PDA

View Full Version : nenavist kum homosexyalnite



06-26-2007, 04:18
zdraveite iskam da pitam neshto zashtoto se zamisluj tazisutrin.
zashto hetero sexyalnite ne naresvat ,a da ne kajem che napravo mrazqt holosexyalnite muje, a za homo sexyalnite jeni nqmat nishto protiv.
i zashto ili ot kakvo e porodena tazli nenavist.no ako moje n eizlizaite s nomer apredateli na mujkiqt pol,mujut i jenata sa suzdadeni da suzdavat pokolenie i sichko drugo e izduzica ili bolni mozaci.zashtoto tezi sum gi chel mnogo.
mersi na vsichki predvaritelno

Vladokaaa
06-26-2007, 04:59
Нямам пари представяш ли си!!!

06-26-2007, 06:17
btw,jiveia v grada obiaven za nai-priatelski nastroen kum homo/bi/trans/sexualni hora, a imenno Chicago. Neznam za6to ima nenavist v BG kum tezi hora. Az li4no niam ni6to protiv,stiga da ne se zaka4at s men. Se pak legloto si e tiahno te si re6avat s koi da go spodeliat. A po megdudrugoto.Ina4e li4no tia muge koito sa homosexualni i se opitvat po manier da go dokarat na jeni mi lazat po nervite. Se pak na mnenie sum 4e triabva da se durgat spored steriotipa si za pola-demek mujki i po ni6to da ne im li4i 4e sa edi kvi si. Defacto v ob6testovoto da izglegdat "normalni", a puk sled tva s koi si liagut si e LI4NO TIAHNA RABOTA, koiato men ne me zasiaga. I bih iskal da kaja na tia deto 6a po4nat da psuvat si4ki tia hora da im pokaga edin goliam sreden prust 6tot, si4ki koito si tursiat problema v tva kvo stava v 4ujdoto leglo sa edni golemi glupaci koito ne stavat za ni6to drugo osven za sapun.

p.s. Kat ne vi naada ostavete gi da si jiveiat jivota!!!Te ne sa vi napravili ni6to li4no.

`Death`Whore``
06-26-2007, 06:40
1. Научи се да пишеш.
2. Има огромна разлика между транссексуалност и хомосексуалност. Затова е много грешно и схващането, че лесбийките са мъжествени на външен вид и характер. Когато човек иска да го харесват хомосексуалисти от неговия пол, няма да се прави на човек от другия пол.

key_of_hell
06-26-2007, 06:40
btw,jiveia v grada obiaven za nai-priatelski nastroen kum homo/bi/trans/sexualni hora, a imenno Chicago. Neznam za6to ima nenavist v BG kum tezi hora. Az li4no niam ni6to protiv,stiga da ne se zaka4at s men. Se pak legloto si e tiahno te si re6avat s koi da go spodeliat. A po megdudrugoto.Ina4e li4no tia muge koito sa homosexualni i se opitvat po manier da go dokarat na jeni mi lazat po nervite. Se pak na mnenie sum 4e triabva da se durgat spored steriotipa si za pola-demek mujki i po ni6to da ne im li4i 4e sa edi kvi si. Defacto v ob6testovoto da izglegdat "normalni", a puk sled tva s koi si liagut si e LI4NO TIAHNA RABOTA, koiato men ne me zasiaga. I bih iskal da kaja na tia deto 6a po4nat da psuvat si4ki tia hora da im pokaga edin goliam sreden prust 6tot, si4ki koito si tursiat problema v tva kvo stava v 4ujdoto leglo sa edni golemi glupaci koito ne stavat za ni6to drugo osven za sapun.

p.s. Kat ne vi naada ostavete gi da si jiveiat jivota!!!Te ne sa vi napravili ni6to li4no.


evala na tova izkazvane, nqma edna duma s koqto da ne sum suglasna!

Експерт
06-26-2007, 06:43
Затова е много грешно и схващането, че лесбийките са мъжествени на външен вид и характер.

За това Солджъра прилича повече на мъж, от колкото на жена. Лесбийките са като педерacтите - делят се на пасивни и активни. Една изпълнява женската си функция, другата е мъж. Използват нахyйници, дилда и всякакви атрибути заместващи мъжкото достойнство и се онождат яко.
За разлика от гадните педерacти обаче, гледката на две любещи се жени е силно еротична и приятна.

`Death`Whore``
06-26-2007, 06:47
Ами, това за мен не е истинска хомосекуалност, защото Солджъра явно се опитва да привлече хетеросексуални жени. А за ролите - много са глупави. Как така само едната ще чука? То не е като секса между мъж и жена - трябва всеки да се постарае за другия.

Fallen Leaf
06-26-2007, 08:35
zdraveite iskam da pitam neshto zashtoto se zamisluj tazisutrin.
zashto hetero sexyalnite ne naresvat ,a da ne kajem che napravo mrazqt holosexyalnite muje, a za homo sexyalnite jeni nqmat nishto protiv.
i zashto ili ot kakvo e porodena tazli nenavist.no ako moje n eizlizaite s nomer apredateli na mujkiqt pol,mujut i jenata sa suzdadeni da suzdavat pokolenie i sichko drugo e izduzica ili bolni mozaci.zashtoto tezi sum gi chel mnogo.
mersi na vsichki predvaritelno

Ненавистта към хомосексуалността (по наши земи, а и други) е съвкупност от три фактора, а именно:
1) Природния страх на човека от новото и непознатото;
2) Вековните християнски норми на ненавист и странене от плътското и срам от телата и желанията;
3) Тоталитарния режим, на власт около 45 години, поставил обществото в състояние на взаимно подозрение, омраза и тотално уеднаквяване - общество, в което другостта е опасна. Този режим е въвел в две поколения българи мозъчна промивка, от която не се отърсва лесно.

Други въпроси? :)

06-26-2007, 08:43
Еми за ман вие ще болни хора как може да спиш с мъж вместо да си хванеш една брюнетка със сини очи 180 висока примерно =P~ дългокрака.А и тея би също са некви болни как така спиш хем с момиче хем с момче и тея не са наред :-& :-& а за травеститите да не говорим #-o :-& :-& :-& :-& :-& :smt009 :smt009

shizzle
06-26-2007, 09:09
Ненавистта към хомосексуалността (по наши земи, а и други) е съвкупност от три фактора, а именно:
1) Природния страх на човека от новото и непознатото;
2) Вековните християнски норми на ненавист и странене от плътското и срам от телата и желанията;
3) Тоталитарния режим, на власт около 45 години, поставил обществото в състояние на взаимно подозрение, омраза и тотално уеднаквяване - общество, в което другостта е опасна. Този режим е въвел в две поколения българи мозъчна промивка, от която не се отърсва лесно.

Други въпроси? :)

И един шоколад завива станиола в мърмот.

Точно мозъчните промивки в Щатите позволяват това "общество на равенство", където се позволява съществуване хем на просто различното, хем на пълната изродщина. Не тоталитарният режим ти е виновен на теб, а пет века турско робство са отрязвали всички високи глави.

И християнските норми имат съвсем различно отражение на сегашния ни живот. Те са причината жена, която "странства" по много мъже да се нарича "курва", но обратното да не се осъжда. Хомосексуалността изобщо не е бил проблем за християнството (а както съдим по католическата църква, напротив - честа практика) - нормалният секс е бил осъждан.

А за природния страх от новото и непознатото.. Това е толкова абсурдно твърдение, че не знам откъде да го подкарам. Нито е ново, нито е непознато. Много добре знаем какво е.

---

А сега и моето предположение. Но първо искам да заменя думата "омраза" с думата "презрение". Защото, дори и понякога да съществува омраза, тя е просто остра форма на презрение.

Защо лесбийки е ок, ама гейове - не? Мъжественост. Лесбийките са жени, те поначало не са създадени да притежават качеството "мъжественост". Но за гейовете нещата са съвсем други.

Един от основните показатели за мъжественост, естествено, е сексуалността. Гейовете не само не спят с жени, те си "дават дупето" - нещо, което всички свързват малко или много с курвенство. Това изведнъж превръща мъжа, възприеман като водач и силна фигура, в нещо долно, по-лошо от презряна курва.

Възприемеш ли хомосексуалните мъже по такъв начин, много лесно след това идва презрението и дори омразата към тези хора. Те са нещо неестествено, безполезно, абсурдно. Идва и лекият страх, че бройката им се увеличава всеки ден, покварявайки човечеството. (не е "природният страх от новото и непознатото")

----

Само да отбележа, че един от най-близките ми приятели в момента е хомосексуален. Той е точен, забавен и в нормални граници странен, но не и женствен. Но точно покрай него разбрах и много неща, които ме отблъскват от гей-обществото като цяло. И макар да не дискриминирам никой, вътрешно съм много доволен, че съм хетеросексуален.

06-26-2007, 09:48
Аз немога да го възприема това нещо педерастията и предпочитам да изпитвам и показвам презрителното си отношение към подобни хора. Мога да си го позволя, защото никой не ми го забранява.

Искам да попитам защо педалите се нервират и обиждат като им кажеш ПЕДАЛ или ПЕДЕРАСТ? Те са си просто такива. Това е нещо като РОМИТЕ. Циганите са Роми, но Ромите не са Цигани?! Хомосексуалност ли ? Това понятие е измислено от разните му там капацитети, само и само да се замени понятието педерастия. Като ти кажат хомосексуалист и си представяш някой мъженствен тип, а като ти кажат Педал и веднага в ума ти се възпроизвежда образа на гадното копеле.

Освен това всяка държава си има традициите и порядките. Ако в Щатите да ти казват педал не звучи обидно, ок няма проблеми. Но при положение, че си Българин, трябва да знаеш и за нашите порядки. От край време в България е обидно да те нарекат Педераст, като на всичкото отгоре, това незначи че си обратен, а обикновено че си подъл, нагъл и безочлив. Оттук целия този негативизъм се пренася и върху всички гейове, защото педал и гей са равнозначни.

Навсичкото отгоре, Щатите в безкрайната си Демокрация и усилия да осигурят добър живот на различните малцинствени (расови, религиозни, сексуални и т.н.) групи, са готови да пожертват определена част от правата на мнозинството и по този начин да го дискриминират. Защото, ако шефа уволни Педал , Педалът ще го съди и ще е в правото си , защото закона предвижда таква опция като Сексуалната дискриминация. В същия момент Шефът неможе да уволни най-калпавия си служител, който по стечение на обстоятелствата е обратен, защото знае, че ще бъде съден за дискриминация?!

Е добре бе, да го и в Демокрацията. Предпочитам аз като мнозинство, да имам повече права, защото съм съвсем наред и физически и психически и всякак. Което незначи, че гейовете са ненормални, а само че са отклонение от нормата. Т.е трябва да си носят последствията за тези свои странни прищевки.

06-26-2007, 09:58
P.S Невиждам причина, поряди която трябва да бъда толерантен към определено поведение, което ме отвращава.

Fallen Leaf
06-26-2007, 11:25
...

И един станиол завива шоколада в мармот.

Щатите далеч не са толкова "освободена" към хомосексуалността нация, в момента тя е с правителство на консерваторите, чиято политика е силно ориентирана към "праведния" католически начин на живот. САЩ е и страната с може би най голям брой крайно католически движения. И при тях - а и в цялото християнство въобще - доминира негативното интерпретиране на хетеро- и хомосексуалния акт.
Въпреки че в Библията почти не се говори за хомосексуализма, той е като цяло интерпретиран като грях от консервативното мнозинство.

Toталитарния режим има много повече пръст в 'кастрирането' на свободите в личния живот (говорим за сексуалност тук, не като цяло да бъдеш различен!), отколкото Османското владичество за всичките си 5 века. Причини:
1) През всичките 5 века на робство, на всеки османски поробител му е било през *** дали българина го прави с жена, мъж, дете или овца, стига да му работи и да снабдява с ресурси Империята. Робството е престанало да бъде на ниво идеология доста преди да свърши формално, а Осм. Империя си е имала достатъчно вътрешни проблеми за да отделя ресурси за сексуалната репресия на българския селянин.
2) Тоталитарния режим, от своя страна, разчита изцяло на идеологическата пропаганда. Хомосексуализма е неудобна, типично "западняческа" прищявка, и особено в сталинистка Русия и сателитните й държави по онова време хомосексуалните са сред първите в списъка за "запушване" на устите, изпреварени може би само от интелигенцията.

Твърдиш, че не се страхуваш от това, което не познаваш? Дори за миг? Човек по принцип го е страх (в малка или голяма степен) от това, което още не е изпитал. Въпреки че се отклонявам от темата леко: не вярвам първия път, когато си правил секс с момиче, да не ти е било поне малко притеснено - а със сигурност доста преди да си го направил, си "знаел" уж какво се прави. :) Това ми беше мисълта, "почвай ме", ако мислиш, че греша.

Ти твърдиш, че тази омраза идва от мъжественост. А тази "мъжественост" откъде е насадена? Положително не е заложена на природно ниво, защото хомосексуалните актове м/у животни хич, ама хич не са репресирани. На животните не им пука, затова тази теза отпада. Къде (по човешкия ни път) сме си я насадили в главите, и кой е виновника?

shizzle
06-26-2007, 12:28
И един станиол завива шоколада в мармот.
...


Уу, намериха ми правописна грешка. Вече това е лично. Само между теб и мен, Fallen Leaf! :twisted: :twisted: :twisted:

От всички християнски задръжки, кажи ми, колко са останали? Особено в сексуален план? Моногамност, секс само след брак, възбраната върху аналните ласки.. Неща, които са директно посочени в Библията и са насаждани на всички активно? Николко? И аз мисля така. Така че логически няма причина да търсим в християнството вината за отношението към хомосексуалните. Освен това, подобно ограничение би падало и върху лесбийките, а както много добре знаем, към тях ненавист не съществува, поне не в масови форми (не говорим за индивидуалност изобщо, всеки има право да мрази и обича без причина)

Не съм бил свидетел на комунизма и нямам никакви данни за репресираните хомосексуалисти (о, горките те). Наистина, цялата сексуалност е била разглеждана като чист акт на любов между мъж и жена, а всичко нестандартно под леглото се подтискало като идея, но целенасочено изтръгване на хомосексуализма от обществото ми звучи като прекалено голямо нещо, че да не съм чувал за него. Мисля, че раздухваш някаква алтернативна идея и първо ще искам да прочета някакъв източник, за да продължа да споря.

Не съм отрекъл "природния страх от новото и непознатото". Просто смятам, че той няма нищо общо с мъжете и хомосексуалността, защото ние, хетеросексуалните мъже, поне си мислим, че много добре знаем какво се случва. Гейовете не са нито нещо ново, нито изпълнено с мистерия, че да се плашим от него. Точно знанието ни изпълва с погнуса и презрение. Дори и аз, който се смятам за отворен, се опитвам да не си представям нищо, докато приятелят ми гей говори за връзките си или нещо по темата.

А относно хомосексуалните актове между животни.. Това може би е най-слабата ти точка (след "природния страх") Животните нямат нищо подобно на сложното общество, което хората изграждат десетки хиляди години. Те нямат осъзнатото задължение към съхраняване на това общество, за разлика от нас. Много много отдавна ролите са били разпределени - жените да се грижат за поколението, а мъжете - за прехраната. По този начин се появяват понятията "женственост" и "мъжественост", вечно променящи се и вечно оставащи. Кой е виновникът - оцеляването. Това е механизъм, който ни е помагал да се запазим като вид. Дали още е нужен, това не е темата, а и надали ще стигнем до отговор само двамата.

Аз не казвам, че това е морално правилно или грешно. Хетеромъжете не харесват като цяло хомомъжете - това е факт на масово ниво и ние не можем да го променим. Но смятам, че моите причини са по-близко до отговора на "защо това е така" от твоите ;)

06-26-2007, 12:29
zdraveite iskam da pitam neshto zashtoto se zamisluj tazisutrin.
zashto hetero sexyalnite ne naresvat ,a da ne kajem che napravo mrazqt holosexyalnite muje, a za homo sexyalnite jeni nqmat nishto protiv.
i zashto ili ot kakvo e porodena tazli nenavist.no ako moje n eizlizaite s nomer apredateli na mujkiqt pol,mujut i jenata sa suzdadeni da suzdavat pokolenie i sichko drugo e izduzica ili bolni mozaci.zashtoto tezi sum gi chel mnogo.
mersi na vsichki predvaritelno

Ненавистта към хомосексуалността (по наши земи, а и други) е съвкупност от три фактора, а именно:
1) Природния страх на човека от новото и непознатото;
2) Вековните християнски норми на ненавист и странене от плътското и срам от телата и желанията;
3) Тоталитарния режим, на власт около 45 години, поставил обществото в състояние на взаимно подозрение, омраза и тотално уеднаквяване - общество, в което другостта е опасна. Този режим е въвел в две поколения българи мозъчна промивка, от която не се отърсва лесно.

Други въпроси? :)
komentara ti e mnogo hubav.tochno na mqsto i gi zatapi vsichkite bravo za koeto

06-26-2007, 12:34
Еми за ман вие ще болни хора как може да спиш с мъж вместо да си хванеш една брюнетка със сини очи 180 висока примерно =P~ дългокрака.А и тея би също са некви болни как така спиш хем с момиче хем с момче и тея не са наред :-& :-& а за травеститите да не говорим #-o :-& :-& :-& :-& :-& :smt009 :smt009
za lezbikite nishto ne kazvash koeto spored skromnite mi obejdeniq pokakva che nishto protiv tqh nqma kakto i kum bi sexyalnite jeni ,a za travestitite poneje ne se priema muj da se oblicha kato momiche-jena.taka moga da zaqvq che moje da se kaje i che nqkoio jeni ne suznatelno se oblichat kato momcheta po manieri prostashtina i takak na tataka mogat da nadminat i nqkoi muj tova moje da se preme kato form an atravestizum v jenite ne mislish li

06-26-2007, 12:41
Ненавистта към хомосексуалността (по наши земи, а и други) е съвкупност от три фактора, а именно:
1) Природния страх на човека от новото и непознатото;
2) Вековните християнски норми на ненавист и странене от плътското и срам от телата и желанията;
3) Тоталитарния режим, на власт около 45 години, поставил обществото в състояние на взаимно подозрение, омраза и тотално уеднаквяване - общество, в което другостта е опасна. Този режим е въвел в две поколения българи мозъчна промивка, от която не се отърсва лесно.

Други въпроси? :)

И един шоколад завива станиола в мърмот.

Точно мозъчните промивки в Щатите позволяват това "общество на равенство", където се позволява съществуване хем на просто различното, хем на пълната изродщина. Не тоталитарният режим ти е виновен на теб, а пет века турско робство са отрязвали всички високи глави.

И християнските норми имат съвсем различно отражение на сегашния ни живот. Те са причината жена, която "странства" по много мъже да се нарича "курва", но обратното да не се осъжда. Хомосексуалността изобщо не е бил проблем за християнството (а както съдим по католическата църква, напротив - честа практика) - нормалният секс е бил осъждан.

А за природния страх от новото и непознатото.. Това е толкова абсурдно твърдение, че не знам откъде да го подкарам. Нито е ново, нито е непознато. Много добре знаем какво е.

---

А сега и моето предположение. Но първо искам да заменя думата "омраза" с думата "презрение". Защото, дори и понякога да съществува омраза, тя е просто остра форма на презрение.

Защо лесбийки е ок, ама гейове - не? Мъжественост. Лесбийките са жени, те поначало не са създадени да притежават качеството "мъжественост". Но за гейовете нещата са съвсем други.

Един от основните показатели за мъжественост, естествено, е сексуалността. Гейовете не само не спят с жени, те си "дават дупето" - нещо, което всички свързват малко или много с курвенство. Това изведнъж превръща мъжа, възприеман като водач и силна фигура, в нещо долно, по-лошо от презряна курва.

Възприемеш ли хомосексуалните мъже по такъв начин, много лесно след това идва презрението и дори омразата към тези хора. Те са нещо неестествено, безполезно, абсурдно. Идва и лекият страх, че бройката им се увеличава всеки ден, покварявайки човечеството. (не е "природният страх от новото и непознатото")

----

Само да отбележа, че един от най-близките ми приятели в момента е хомосексуален. Той е точен, забавен и в нормални граници странен, но не и женствен. Но точно покрай него разбрах и много неща, които ме отблъскват от гей-обществото като цяло. И макар да не дискриминирам никой, вътрешно съм много доволен, че съм хетеросексуален.
na skoro razbrah che i da si homosexyalen se smqta za grqh v hristqnstvoto i se naricha mujelojestvo i e grqh

shizzle
06-26-2007, 12:59
na skoro razbrah che i da si homosexyalen se smqta za grqh v hristqnstvoto i se naricha mujelojestvo i e grqh

Забележи - ти си би, интересувал си се и въпреки това чак наскоро си разбрал. Това само показва колко малко значение е имал точно хомо-аспекта на сексуалността по онова време. Иначе в Библията чети за Содом и Гомор. :D

Lady_Chocolight
06-26-2007, 13:08
Ъмм... предполагам, че по времето на написването на Библията (което всъщност е доста дълъг период от време) не се е обръщало толкова внимание на хомосексуалността, но през Средновековието са изгорени 4 пъти повече мъже за содомия и хомосексуализъм, отколкото жени за вещерство. Въпросът е в Средните векове ли трябва да се връщаме?!

06-26-2007, 13:11
ЦЕНЗУРА!

Moderated by krem4et0
т.2 от Правилата на форума!

Fallen Leaf
06-26-2007, 14:03
Уу, намериха ми правописна грешка. Вече това е лично. Само между теб и мен, Fallen Leaf! :twisted: :twisted: :twisted:
Ангарт! :D

Над републиките от бившето СССР, естествено, влиянието на църквата е значително отслабено под ударите на комунистическата идеология (ахаа, знаех си, че има полза от нея!) Особено когато говорим за нашето поколение. Църквата и нейните канони, за съжаление, още имат своето влияние на Запад (пример: Ирландия. Там аборт няма.) Всъщност настоявам за двойна вина на църквата за негативното отношение към хомосексуализма, защото в Библията не само няма директни пасажи, осъждащи хомосексуалната любов - ами защото си позволяват и да я интерпретират сякаш наистина в нея подобна любов е осъждана.

Под хомосексуалисти се разбира гейове и лесбийки. Специално към вторите си съществува ненавист, при това напълно реална. Аз и ти сме освободени по този въпрос... много други не са. Питай майка ти (примерно - може и да не съм прав) какво мисли за тях. Изобщо колкото по-назад вървиш във времето, толкова повече предразсъдъци към плътта ще срещаш, с кулминация във Средновековието до... А!... появата на християнския култ... Защото в Античността (в древна Гърция например, люлка на науката и изкуството) никой няма проблеми с хомосексуалността.


...да прочета някакъв източник,...

http://en.wikipedia.org/wiki/LGBT_rights_in_Russia
Частта Soviet Union - надявам се, източника е достатъчно достоверен? :P

Отново за страха: казваш, че много добре знаем какво се случва... но кой е източника, който ни е запзнал? Определено не е било на дискусия м/у хетеро- и хомосексуални с деца, нали? Тази тема се отбягва и се опитват да ни научат по възможно най-бързия и тихия начин да ни кажат, че това е извратено, гадно и погрешно и че тези хора са болни. От това прозитича, че сме запознати само с физическия аспект на хомосексуалната любов - а ни е казано, че той е нещо лошо, следователно реагираме първосигнално - отрицание, погнуса, страх.

Животните си имат много добро изградено чувство за самосъхранение и знаят, че трябва да си продължат рода. Нямат обаче задръжки в обратната посока и ти по-скоро затвърди моята теза, че отвращението към хомосексуализма не е на първично ниво. Придобито е някъде по пътя на криворазбраната цивилизация.

Иначе да - още сме далеч от падането на подобни предразсъдъци и мисля, че с теб сме късметлии, че не сме на мястото на твоя приятел. Той се изправя пред предубежденията. :)

Sam90
06-26-2007, 14:31
Хора, някои от вас са в грешка. Не е нужно лезбийката да е мъжествена, а момчето-гей - да е женствено.

По темата: живеем в едно прекалено затворено общество. Българинът все още не се е оттърсил от тесногръдия начин на живот. Все още се ограничаваме в някакви си граници, измислени от самите нас. Чикаго е в САЩ. Там нещата са мнооооооого по-различни. Приятелят ми живее в ЛА и трябва да ви кажа, че хората там са мн по-разлини от хората тук, тъй че сравнението е безмислено.
САЩ е една много по-прогресирала държава. Там нещата стоят по друг начин. В България всеки трябва да бъде като останалите - да си облечен по "модата" (или поне тази, която властва по пазарите тук), да се държиш, "както трябва", да правиш "каквото трябва". Когато някой излезе от тези граници, веднага го сочат с пръст и го гледат от високо. По същия начин е и с хората с различна ориентация - хората отхвърлят това, което не разбират... просто защото са ограничени.
Расизмът е знак за тясно психично пространство.

ПП: Автора верно има нужда да си упражнява писането....

BrokenInnocence
06-26-2007, 14:52
Хора, някои от вас са в грешка. Не е нужно лезбийката да е мъжествена, а момчето-гей - да е женствено.

По темата: живеем в едно прекалено затворено общество. Българинът все още не се е оттърсил от тесногръдия начин на живот. Все още се ограничаваме в някакви си граници, измислени от самите нас. Чикаго е в САЩ. Там нещата са мнооооооого по-различни. Приятелят ми живее в ЛА и трябва да ви кажа, че хората там са мн по-разлини от хората тук, тъй че сравнението е безмислено.
САЩ е една много по-прогресирала държава. Там нещата стоят по друг начин. В България всеки трябва да бъде като останалите - да си облечен по "модата" (или поне тази, която властва по пазарите тук), да се държиш, "както трябва", да правиш "каквото трябва". Когато някой излезе от тези граници, веднага го сочат с пръст и го гледат от високо. По същия начин е и с хората с различна ориентация - хората отхвърлят това, което не разбират... просто защото са ограничени.
Расизмът е знак за тясно психично пространство.

ПП: Автора верно има нужда да си упражнява писането....

Точно. И само да добавя, много се дразня някой като нарече някое момиче лесбийка, само защото е късо подстригана и походката й е малко по- момчешка. Имам такава позната м/у др и гарантирам, че си е абсолютно напълно хетеро. Аз съм би и много пъти са ми казвали, че излъчването ми е най- женственото възможно. А и никога не бих харесала момиче, което се мисли за момче. Същото е и с момчетата- кажем ли гей, всички си представят някой женствен тип, а то изобщо не е задължително да е така. Разни хора, разни идеали...

Violenza
06-26-2007, 14:56
zashto hetero sexyalnite ne naresvat ,a da ne kajem che napravo mrazqt holosexyalnite muje, a za homo sexyalnite jeni nqmat nishto protiv.

Кой те излъга?
И за двете съм против, и не съм само аз.

`Death`Whore``
06-26-2007, 15:19
При лисбийките поне има доза еротика и красота.

Ама това мъж да боцка друг мъж- ужас. Отвращава ме.
Също така ненавиждам ГЕЙОВЕТЕ, защото заради тях няма ден на мъжа, а има ден на педерасите, които си присвоиха деня на мъжа.
Ненавиждам гейовете, защото постоянно се рекламират.
За това говорех. В това мнение няма грам смисъл и идея, но ако каже нещо различно, ще бъде обявен за гей.

Какво присвояване? Празниците са различни. Защо не роптаеш против тъпите влюбени, присвоили си празника на виното? Кой се рекламира? Аз лично съм виждала само 1 път гейове и то в клуб, а не е като да не излизам от къщи.

BrokenInnocence
06-26-2007, 15:26
btw,jiveia v grada obiaven za nai-priatelski nastroen kum homo/bi/trans/sexualni hora, a imenno Chicago. Neznam za6to ima nenavist v BG kum tezi hora. Az li4no niam ni6to protiv,stiga da ne se zaka4at s men. Se pak legloto si e tiahno te si re6avat s koi da go spodeliat. A po megdudrugoto.Ina4e li4no tia muge koito sa homosexualni i se opitvat po manier da go dokarat na jeni mi lazat po nervite. Se pak na mnenie sum 4e triabva da se durgat spored steriotipa si za pola-demek mujki i po ni6to da ne im li4i 4e sa edi kvi si. Defacto v ob6testovoto da izglegdat "normalni", a puk sled tva s koi si liagut si e LI4NO TIAHNA RABOTA, koiato men ne me zasiaga. I bih iskal da kaja na tia deto 6a po4nat da psuvat si4ki tia hora da im pokaga edin goliam sreden prust 6tot, si4ki koito si tursiat problema v tva kvo stava v 4ujdoto leglo sa edni golemi glupaci koito ne stavat za ni6to drugo osven za sapun.

p.s. Kat ne vi naada ostavete gi da si jiveiat jivota!!!Te ne sa vi napravili ni6to li4no.


evala na tova izkazvane, nqma edna duma s koqto da ne sum suglasna!
А с това "Te ne sa vi napravili ni6to li4no"?! Тея шибани копелета дето изнасилват малки деца?! :smt018

М/у това да си гей и да си педофил има разлика така както има разлика м/у това да си неук и откровено прост. Надявам се ти да се вписваш в първия случай, тогава поне е поправимо.

Sam90
06-26-2007, 15:27
btw,jiveia v grada obiaven za nai-priatelski nastroen kum homo/bi/trans/sexualni hora, a imenno Chicago. Neznam za6to ima nenavist v BG kum tezi hora. Az li4no niam ni6to protiv,stiga da ne se zaka4at s men. Se pak legloto si e tiahno te si re6avat s koi da go spodeliat. A po megdudrugoto.Ina4e li4no tia muge koito sa homosexualni i se opitvat po manier da go dokarat na jeni mi lazat po nervite. Se pak na mnenie sum 4e triabva da se durgat spored steriotipa si za pola-demek mujki i po ni6to da ne im li4i 4e sa edi kvi si. Defacto v ob6testovoto da izglegdat "normalni", a puk sled tva s koi si liagut si e LI4NO TIAHNA RABOTA, koiato men ne me zasiaga. I bih iskal da kaja na tia deto 6a po4nat da psuvat si4ki tia hora da im pokaga edin goliam sreden prust 6tot, si4ki koito si tursiat problema v tva kvo stava v 4ujdoto leglo sa edni golemi glupaci koito ne stavat za ni6to drugo osven za sapun.

p.s. Kat ne vi naada ostavete gi da si jiveiat jivota!!!Te ne sa vi napravili ni6to li4no.


evala na tova izkazvane, nqma edna duma s koqto da ne sum suglasna!
А с това "Te ne sa vi napravili ni6to li4no"?! Тея шибани копелета дето изнасилват малки деца?! :smt018
Божееее кой ти говори за изнасилване бе?! Аз като съм би сексуален, да не би да ходя да изнасилвам малки деца??? :smt005

killer_machine
06-26-2007, 15:29
btw,jiveia v grada obiaven za nai-priatelski nastroen kum homo/bi/trans/sexualni hora, a imenno Chicago. Neznam za6to ima nenavist v BG kum tezi hora. Az li4no niam ni6to protiv,stiga da ne se zaka4at s men. Se pak legloto si e tiahno te si re6avat s koi da go spodeliat. A po megdudrugoto.Ina4e li4no tia muge koito sa homosexualni i se opitvat po manier da go dokarat na jeni mi lazat po nervite. Se pak na mnenie sum 4e triabva da se durgat spored steriotipa si za pola-demek mujki i po ni6to da ne im li4i 4e sa edi kvi si. Defacto v ob6testovoto da izglegdat "normalni", a puk sled tva s koi si liagut si e LI4NO TIAHNA RABOTA, koiato men ne me zasiaga. I bih iskal da kaja na tia deto 6a po4nat da psuvat si4ki tia hora da im pokaga edin goliam sreden prust 6tot, si4ki koito si tursiat problema v tva kvo stava v 4ujdoto leglo sa edni golemi glupaci koito ne stavat za ni6to drugo osven za sapun.

p.s. Kat ne vi naada ostavete gi da si jiveiat jivota!!!Te ne sa vi napravili ni6to li4no.


evala na tova izkazvane, nqma edna duma s koqto da ne sum suglasna!
А с това "Te ne sa vi napravili ni6to li4no"?! Тея шибани копелета дето изнасилват малки деца?! :smt018
Божееее кой ти говори за изнасилване бе?! Аз като съм би сексуален, да не би да ходя да изнасилвам малки деца??? :smt005
Откъде да те знам може и т'ва да праиш.. :smt018

shadow4e
06-26-2007, 15:42
killer_machine, за 5 минути каза на едно момиче, че е травестит и на едно бисексуално момче, че изнасилва малки дечица :lol: Ебати, човека си :D Не, не , не....

Според мен постепенно хората започват да възприемат доста по-добре бисексуалните и хомосекуалните хора.

Sam90
06-26-2007, 15:45
killer_machine ... да бъдеш педофил или изнасилвач е престъпление, а да бъдеш гей - не :) Повярвай ми, аз също ненавиждам изнасилвачи, но има за какво. А защо не ми дадеш 1 СМИСЛЕНА причина да мразиш гейовете? Като под "смислена" нямам предвид "гнусни са... не е правилно... ала бала" :)

`Death`Whore``
06-26-2007, 15:49
Неведнъж съм се опитвала да вкарам ум в главите им относно това, че мъжът и жената правят деца и затова всичко друго е неправилно. И никой от тях не се замисля, че прекъснатият полов акт е едва ли не престъпление по тази логика.
Смислени причини няма.

06-26-2007, 15:54
Абе не знам ама тея педали трябва да ги избият всички до един днес кат се прибирах и гледам двама се целуват ебати щях да повърна =P~ :-& [-( ](*,) ТЕЯ НЕ СА ХОРА :smt009 :smt009 :smt009 :smt009

Sam90
06-26-2007, 15:56
Абе не знам ама тея педали трябва да ги избият всички до един днес кат се прибирах и гледам двама се целуват ебати щях да повърна =P~ :-& [-( ](*,) ТЕЯ НЕ СА ХОРА :smt009 :smt009 :smt009 :smt009
Имам новина - човек съм :-D

Lady_Chocolight
06-26-2007, 16:12
Ура-а-а, и аз! Само дето отвреме-навреме като погледна някое хубаво женствено създание и хамстерът се обажда в мен. :lol:

Sam90
06-26-2007, 16:14
Хм... ами аз когато погледна някое хубаво женско създание, питона се надига в мен :-D

MaLkA_SlAdUrANkA^14
06-26-2007, 16:16
zdraveite iskam da pitam neshto zashtoto se zamisluj tazisutrin.
zashto hetero sexyalnite ne naresvat ,a da ne kajem che napravo mrazqt holosexyalnite muje, a za homo sexyalnite jeni nqmat nishto protiv.
i zashto ili ot kakvo e porodena tazli nenavist.no ako moje n eizlizaite s nomer apredateli na mujkiqt pol,mujut i jenata sa suzdadeni da suzdavat pokolenie i sichko drugo e izduzica ili bolni mozaci.zashtoto tezi sum gi chel mnogo.
mersi na vsichki predvaritelno


Хаха че мъжете харесват две жени защото се възбуждат от мисълта..
А пък как искаш да харесат двама мъже това е направо невъзможно..

Lady_Chocolight
06-26-2007, 16:17
Хм... ами аз когато погледна някое хубаво женско създание, питона се надига в мен :-D
Недей, че хамстерът се изплаши. :D

shizzle
06-26-2007, 17:17
http://en.wikipedia.org/wiki/LGBT_rights_in_Russia
Частта Soviet Union - надявам се, източника е достатъчно достоверен? :P

Поначало доверие на wikipedia нямам, но ще разгледам и посочените източници.. по-нататък. Имам голям изпит четвъртък и едва имам време за този форум.


Отново за страха: ...

Аз просто твърдя, че случаят не е "страх от непознатото". Може да е каквото и да е - заблуждения, религиозни остатъци, каквото искаш. Но не е "страх от непознатото", защото хората поне си мислят, че знаят какво е хомосексуалността.


... затвърди моята теза, че отвращението към хомосексуализма не е на първично ниво. Придобито е някъде по пътя на криворазбраната цивилизация. ...

Цивилизацията ни може да не е съвършена и много неща да са морално остарели. Но аз казах, че не обсъждаме кое е морално правилно или не в сегашното общество, а кои са предпоставките за сегашното положение. А и не смятам, че "натуралното", "естественото" винаги е по-добро. Неща като като любовта (в социо-отношение), като изкуството, като технологиите - те са изкуствено създадени от човека, но трудно бихме ги нарекли лоши. Но на кой бряг на реката стои хомосексуалността, това е абсолютно друга дискусия.


Иначе да - още сме далеч от падането на подобни предразсъдъци и мисля, че с теб сме късметлии, че не сме на мястото на твоя приятел. Той се изправя пред предубежденията. :)

Не съм много сигурен, че подобни предразсъдъци искам да падат. Малко или много това са начини за насочване на обществото и не съм много сигурен, че искам да живея в свят, където всичко е нормално. Човешкият мозък е сложен и лесно повредим механизъм и е нужна здрава рамка, която да го държи. Когато рамката се махне, виждаш сам какво става - самоубийства, секти, курвелък, разпадане, изгубване на стремежите.

koalka
06-26-2007, 17:49
Дискриминация е.За един мъж две жени лесбийки е красива гледка, но се отвращава, ако са двама гейове.Нормално.

Fallen Leaf
06-26-2007, 18:17
@ shizzle - Но и като се стегне твърде много, рамката става примка...
...ииии малко поизчерпахме темата. :)

shizzle
06-26-2007, 18:22
@ shizzle - Но и като се стегне твърде много, рамката става примка...
...ииии малко поизчерпахме темата. :)

Aко питаш мен, време е за една бира, а? Така, за разчупване на рамката ;)

Fallen Leaf
06-26-2007, 18:32
Aко питаш мен, време е за една бира, а? Така, за разчупване на рамката ;)

offtopic: Ми хайде. :)
Пуснах въпрос - пак към тебе - в една друга тема. :P

06-26-2007, 22:35
Според мен говорите за неща, които 99% от вас неразбират, а само са чували по новините. Религий и незнам още какво.

Хора говорите адски наизуст и никой нежалае да каже защо си пада по педали/лезбийки или обратното. С приказки научени в Часа на Класния нестава. Изразете по-свободно мнение и бягайте от разните му заучени фразички за подобни изрази.

Немога да повярвам, че пичовете, които са се изказали до момента, нямат нищо против да им го бутнат отзад, само и само да усетят тръпката.

Също така немога да повярвам, че и момичетата са склонни някой да им опъне приятеля заради страха от непознатото.

Вие си позволявате да говорите отстрани, няколко километра и един монитор дистанция, но си помислете, как ще се чувствате, ако някой пожелае да експериментира с вас. После се замислете дали пак ще сте на същото мнение. Всеки може да се изказва по принцип, но важното е какво мислим на практика !

Казвам че толерантността и братската обич към педалите е нещо съвсем различно и човека пуснал темата, незнае кое всъщност го интересува.

Аз съм толерантен, защото незакачам педали и нежелая в същото време да троша кокали. Но определено неизпитвам нещо по-малко от презрение. Това какво е? Не съм ли достатъчно толерантен или в случая трябва да им се кланям доземи, че си дават задника?!?

Въпроса с лезбийките е друг и ето моята гледна точка. Самият факт, че две жени се оправят, не е чак толкова възбуждащ. Но мисълта, че може да си между тях, вече не е за пренебрегване. И тук става въпрос за фантазия и оттам за одобрение към хомосексуалните жени.

`Death`Whore``
06-27-2007, 06:34
Значи не искаш мъжете да те пипат, но умираш да го правят жени?

Не разбирам защо всички споменават "ако не ме пипат"...мен как не са ме налазвали лесбийки досега? Или пишещите тук мъже са много прекрасни и ги харесват всички гейове?

Sam90
06-27-2007, 06:39
Значи не искаш мъжете да те пипат, но умираш да го правят жени?

Не разбирам защо всички споменават "ако не ме пипат"...мен как не са ме налазвали лесбийки досега? Или пишещите тук мъже са много прекрасни и ги харесват всички гейове?
или поне те се мислят за такива :-D Това винаги ми е било смешно... вие кво си мислите - че като си падаме и по момчета, само обикаляме и скачаме на сичко мъжко и веднага ви почваме отзад?? Спокойно, няма никаква опастност за задниците ви! #-o

Alex_89
06-27-2007, 09:39
Значи не искаш мъжете да те пипат, но умираш да го правят жени?

Не разбирам защо всички споменават "ако не ме пипат"...мен как не са ме налазвали лесбийки досега? Или пишещите тук мъже са много прекрасни и ги харесват всички гейове?
или поне те се мислят за такива :-D Това винаги ми е било смешно... вие кво си мислите - че като си падаме и по момчета, само обикаляме и скачаме на сичко мъжко и веднага ви почваме отзад?? Спокойно, няма никаква опастност за задниците ви! #-o
Damn right, baby! :-D

shizzle
06-27-2007, 10:40
Според мен говорите за неща, които 99% от вас не разбират, а само са чували по новините. Религии и не знам още какво.

Хора, говорите адски наизуст и никой не желае да каже защо си пада по педали/лесбийки или обратното. С приказки научени в часа на класния не става. Изразете по-свободно мнение и бягайте от разните му заучени фразички за подобни изрази.

Не мога да повярвам, че пичовете, които са се изказали до момента, нямат нищо против да им го бутнат отзад, само и само да усетят тръпката.

Също така не мога да повярвам, че и момичетата са склонни някой да им опъне приятеля заради страха от непознатото.

Вие си позволявате да говорите отстрани, няколко километра и един монитор дистанция, но си помислете, как ще се чувствате, ако някой пожелае да експериментира с вас. После се замислете дали пак ще сте на същото мнение. Всеки може да се изказва по принцип, но важното е какво мислим на практика !

Казвам, че толерантността и братската обич към педалите е нещо съвсем различно и човекът, пуснал темата, не знае кое всъщност го интересува.

Аз съм толерантен, защото не закачам педали и не желая в същото време да троша кокали. Но определено не изпитвам нещо по-малко от презрение. Това какво е? Не съм ли достатъчно толерантен или в случая трябва да им се кланям доземи, че си дават задника?!?

Въпроса с лесбийките е друг и ето моята гледна точка. Самият факт, че две жени се оправят, не е чак толкова възбуждащ. Но мисълта, че може да си между тях, вече не е за пренебрегване. И тук става въпрос за фантазия и оттам за одобрение към хомосексуалните жени.

Господи, просто не можах да се сдържа! Човек, можеш да пишеш и верни неща, но ги пишеш като идиот! Погледни ми подписа! "НЕ" се пише ОТДЕЛНО от ГЛАГОЛА!

Иначе всеки с мнението си. Аз не се чувствам застрашен от гейовете, а и никъде не съм казал, че ги поддържам. За мен това е нещо извън нормата, което не трябва да бъде поощрявано, а само понасяно от обществото, както повечето странности. Спорът беше хипотетичен. Благодаря за изказването и, надявам се, не си се обидил на поправките. Просто наистина мразя тази грешка. Мразя я до дъното на малката си грешна душа.

А и, да, `Death`Whore``, ние момчетата не виждаме причина гейовете да си падат там по "някакви гейчета", а да не си падат по нас - "истинските мъже". Начин на мислене. А и когато моят приятел-гей описваше типа си - не много висок, строен, тъмен, с очила (което си е едно към едно с мене), не можах да сдържа уплашения си поглед ^^