PDA

View Full Version : "Истината за бебетата"-родени от голяма любов??



BaRвie
10-15-2007, 05:50
Вчера докато ровех в семейната библиотека(не питайте защо :-D ) намерих следната книга "Истината за бебетата".Стана ми интересно и реших да я поразлистя..
Цитат-->"Хората трябва много да се обичат за да решат да имат деца,защото децата се раждат от голямата любов на мама и татко"...Найстина ли?...А на мен ми се стори че повечето днешни деца са последствията от дълга безрасъдна вечер...Има ли я истинката любов..или е описана само в книгите?..Можеш ли да живееш с човек,който не обичаш само заради това детето да има двама родители...
:arrow:

Fagile
10-15-2007, 05:53
???

drfatt
10-15-2007, 05:57
Според законите на социалистическото общество, семейството е градивната единица на пролетариата. Изневярата и "неразумните нощи" са нежелателни в комунистическата утопия. Поне книгата е писана тогава. Колкото до голямата любов - елементарна химия, ако питаш мен:)

maybelline
10-15-2007, 06:17
Можеш да живееш с човек, който не обичаш,но не е желателно,защото детето прекрасно разбира това и му е по-гадно че майката стои с някакъв...заради него самото.Има бебета,които се раждат от голяма любов,но има и такива,които са последствие от няколко бутилки водка.Забелязала съм,че децата заченати сводка-методът са по-нервни,разсъждават по-повърхностно и живеят ден за ден,водят много ранен полов живот,често прибягват до дрогиране и пиене,имат и аномалии (в по-тежките случаи).Не всички,но повечето.

Water_lili
10-15-2007, 06:48
Според законите на социалистическото общество, семейството е градивната единица на пролетариата. Изневярата и "неразумните нощи" са нежелателни в комунистическата утопия. Поне книгата е писана тогава. Колкото до голямата любов - елементарна химия, ако питаш мен:)

мда това беше първото за което и аз си помислих като прочетох цитата,тва е някоя комунистическа книжка. И смятам че има все по малко деца кои то са раждани защото мама и татко искат наистина бебенце и дори и да е така когато се се е родило бебето,малко хора остават заедно завинаги само заради детето си :-s

koalka
10-15-2007, 06:54
Дам, някои хора остават заедно само заради децата, което не е правилно според мен.В един момент детето ще започне да разбира и ще разбере, че неговите родители не се обичат, това е лошото.Иначе едно дете трябва да е искано, да е плод на любовта между двама души, така всички ще са щастливи.

naMy4Ho_KoTe
10-15-2007, 08:13
Бих живяла с човек, който не обичам, заради детето. Но само ако успеем да изгладим дрязгите помежду ни. В крайна сметка в интерес на детето е да живее с един родител пълноценно, отколкото с двама и да е постоянен свидетел на караници и крещене.

galina_3
10-15-2007, 09:40
poprincip dete se pravi s mn lubov naistina,no ima i takiva slu4ai v koito prosto se slu4va i posle kato vidi6 deteto si i zapo4va6 mn da go obi4a6 ili obratnoto.Moje6 da jivee6 s 4ovek koito ne obi4a6 zaradi detote si no ako tozi 4ovek ne se dyrji dobre s dr roditel i deteto kyv e smisyla :smt017

Veno0m
10-15-2007, 09:45
Според мен преди да заченеш дете,трябва много сериозно да се обсъдят нещата,между бъдещите родители...Едно дете трябва да расте в семейство,на хора,които се обичат,имат истинска любов и имат желание да са заедно!Ако в едно семейство няма любов...то е обречено!Това е от мен...

ZaHaRcHe
10-15-2007, 10:03
Ми.. наистина може и да има голяма любов и едно дете да сплоти повече хората, ако наистина се обичат..Но има мн и такива където се обичат ражда се детето но вс се разпада защото тогава идва голямата отговорност и проблемите.. някой семейства остават заедно а др се разделят за доброто на детето.....А има и такива къдете спят само за една нощт и се появява на този свят нещо наистина прекрасно като детето.. но това не е гаранция че то ще бъде обичана тъи като е нежалано

`Death`Whore``
10-15-2007, 10:09
Няма да живея с човек, който ми е безразличен само заради детето, защото то ще страда много повече. По-добре е да живее само с майка си, отколкото да вижда всеки ден безразличието и скандалите между родителите си. И ще родя, след като се уверя, че този мъж е мъжът на живота ми, че аз съм жената на живота му и че желае да имаме дете.

А за обичта - всеки родител обича детето си /изродите не се броят/, но е съвсем различно, когато е твое и на човека, когото обичаш, когато двамата сте го искали и го отглеждате заедно.

sasha_90
10-15-2007, 10:19
Няма смисъл да се живее в кавги и караници само заради 1-2 деца.Едно дете има нужда от сигурност и спокойствие.

`Death`Whore``
10-15-2007, 10:21
Няма смисъл да се живее в кавги и караници само заради 1-2 деца.Едно дете има нужда от сигурност и спокойствие.
И от любов - най-вече от нея! Ако родителите се търпят и се рпеструват на семейство, то ще усети...

iiirish
10-15-2007, 11:57
Не съм напълно съгласна с теб. Повечето жени, когато забременят от една такава безрасъдна вечер, по-скоро се замислят за аборт отколкото за брак, поради простата причина, че те повечето са млади, имат нужда да изживеят пълноценно тази младост, а не да я погребват под бебешки пелени, плачове и биберони.
А това за голямата любов... щом двама се оженят и в следствие от това имат деца, то не виждам защо те да не са породени от любов?!

hilaRy___
10-15-2007, 12:08
az sym plod na lubovta na mama i tati zashtoto te sa veche suma vreme zaedno i vse oshte kazvat che nemogat edin bez dr da i sega ima golqma lubov i obichani deca poznavam edno semeistfo te sa ot kakto sa bili na po 12 godini zaedno sega sa na 20 i nekolko oshte sa zaedno i si imat edno mrekrasno dete

Tedi_sheep
10-15-2007, 12:20
Има истинска любов, но тя явно с времето се е изменила и не е точно като тази в книгите!А човек, ако живее с друг човек, но без обич , живее в самота и тъга, а и детето малко или много е лишавано от любов, внимание и разни други хубави работи...Но децата плод на любовта са наистина прекрасни, аз съм се уверила в това :!:

RaLkb
10-15-2007, 13:36
Няма да живея с човек, който ми е безразличен само заради детето, защото то ще страда много повече. По-добре е да живее само с майка си, отколкото да вижда всеки ден безразличието и скандалите между родителите си. И ще родя, след като се уверя, че този мъж е мъжът на живота ми, че аз съм жената на живота му и че желае да имаме дете.

А за обичта - всеки родител обича детето си /изродите не се броят/, но е съвсем различно, когато е твое и на човека, когото обичаш, когато двамата сте го искали и го отглеждате заедно.



+1

punkrock
10-15-2007, 13:47
Никога не бих живяла с някой, когото не обичам, дори и да имаме дете. Бих искала, когато се реша на тази голяма стъпка, наистина да обичам мъжа, с който съм. Може после да не сме заедно, докато остареем, но поне детето да е създадено с любов :-D

Tedi_sheep
10-15-2007, 17:54
http://89.215.175.31/p/03/10/83/3108344.jpg :arrow: Това съм аз като бебе, но качеството на снимката е много лошо :P

^^^БоГинЯ^^^
10-15-2007, 19:40
имаше една поговорка относно тази тема:"Голямата любов деца не ражда" ама аз Не вярвам 6тотттто има и голяма и 6тастлива и детеродна любов за Бога!!!!!!!!!!!!!!! :-({|= :-({|= :-({|= ](*,) :-({|= :-({|=

IdiOtKa
10-15-2007, 20:24
Можеш да живееш с човек, който не обичаш,но не е желателно,защото детето прекрасно разбира това и му е по-гадно че майката стои с някакъв...заради него самото.Има бебета,които се раждат от голяма любов,но има и такива,които са последствие от няколко бутилки водка.Забелязала съм,че децата заченати сводка-методът са по-нервни,разсъждават по-повърхностно и живеят ден за ден,водят много ранен полов живот,често прибягват до дрогиране и пиене,имат и аномалии (в по-тежките случаи).Не всички,но повечето.
според твоя пост , аз съм зачената в тежка пиянска вечер на майка ми и баща ми и те сега са разведени ..или пък не са един за друг ...
е нека видим действителността .....
в действителност аз не съм най-перфектното дето пуша , употребявам някой наркотични вещества , доста безрасъдна съм , въпреки всичко това наще вече дълги години са заедно и определено не съм зачената след пиянска вечер .... ! такаче поста ти е пълна шитня !!!

По темата ....голяма любов ....да може би има ...но в едно съм сигрна , тази голяма любов не се среща на 15-16-17 години ... !