PDA

View Full Version : Сметката



lilit_666
11-28-2007, 16:15
Момичета,
позволявате ли на момче да ви плати сметката в заведение/кафе и
надявате ли се да го направи?

Момчета,
смятате ли,че трябва вие да платите в заведението и двете сметки и
какво мислите за момичета,които не позволяват това?

Интересно ми е ,защото аз освен ако няма повод за почерпка,като РД например,не се чувствам добре ,когато ме черпят и не позволявам.Нз защо,но мн момчета са ми казвали,че е дразнещо,ама все пак не позволявам. [-X

Kisses_P
11-28-2007, 16:19
Рядко позволявам да ми платат сметката,неудобно се чувствам.Някак си задължена.незнам.Не съм научена така и не ми е приятно.Предпочиам аз да я платя.Ставали дума за гадже защо не,стига да се редуват.Колкото до някой просто познат,не бих позволила да ми плати сметката.Е зависи и каква е сметката :)

NightSky
11-28-2007, 16:30
Гаджето ми преди често плащаше сметките, но сега си ги делим. Обясних му, че ми е адски неудобно той да плаща цялата сметка и сега се чувствам по-добре когато си делим сметките.

slun4ice_90
11-28-2007, 16:36
Аз по принцип обичам аз да си я платя. :wink: :P 8) Не съм на мнение,че винаги момчето е длъжно да плаща :grin:

ra4ence
11-28-2007, 16:46
Винаги той ги плаща.
Още в самото начало ми е забранил да вадя каквито и да било пари. Кино,ресторант,кафе,заведе ие,дискотека,екскурзия с колата,почивка на море..квото и да било. Като си купувам дрехи той дава част от парите,ако се нуждая от нещо доста пъти ми го купува той-лак за нокти,лусиони ала бала..
Каза,че ако платя нещо го карам да се чувства като "цървул". Аз пък взимам сладки неща за у тях,чат пат подаръчета за майка му .. голямо геройство, нали 8-)

Принципно съм "за" мъжът да плаща сметките поне в началото на връзката! По нататък е както дойде...

hiro
11-28-2007, 16:48
Ne mislia che triabva vinagi mom4eto da plashta naprotiv bi triabvalo da si gi deliat e chat pat e dobre da plashta ama ne postoianno:)

wasntme_
11-28-2007, 16:48
mmm az po princip ne davam da mi pla6tat smetkata, osven ako nqma nqkav povod kato den den :) no ima momi4eta koito kato hodqt s edno mom4e - specialno za tova go izpolzvat - poznavam jiv primer ](*,)

Presley
11-28-2007, 16:52
Ами не се надявам да я плати.Не мисля эа това,докато не дойде сметката :D Обикновенно искам сама да си я пратя,на ако той настоява ,естествено му поэволявам.Няма лошо.

ShokoladkaTa
11-28-2007, 17:03
ами на мен приятелят ми не ми позволява да плащам нищо,0ще от самото начало ми каза да свикна с това ....мене лично ми е малко кофти но вече свикнах 8) Понякога го дебна да отиде до тоалетната или да излезне да приказва по телефона и веднага викам сервитьорката за да платя сметката :-P :-P :-P

koalka
11-28-2007, 17:07
Като излизаме парите са ни общи.Така и двамата си плащаме сметката, но все пак той май повече плаща, като се замисля.А и много пъти не ми дава да я плащам аз, но не се чувствам неудобно, защото примерно следващия път аз ще черпя.

Baby_b
11-28-2007, 17:13
Ами аз се чувстван задължена на човека, които ми плати сметката и не мисля че момчето трябва да плаща сметката :) Може само когато има повод иначе мне :neutral:

MiMcHeToOo
11-28-2007, 17:13
Супер неудобно се чувствам някой да ми плаща сметката за тва и рядко ходя по кафета, кръчми, ресторанти и т.н

Josefinne
11-28-2007, 17:16
Отговарям на такава тема за 3ти път, въпреки че влизам по 3 пъти на месец....
Момичета, не разбрахте ли тънката мъжка логика : ако му е харесало на срещата с вас, той ще се направи на кавалер за вас и ще поиска да плати сметката. Ако не искате да ставате за смях - откажете НАЙ-много два пъти, но не очаквайте от него предварително да му хареса, затова си пригответе паричките и си смятайте поръчката в собственото портмоне. Ако той прояви добрата воля да ви плати, бъдете поласкани, а не удоволетворени.
Не одобрявам момичета, които още отсега се учат и възнамеряват да живиеят обесени на нечии врат. Смятам, че жените достатъчно се доказахме еманципирани ис пособни, дори по-добри от мъжете, за да се смятаме отделни ( а не вързани финансово за мъжете си ) личности. Затова всяка трябва да смята своите разходи и да си ги покрива сама. А това с плащането на сметката да си остане един подарък - не практика.

menta_loverka
11-28-2007, 17:54
:-D Преди не позволявах изобщо момче да ми плати каквото и да е сега ако не ми плати сметката ми става кофти

Insatiable
11-28-2007, 18:07
По принцип той плаща сметките. Като види, че си вадя портмонето ми го слага обратно в чантата. Разбира се когато той няма парички аз плащам, но това се случва много много рядко. Когато ходя към тях купувам разни нещица за ядене и след това не мога да го убедя, че не искам да ми дава пари за тях... :)

DeSerT17R0Se
11-28-2007, 18:13
По принцип и на мен ми е неудобно да ми плащат, но пък в последно време мисля, че заслужават момчетата малко да ги по изтръскаш, че и без тва за друго не стават :P

LitTlE_BeBsIiI
11-28-2007, 18:35
Ми много ясно,че им позволявам,нали това им е работата.Ама после се чувствам задължена...което е гадно.

MoOnLiGhT_ShAdOw
11-28-2007, 19:01
Приятелят ми никога не ми е плащал сметките ми. Точно обратното се е случвало понякога - да искам да сме заедно колкото се може повече, навън просто не може заради студеното време и аз плащам и неговото. Е, да, била съм черпена от момче, ама той е най-добрият ми приятел. На всичкото отгоре ме харесваше по едно време, така че си е оправдано все още да му пука.

sasha_90
11-28-2007, 19:13
Обикновено когато излеза с някое момче той плаща сметката,чувствам се неудобно,но какво мога да направя?

JoeBanana
11-28-2007, 19:59
кой квото пие, да си го плаща http://store2.data.bg/kiromastikata/Seizure.gif
пък и съм стиснат

BlueDevil
11-28-2007, 21:00
Приятелят ми плаща ако случайно се окажа без пукната стотинка, другия път пък на него ще му се наложи, аз плащам, и така... Много, много, много рядко ще се случи ей така на добра воля да се натисне да плаща, 'щото съм готина и имам чаровна усмивка. 8-) И не, не ми е криво като ми плати нещо, даже се радвам, че се е сетил да се прави на кавалер, при условие, че е абсолютна тиква в света на романтиката. 8)
Но пък ми е кофти друг, освен него, да ми плаща. Както казаха преди мен, чувствам някакъв вид задължение, и аз не знам на каква основа... :-o :)

sweet_sorcerer
11-28-2007, 21:45
По принцип и на мен ми е неудобно да ми плащат, но пък в последно време мисля, че заслужават момчетата малко да ги по изтръскаш, че и без тва за друго не стават :P И аз така..... :-D

Presley
11-28-2007, 22:08
Ми много ясно,че им позволявам,нали това им е работата.Ама после се чувствам задължена...което е гадно.
Това им е работата :?:
А на тебе каква ти е работата :?:

(не се сдържах :D )

vodka_f
11-29-2007, 05:35
точно затова не обичах отначало да ходя с моя по кафенетата доста спорове сме имали по тая тема не ме оставя да си платя и толкова ставало му гадно,но и аз си държа на моето :D

HePeAJIeH
11-29-2007, 11:22
Зависи с кого изляза на кафе! Ако изляза с гадже или много добра приятелка ще платя естествено.Но ако изляза с някое момиче на първа среща надали ще платя поради факта че може да ми се репне за парите после или да помисли че й се мазня! Лек ден! :wink:

krem4et0
11-29-2007, 12:55
Редуваме се, а по-големите разходи си делим. не му позволявам да ми купува дрехи, обувки.аз си имам родители и стипендия!

kifla
11-29-2007, 13:01
Само на първата среща ...,но се радвам смисъл приятно е ако той изяви желание да плати. :P И все пак предпочитам аз да си платя сметката :-({|=

partychild
11-29-2007, 13:14
Обичам да съм независима ...но когато той поиска да ми плати сметката никога не съм му давала..но то неговия инат :-s плащал ми е сметката както и аз по някой път неговата...все пак не съм с него да ми плаща разноските !

Nfan
11-30-2007, 04:35
Момичета,
позволявате ли на момче да ви плати сметката в заведение/кафе и
надявате ли се да го направи?

Момчета,
смятате ли,че трябва вие да платите в заведението и двете сметки и
какво мислите за момичета,които не позволяват това?

Интересно ми е ,защото аз освен ако няма повод за почерпка,като РД например,не се чувствам добре ,когато ме черпят и не позволявам.Нз защо,но мн момчета са ми казвали,че е дразнещо,ама все пак не позволявам. [-X

Зависи от момичето, с което съм. Имам една много, много добра приятелка още отпреди 6 години и винаги аз черпя, където и да отидем. Просто ми е приятно. Иначе съм черпил много хора, които са ми симпатични или ги познавам от доста време, независимо дали са момчета или момичета. Въпрос на характер. :)

butty
11-30-2007, 06:14
Зависи какво ти се пада момчето.. разбира се, че ако сте само приятели никога няма да позволя да ми плати сметката.. но много пъти ми се случва е така запозная се с някое момче, идем на кафе и тамън да извадя парите.. ми ги прибират и казват че те ще платят :neutral: Примерно с гаджето ми като идем някъде на кафе или ресторант...винаги той плаща,винаги искам аз да платя сметката,но нееееее..... [-( даже сме се карали заради това... :| но вече свикнах че той плаща сметките и това е.. няма как да се преборя и да искам. :)

_BuNnY_
11-30-2007, 10:10
зависи какъв ти се пада, а и аз съм научена винаги да си плащам сметката ... макар, че моя ми е забранил да давам и в момента само той плаща ... е аз ест не се уливам много :D ;)

MoHuTo
11-30-2007, 13:38
Ами по принцип не разрешавам да ми плащат сметката, но на сегашното ми гадже давам, нз защо - не се притеснявам като ми я плаща :wink: Няма лошо, щом иска.. :)

PaChanGa_GiRl
11-30-2007, 13:55
Аз се прая, че не давам и накрая винаги той плаща, щом има мерак човека... :D

krem4et0
11-30-2007, 14:12
Абе най-добре си е всеки да плаща каквото е консумирал. Аз днес може да искам да пя коктейл от 5 лева, а той да има 3 лв в джоба си, защото е мислел, че ще пием по 1 горещ шоколад.............какво правим тогава?
Но понякога е тъпо да се вадят стотинки 1 джоб...за това смятам, че редуването е най-доброто. Или просто му давам 10-15 лв в началото на месеца и той да плаща-хем ще знам, че са мои пари понякога, хем няма да се случва неудобния момент момичто да вади парите!

xXxScreamxXx
11-30-2007, 14:22
e ta to e v1pros na mennie naprimer na men mi e po komfortno kat si q delim