshtee :))

sherry
11-25-2005, 15:08
I na men 6te mi e interesno da 4eta o6te :D

)I(eStOkA_bOlKa
11-25-2005, 15:26
това е страхотно просто :P браво браво :) определенно имаш огромен талант :lol:

Neko_Dream
11-25-2005, 19:23
Извиянвам се, че толкова се забавих, но творчеството си иззисква време. А и ме изпитваха в даскало и не можех да пиша...
ПП: М/у другото, ако не сте забелязали главният герой е момиче. Проследяваме неният живот, в доста интересно време. Действието се развива в сегащно време. Не знам дали съм се справил добре, защото нито ме бива в писането, нито съм момиче и не знам дали съм пресъздал образа добре. Но има време... едва 3-та глава ще прочетете, ако имате желание разбирасе.


Белите Ангели

~~Глава 3~~

Гледам уплашено и учудено.

-Приятел?

Мъжът в черно говори с дебел и строг глас:

-Исакш ли да ти покажа какво се случи?

-Знаеш ли?

-Това дали занм, зависи от това дали ти искаш да разбереш.

-Да, искам!

-Вече знаеш, как си скочила от блакона? Значи искаш да разбереш защо?

От къде ли ще знае, че съм си спомняла такова нещо?

-Това не е важно сега...Малко преди да скочиш, каза една думичка, спомняш ли си коя беше тя?

Замислям се, като се питвам да си спомня и най-малкият детайл.

-Помня, че дакато падах плаках за нещо.

-Добре, а можеш ли да си спомниш какво те накара да се разплачеш?

Виждам случката, като на лента, която пренавивам назад. За момент дъхът ми спира. Прошепвам:

-Свобода.

-Да, точно тази думичка каза. Можеби няма да се сетиш, защо си я казала, по простата причина, че целта ти беше да забравиш. Но ти наиситан щеше да умреш. Аз не можех да ти помогна. Избора е изцяло твой. Аз само ти показах, че така няма да помогнеш на никой. Само можеш да ги нараниш.

Една сълза се спусна бавно по бузата ми.

-Аз никога....

-Да, занм. Ти никога не би се наранила, заради който и да е било. Но не забравяй, че любовта е по-силна от всяко друго чувство. Понякога е по-силна и от волята. Ти не можеше да спреш да мислиш за него, затова предпочете да жертваш живота си, за да може той да е щастлив. В последният момент, преди да паднеш на плочките, аз ти показах човекът, който найстиан те обича. Човекът, който е готов да се откаже от всичко, заради теб. Човекът, който е способедн да види в твойте очи и да види истенският свят, който се крие зад тях.

Вече от отичте ми струят цели реки от сълзи.

-В образа видях нещо подобно, но не съм сигурна, дали има човек на земята, който да вижда по този начин на мен. Това, което видях в очите му беше празнота.

Мъжът отсреща се усмихна. Избърсвам с ръкавите на бялата си риза сълзите, които допреди малко извираха от очите ми. Поглеждам напред – човекът в черно го нямаше.

В този момент влиза сестрата.

-Здравей. Няма да има закуска. Приготви се, чакат те.

Излезна без да я попитам кой ме чака. Кой ли може да е? Ставам и с нетърпение отивъм към вратата. Виждам бялото кибритче да лежи на земята. Навеждам се и го взимам. Отварям го. Вече липсват четери клечки. Отварям вратата и тръгвам към рецепцията. Очите ми фокусират онова момче отпреди. С облекчение казвам:

-Винсент!

Момчето само се усмихна. Аз се забързвам към него и му се мятам на врата. Той леко залита, но бързо се осъзнава и се спря.

-Да и аз се радвам да те видя.

-Много благодаря за всичко! Ризата е много хубава.

-Радвам се. А намери ли едно кибритче?

-Да. Ето го.

Стиснала съм го в ръка. Разтварям длан и му го подавам.

-Не, не ми го давай. Ще ми направиш ли една услуга?

-Да. Кажи.

-Моляте го пази. Носи го винаги с теб, моеже да ти потрябва някога.

-Добре, щом е толкова важно.

-Благодаря ти. Сега нека те заведем у вас.

-Ти знаеш лъде живея?

-Не. Ти знаеш.

-Но, аз не помня почти нищо.

-Има време, ще си спомниш.

Излизаме от болницата. Запътваме се към една спирка. Сядаме на пейката. Поглеждам наляво виждам няколко разкъсани плакати. Просто седим и чакаме.

-Какво чакаме.

-Твоя автобус.

-Девятката?

-Да. Виж, че вече започваш да си спомняш.

В далечината се вижда един снежно бял автобус. Той идва към нас. Минава пред спирката и плавно спира. Винсент хваща ръката ми и заедно се качваме по стълбите на средната врата.

-Благодаря.

-За какво? Нормално е кавалер, като теб да помага на млада девойка като мен.

-Хайде да седнем в дъното? Ти ще си откъм прозореца.

Аз кимвам удобрително и се запътвам към задната част.

-А все пак не искаш ли ти да седнеш до прозореца?

-Няма какво да гледам през него.

Автобуса е почти празен. Има само една стара двойка - брадясал дядо и една збръкана баба. Прошепвам на Винсент:

-Колко е красиво.

-Кое?

-Не виждаш ли как са се хванали за ръце? Въпреки, че са стари и збръчкани, те все още се обичат.

Винсент се усмихва. Аз го хващам за ръката и нежно му я стисвам.

-Имаш сладка усмивка.

Забелязвам леко изчервяване, но бързо превъзмогва това чувство.

-В тези автобуси е винаги спокойно. Винаги се чуваствам добре тук. Тук хората са винаги дружелюбни. Никога не създават проблеми и шумотевици. Шовьорите винаги са усмихнати. Вианги карат плавно и внимателно, но никога не закъсняват с графика.

-Винсент, ти от къде ме позанваш?

-От тук.

-Как така от тук?

-Ами в този автобус те срещнах за първи път. Не си ли спомняш?

Замислям се, но никакви спомени не ми излизат.

-И това ли си забравила или всъщност не беше кой знае какво? Преди няколко седмици ти се возеше в автобуса. Седеше точно на тази седалка ей там.

Посочва седлаката отсреща.

-Аз седях до теб. Тогава нямах и представа коя си. Странно ти си първото момиче, у което виждам такава прелест.

-Ех сега, не съм чак толкова красива.

Опитвам се да скрия изчервяването ми. Все пак всеки обича да му правят комплименти.

-Напротив! Та както казвах аз седях до теб. Ти беше леко нервна. В началото не разбрах каква беше причината, но на една от спирките се качи сравнително едър, мустакат човек. Вратите се затвориха. Човека се обърна с гръб към нас и си свали якето. Усетих, че нещо те смути в синьото му елече. След секунда всичко затихна. Мъжът изрече хладнокръвно: „Карти и билети за проверка моля.” Когато чу тази реплика, усетих напрежение във въздуха. Вече разбрах каква е причината да беше толкова притеснена – нямаше билет. Контрола се обърна към нас и повтори: „Карти и билети моля.” После ме погледна и каза: „Винсент? О, здравей. Не те видях веднага. Как върви?” Аз се пресегнах и му казах нещо на ухо. Той кимна в занк на съгласие. Продължи към предната част на превозното средство.

-А какво каза на контрола?

-Че си ми позната и да не те проверява. Извиянвай, че си позволих да излъжа.

Сега толкова ли не разбира, че това е благородна лъжа?

-Но и аз съжелявам, но не те помня.

-Няма за какво да съжеляваш. Все пак аз нямах смелост да те заговоря. Пък ако бях го направил сигурно щях да оплескам нещо и щеше да ми се смееш.

-Ех, това не можеш да го занеш освен, ако не опиташ. Е, да. Вече е малко късно за това. Но все пак се радвам, че те позанвам, въпреки начина ни на запознаване.

-Само още ме човърка да разбера какво ти беше станало, когато те намерих.

Аз замълчах. Автобусът точно минава покрай Орлов Мост. Прекрасно е. Послучай идните празници мостът е украсен с безброй лампички и герланди. Като от приказка е. Колко малко нещо е, а пък как кара хората да се усмихнат. Кани се да вали. Движението по улицата е сравнително спокойно. Само тук-таме ни задминава някой лъскав мерцедес. Още се чудя дали да кажа на Винсент какво се е случило. Изобщо ще ми повярва ли? А дали се е случило точно това, което си спомням? Вече се возим 10-тина минути, а Винсент гледа замечтано напред, не очакващ отговор от мен. Автобусър намалява плавно скоростта си.

-Тук слизаме.

От къде ще знам къде да слезна. Чисто механично съм го казала.

Винсент насочи глава към отварящите се врати. Вдиша дълбоко и каза:

-Да пристигнахме.

Пак ми подава ръка, за да слезна. Мисля дали да му подам своята или да го игнорирам? Нека се радва. А той пак ми благодари.

-Благодаря? За какво ми благодариш? Аз да не съм ти спасила живота или нещо такова?

-Не точно, но това е дтуг проблем. Нека първо да те заведа до вас.

Аз се усмихвам леко и му прегръщам дясната ръка. Тръгваме нанякъде. Минаваме през някакви учлички. Високи блокове. Всички изглеждат еднакво.

-Но аз не помня в кой блок живея.

-Спокойно, когато стигнам ще си спомниш.

Вървим по тротоарът. След две пресечки виждам една детска площадка. Една катерушка, две пързалки и една голяма люлка. Има и пясъчник. Площадката е празна.

-Сигурно децата са на градина.

-Да, от 11 до 14 са вътре – обядват, а после сяпт. Често идвам, за да ги слушам как се радват, как си играят, как се аслаждават на безгрижният си живот. Погледни наляво.

Поглеждам. Пред погледа ми се спира една червеникава зграда с решетки на прозорците. Имаше и двор, където моеже да се играе баскетбол. Кошовете са сравнително ниско разположени. Перфекни за мен, и без това нямам много сила да хвърлям топлакта достатъчно високо, малко чийтване няма да ми е от излишък.

-И каква е тази зграда?

-Това е детската градина.

-А ти тук ли някъде живееш?

-Там някъде.....

Спираме пред една голяма целязна врата – леко ръждясала сигурно от дъжда. Долу дясно се виждат някакви номерца – това са пощенски кутии. Погледа ми се спира на една кутия с номер 61.

-Това ли е моята кутия?

-Сигурно. Аз сега ще трябва да те оставя, защото имам малка работа. Ти вече можеш да се орпавиш и сама.

-Да, благодаря ти.

-А, да. За малко да забравя. Ето дръж.

Хващам една оранжева връвчица, на края на която имаше връзка ключове. Пред входа спря една кола. Беше доста масивна, но в същият момент и елегантна. Цвят тъмно син, почти черен. Стъклата бяха затъмнени и не се вижд нищо в колата. Задната врата се отвори. Тапицерията е снежно бяла. Подът е покрит с бяло, похесто килимче. Винсент хвана ръката ми и я целуна нежно.

-Сега отиди на 5-тият етаж, вратата в средата. Почини си. Скоро ще си спомниш всичко. За сега довиждане.

Аз само се усмихвам скромно и гледам как Винсент се отправя към колата. Вратата с тъмното стъкло се затваря. Елегантната кола се отдалечава бавно и тихо. Взимам връзката ключове и си избирам най-малкият. Отварям пощенската кутия с номер 61 - празна е. Качвам се на партера. Стените са прясно боядисани - в основата тъмножълто, последвано от мръзно бяло. Заставам пред асансьорната шахта. Натискам сребристото копче. Нищо не става. Оглеждам вратата. Табела "Не работи"

-Не си спомням да съм ползвала някога асансьор скоро. Сигурно от доста време не е работил.

Хващам се за дървеният парапет и се качвам нагоре. Гледам само в стъпалата, стъпало след стъпало. Не мисля за нищо конкретно. Пред очите ми се явяват неясно образи, които много бързо се разсейват. Виждам ту Винсент, ти бившия. Не знам, защо използвам този термин "бивш", не че сме били заедно до сега. Е, да, виждали сме се няколко пъти, но все с компания. Даже не съм го заговаряла. Веднъж ме попита, колко е часа, но това не се брои. Като се замисля, аз не съм ми показвала, че го харесвам. Това, че мисля непрекъснато за него не означава, че той може да ми прочете мислите и да разбере чувствата ми към него. Вече съм на 5-тият етаж. Отпварям се към средната врата. Посягам към бравата и вместо да усетя някакво съпротивление, вратата изскърцва и се отваря. Ключовете висят от вътрешната страна. Окачени са около едно зарче-ключодържател с черно-бели страни. Веднага се мятам на леглото и си пускам телевизора по рефелкс. Дават някаква сапунка. Аз следя само комедийните серияли, а сега е 3 часа следтобед. Усещам лека умора. Заспивам....

.....

Точно в 19:30 ме събужда началото на новините по bTV:

-"Днес в центъра на София, беше брутално убит....


/следва продължение/

11-26-2005, 06:46
eee mnoo gadno si napravil ''beshe brutalno ubit...'' mnooo si losh;))) aide davai i drugite 4asti:}

bebe`16
11-26-2005, 07:30
eee mnoo gadno si napravil ''beshe brutalno ubit...'' mnooo si losh;))) aide davai i drugite 4asti:}

леле жестоки са и 2те части искам 3тата.... :roll:

ssseeexxxxxxx
11-28-2005, 07:11
aide pishi po natataka ko e stanaLO:P

worthy
11-28-2005, 11:32
mnogo e interesno :P iskam prodaljenie :wink:

I'm|Your|Angel
11-28-2005, 14:42
ieee... aide 4akame produljenie :) mn e qko, no naprejenieto e golqmo dokato 4akame sledva6tata 4ast.. xaXa :) po burzi4ko

NaSkO_
11-28-2005, 15:19
Много добре се справяш до тук продалжавай....

Remini
11-28-2005, 15:44
Trogva6to naistina.
Mislq 4e moje da pomogne na xorata koito si mislqt 4e sa sami v sveta,no vsy6tnost ne e taka.
Dobro e.

11-30-2005, 15:50
kakvo stana nqma li prodaljenie?

sherry
11-30-2005, 16:29
dobro e,ineteresno mi e,no naistina 6te e po-dobre ako si opravi6 pravopisnite gre6ki-za dumata "sgrada"stava duma,pi6e6 q sas "Z",a trqbva da e sas "S" :wink:

Neko_Dream
11-30-2005, 16:49
Оу, аз правя страшно много, ама много правописни грешки. Не ми е за първи път да ми го казват. А, ако ме видиш и как пиша... :roll: На мен ми липсва така да се каже култура и затова. Ще се постарая утре да довърша следващата глава. Имам малък сюжетен проблем.

Jamalska
11-30-2005, 17:48
коооой беше убит..леле няа спя докат не го прочета следващата част...ау мноо яко

sleeping_angel
11-30-2005, 20:23
Nikoga ne sym 4ela ne6to po-interesno,a az po princip 4eta mnogo knigi...
4akam prodyljenieto... :)

hell__girl
12-01-2005, 05:40
Mn mi xaresva,ama stra6no mn...ne ni druj v naprejenie de... :D

Nicy
12-01-2005, 16:42
da,mnogo e hubavo
i mislq,4e ne samo v tozi forum trqbva da go pokaje6 :)

Neko_Dream
12-01-2005, 18:17
ми в момента влизам само в този форум най-често. Пък и според мен не е кой знае какво. Първо да го завърша и тогава ще мисля какво ще го правя :Р

beastie
12-01-2005, 18:24
Gasolina--- better next time

12-01-2005, 19:14
Malleiii...4oveko ti si genii!!! :wink: Tva si e cqla darba...mnogo e interesno i valnuva6to i kato go zavar6i6 po dobre go pokaji i nqkade drugade, kakto ve4e ti kazaxa! :P
p.p.Ti na kolko si godini 4e go misli6 tui??

12-05-2005, 19:28
are de zavurshi go:) napishi i drugite 4asti:)

anichkaaa
12-05-2005, 20:15
Mnogo mi haresva vtorata 4ast-ne 4e purvata e lo6a,no vav vtorata ima ne6to plenitelno.Kakto ve4e kazaha iskame produljenie :wink:

rusalkata_
12-07-2005, 07:27
Tova e naistina jestoko! :) Moite pozdravleniq!Tova e napravo bestselur! :P

THE_GANGSTA_GIRL
12-09-2005, 01:09
Интересно е!
Има някои неща, които не са изпипани, но предполагам, че като завършиш разказа ще им обърнеш внимание и ще ги дооправиш!

Neko_Dream
01-03-2006, 22:52
С леко закъснение... нова година - нов късмет... просто ми трябвапе малко мотивация, а досега я нямах.

Белите Ангели

~Глава 4~

"...тази сутрин бе намерен обезобразен труп. След медицинската експертиза е установено, че принадлежи на нарко боса Ники Бомбата. На местопрестъплението е открито куфарче, в което се съдържа информация известна под името "Белият списък". Полицията проверява за достовеността на...."

Загасих телевизора. Потресена съм от гледката и от самото престъпление, но в същият момент изпитвам някакво странно чувство.

-Радост?!

Познавам мнгоо хора, които са станали зависими точно заради личностите в "бялото тефтерче". Поне да беше нещо леко, а те направо на пудра захар ги зарибяват.

Оставям дистанционното на масата. Отмествам ръка и виждам някаква бележка . Това е картичка. Отварям я.

"-Здравей, искаш ли да отидем днес вечерта в едно ново заведения в Центъра? Всичко казват, че е върхът! .. Ради"

Това е една моя съседка с което може да се каже, че сме приятелки. Когато е разстроена аз винаги и помагам. Е май с това се изчерпват взаимоотношенията ни, но и това ми стига. Тя е от типа хора, които живеят за купона. Но и те са хора, когато има някакъв проблем напълно се променят, стават "нормални".

-Ако изобщо има понятие като "нормално"...

Оставям картичката на масата. виждам, че отзад пише още нещо.

"-А и за малко да забравя. На плота в кухнята има един колет за теб. Ще те чакам 19:30 пред клуба."

Отивам в кухнята и намирам една кутия. Отварям я и изваждам едни прелестни официялни обувки. Бели, украсени със стъкълца, наподобяващи диаманти, високи токчета, със презрамки.

-Не обичам токчета. е сигурно са объркали адреса.

И точно в този момент изпада една бележка.

-"Сложи ги днес!"

-Защо и аз да не се почувствам красива?

С нетърпение пробвам как ми седят блещукащите сандали. За момент заставам пред огледалото с надеждата да чуя одобрение от някой. Ала се чува само лекото течение, идващо от незатворената входна врата. Отивам към щкафа с дрехите ми. Разровям всичко, но така и не намирам подходящи дрехи към тези хубави обувки.

-Какво да обляка появолите? Никога не ми е пукало как съм облечена и точно когато ми трябва, няма да имам с какво. Оф, то е ясно че ще облека джинсите, но за горнище?

Просвам се на леглото в отчаяние. Обръщам глава настрини и виждам бялата риза, която ми подари Винсент... след малко отивам пред огледалото... усмихвам се срамежливо. Поглеждам часовника - 19:25

-Ще закъснея, е нищо ново за мен де.

Взимам връзката ключове и тръшвам вратата... седя на улицата и спирам една жълта кола. Показвам картичката на шофьора. Той я погленда, поглежда и мен, кимва и ми отваря предната врата.

-Предпочитам да седя отзад.

-Няма проблеми.

И веднага се отвори задната врата.

-А може ли само да побързаме, защото закъснявам.

-Няма проблеми. Само кажете, ако карам прекалено бързо.

Таксито потегли. Гледах само как блоковете се отдалечават. Тези така скучни панелки. Нямам и представа къде се намира това заведение, дано шофьора да ме е разбрал. Сфетофар след сфетофар, но не спряхме на нито един...

-Странно, сигурно сме хванали някаква зелена вълна.

Автомобилът спира. Аз слизам и бъркам в джоба, за да платя на таксиметровият, но преди да се усетя таксито потегля.... Отркива се се гледката към неонов надпис "Белите Ангели".

-Сигурно това е клубът..., но къде е Ради?

Вадя си GSM-а и поглеждам колко е часът.

-Имам SMS...

"Az sum w zawedenieto, 6te te 4akam wutre, Radi"

Отправям се към входа - една доста внушителна матово стъклена порта. Облягам се на сребристата дръжка, с очакването вратата да тежи цял тон, но тя се отваря все едно бутам перце. Влизам в нещо като коридор, чийто стени са облепени в бял пух. В дъното на коридора се вижда стъпала, които водят към горният етаж. Вратата се затваря. Плахо се качвам по бяло осветените стълби. След някъде трийсетина стигам до площадка, в края на която има една наполовина черна, другата половина бяла, врата. От черната страна седи сравнително едър чернокож мъж, облечен в снежно бял костюм, а в другата дясна страна - също толкова масивен, но бял мъж, облечен в черен костюм. Отстъпвам крачка назад, но изведнъж заплашителните мъже ми се усмихват мило.

-О, вие ли сте? Моля заповядайте!

Отварят вратата. Аз плахо влизам вътре. С момента на влизането си се усеща нежното кънтене на приятна музика. Вратите зад мен се затвориха, сякаш херметически. А осветените в бяло стъпала засияха в кърваво червено, масивната входната порта също. Със всяка следваща крачка се избистря все повече от интерйора на клубът. Представлва една огромна стая тип купол. Подът е мраморен, на черно-бели ромбове. Намирам се в центъра на стаята. Изведнъж осъзнавам, че около мен е пълно с хора. Мъже, жени... сравнително млади. Можеби студенти. Някои са облеени официялно, други не толкова, а трети типично за стила музика, който слушат. Около купола има и нещо като тераса, на която има маси. От едната маса ми маха Ради.

-Хайде, качи се при нас. Вземи асансьора в дъното.

Сочи към бармана. Отивам при него. Той веднага ме забелязва и натиска някакъв бутон под плота. Стената сякаш се разцепва. Открива се гледката на една огледална стая. Бармана прави жест, да заповядам. Влизам. Стената пак се затваря. Потеглям нагоре.

-Доста шантав асаньор...

Излизам. Виждам масата, където седи Ради. Както винаги е с поне двама.

-Дали единяит е за мен? Как ли се осмелих да го кажа? Явно не ме чуха.

Като се преближавам към масата разпознавам единяит мъж.

-Винсент?!

-Здравей. Не очакваше ли да ме видиш?

-Честно да ти кажа - ни най-малко. Но се радвам, че се срещаме отново.

-Вие се занете с Винсент?

Вижда се доста голяма завист в лицето на Ради. /авт бел: понякога ще пиша, кой казва нещо, защото става много объркано/

-Може така да се каже. Обстоятелствата ни накараха да се запозанем. /Винсент/

-А как стана това?

Винсент не махаше дружелюбната усмивка от лицето си.

-Дълга история, която не е много приятна за слушане...

-Е ако не беше ти, можеби нямаше да съм тук.

-Не съвсем.

Разговора ни поглъща. Минава полунощ. Оглеждам се.

-Къде е Ради?

-Тя си тръгна с нейният приятел отдавна.

-Как не съм забелязала? Оф, много е късно вече. Ще трябва да повикам такси.

-Не е наложително. Клубът е отворен денонощно, но ако желаеш лично ще те изпратя до вас.

-Късно е вече, предпочитам да се прибирам.

-Няма проблеми. Само може ли да ме изчакаш. Имам малко работа да свърша. Кари ще те отведе до колата.

Винсент се оттегли. Не след дълго идва една сервитьорка облечена в прекалено предизвикателно облекло.

-Аз съм Кари. Винсент ми каза, да те отведа към колата му. Моля послевай ме.

-А сметката?

-Каква сметка?

Ставам и си взимам нещата. Следвам Кари, която ходи пред мен. А аз не мога да си отлепя погледа от задните и части.

-Как го правиш?

-Кое?

-Как си клатиш гъза толкова впленяващо?! Щом на мен ми направи впечатление, сигурно мъжете като те видят им текат лигите.

-Никой не се ражда научен. Някои трябва да жертват много, за това което имат сега.

Кари погали лявото си рамо, на което имаше татуировка на черно-бяло перо. Не след дълго, се озоваваме пред лъскавата кола, с която Винсент замина пред блока ми. Вратата се отвори.

-Изчакай го вътре, да не настинеш на студа.

-Но ти си по къса поличка, не ти ли е на теб студено?

-Не го усещам, спокойно. Винсент ще дойде скоро, аз трябва да се връщам на работа.

-Благодаря.

Колата изглеждаше страхотно от вънка, а от вътре е още по-неповторима. Седалките са толков аудобни и меки.

-Извинвай, че се забавих, но един клиент създаваше проблеми. Франк, потегляме.

Винсент влезна в колата. Затвори яростно вратата. Сложи едно бяло куфарче в скута си и въздъхна тежко.

-Нещо има ли?

-Не, не. Нека те одведем удома.

Пътуването ме унася. Заспивам....

...събуждам се в апартамента си. Първата ми мисъл, е че Винсент ме е занесал до нас, но после чувам познат глас от телевизора:

-"...тази сутрин бе намерен обезобразен труп. След медицинската експертиза е установено, че принадлежи на нарко боса Ники..."

-Какво повяолите?

-"..открито куфарче...."

Веднага си спомням за куфарчето на Винсент.

-"..името "Белият списък"..."

Веднага става. Обличам се. Излизам навънка. Взикам си такси и му казвам някакъв адрес...такстито спира.

-Е, млада девойке, пристигнахме. 4 и 50 моля.

Бъркам в дънките и плащам на шофьора. Той от своя страна отпрашва, все едно бяга от мен. Поглеждам към мястото където бях вчера - празно е... сега е просто пуст паркинг. Отивам в центъра и поглеждам нагоре. Затварям очи и виждам купола, в който се намирах. Поглеждам надолу и виждам едно кибритче. Отварям го, липсват точно 3 клечки.

-Та, това е кибритчето, което Винсент ми каза да пазя. "Белите Ангели"... Странно. Сигурно съм сънувала всичко. Нямам пари за такси, такаче ще се прибера пеш.

След дълго лутане се намирам пак у нас. Оставям връзката ключове на масата и се отправям към кухнята да си сипя вода... докато пия, изпускам чашата и тя се щупва на пода.

-Не може да бъде.

На масата седи отвореният колет, в който бяха неповторимите обувки...

HeDa
01-04-2006, 00:03
Prosto sa neveroqtni vsi4kite 4asti na razkara...Nqmam dumi.. Samo znam,4e iskam o6te..

rowzz
01-04-2006, 12:08
Ами мерси за коментарите, какво друго да кажа? Надявам се, като прочетете по-долното да разберете, защо всъщност няма много общо... всичко с времето си :)

Белите Ангели


~~Глава 2: „Мъжът в черно”~~

Чувам нежен глас:

-Добре ли си? Чуваш ли ме?

Опитвам се да си отворя очите. Виждам само един размазан образ. Бял. Все едно е направен от светлина. Нямам сила, пак се унасям....
...
....
Тъмнина. Тишина...

Отварям очи. Нaмирам се в бяла стая на някакво легло. Поглеждам напред – прозорец. Времето навън е приятно, топло. Няма и следа от облаци. Опитвам се да си среша косата с пръсти.

-Но какво е това?

Нещо ми пречи. Нещо държи ръката ми. Обръщам се надясно и виждам едно момче. Сравнително младо, близо 17 годишен, не че аз съм по-възрастна де. Светло-кестенява коса. Миловидно лице. Очите не мога да ги видя, защото е заспал. Много странно- имам чувството, че го познавам от някъде. Но от къде?

Една жена, облечена изцяло в бяло влезна в стаята. Прошепна:

-Охо, вече се събудихме. Как спа?

-Добре, благодаря.

-Много се радвам.

- Извинете, как се озовах тук?

-Този младеж те доведе. И добре, че го направи. Ти беше в безсъзнание.

-А какво ми е било?

-Надявах се да ми кажеш. За сега си почини, после когато се възтановиш напълно ше говорим. Не се притеснявай за нищо.

Аз се усмихнах дружелюбно. Сестрата излезе тихо, за да не събуди момчето. Протегнах ръка към него и вплех пръсти в косите му. Той леко мръдна главата си. Отвори очи, погледна ме и каза:

-Здравей. Добре ли си?

-Да, добре съм. Благодаря ти. Но всъщност, как съм се озовала тук?

-Когато се прибирах към апартамента си се спънах в теб. Ти не ми отговаряше и се притесних, извиках линейка. Те се погрижиха за теб. Аз само останах, за да се уверя че наистина всичко е наред, както казваха докторите.

-Няма за какво да се притесняваш. Чувствам се отлично.

-Радвам се. Е, след, като получих отговор, ще трябва да тръгвам.

-Не, защо ще тръгваш?

-Приятелите ми ще се притеснят за мен.

-Приятели? Какво е това?

-Хе, това е човек, който го е грижа за теб.

-Значи ти си ми приятел?

Момчето само се усмихна. Изправи се, взе някаква пръчка и се запъти към вратата. Аз прошепнах:

-Имаш прекрасни очи.

-Щом казваш.

Излезна. Чувах как удря пръчката по стените на поликлиниката. Звукът постепенно намаля и се възцари тишина.

-Ей, не те питах как се казваш?

Не получих отговор. Вече си е тръгнал. Въпреки това се радвам. Заспивам с усмивка.

Отварям очи. Поглеждам часовника – 19:30. Пак имах прекрасен сън. Това е вторият ми за тази седмица.

-Ех, кое ли беше онова момче с прекрасните очи?

Ставам от леглото. Виждам, че дрехите ми лежат на стола до мен. Почвам да се преобличам. Слагам си дънките и потника. Взимам си ризата.

-Странно, скъсала се.

Какво ти скъсване, целият й гръб е разкъсан. Но няма значение, все пак не мога само по потник да се разхождам . То пък все едно някой ще ме гледа. Взех си дранкулките- ключовете и верижката за врата.

Вървя по коридора- стените бели. Спомням си как кънтеше звукът на пръчката, която се удряше в тях. Отидох на рецепцията.

-Добър ден, идвам да се отпиша.

- Кажете си името, моля.

-Хубав въпрос.

-Как така? Не знаете ли как се казвате?

-Ами съжалявам, не помня.

-Момент само.

Жената взима слушалката в ръка и набира някакъв номер.

-Можете да седнете ето там.

Посочва с пръст една пейка.

-Добре, благодаря ви.

Последва усмивка от моя и от нейна страна.

Сядам на пейката, усещам нещо познато. Много интересно, все едно съм била тук и преди. Чувството е много познато, не си спомням от къде, но ми става приятно. А всъщност как се казвам?

-Хм...къде живея?

-Извинете, казахте ли нещо? - попита жената отсреща с любопитна нотка в гласа.

-Не, просто си говоря на глас.

Добре, като не знам къде живея, не знам как се казвам, на къде съм тръгнала? Каквото и да ми се е случило, вече се чувствам чудесно.

Минават няколко минути. Виждам, как онази сестра идва към мен:

-Охо, на къде сме тръгнали? Още не си се възстановила напълно.

-От какво?

-Докторите казват, че имаш временна амнезия.

-Амнезия? Какво е това?

-Ами точно това – да не си спомняш разни неща. Например, знаеш ли как се казваш?

-Не.

-Знаеш ли къде живееш?

-Не.

-По-добре ще е за теб да останеш тук, поне докато не си спомниш тези неща.

-Добре, благодаря.

-Ти си много възпитано момиче. Родителите ти сигурно са много горди с теб.

-Не знам. Живея сама откакто се помня. Още когато бях на 4 години, родителите ми се разделиха. Аз останах при майка си, но след няколко месеца тя ме прати в някакъв дом.

-Съжалявам.

-Няма за какво.

-Ето тук е твоята стая. Тук ще си почиваш докато не се оправиш или докато някой не те вземе. Ако нещо ти трябва, просто ме извикай и аз ще дойда колкото се може по-бързо.

-Добре. И пак благодаря.

-Няма за какво, това е най-малкото което мога да направя за теб. А, да. За малко да забравя. Заповядай.

Подава ми някаква бяла кутия.

-Момчето, което те доведе, я остави когато си тръгваше и ми каза да ти я дам. Хайде, сега ще те оставя да си починеш.

Сестрата загаси лампата и затвори вратата. Нощната лампа свети. Оставям кутията на рафчето и лягам на леглото. Поглеждам през прозореца- отново се виждат звезди. От къде знам, че и преди е имало звезди? Поглеждам часовник – 20:37.

Приисква ми се да отворя кутията.Взимам я в скута си.Вътре виждам някаква бяла дреха. Вдигам я – това е риза. От нея изпадна нещо.

-Хм... какво е това?

Виждам едно кибритче. Отварям го, липсват точно 3 клечки. Върховете на другите клечки са покрити с бял барут. Цялото кибритче е бяло. Няма нищо друго написано освен един кърваво червен ръкописен надпис: „Белите Ангели”.

-Какво ли означава?

Ставам от леглото и си махам разкъсаната черна риза. Слагам бялата. Стои ми идеално.

-Хубава е.

Отивам към прозореца и го отварям. Надвесвам се над него, за да си поема глътка чист въздух. Изведнъж в главата ми се изникват някакви спомени:

Аз стоя на балкон, качила съм се на парапета. Разперила съм ръце настрани и политам надолу. Всеки момент ще падна на тротоара. Няколко метра преди да стане това виждам в главата си образ на някакво момче. Не се вижда лицето, само очите. Познато... Изведнъж чувам размах на криле. Забавям се. Сантиметри ме деляха от земята. Лежа в безсъзнание. Чувам как някой ми говори нежно: „Добре ли си? Чуваш ли ме?”.

Споменът изчезна, пак виждам небето и прекрасните звезди. Поглеждам към северната звезда, която свети най-ярко от всички, но не тя ми прави впечатление. Поглеждам малко наляво и виждам една малка звездичка, която едва блещука.

-Колко е красива.

...

Отварям очи, виждам как сестрата оправя леглото до мен.

-Добро утро –казвам със сънлив глас.

-Добро утро. Как спа?

-Ами, много добре. Благодаря.

-Радвам се. Един младеж те търсеше вчера и аз го пуснах да влезе при теб. Каза ми, че си заспала на прозореца и те пренесал в леглото ти.

-Наистина ли? И как се казваше това момче?

-Той ми каза едно име, но не си го спомням в момента. Много красиво име беше...

-Винсент?

-Да, така се казваше. Явно го познаваш.

-Ами, не. Просто това име ми изникна, когато казахте красиво име.

-А да, също така ме помоли да те попитам, дали ти е харесала ризата?

-Значи е била от него. Да много ми хареса. А да знаете дали пак ще дойде?

-Съжалявам, не ми каза.

-Жалко.

-Не се притеснявай за това.Отивам да ти донеса закуската и се връщам.

Аз само се усмихнах доволно,понеже не бях слагала нищо в уста от 3 дена. Сестрата излезна. Останах сама. Тишината е много хубаво нещо. Трябва да я има навсякъде.

След няма и минута вратата се отваря. Аз очаквам да видя една обилна закуска, но какво е това? Един мъж, облечен в черна риза с дълги ракави, черен панталон, черни слънчеви очила.

-Кой сте вие?

-Приятел...
Сигурно са яки ама не ми се чете..

HopeLesss
01-04-2006, 14:15
Интересни са само дето от време на време се обърквам кое е сън и кое реалност... :roll:

Neko_Dream
01-04-2006, 14:16
Интересни са само дето от време на време се обърквам кое е сън и кое реалност... :roll: това е целта :Р

HopeLesss
01-04-2006, 14:19
Интересни са само дето от време на време се обърквам кое е сън и кое реалност... :roll: това е целта :Р

Поздравления тогава :D Целта е изпълнена :D

Neko_Dream
01-04-2006, 16:14
е има време де, след няколко седмици, дано да го завърша, че да ви се разясни... аз го имам замислено, но не мога да го интерпретирам. Все пак съм прото момче и нямам много култура, просто имам по абстрактно мислене от другите.

malko{f}
01-07-2006, 18:34
aide davai natatuk de :)

Just_One_Girl
01-09-2006, 18:05
:roll: :roll: :roll: Искам още... :roll: :roll: :roll:

SeXyTo_f
01-09-2006, 19:11
Mnogo e qko :)

^Kiss_of_the_Sun^f
01-09-2006, 19:40
Na men pyk mi haresa-pozdravqvam te... naistina e dobro :D

ZeleniqT
01-10-2006, 08:01
Mnogo e qko :)
:wink:

^Kiss_of_the_Sun^f
01-10-2006, 12:19
O6TEEEEEEE :cry:

LoVe_RuSlAn
01-10-2006, 13:06
da naistina e mn dobro bravo za talanta ti

Josefinne
01-10-2006, 14:28
Браво, браво, увлекателно е. Особено с фантастичния момент, значи него не трябва да изпускаш, защото той е този, който държи вниманието, но пък гледай и много да не прекалиш с него. Засега не си прекалил , но е възможно. Човек се увлича. Аз самата също съм писала такива разкази, всичките са незвършени и до днес (още получавам писма с въпроси какво става после), затова те съветвам да пишеш бързо и сега преди да ти е минала музата, че тя както идва, така си и отива. В началото, да ти кажа , много не си личи,ч е е момиче. Аз мн не се мотам по тоя форум, та не знам кой е момче и кой е момиче. Четях разказа и докато не прочетох коментара ти, че става дума за момиче, мислех , че е момче главния герой. Защо? Значи в началото като описваш това, което прави - нехарактерно е за едно момиче да прави тия неща. Не знам точно как да конретизирам, може би, ако се задълбоча бих могла да ти посоча точно кое ме навежда на мисълта, че героя е момче, но ако го прегледаш може би и сам ще ги намериш тия моменти и ще ги попрепишеш. Това е дребна корекция. После - в началото героинята ти реве твърде много. Стига, де , момичетата не циврят за щяло и нещяло. Там където може го махни. Душевната мъка не се изразява само чрез сълзи, вникни малко по-дълбоко не само в жестовете, но не се страхувай да описваш и това, което не се вижда отвън и героинята не му дава външен израз, защото в интерес на истината ти си си избрал позицията да разказваш от първо лице, значи не е нужно да виждаш, за да разказваш нещо за нея. Друго какво си мислех...А да - кви са тия обувки с презрамки?
За грешките - не се притеснявай, това са неща, които се оправят после, сега пиши, докато си фанал музата за опашката :).
Като цяло мисля, че добре си се справил, бих поработила с теб над него, ако имаш желание, да изгладим дребните неточности, но пак казвам, че е добре. И пак казвам внимавай да не прекалиш с фантастичния момент. Сега като се замислих имаш такава тенденция. Не наслагвай твърде много цветовете . Засега изпозлваш една много силна опозиция - черно и бяло. Недей толкова явно я поставя. Може от време на време, но е хубаво да й намериш синонимна опизиця или дори няколко , с които да работиш. Защото иначе има опасност да стане банално. Цветовото наслагване на разказа е впечатляващо, но именно затова трябва мнооого да се внимава, защото има момент , в който просто става претрупано. Червено, черно и бяло...Всеки от тези цветове носи изключително силно впечатление , именно защото носи безкрайно много асоциации и затова е хлъзгав.
Keep Going...

Nicy
01-10-2006, 16:27
mm tazi chast syshto e mn interesna :)
za poreden pyt kazvam che celiq razkaz dotuk mi haresva:P
Josefinne vseki pravi greshki,a i toi ne e nqkoi istinski avtor,za da znae kak tochno trqbva da se napishe razkaza nali?
i vse pak e dobre che mu pokazvash nqkoi greshki
taka nqma da gi povtarq :) :P

***Ники***
01-10-2006, 17:29
Здравей. Нямах възможност да прочета всички мнения, затова се извинявам, че може и да повторя нечие мнение.
Пишеш добре, макар, че след първата част нещата започнаха да ми стават еднакви и твърде протяжни. Интереса ми спадна при третата глава, но ще го дочета някак.
Има някои моменти, в които просто трябва да напишеш "- каза той" или "-отвърнах аз", защото има реплики, които са неясни, а в същото време - ключови.
Имаш някои очеизбождащи правописни грешки, но са много малко и не се забелязват. Чудесно е, че пишеш грамотно, по-грамотно от повечето хора, които познавам на твоята възраст (15 - 20).
Виждам и много грешки от бързане като "занм" = знам и т.н и разбирам, че се допускат при писане (особено при десетопръстната система), но са твърде много, на всеки ред по няколко. Това е и другата причина, поради която трудно чета разказа ти.
Извинявам се, ако си се засегнал - не искам да променяш начина си на писане или съдържанието, а малко повече да внимаваш докато пишеш. Погрижи се също и за най-важните моменти - да бъдат правилно и точно разбрани, както писах по-горе.
Хубаво е, че има хора като теб, които пишат и творят на тази възраст. Успех.

Josefinne
01-10-2006, 17:53
mm tazi chast syshto e mn interesna :)
za poreden pyt kazvam che celiq razkaz dotuk mi haresva:P
Josefinne vseki pravi greshki,a i toi ne e nqkoi istinski avtor,za da znae kak tochno trqbva da se napishe razkaza nali?
i vse pak e dobre che mu pokazvash nqkoi greshki
taka nqma da gi povtarq :) :P

Ама, разбира се, аз не съм казала нещо, освен това грешките са, за да се поправят. Просто и аз пиша разкази и реших все пак да посоча нещо, което ми е направило впечатление. Мислех, че това е целта да четем - да коментираме, нали ? То е лесно да напиша само "хубаво е, продължавай, все така" И то не, че може, но на мен като ми посочват грешките в разказите и гледам да си ги пооправя, ако мога. А неговите съвсем лесно биха могли да се коригират, защото не се е впуснал в мн подробни описания. Не съм твърдяла, че е трябват да се допускат грешки или, че пък аз съм безгрешна. Коментирам чистосърдечно и отбелязах, че разказа ми харесва :)

01-11-2006, 21:44
stahotno e! O6TE!!!

^Kiss_of_the_Sun^f
01-12-2006, 19:22
Aidee o6te,pls mn mi haresa,male ako prodaljava6 taka 6te te obi4am ve4nooo! :D

HeDa
01-12-2006, 19:27
Ne6to mai se pristrahtih kam tiq razkazi... :oops:

^Kiss_of_the_Sun^f
01-12-2006, 19:34
Ne6to mai se pristrahtih kam tiq razkazi... :oops:
I az totalno,vseki den o4akvam s netarpenie produljenieto,valnuvam se kat parvoklasni4ka na parviq si u4even den! :oops:

Josefinne
01-12-2006, 19:46
Не пришпорвайте човека, хубавите работи стават бавно :)

HeDa
01-13-2006, 22:04
Не пришпорвайте човека, хубавите работи стават бавно :)
Vqrno e ama skoro 6te po4na da priritvam za tiq razkazi i za tvoite sy6to Josefinne ..Mnogo sa vi hubavi razkazte i na dvamata :P

^Kiss_of_the_Sun^f
01-14-2006, 08:58
Не пришпорвайте човека, хубавите работи стават бавно :)
Vqrno e ama skoro 6te po4na da priritvam za tiq razkazi i za tvoite sy6to Josefinne ..Mnogo sa vi hubavi razkazte i na dvamata :P
Lele Josefinne pusni nqkoi razkaz,pls :D :oops:

Josefinne
01-14-2006, 09:23
Не пришпорвайте човека, хубавите работи стават бавно :)
Vqrno e ama skoro 6te po4na da priritvam za tiq razkazi i za tvoite sy6to Josefinne ..Mnogo sa vi hubavi razkazte i na dvamata :P
Lele Josefinne pusni nqkoi razkaz,pls :D :oops:

Mи последния , който съм писала е "да счупиш сърце" , има го във форума, ама ако напиша още някой, ще го постна :)Пък човека може сега да е в творческа криза, случва се, ако си твърде щастлив или просто нямаш материал да пишеш, музите са мн капризни същества, без предупреждение идват (особено пък като си легна, някоя муза мн обича да ми кацне и да ме накара да стана) , ама и така и си тръгват...

ashly besnata
01-14-2006, 09:31
men me kefi :P

skyline_207
01-14-2006, 09:33
aide nqma li da ima prodyljenie;P
???

Verliebt_Maedchen
01-14-2006, 19:50
идеята наистина е добра,но края въобще не се връзва с целия разказ.според мен би било по-добре ако има някаква случка с това момче... :roll: защото действието се развива мудно.

Josefinne
01-14-2006, 21:55
идеята наистина е добра,но края въобще не се връзва с целия разказ.според мен би било по-добре ако има някаква случка с това момче... :roll: защото действието се развива мудно.

E, момчето още не е звършило разказа, това е само началото струва ми се. Така както върви повествованието остава да разберем какви всъщност представялват "Белите Ангели", да постави основният проблем, да покаже избора на героинята си и след това да даде последствията от него. В тия разкази обикновено се проследява някаква лична промяна у героя, това трябва да се разясни :) Така че мисля, че е още съвсем в началото и едва навлиза в същността на нещата.

^Kiss_of_the_Sun^f
01-15-2006, 08:19
идеята наистина е добра,но края въобще не се връзва с целия разказ.според мен би било по-добре ако има някаква случка с това момче... :roll: защото действието се развива мудно.

E, момчето още не е звършило разказа, това е само началото струва ми се. Така както върви повествованието остава да разберем какви всъщност представялват "Белите Ангели", да постави основният проблем, да покаже избора на героинята си и след това да даде последствията от него. В тия разкази обикновено се проследява някаква лична промяна у героя, това трябва да се разясни :) Така че мисля, че е още съвсем в началото и едва навлиза в същността на нещата.
Napulno suglasna sam,btw Josi i az pi6a :)

Neko_Dream
01-28-2006, 20:17
Еми здравейте. След малка пауза, пак се завърнах. Така де, поне малко повече от съвсем да липсвам. Просто нямах нет близките 3 седмици. Страшно благодаря на вскичките ви коментари. Много се зарадвах, докато ги четох. Естествено да обърна внимание на Josefinne, тъйкато тя написа най-голяма критика, да го наречем.
Значи в началото целта ми беше, да не се разбере че е момиче геройнята. Да бъда честен съвсем в началото даже не знаех, че ще е от женски пол, но ми хрумна "защо не?" :) А за описанията: ами аз си падам художник и си представям картини. Много съм куц със словото и трудно мога да пресъздам образа, който виждам. Щеше да е хубаво това разказче, да се превърне в комикс :)
Значи днес, нямам време да донапиша следващата част, но утре цял ден това ще правя. С удоволствие ще приема да ми помагате. Аз просто имам въображение :)

miss_kiss_sf
01-28-2006, 20:40
mnogo mi haresa! napravo e strahotno! BRAVO! :D

DevilWish
01-28-2006, 20:48
Ejj mnogo mi hareswa :) Dobro e brawo

n0mak
01-28-2006, 22:11
*** DON'T READ ME - GREAT SPLOILER *** [-X

Spored nadejden izto4nik Vinsent e kloning suzdaden ot zliq profesor Haker (spomenat v na4aloto) s edinstvenata cel da zavladee pazara na kibrit i da stane totalen monopolist.

V 892-ri epizod geroinqta se subijda v legloto si, vijda bql kolet, no ne kakuv da e bql kolet a bql kolet sus sinq pandelka.....!! Posle q namirat pripadnala v levski g.

V na4aloto se tvurdi 4e komputurut na geroinqta e otkradnat, tova ne e vqrno, spored televizora komputura se metnal prez terasata kato poslednite mu dumi bili:

"Svoboda... dolu Windows '95.."

V posldnata seria: Vinsent i Biv6iq sa ot edna maika, ubiecut na Niki Kartofa i Beliq Kufar e vse o6te na svoboda i sovite, buhalite i severno-avstraliiskite belokorem4esti sini 4erveno6iiki ne sa tova koeto bqha..



P.S. Da jivee humora :) tva gore e samo sme6ka ina4e i az sum zariben!!! OMFG WTF kakvo sledva, ei, taka ne sum 4akal s interes daje i posledniq epizod na Vdovicata v Bqlo.. :)

^Kiss_of_the_Sun^f
01-29-2006, 16:21
6te ima li produljenie? [-o<

DevilWish
01-29-2006, 19:48
Ей аз кадето не обичам да чета т'ва го чета за 10ти път цялото.Т'ва е велико ее

Sladka_taina_MIRO{P}
01-29-2006, 20:10
Ей аз кадето не обичам да чета т'ва го чета за 10ти път цялото.Т'ва е велико ее
huh sydba to4no kato men

miracul
01-29-2006, 21:08
БРАВО ! беше ми адски интересно :wink:

miracul
01-29-2006, 21:42
*** DON'T READ ME - GREAT SPLOILER ***

Spored nadejden izto4nik Vinsent e kloning suzdaden ot zliq profesor Haker (spomenat v na4aloto) s edinstvenata cel da zavladee pazara na kibrit i da stane totalen monopolist.

V 892-ri epizod geroinqta se subijda v legloto si, vijda bql kolet, no ne kakuv da e bql kolet a bql kolet sus sinq pandelka.....!! Posle q namirat pripadnala v levski g.

V na4aloto se tvurdi 4e komputurut na geroinqta e otkradnat, tova ne e vqrno, spored televizora komputura se metnal prez terasata kato poslednite mu dumi bili:

"Svoboda... dolu Windows '95.."

V posldnata seria: Vinsent i Biv6iq sa ot edna maika, ubiecut na Niki Kartofa i Beliq Kufar e vse o6te na svoboda i sovite, buhalite i severno-avstraliiskite belokorem4esti sini 4erveno6iiki ne sa tova koeto bqha..



P.S. Da jivee humora tva gore e samo sme6ka ina4e i az sum zariben!!! OMFG WTF kakvo sledva, ei, taka ne sum 4akal s interes daje i posledniq epizod na Vdovicata v Bqlo..
хахахаха бате ти си ебати лудия ! :twisted:

LoLLiNa
01-29-2006, 23:04
ТОВА е СУПЕР яко!!! Аз попринцип чета и се води че ме бива в писането(есета, стихове, разкази и тн.) и попринцип съм силно критична и към своето, и към чуждото творчество, но това мога да ти кажа че е доста добро. Е може да се редактира на някои места, но като цяло е на нивото на сериозно произедение, заслужаващо дори да бъде отпечатано! Приятел, намери си някое издателство и почваи да въртиш бизнес! :D

А и аз искам ПРОДЪЛЖЕНИЕЕЕ!!!!!

VukeHceTy
03-07-2006, 14:29
aide po natatuka de :D izchaka ni se chakaneto

rusalkata_
03-07-2006, 15:08
лееле и третата част е неповторима!искам ощеее... :-D :-D :-D

sometimes_
03-07-2006, 19:05
Bravo ! =D> Mnogo e interesno i zaintriguvashto,chakam s netyrpenie sledvashtata chast i se nadqvam da q procheta skoro,zashtoto nqmam tyrpenie da razbera kakvo stava ot tuk natatyk. :P

^Kiss_of_the_Sun^f
03-07-2006, 20:33
Nqma li o6te?????? :smt010

danger_love{F}
03-10-2006, 19:21
ve4e komentarite sa izlishni,to e qsno samo se 4udq koga li 6te doide i sledva6tata 4ast :roll: izgarqm ot neturpeniee:)))

SisTeR`oN`MaXa
04-27-2006, 13:44
6to nqma o6te be??????iskam o6te aide 4akame :)

^Kiss_of_the_Sun^f
04-27-2006, 15:39
Къде е продължението? :smt010

Stranna_
04-27-2006, 16:16
Разказът ти е страхотен!! Много е увлекателен.. :) Хайде давай продължение, че ми стана интересно :D :D

Krem4eto
04-27-2006, 17:21
МНОГО Е ЯКО!!!

ПЛС ПРОДЪЛЖЕНИЕ :arrow:

Sabrina27
04-27-2006, 18:14
Are beeeeeeeeee!!!!!!!!!!! Ot 1vi qnuari nqma produljenie!!!
ISKAM PRODULJENIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!! :smt006 :smt006 :smt006 :smt006 :smt006 :smt006 :smt006 :smt006 ](*,) :smt006 :smt006 :smt006 :smt006

black_dimond
04-27-2006, 19:54
uvlekatelno 4etivo
:)

black_dimond
04-28-2006, 19:42
ei koga 6e e produljenieto