PDA

View Full Version : Защо търся него ???



edna
04-16-2007, 18:45
Защо винаги, когато съм зле, плача на рамото на човек, който приятелят ми не понася ?
Това е човек, който срещнах в началото на връзката си. Това е човек, с който съм си говорила с дни по вселенски теми. Това е човек на чието рамо съм плакала в нощи, в които ме е страх да остана сама. Това е човек, който е ... близък. По необясними за мен причини той ми стана пръв другар още от началото на познанството ми. Винаги ми е помагал. И аз на него. Винаги..,а после изчезваме. По месеци не се чуваме, но щом се видим.., всичко е страхотно. Дълги разходки и ...абе той ме кара да се връщам в детството си и да виждам малките неща. Научи ме да гледам хубави филми, отвори ми очите за някои прекрасни творци ( художници и писатели..). По едно време постоянно говорех колко много го обичам. Как го обичам като приятел. Как... наистина ми е приятел. Той наистина е човек, на който мога да разчитам..

Напоследък всичко се обърква.
Тези, които мислех, че са ми приятели се обърщат срещу мен и ме игнорират. Защото съм се отдала напълно на моя "мъж". Наистина ги пренебрегнах за сметка на моя слънчо и това да е щастлив, но... може би ако наистина държаха на мен нямаше сега да постъпват така. Да ми казват колко са ми обидени и как не могат да разчитат на мен, че трябвало да си търсят мои заместители...

Гадно е.

И ето, че отново си имам куп глупости на главата. Пак ми е гадно. Пак ми се плаче. И пак потърсих НЕГО!.. Какво е това нещо ? Защо ... ?
Моят приятел не се понася с този човек, полудява само при споменаването на името му.. Била съм поставяна в условия да избирам " мен или онзи.. ". И аз винаги избирах приятелят си, но не можех да спра контактите и с другия...

Преди половин час видях e-mail от него. Как ми казва, че съм му приятел и ми се извинява, че не ми се обадил, когато съм имала нужда от него.. Разплаках се. Стига де, защо..., защо не мога сама да се справя с проблемите си ? Защо ми трябва ТОЙ ?

Като... не знам и аз какво ми е. Мой архангел.. Да.. Пази си ме. От самата мен.
Обичам си го като приятел. И най-странното е, че той измести мои приятели, с които се знаем от 4-5-6 години...
Сигурно никой няма да прочете това. Просто исках да споделя.
И... излезнала съм от акаунта си. Модераторите - моля ви, все едно не сте видели коя съм..
Просто съм зле, и трябва да пиша. Да си излея мислите, защото иначе ще се пръсна.


Може би това от което ме заболя е неговата искренност и неподправеност. И от това, че сравних НЕГО с останалите си приятели. И остана само той. С който се чувам на 2 месеца...

:(

Животът е хубав, нали ?

koalka
04-16-2007, 19:29
Не искам да казвам нищо конкретно с въпроса си, но не мислиш ли, че с това момче се разбираш повече, от колкото с приятеля ти?И не мислиш ли, че в един момент могат да се зародят някакви чувства и от двете страни, защото толкова близко приятелство между момче и момиче....не знам, може и да има.Ситуацията хич не е приятна, а и още повече, че приятелят ти не се разбира с него.Все пак той забранява ли ти да се виждаш с него или въобще не знае?Все пак едно е да полудява при мисълта за него, а друго е да те ограничава да се виждаш с него.

една
04-16-2007, 19:35
Преди ме ограничаваше, но вече е променил отношението си ...
Скоро стана дума за това, че този въпросният приятел ми е наистина като брат, и гаджето ми каза, че нямал проблем, ако се виждам с него, но предпочитал да не знае, защото му ставало гадно..

И не, нищо не може да се зароди между нас. Щеше да стане преди това. Нооо аз, че той ми е приятел, а щом е приятел ще си остане такъв. А и сега момчето има прекрасна приятелка и е много щастлив с нея. Мен самата ме кара да се усмихвам като го виждам, че най-накрая откри и той любовта. :)
Приятели сме.
Просто.., приятелството ни е силно. Връзката ни е силна. И знам, че никой от двама ни никога няма да се откаже от другия. Майната му.
И това ще мине.
Не знам дали някой от вас е имал толкова близък човек до себе си. Който е имал, ще ме разбере.

sun_flower
04-16-2007, 20:04
Moqt otgovor na vuprosa ti "za6to tursq nego ???" e prosto,zashtoto ti moje6 da raz4ita6 na tozi 4ovek i go znae6.Nezavisimo ot kolko vreme se poznavate,toi ne te ignorira v momenti kato tozi,kogato ti se stremij da bude6 pove4e vreme s gadjeto ti,prenebregvaiki go.
No vsu6tnost zamislqla li si se za6to naistina go pravi?Dali samo ot priqtelski 4uvstva?Az ne mislq taka.V po-golqma 4ast ot slu4aite na priqtelstvo mejdu momi4e i mom4e,otno6eniqta ot ednata strana ne sa prosto priqtelski.Zamisli se.
Normalno e gadjeto ti da ne haresva tozi priqtel,moje bi za6toto te revnuva,za6toto e na mnenie kato men,4e priqtelstvo mejdu momi4e i mom4e-rqdkost,a moje bi ne razbira za6to se obru6ta6 kum dr 4ovek za pomo6t,a ne kum nego,ta nali zatova imate vruzka,za da si pomagate vzaimno i da se podkrepqte.Moqt suvet e da pogovorite seriozno s tvoq priqtel vurhu tozi problem,koito te imu4va,da mu obqsni6,4e s povedenieto si,moje dori da te otblusne i tlasne v rucete da drugoto mom4e,da spodeli negovite pri4ini za svoeto durjanie i s edna duma da se izqsnite.
Otnosno priqtelite ti,koito sa te ignorirali,nezavisimo ot kolko vreme se poznavate i gi nari4a6 ti priqteli,za men ne sa takiva.Edin priqtel istinski,razbira vsqko edno polojenie i pravi kompromisi malko ili mnogo.Normalno e ti da ne bude6 ve4e tolkova vreme s tqh,kolkoto si prekarvala predi.Te na tvoe mqsto biha postupili absolutno po tozi na4in i ako primerno ti spomene6,4e se 4uvstva6 prenebregnata,zaradi strani4en 4ovek,spored men li4no otgovoryt 6te bude ot sorta:ne e taka prosto nqmam vreme,vuobrazqva6 si.
Tova be6e moqt komentar,ottuk-natam moga da ti pojelaq samo uspeh i karai malko po-spokoino,ne se izmu4vai.Edinstvenoto,koeto pravi6,kogato se qdosve6 e da si sustarqva6 i sbrukva6 kojata na liceto :wink: