PDA

View Full Version : ДА СТАЧКУВАМЕ ПРОТИВ МАТУРИТЕ



py6a_koz
10-10-2007, 20:03
TIQ SA MN GOLEMI TUPACI I PREDLAGAM DA STA4KYVAME I BEZ TVA E MODERNO DA SE STA4KYVA NALI VSI4KI PONEJE SI NQMAT RABOTA

_BoSSy_
10-10-2007, 20:08
И да стачкуваме и да не стачкуваме, никои няма да ни чуе!!Тва не можеш ли да го разбереш през последните 2 седмици.. :-s

gamercheto_
10-10-2007, 20:36
нищо няма да постигнем и да стачкуваме просто сме прецакани... :smt013

vodolei4e_m
10-10-2007, 20:59
напротив можем, не сме прецакани а вие сте безнадежден случай песимисти и мързели от към гледна точка бъдещето ви до смъртта.

може да се направи малко ли родители на 12-калсници (много от които учтели и юристи) ще се присъедният а? а малко л идела мислите че има в съда против МОН
осъзнайте се изход винаги има само тряа се бориш
тва е в тоя живот - борба, ако не сте го осъзнали а сте в 12 клас е голяма загуба.... за да оцелееш и да си уважаван тряа да се бориш и да протестираш срещу несправедливостта

ПРОТЕСТ ДО ПОСТИГАНЕ НА ИСКАНИЯТА!

kahn
10-10-2007, 21:29
напротив можем, не сме прецакани а вие сте безнадежден случай песимисти и мързели от към гледна точка бъдещето ви до смъртта.

може да се направи малко ли родители на 12-калсници (много от които учтели и юристи) ще се присъедният а? а малко л идела мислите че има в съда против МОН
осъзнайте се изход винаги има само тряа се бориш
тва е в тоя живот - борба, ако не сте го осъзнали а сте в 12 клас е голяма загуба.... за да оцелееш и да си уважаван тряа да се бориш и да протестираш срещу несправедливостта

ПРОТЕСТ ДО ПОСТИГАНЕ НА ИСКАНИЯТА!
Евала бате ти май си най-разумния тук! =D> Личи си ,че си vodolei :-D Всичко различно от победа е неприемливо!!!

*Never_Again*
10-10-2007, 21:32
и аз съм за стачкуване и то не за друго а защото през 2002г матурите са отнеми същото защото ние сме почнали да учи по програма която не е предвидена за матури за това имаме право и ние на глас.ба ще стане яко и даскалите и учениците да стачкуват.

vodolei4e_m
10-10-2007, 21:38
и аз съм за стачкуване и то не за друго а защото през 2002г матурите са отнеми същото защото ние сме почнали да учи по програма която не е предвидена за матури за това имаме право и ние на глас.ба ще стане яко и даскалите и учениците да стачкуват.

то друг вариант има ли... само трябва да продължат горсктие, да почнат лекарите и всички останали, да стане един хаос че всеки (включително и простичкия народ не само упрвавляващите) да се вземе в ръце най - накрая - щото в момента и да ги махант сичките коит са министри, тея коит ша сложат ше са пак такива (просто всички са такива в момента)



П.П. kahn.... мерси , засрамих се :oops: хах :smt039

kahn
10-10-2007, 21:40
и ще продължават да са такива докато 80 годишни старци имат право да гласуват!

_BoSSy_
10-11-2007, 20:07
Представете си колко сме зле,след като до стачки се стига..Каде другаде го има тва..Колкото и да се борите за тез матури-вече е решено..Хабите се.Нз тва си е мое мнение :)

luckygirl92
10-11-2007, 20:21
напротив можем, не сме прецакани а вие сте безнадежден случай песимисти и мързели от към гледна точка бъдещето ви до смъртта.

може да се направи малко ли родители на 12-калсници (много от които учтели и юристи) ще се присъедният а? а малко л идела мислите че има в съда против МОН
осъзнайте се изход винаги има само тряа се бориш
тва е в тоя живот - борба, ако не сте го осъзнали а сте в 12 клас е голяма загуба.... за да оцелееш и да си уважаван тряа да се бориш и да протестираш срещу несправедливостта

ПРОТЕСТ ДО ПОСТИГАНЕ НА ИСКАНИЯТА!

misli6 li 4e nqkoi 6te oburne vnimanie i 6te ima efekt?

Liliyaa
10-11-2007, 20:55
посетете този сайт .. изцяло изработен е за матурите и акк може д асе организират ученически стачки из страната

http://www.maturi2008.hit.bg

Борат
10-11-2007, 21:20
Или ще ги махат или има и друго решение, още по-лесно от всичките, даже не трябва да ставаме от леглото!
На 1ви юни когато са матурите НИКОЙ да не ги решава!
Така, ако едни 80% не отидат на матурите ще ги отменят във всички случаи :-D

girl88
10-12-2007, 09:40
awe nie mai samo si govorim i ni6to ne pravim haide neka se razberam koga kade kvo 6te pravim i az sam protiv maturite ama iskam deistvia a ne samo dumi i spored men ne samo za maturite mislia 4e 6te e hubavo da sta4kuvame i za uveli4enie na stipendiite i ako slu4aino ni skasiat vakancite to togava i za tova
haide daide serizno da sat4kuvame a ne sega samo da si puskame temi i da si davame naprazni otgovori

vodolei4e_m
10-12-2007, 10:33
awe nie mai samo si govorim i ni6to ne pravim haide neka se razberam koga kade kvo 6te pravim i az sam protiv maturite ama iskam deistvia a ne samo dumi i spored men ne samo za maturite mislia 4e 6te e hubavo da sta4kuvame i za uveli4enie na stipendiite i ako slu4aino ni skasiat vakancite to togava i za tova
haide daide serizno da sat4kuvame a ne sega samo da si puskame temi i da si davame naprazni otgovori

1-vi noemvri v sofiq pred ministerstvoto ot sutrinta o6te!!!!!
az nqma da otida 6tot sam dale4e ... ako iam drugo sabirane 6te otida
ama pone u4enici i roditeli i u4iteli ot sofiq ako se saberat nqma da e nikak malko
a ina4e hora koito ne sa ot sofiq moje da se sabirame v na6ite si gradove
primerno za Ruse na plo6tada pred ob6tinata e mnogo qko (a i ima mnogo kameri i posle 6te ni davat po novinite - toku vij nqkoi ni vidql i nas)
da se vika i vatre ne moje da se raboti :smt005

palomaaa
10-12-2007, 13:21
http://www.bgpetition.com/maturi/view.html

da_potrebitel_sam;)
10-12-2007, 13:31
awe nie mai samo si govorim i ni6to ne pravim haide neka se razberam koga kade kvo 6te pravim i az sam protiv maturite ama iskam deistvia a ne samo dumi i spored men ne samo za maturite mislia 4e 6te e hubavo da sta4kuvame i za uveli4enie na stipendiite i ako slu4aino ni skasiat vakancite to togava i za tova
haide daide serizno da sat4kuvame a ne sega samo da si puskame temi i da si davame naprazni otgovori

1-vi noemvri v sofiq pred ministerstvoto ot sutrinta o6te!!!!!
az nqma da otida 6tot sam dale4e ... ako iam drugo sabirane 6te otida
ama pone u4enici i roditeli i u4iteli ot sofiq ako se saberat nqma da e nikak malko
a ina4e hora koito ne sa ot sofiq moje da se sabirame v na6ite si gradove
primerno za Ruse na plo6tada pred ob6tinata e mnogo qko (a i ima mnogo kameri i posle 6te ni davat po novinite - toku vij nqkoi ni vidql i nas)
da se vika i vatre ne moje da se raboti :smt005

da ama 1 noemvri e 4etvartak i sam na daskalo daite osven sabota ili nedelia da stane oh ama verno haide da se sabereme koi sa za koi sas sigornost 6te doidat na 3 nomevri (na 3-ti 6toto togava se pada sabota) za da sta4kuvame aide verno moliavi bez laji kajete koi sas sigornost 6te ste pred ministerstvoto

vodolei4e_m
10-12-2007, 17:48
a we ... ahahah koga na parvi noemvri si u4ila? :smt005 #-o

tequila
10-12-2007, 17:58
на началната страница на сайта даден погоре пише нещо доста егоистично според мен : " Знаеше се, че матури ще има най-рано през 2008-2009 г. , но в последния момент, по средата на учебната 2006/2007г. , той спомена нашия випуск." това какво значи , че матурите трябва да се премахнат само за този випуск ли ? аз съм 11 клас и хич не ми се нрави да отменят матурите за този випуск а за моя да има ... за матури / задължителни/ трябва да има предизвестие поне 4 години това ще рече , че тези които сега са 8ми клас ще могат поне да се подготвят повече ... сигурно доста 8мокласници са ми бесни , за това ще кажа , че според мен е най-добре да нямаме матури защото са безмислени :!: 5 години ни оценяват , постигнали сме каквото сме постигнали и изведнъж идва една матура която всъщност никаква работа не върши ... ако някой може да ми обясни смисъла на матурите ще съм много благодарна :wink:

vodolei4e_m
10-12-2007, 18:29
на началната страница на сайта даден погоре пише нещо доста егоистично според мен : " Знаеше се, че матури ще има най-рано през 2008-2009 г. , но в последния момент, по средата на учебната 2006/2007г. , той спомена нашия випуск." това какво значи , че матурите трябва да се премахнат само за този випуск ли ? аз съм 11 клас и хич не ми се нрави да отменят матурите за този випуск а за моя да има ... за матури / задължителни/ трябва да има предизвестие поне 4 години това ще рече , че тези които сега са 8ми клас ще могат поне да се подготвят повече ... сигурно доста 8мокласници са ми бесни , за това ще кажа , че според мен е най-добре да нямаме матури защото са безмислени :!: 5 години ни оценяват , постигнали сме каквото сме постигнали и изведнъж идва една матура която всъщност никаква работа не върши ... ако някой може да ми обясни смисъла на матурите ще съм много благодарна :wink:

напално си права като бях 8-9 калс (сега сам 12) казах матури ще има но най рано 2008-2009 точно както си прочела, а сега го ни го натресват на нас, и за това се вълнуваме, защотото вие - сегашните единадесетокласници- трябваше да сте първи с матурата а не нив да еба.... :smt012

vodolei4e_m
10-12-2007, 18:30
а смисълът на матурите е много прост
в едно училище изкарваш 6 без усилия в друго с 1000 зора
това е приравнителен изпит и тряа да го има
но сегашните 11-класните тряа да са първите които да го държат!

ramaiana
10-12-2007, 18:49
До колкото чух по новините,матурите са под въпрос заради стачката на учителите пропуснатият материал,така че 80% ще се отменят,или поне за сегашните 12класници.
Някакви зубарчета от френската гимназия даваха интервю,обаче,че щели да се подготвят и не било нужно отменянето на матурите.
Така че,наистина трябва да се покаже несъгласие от ваша страна,иначе ще сметнат,че сте подготвени и ще ги оставят.

tequila
10-12-2007, 19:10
а смисълът на матурите е много прост
в едно училище изкарваш 6 без усилия в друго с 1000 зора
това е приравнителен изпит и тряа да го има
но сегашните 11-класните тряа да са първите които да го държат!
прав си, а не трябва ли да има период от поне 4 години преди първата задължителна матура ? а не 1 както е сега ... защото от една година насам стана ясно , че ще полагаме матури ...

doctors
10-13-2007, 06:35
Матури не трябва да има за всички ученици които тази година са в 7-12 клас,всички те трябва да завършат средното си образование без да полагат матури,понеже всички те се обучават по една и съща програма в която матурите не са заложени!Матури трябва да има за сегашните петокласници и шестокласници които учат по новата програма и в тяхната програма матурите са заложени!Което показва че първите матури трябва да са най-рано след 6-7 години!

kahn
10-13-2007, 07:18
Матури не трябва да има за всички ученици които тази година са в 7-12 клас,всички те трябва да завършат средното си образование без да полагат матури,понеже всички те се обучават по една и съща програма в която матурите не са заложени!Матури трябва да има за сегашните петокласници и шестокласници които учат по новата програма и в тяхната програма матурите са заложени!Което показва че първите матури трябва да са най-рано след 6-7 години!
=D> .Сега остава и Данито Вълчев да го разбере това

da_potrebitel_sam;)
10-13-2007, 07:27
a we ... ahahah koga na parvi noemvri si u4ila? :smt005 #-o

hahaha verno we :-D gledaite kva sam smotana hahaha ok aide togava na 1 noemvri verno da se saberem oba4e da ne stane taka 4e samo az da otida i nikoi dr da nqma haide seriozno kajete koi sas sigornost 6te doidat

kahn
10-15-2007, 09:02
Вълчев нали уж каза ,че ако се стачкува миналата седмица и тази ,щял да ги махне

LG
10-17-2007, 08:16
Sta4ki si se o4akvaha, pitahme se samo 4e koga balgarina 6te premine,ot bistrene na politikata ve4er s rakiika i porciq 6opska pred sebe si, v naistina otgovoren i re6en na deistviq 4ovek. Za babi i dqdovci,roditeli i leli ne ide re4 v momenta, za u4eni4eska sta4ka sa nujni budni u4enici. Pisna mi ot nere6itelni liude,pisna mi ot repliki "mi az ne moga togava ... mi az sam na u4ili6te". Kato gi 4uvam takiva mi ide ... neznam kakvo! Qdosvam se! Nali tova e ideqta! U4itelite iskaha vnimanie-oprazniha staite. Neka pokajem,4e si zaslujavame kato bade6ti grajdani,a ne sme ov4ici! Ako ne bqha buntovete jenite i negrite vse o6te nqma6e da mogat da glasuvat!!!!!!

DjBaloon
10-17-2007, 08:31
Dokato sichki kazvat: "nishto nqma da postignem" ne si mislete,che shte stane obratnoto,no ako vichki kajat,che shte postignem ,moje i da postignem :wink:
Mislete malko...
Stiga s pisimistichno nastroeni.. doakto za vsichko sme takiva nikoga nqma da se opravi nishto...... zashtoto bulgarskiq mantalitet e takuf "zakvo da se truda nqma da napravq nishto".. ako i vie iskate da ste takiva prosti hora sus smachkano i machkano samochuvstvie i mnenie.. ne pravete nishto;]
Vupros na izbor e dali iskash drug da ti nalaga mnenieto i da ti kazva kakvo da pravish ili sam da izberesh,ako ne se chuvstvate gotovi da izbirate stoite si v kushti i kazvatite "nishto nqma da postigna" i si mislete,che shte uspeete v jivota.. da ama ne v toq :wink:

bebsi8910
10-24-2007, 19:33
Ami are deee na 1-vi noemvri v Sf ama kade :)))) Az sam ot Velingrad i idvam kadeto i da bilo :)

Mickey
10-25-2007, 12:23
:smt006 Hey...naistina seriozno....na 1wi noemwri pred narodnoto... da im razkaje igrata...!!!!! :twisted:
Wseki a se swurje s kolkoto se moje poe4e hora i da se suberem... samo 4asa da se uto4ni... 6tom daskalite mogat... za6to i nie da ne mojem... :-k
po zakon trqbwalo da ima maturi..... =D> haha brawo we... ama i po zakon trqbwa da po4nem u4ili6teot 15ti septemwri...
trugnali sa da se prawqt na ewropeici..... [-X
huuu huuuuu ... ama w 4ujbina kandidatstwaneto wuw wuzowete stawa bez hilqdi izpiti i pro4ie... a samo s podawane na dookumenti... =D>
samo tuk ni karat da minawame prez 9 planini w deseta... #-o
ako 6te prawqt maturi neka da sa whod kum wuzoete!!!!!!! :!:
HAIDE DA SE MOBILIZIRAME !!!!!!!!!! 1wi noemwri!!!!!!
KOI IDWA???

FuckThePolice
10-25-2007, 22:44
В интерес на истината виждам група гадни песимисти които ги мързи до мозъка на костите! Искам да ви попитам вас...нещо ще загубите ли ако ни подрепите? Нищо няма да загубим само може да спечелим...., но как искате да стане нещо като всеки вика че нищо нямало да стане и т.н без да е опитал дори!? Ами да така няма да стане! Вие може ли да помислите малко реално бе хора....В едно училище да кажем като моето има около 30-40 учителя....А колко са учениците 12-ти клас(ами 11-ти) !? Я се осъзнайте малко вижте .... купчина учители каква гюрунтия вдигат а ние кадето сме 3 пъти повече от тях нищо няма да направим ли!? И аз съм от велинград....и тук специално мисля че няма да може да се вдигне голям просест...за това мисля да си организираме превоз и в София да дойдем, какво пък толкова може да ви стане ако си мръднете малко дуп*тата!?

FuckThePolice
10-25-2007, 22:47
Ако някой не е съгласен и мисли че не съм права да каже!? Какво пък толкова че ще дадете 10 лева да отидете до София... и че ще си направите шоуто или разходката, и без това по цял ден като не учим се чудим каква щуротия да измислим или в кое кафе да идем....дайте поне да опитаме да свършим нещо полезно а пък дали ще има ефект времето ще покаже! 8)

FuckThePolice
10-25-2007, 23:06
И моля Ви който ще прави нещо да го прави като хората влизайте редовно в сайта....щото като гледам тука май повечето чули нещо за 1-ви и до толкова...даже и в колко часа и къде незнаете! [-X Я веднага в:

http://www.maturi2008.hit.bg

malk0_sladur4e
10-28-2007, 08:29
СТАЧКА САМО СТАЧКА ДО ДУПКА :smt066 :smt066 :smt066 :smt066 :smt066 :smt066

Mickey
10-31-2007, 13:15
:smt003 AIDE UTRE WSI4KI NA LINIQ :smt001 :smt003 =D> :grin:

Мулиган-чу
10-31-2007, 15:58
О, не, не, не, болни, не...

GossipGirl89
10-31-2007, 17:23
Утре 13:00h пред Народния театър. Дано се съберем повече хора

Mickey
11-01-2007, 04:37
:smt001 Dnes suob6tiha po radioto za protesta ;]
Taka 4e mai 6te naparwim golqm furor :} :smt003 Aide 6te se widim tam :) :grin: Na sluka :) :smt006

LofYou
11-01-2007, 05:49
Аз лично също съм против матурите .. въпреки че ще ми се наложи да държа такива догодина понеже сега съм 11 клас ... В моето училище имаше подписка и почти цялата гимназия се подписа .. за Митинга днес в София .. няма да мога да присъствам защото сам на 300 км от там :shock: .. Но въпреки всичко подкрепям всички деиности свързани с отмяната на матурите .. УСПЕХ :twisted:

bebsi8910
11-01-2007, 15:49
който не дойде на протеста пред Народния теятъ може само да съжалява.Само дано ни чуе някой.НАИСТИНА БЯХМЕ ЕДИННИ !!!! =D> \:D/

GossipGirl89
11-01-2007, 16:33
който не дойде на протеста пред Народния теятъ може само да съжалява.Само дано ни чуе някой.НАИСТИНА БЯХМЕ ЕДИННИ !!!! =D> \:D/

Мислех,че по-малко ученици ще дойдат, но за радост сбърках. Мацката,която водеше заедно с момчето е от съседния клас :) Директора е казал,че ще и стъжни живота,защото е организаторка на подобна глупост и по този начин уронвала престижа на училището :-x Ебати смотяния дядка... Ние ще си я защитиме,защото.... НЕ НА МАТУРИТЕЕ,НЕ НА МАТУРИТЕЕЕ 8)

GossipGirl89
11-01-2007, 16:34
който не дойде на протеста пред Народния теятъ може само да съжалява.Само дано ни чуе някой.НАИСТИНА БЯХМЕ ЕДИННИ !!!! =D> \:D/

Мислех,че по-малко ученици ще дойдат, но за радост сбърках. Мацката,която водеше заедно с момчето е от съседния клас :) Директора е казал,че ще и стъжни живота,защото е организаторка на подобна глупост и по този начин уронвала престижа на училището :-x Ебати смотания дядка... Ние ще си я защитиме,защото.... НЕ НА МАТУРИТЕЕ,НЕ НА МАТУРИТЕЕЕ 8)

GossipGirl89
11-01-2007, 16:35
който не дойде на протеста пред Народния теятъ може само да съжалява.Само дано ни чуе някой.НАИСТИНА БЯХМЕ ЕДИННИ !!!! =D> \:D/

Мислех,че по-малко ученици ще дойдат, но за радост сбърках. Мацката,която водеше заедно с момчето е от съседния клас :) Директора е казал,че ще й стъжни живота,защото е организаторка на подобна глупост и по този начин уронвала престижа на училището :-x Ебати смотания дядка... Ние ще си я защитиме,защото.... НЕ НА МАТУРИТЕЕ,НЕ НА МАТУРИТЕЕЕ 8)

don't stop the music
11-01-2007, 17:49
абе нищо няма да постигнете с тая стачка бе що не го приемете... сичкото тва време, дет го губите в организиране и мръзнене по площадите ако го бяхте прекарали в преговаряне на материала от минали години... ех... да не говорим за стачката на даскалите, дет втори месец кара - за толко мн време можехте да минете цял 1 предмет от 8 от 12 клас... то няма да има адските подробности а сичко на 2 на 3, колкото да се види, че имате елементарна обща култура.. вие как си ги представяте тея матури, еквиваленти на кандидат-студентските изпити по трудност ли? абе айде напрао дипломи за висше образование без да си мръднете пръстчетата да ви дадат... ;-)

Дебел Идиот
11-01-2007, 18:05
абе нищо няма да постигнете с тая стачка бе що не го приемете... сичкото тва време, дет го губите в организиране и мръзнене по площадите ако го бяхте прекарали в преговаряне на материала от минали години... ех... да не говорим за стачката на даскалите, дет втори месец кара - за толко мн време можехте да минете цял 1 предмет от 8 от 12 клас... то няма да има адските подробности а сичко на 2 на 3, колкото да се види, че имате елементарна обща култура.. вие как си ги представяте тея матури, еквиваленти на кандидат-студентските изпити по трудност ли? абе айде напрао дипломи за висше образование без да си мръднете пръстчетата да ви дадат... ;-)
баахтии простата куха лейка :shock:

bebsi8910
11-01-2007, 20:06
Мислех,че по-малко ученици ще дойдат, но за радост сбърках. Мацката,която водеше заедно с момчето е от съседния клас Директора е казал,че ще й стъжни живота,защото е организаторка на подобна глупост и по този начин уронвала престижа на училището Ебати смотания дядка... Ние ще си я защитиме,защото.... НЕ НА МАТУРИТЕЕ,НЕ НА МАТУРИТЕЕЕ



Az sa6to misleh 4e nqma da sme mno,no be6e super.Taq macka s mom4eto qko nadahvaha....mnogo me izkefiha!!!!Ako trqbva i nie 6te doidem da q podkrepim pred va6iq direktor 8) Nali trqbva da se podkrepqme. :grin:

don't stop the music
11-02-2007, 17:16
абе нищо няма да постигнете с тая стачка бе що не го приемете... сичкото тва време, дет го губите в организиране и мръзнене по площадите ако го бяхте прекарали в преговаряне на материала от минали години... ех... да не говорим за стачката на даскалите, дет втори месец кара - за толко мн време можехте да минете цял 1 предмет от 8 от 12 клас... то няма да има адските подробности а сичко на 2 на 3, колкото да се види, че имате елементарна обща култура.. вие как си ги представяте тея матури, еквиваленти на кандидат-студентските изпити по трудност ли? абе айде напрао дипломи за висше образование без да си мръднете пръстчетата да ви дадат... ;-)
баахтии простата куха лейка :shock:ти като си сложна и пълна лейка се радвай на живота и се надявай на висше образование, изкарано с парите на мама и тати, без в крайна сметка да имаш нито елементарна обща култура, нито квото и да е друго в пълната ти с вода лейка 8-)

feddel
11-02-2007, 21:04
МИНАЛИЯ ДЕН ИМАХ ЧАС ПРИ УЧИТЕЛКАТА ПО МАТ.
И МАЛКО МИ РАЗПРАВИ ЗА СТАЧКАТА.иМАЛА ЛИЧЕН РАЗГОВОВ С ДИРЕКТОРКАТА,ЧИЙТО РАЗГОВОР СЕ ПРОВЕДОЛ ТАКА
ПРИМЕРНО ТРЯБВА ДА НЕАМЕ ДВАМА УЧИТЕЛИ. ЕДИНИЯТ Е ВИСОКОКВАЛИФИЦИРАН С 5 ДИПЛОМИ И ЧИЯТО ЗАПЛАТА ИСКА ДА Е НАД 500 ЛВ.
И ДРУГ УЧИТЕЛ - НИСКОКВАЛИФИЦИРАН С ЕДНА ДИПЛОМА И ЧИЯТО ЗАПЛАТА Е ДО 300 ЛВ.ПОПИТАЛА Я Е КОЙ ЩЕ НАЕМЕ В ТАКЪВ СЛУЧАЙ.
И НЕЙНИЯ ОТГОВОР БИЛ ТАКИВ."ЕМИ ЕСТЕСТВЕНО НИСКОКВАЛИФИЦИРАНИЯ С ЕДНА ДИПЛОМА'' ЗАЩО?ЗАЩОТО ЩЕ МУ ПЛАЩА ПО-МАЛКО,ОТКОЛКОТО НА ДРУГИЯ.


МИНИСТЪРА ОЩЕ ДА СИ ПРЕДСТАВЯ ЗА "ВИСОКОТО" ОБРАЗОВАНИЕ

kahn
11-03-2007, 05:45
абе нищо няма да постигнете с тая стачка бе що не го приемете... сичкото тва време, дет го губите в организиране и мръзнене по площадите ако го бяхте прекарали в преговаряне на материала от минали години... ех... да не говорим за стачката на даскалите, дет втори месец кара - за толко мн време можехте да минете цял 1 предмет от 8 от 12 клас... то няма да има адските подробности а сичко на 2 на 3, колкото да се види, че имате елементарна обща култура.. вие как си ги представяте тея матури, еквиваленти на кандидат-студентските изпити по трудност ли? абе айде напрао дипломи за висше образование без да си мръднете пръстчетата да ви дадат... ;-)
баахтии простата куха лейка :shock:ти като си сложна и пълна лейка се радвай на живота и се надявай на висше образование, изкарано с парите на мама и тати, без в крайна сметка да имаш нито елементарна обща култура, нито квото и да е друго в пълната ти с вода лейка 8-)
Ти ще държиш ли матура тази година а? Предполагам че не. Тогава МЪЛЧИ

eXtRaoRdinaRy
11-03-2007, 08:35
Голяма лудница тая стачка беше ;)
Аз бях на тази в Плевен. :P

slaiv9n
11-03-2007, 18:00
Аааннтии..ммаатурии.. Анннтиии.. матуурии :) Всички, които бяхте на митинга и които небяхте, можете да ни подкрепите на www.antimaturi.com официалният сайт против матурите. В него има имформация за всичко свързано със стачките против матурите, затова често го проверявайте за бъдещи прояви. Успех

da_potrebitel_sam;)
11-04-2007, 09:34
imalo e protest :shock: kade we :shock:

slaiv9n
11-04-2007, 11:25
На 01.11.2007г. пред Народният Театър. Ако те интересува, може да влезеш в сайта, има снимки от митинга.

Mickey
11-05-2007, 05:29
:roll: Aamm w kraina smetka .. kakwo postignahme s protesta..? :neutral: Az otidoh...podpisah se.. No ne mojah da gledam nowini sled towa... ta taka i ne razbrah postignahme li ne6to ili ne? [-o< Kakwa e sledwa6tata kra4ka? =D>
Sujalqwam za wuprosa ako e malko tupi4uk :oops: ..i Blagodarq predwaritelno.. \:D/

Мулиган-чу
11-05-2007, 07:34
абе нищо няма да постигнете с тая стачка бе що не го приемете... сичкото тва време, дет го губите в организиране и мръзнене по площадите ако го бяхте прекарали в преговаряне на материала от минали години... ех... да не говорим за стачката на даскалите, дет втори месец кара - за толко мн време можехте да минете цял 1 предмет от 8 от 12 клас... то няма да има адските подробности а сичко на 2 на 3, колкото да се види, че имате елементарна обща култура.. вие как си ги представяте тея матури, еквиваленти на кандидат-студентските изпити по трудност ли? абе айде напрао дипломи за висше образование без да си мръднете пръстчетата да ви дадат... ;-)
баахтии простата куха лейка :shock:ти като си сложна и пълна лейка се радвай на живота и се надявай на висше образование, изкарано с парите на мама и тати, без в крайна сметка да имаш нито елементарна обща култура, нито квото и да е друго в пълната ти с вода лейка 8-)
Ти ще държиш ли матура тази година а? Предполагам че не. Тогава МЪЛЧИ

А ти като ще държиш матури земи седни да четеш, а недей да висиш по форумите и да заповядваш кой да мълчи и кой не! Матурите тряа ги има, това,че форматът и това че оценката няма за нищо да служи е друг въпрос. Да, грешка е, да се надяваме, че ще оправят нещата. И много ясно, че не може да излизиш от гимназия е да не знаеш кой е Вазов или Ботев и да не знаеш какво са писали...

А в сайта там очаквате да спечелите хора, когато норичате матурите незаконни ли, бе, ти кога успя и право да завършиш че да определяш законността?! Матурите са си напълно законни! Защо трябвало да се увеличават заплатите на учителите, когато всички ще тръгнат на частни уроци?! Затова, защото, грамотнико, ще трътнеш на уроци по БЕЛ, математика или нещо подобно, няма да тръгнеш по физическо, трудово, музика, разбираш ли ме, тия учители съща тряа да ядат, нали?!?!

slaiv9n
11-05-2007, 07:53
Приятелю, не си наясно с нещата, затова така говориш. НЕЗАКОННИ СА ЗАЩОТО РАЗБРАХМЕ ЗА МАТУРИ ЕДНА КРАЯ НА МИНАЛАТА УЧЕБНА ГОДИНА, А ПО ЗАКОН ТРЯБВА ДА ИМАМЕ ЗАЛОЖЕНИ МАТУРИ ОЩЕ ОТ 9ти КЛАС! НЯМА ИНФОРМАЦИЯ НИТО НА КАКВО ЩЕ БЪДАТ НИТО КАК ЩЕ СЕ ОЦЕНЯВАТ, НИТО НИЩО! НИЕ ЩЕ СМЕ ОПИТНИТЕ ЗАЙЧЕТА. ПОМИСЛИ НАД ТОВА ПРЕДИ ДА ПИШЕШ ПАК!

Мулиган-чу
11-05-2007, 07:57
Никак не искам тва да се превръща в каруцарски спор, ама "Оценяват" са пише с буква "О", казва се "оценка", не "уценка", ти май и от 3 клас да са ти казали...нямаш особен шанс. За матури се говори от 3 години. Имам много добра приятелка, която завърши преди 3 години и те се готвеха за матури, това е много отдавна. Материалът ще обхваща ученето в гимназията. Оценяването особено мисля, че не ни засяга, какво ще пресмяташ грешките си по време на изпита ли? Много добре съм запознат, 11 клас съм и тия матури не ме засягат по-малко, отколкото теб. От матури се страхуват тези, които не са сигурни, че ще изкарат, но не ти пречи да изкараш максималното, имаше достатъчно време през тая стачка да научиш много! Просто матурите са факт, няма да ги премахнат 2 месеца преди изпитите, нали се сещаш. Затова сядай и учи, не се занивамай с глупости!

В сайта на МОН има примерни матури по всички предмети, върху които могат да се държат!

kahn
11-05-2007, 09:16
Мулиган-чу понеже предполагам, че си 11 клас ще ти кажа едно неще,ако не успеем да се преборим с матурите ВИЕ малки боклуци догодина ще видите колко е гот !!!! Надявам се истински от догодина да сложат по 4 матури :по бг,похимия,математика и история ,даже мисля да го предложа на организарторите на випъск ЕДИНСТВО ,този типичен БАЛКАНСКи мантелитет да гледаш на другия да му е зле ,няма да ви направи по-щастливи.Аз знам че набор '90 са 90% олигофрени -ти си сред тези 90% айде бегай да зубриш .

Мулиган-чу
11-05-2007, 09:19
Айде, сдаде багажа! Ти си предлагай каквото искаш, мене тва малкло ме грее. Тва че ме наричаш боклук не те прави ама дори МАЛКО по-различен ;) Явно и от горните випуски има олигофрени, ти си в некъв смисъл явен пример. И не, няма да ни е гот, поне на мене, щото оня ден телевизията ме спрпя с едни приятели на Славейков и пита другите дали могат да изрицитират нещо от Вазов. Ти ни знаеха какво е писал, а камо ли да изрицитират нещо. Това ли е трябва да се получи те питам, образователни реформаторе?

kahn
11-05-2007, 09:24
Айде, сдаде багажа! Ти си предлагай каквото искаш, мене тва малкло ме грее. Тва че ме наричаш боклук не те прави ама дори МАЛКО по-различен ;) Явно и от горните випуски има олигофрени, ти си в некъв смисъл явен пример. И не, няма да ни е гот, поне на мене, щото оня ден телевизията ме спрпя с едни приятели на Славейков и пита другите дали могат да изрицитират нещо от Вазов. Ти ни знаеха какво е писал, а камо ли да изрицитират нещо. Това ли е трябва да се получи те питам, образователни реформаторе?
мен единственото нещо което ме притеснява в тези глупави матури е ,че не мога да си изкарам дипломата по-рано и да си подам документите навреме ,ама такиеа мозаци като теб повтарят едо и също трябва да има матури бля бля бля .А че не съм олигофрен е ясно,на олигофрените не им пука от матурите,защото не им трябват оценки ,но какво да се прави ти си толкова прост ,че не можеш да го разбереш!

Мулиган-чу
11-05-2007, 09:26
Виж какво сега, аз съм за матурите като начин да накарат учащите се да седнат и да научат нещо, против съм защото са просто един излишен изпит в този си вариант. Оценката не се знае за какво е, защо е и т.н. За това съм съгласен. Но няма да ти попречи на дипломата и т.н. Се пак тъпи са управляващите, ама не чак толкова.

kahn
11-05-2007, 09:29
Виж какво сега, аз съм за матурите като начин да накарат учащите се да седнат и да научат нещо, против съм защото са просто един излишен изпит в този си вариант. Оценката не се знае за какво е, защо е и т.н. За това съм съгласен. Но няма да ти попречи на дипломата и т.н. Се пак тъпи са управляващите, ама не чак толкова.
много са тъпи и то повече от един 11 класник

Мулиган-чу
11-05-2007, 09:31
Ми не твърдя обратното, но никой няма да даде да се правят матури, които ще затруднят вземането на дипломите на време...въпреки че като се замисля, ако и това се случи най-добре да бягаме оттук много, ама многооо бързо.

kahn
11-05-2007, 09:33
Ми не твърдя обратното, но никой няма да даде да се правят матури, които ще затруднят вземането на дипломите на време...въпреки че като се замисля, ако и това се случи най-добре да бягаме оттук много, ама многооо бързо.
май наистина не си от бастуните в 11 клас .Съжалявам че те обидих одеве .

Мулиган-чу
11-05-2007, 09:35
Няма проблем, само, че не е най-разумното нещо да обиждаш човек без да го познаваш. Аз също ти съ извиняам и много слъзлива стана тая тема... Та, аз съм за матурите, против сегашния вариант на матурите.

kahn
11-05-2007, 09:36
Няма проблем, само, че не е най-разумното нещо да обиждаш човек без да го познаваш. Аз също ти съ извиняам и много слъзлива стана тая тема... Та, аз съм за матурите, против сегашния вариант на матурите.
браво значи стигнахме до консенсус .

Мулиган-чу
11-05-2007, 09:38
Бе аз исках да кажа, че бастуни има навсякъде, ама нео съм се отнесъл. Да, тогава, честит консенсус!

vodolei4e_m
11-05-2007, 09:57
Никак не искам тва да се превръща в каруцарски спор, ама "Оценяват" са пише с буква "О", казва се "оценка", не "уценка", ти май и от 3 клас да са ти казали...нямаш особен шанс. За матури се говори от 3 години. Имам много добра приятелка, която завърши преди 3 години и те се готвеха за матури, това е много отдавна. Материалът ще обхваща ученето в гимназията. Оценяването особено мисля, че не ни засяга, какво ще пресмяташ грешките си по време на изпита ли? Много добре съм запознат, 11 клас съм и тия матури не ме засягат по-малко, отколкото теб. От матури се страхуват тези, които не са сигурни, че ще изкарат, но не ти пречи да изкараш максималното, имаше достатъчно време през тая стачка да научиш много! Просто матурите са факт, няма да ги премахнат 2 месеца преди изпитите, нали се сещаш. Затова сядай и учи, не се занивамай с глупости!

В сайта на МОН има примерни матури по всички предмети, върху които могат да се държат!

zatowa predi 5 god kogato sestra mi zavar6i i uj te 6tqha da badat parvite s maturi pak ima6e protesti i gi mahnaha TO4NO 2 MESECA PREDI DA ZAVAR6AT!
DERZAITE!

Мулиган-чу
11-05-2007, 10:02
А нужно ли е да ти казвам, че тогава сааамо се приказваше за матури, а сега има и материали за сваляне, както казах, има и дати. Дерзайте и протестирайте за това, да имат някакво значиние оценките!

don't stop the music
11-05-2007, 18:25
Мулиган-чу напълно съм съгласна с теб :P верно кат са са тръгнали да протестират, да реват да нямат значение тея оценки поне за сегашните 12-класници... :-o и какъв е изводът, Мулиган-чу? :arrow: кефъш мъ, щи звънна :oops: а на онзи сладур дет ми каза да мълча... абе шъ праа квот си искам бе !! иии айде сега да ви е честит краят на стачката, учебната година се подновява, бъдете спокойни - ще си вземете материала за матуритеее :---) :::

Мулиган-чу
11-05-2007, 18:31
don't stop the music, чакам ЛС с координатите ти ;) ::: :smt024 [-o<

bebsi8910
11-06-2007, 14:03
Мулиган-чу,точно ти пък за какъв се мислиш да нареждаш кво да прави kahn,като искаш си се явявай на всички извън класни занимания хич не ми дреме,но не говори че трябва да има матури,защото по изказванията ти личи че изобщо не си наясно относно нещата за нас (сегашните зрелостници).Може да има такива от Нас които ще искат да държът матура тази година,но ще трябва да ви разочаровам защото ние, които сме ПРОТИВ СМЕ МНОЗИНСТВО!!!!!!!! :evil: :-P :D

Мулиган-чу
11-06-2007, 17:09
Ти най-вероятно не искаш да има матури, просто защото пишеш "държът" и "Нас", нали? И как по-точно да разбирам това, че не съм наясно с нещата за вас?! Вие да не сте некви по-различни? И ще говоря, че трябва да има матури, защото трябва! Нивото на образованието е такова каквото е на учениците. Ако искате да става по-зле и по-зле това не е мой проблем.

kahn
11-06-2007, 17:42
Матури тази година не трябва да има ,но иначе трябва да ги има вместо кандидатстуденстки изпити. Примерно от догодина ще е много добре да се въведт матури ,но само не и тази година

Мулиган-чу
11-06-2007, 17:45
Ем, @kahn, аз мисля, че се разбрахме и няма нужда да повтаряме по 100 пъти едно и също, така че 8)

bebsi8910
11-06-2007, 19:48
Да,неискам да има матури защото времето за подготовка за нас е твърде малкора има и нови автори които тепърва трябва да изучим и които ще влизат в матурата.Ето това е причината поради която неискам да има.Също така,защото родителите ми не са ФУЛ с пари за още частни уроци (БЕЛ и предмета по избор).Сега ходя по биология и повярвай никак не им е лесно.Вашия набор има достатъчно време за подготовка и няма да се налагат допълнителни уроци.Сега разбираш ли част от мотивите поради които лично аз не желая да държа матура???? :( :neutral:

doctors
11-07-2007, 08:26
Да,неискам да има матури защото времето за подготовка за нас е твърде малкора има и нови автори които тепърва трябва да изучим и които ще влизат в матурата.Ето това е причината поради която неискам да има.Също така,защото родителите ми не са ФУЛ с пари за още частни уроци (БЕЛ и предмета по избор).Сега ходя по биология и повярвай никак не им е лесно.Вашия набор има достатъчно време за подготовка и няма да се налагат допълнителни уроци.Сега разбираш ли част от мотивите поради които лично аз не желая да държа матура???? :( :neutral:

Ами не можеш ли втората матура,по предмет по избор да ти е по биология,след като се готвиш с този предмет и за кандидатстудентски изпити,а още повече,че подготовката за кандидатстудентския ти изпит ще я използваш и като подготовка за матурата си.След като се готвиш с биология,най-вероятно ще кандидастваш медицина!За Медицинските университети,матурите не могат и няма как да се приемат като вход!!Там приема се осъществява с кандидатстудентски изпити по биология и химия така ще бъде и за напред!Или по-точно казано както винаги е било.В Медицинските университети,кандидатстуд нта ще реши коя оценка да използва като балообразуваща дали тази от оценката по предмета в дипломата или оценката от матурата.Другата част от бала си се образува от кандидатстудентските изпити!
Решила ли си в кой медицински университет ще кандидастваш?

bebsi8910
11-07-2007, 11:51
не немога да избера матура биология защото за медицината са точно определени уроци,а не всички и също така уча по различни учебници,а не тези по които съм учила в училище.
Искам ветеринарна медицина в Стара Загора (Тракийски университет) и София (Лесотехническия).Ветерина ната медицина е само с биология без изпит химия.

doctors
11-07-2007, 14:42
не немога да избера матура биология защото за медицината са точно определени уроци,а не всички и също така уча по различни учебници,а не тези по които съм учила в училище.
Искам ветеринарна медицина в Стара Загора (Тракийски университет) и София (Лесотехническия).Ветерина ната медицина е само с биология без изпит химия.

Добра професия си си избрала.По-важното е,че това ти харесва и те влече,и искаш в тази сфера да се развиваш.За медицинските университети като цяло,уроците по биология и химия са точно определени,само тези които влизат в конспекта за изпитите,някои уроци от учебниците не влизат в конспекта и демек няма смисъл да ги учиш след като не ти трябват.Принципно имам познати в комисии на медицински вузове които казват,че всички верни факти от учебниците се признават и се оценяват,или по-точно казано учебниците по биология или химия са равностойни един на друг.Да знам,че ветеринарна медицина е само с изпит по биология,а хуманитарната медицина е с изпит биология и химия.То ветеринарна медицина в Бг се учи само в Тракийски Университет и в Лесотехническия,в тези два ВУЗА имат Ветеринарно медицински факултет.Успех с ветеринарната медицина!
А между другото матурите ще се провеждат по всички удобрени от Мон учебници,и те са равностойни.Демек това са всички учебници които са в обръщение за учебната година.

bebsi8910
11-07-2007, 16:08
Да но неискам да рискувам,защото може да има вапроси които не съм учила.Наистина искам да уча това което съм избрала затото ми харесва това че ще се занимавам и ще работя с животни-обичам ги :) Полагам голями усилия и уча много,а сега с тези матури измислени нямя дя имам достатъчновреме за учене и подготовка :-k

Dimi89
11-26-2007, 19:48
НА 1.12.2007 година ще се проведе протест за ''ОТМЯНА НА МАТУРИТЕ'' от 12:00 пред НДК!!
НЕКА БЪДЕМ ЕДИННИ!!!!

JoeBanana
11-26-2007, 20:08
стига сте протестирали, а сядайте да зубкате, че ви е спукана работата, хъхъхъхъhttp://store2.data.bg/kiromastikata/Seizure.gif