PDA

View Full Version : Как се слага фон дьо тен?



girl4eety
04-18-2008, 16:22
kak se slaga fonduten kato se opitam da si sloja i se omazvam cqlata i stavam na petna kak da se nau4a da si slagam xubavo
:-x :-x :-x


Moerated by miloto
т.7 от Правилника :!:

deville`f
04-18-2008, 17:09
ами все едно си взела крем в ръце..
така трябва да го разпределиш че да е равномерно... сложи на няколко места първоначално...примерно на носа челото бузите и брадичката...
и оттам пчоваш да размазваш..
и гледай да е горе долу тоя цвят и да се прелива....защото неможе на лицето да си по тъмничка..а шията бяла..така че може да го поразнесеш леко и по шията да прелива :)

Seducti0n
04-18-2008, 17:36
За да се разнесе по-добре ФДТ, преди него, сложи за основа кремче. :)

scanadal
04-18-2008, 17:38
Е ползвай гъбичка за нанасяне де :) По-лесно едва ли става

Obsession
04-18-2008, 17:49
]
ами все едно си взела крем в ръце..
така трябва да го разпределиш че да е равномерно... сложи на няколко места първоначално...примерно на носа челото бузите и брадичката...
и оттам пчоваш да размазваш..
и гледай да е горе долу тоя цвят и да се прелива....защото неможе на лицето да си по тъмничка..а шията бяла..така че може да го поразнесеш леко и по шията да прелива :)+1
+2 И с тампонче може да ти е по-лесно ;) Аз си карам с пудра, че става по-бързо и лесно.

LipSoFAnAnGel
04-18-2008, 17:53
Аз си карам с пудра, че става по-бързо и лесно.Не съм съгласна .С пудрата е по трудно, защото трябва да внимаваш как я нанасяш, да не би да сложиш много , да оставиш някъде петно, а фондьотена просто го мажеш като крем за 2 мин си готова ;)

Friend_witH_Benefit
04-18-2008, 17:56
Нанася се от носа навън ! Както казаха и други с тампонче се разнася най-равномерно! Моят съвет е да го правиш по възможност поне през деня на дневна светлина или някоя която ти дава ясен поглед върху цвета, защото когато останалите те погледнат на дневна светлина забелязват неща които ти не си забелязала на другата светлина :) Разбира се вечер няма как по друг начин да станат нещата ! Не прекалявай с количеството ... разнасяй с кръгови движения и не го пляквай за две минути .. отдели си повече време, за да огледаш по-добре как си го сложила и къде си пропуснала ! Задължително както казаха и по-горе сложи малко по деколтето, защото е много грозно да се личи как си си слагала ;)

Obsession
04-18-2008, 18:12
]

Аз си карам с пудра, че става по-бързо и лесно.Не съм съгласна .С пудрата е по трудно, защото трябва да внимаваш как я нанасяш, да не би да сложиш много , да оставиш някъде петно, а фондьотена просто го мажеш като крем за 2 мин си готова ;)

Разни хора - разни идеали :-P На мен пудрата ми е по-удобна ;)
И 1 съвет към авторката: без значение какъв продукт използваш гледай цветът да е близък до естествения ти, защото става смешногрозна картинка иначе ;) Ефекът "маска" също е честосрещан.

st1ka
04-18-2008, 18:17
]
ами все едно си взела крем в ръце..
така трябва да го разпределиш че да е равномерно... сложи на няколко места първоначално...примерно на носа челото бузите и брадичката...
и оттам пчоваш да размазваш..
и гледай да е горе долу тоя цвят и да се прелива....защото неможе на лицето да си по тъмничка..а шията бяла..така че може да го поразнесеш леко и по шията да прелива :)+1
+2 И с тампонче може да ти е по-лесно ;) Аз си карам с пудра, че става по-бързо и лесно.

И аз така!

love_veselka
04-18-2008, 18:32
Ползвай апликатор за по лесно размазване,ако нямаш може и с донапрен.Иначе е лесно,може и с пръсти ,но на мен с апликатор ми е по-лесно

TheNewReligion
04-18-2008, 21:11
Oh , Bojee ! Kum predishniq broi na "Jurnala " imashe knijka podaruk , kudeto beshe opisano poveche opt podrobno kak se slaga ne samo fon dio ten , ami i chervilo i drugi vidove makiaji ! :)

gLoRiOuS_aNGeL
04-18-2008, 22:57
Как?-С мерак.

stolichankata
04-19-2008, 16:55
Фон дЬо Тена задължително трябва да е един тон по-светъл от цвета на кожата ти за да се слива. не е нужно да го мажеш по шията, нито пък по цялото лице.
някой беше споменал да сложиш крем за основа - послушай го
аз лично съм на мнение че не е нужно да се мажеш цялата .. и да се получава все едно си с маска или си си заровила главата в чувал с брашно. най-добре го нанеси на проблемните зони.
аз ползвам една пудра на Givenchy от която съм много доволна. малко по-скъпичка е, но пък е качествена.
отиди в някой козметичен магазин и пробвай няколлко цвята. помоли ги да ти сложат малко на дланта, размажи го и излез на естественна светлина за да видиш дали цвета е подходящ. и все пак пробвай с пудра ... по-добре стои :P

kateto_sladkata
04-19-2008, 17:35
Ползвай апликатор за по лесно размазване,ако нямаш може и с донапрен.Иначе е лесно,може и с пръсти ,но на мен с апликатор ми е по-лесно

+1 :grin:

gLoRiOuS_aNGeL
04-19-2008, 19:03
Ползвай апликатор за по лесно размазване,ако нямаш може и с донапрен.Иначе е лесно,може и с пръсти ,но на мен с апликатор ми е по-лесно

+1 :grin:

Ама тя с пръсти ли го е слагала??? :shock: :shock: :shock:

stolichankata
04-19-2008, 19:16
Ама тя с пръсти ли го е слагала??? :shock: :shock: :shock:
Ми....няма да се очудя. :-D

LipSoFAnAnGel
04-19-2008, 20:40
Ползвай апликатор за по лесно размазване,ако нямаш може и с донапрен.Иначе е лесно,може и с пръсти ,но на мен с апликатор ми е по-лесно

+1 :grin:

Ама тя с пръсти ли го е слагала??? :shock: :shock: :shock:аз винаги си го слагам с пръсти не виждам какво странно има?

nikol4eto0o0o
04-20-2008, 00:25
a vqrno li e 4e fondiotena zapu6va porite na kojata i ti izlizat pupki (maika mi tfa mi kazva samo za da me ubedi, 4e ne e hubavo da si slagam) :-D sry ako vi izglejdam typa .. :oops:

Barbie
04-20-2008, 08:16
Фон дьо тен се нанася по масажните линии на лицето - отвътре навън. Може и с пръсти, може и с апликатор, въпреки че с апликатор е по-удобно. Отдолу можеш да нанесеш основа - основата не е какъв да е крем. Ако кремът, който поставиш отдолу, е твърде мазен, гримът ти няма да е траен. Има някои продукти, които са две в едно - фон дьо тен и основа. Евентуално на проблемните зони под фон дьо тена може да се нанесе коректор - малко по-светъл на цвят. Така би могла да заличиш и тъмни кръгове под очите, примерно - има специални коректори за околоочния контур (там кожата е по-нежна и не е хубаво да се изсушава с обикновен продукт). Фон дьо тен не се слага на петна - слага се малко, но по цялото лице. Избира се най-светлият възможен нюанс за твоята кожа. Отгоре се слага матираща пудра.

Ето пример:
http://www.videojug.com/film/how-to-apply-liquid-foundation

i_bleed
04-20-2008, 10:10
И аз си слагам фдт с пръсти и честно казано нямам проблеми. А иначе основата е задължителна - иначе се получава мн неравномерно и като маска според мен поне

MissitY
04-20-2008, 13:23
Една съученичка (аз съм 6-ти клас,тя изглежда като деветокласничка) си слагаше ФДТ пред мен сутринта като бяхме на даскало с пръсти и на обяд вече беше на петна.От това си вадя извода,че ФДТ трябва да се слага с тампонче или там нещо подобно.Предполагам,че слагането по такъв начин (т.е. с пръсти) може да доведе до петната...Или това е от вида кожа?Държа също да те отбележа,че мойта съученичка се гримира ужасно-явно не й се отдава! :-D

Pepincetyy
04-20-2008, 15:26
Аз си слагам ФДТ с тампонче и ми е супер лесно ... пробвах 1 път с ръце и нищо не направих и станах цялата на петна , но с тампонче нямам никакъв проблем.... :P

in4ito
05-16-2010, 16:20
Ами откъде вземате тези тампончета , ако не е тайна . Аз имам същия проблем със слагането на ФНД . Слагам си с пръсти , но винаги има огромна разлик после между лицето и врата ми .Все едно съм с маска . Може ли някой да ми каже какво точно да направя

koshtramba
05-16-2010, 16:25
Ползвай апликатор за по лесно размазване,ако нямаш може и с донапрен.Иначе е лесно,може и с пръсти ,но на мен с апликатор ми е по-лесно

+1 :grin:

Ама тя с пръсти ли го е слагала??? :shock: :shock: :shock:

Е с кво?? с лопата ли ???

Infinity
05-16-2010, 16:52
На мен лично най-удобно ми е с пръсти.
Отдолу си слагам задължително основа и след това нямам никакъв проблем. Какъвто и ФДТ да съм ползвала до момента не ми е седял като маска или на петна.

sw3etyrrr
05-16-2010, 17:30
слагаш си първо на дланта и после започваш да разнасяш с леки потупващи движения да го нанасяш в/ху лицето ;)

hahavteen
05-17-2010, 09:48
Използвай основа (има специални продукти но и крем за лице става). Може дори да смесиш фдт с малко крем. Ако го нанасяш с пръсти така става най-равномерно. Най-добре е с четка обаче ( http://2.bp.blogspot.com/_Q3QlB4vcGEM/SVcg75ORvwI/AAAAAAAAAvQ/HJ1N7qeWWqM/s400/IMG_3897.JPG , http://4.bp.blogspot.com/_iK9J4xyyZfc/SWLpfi8xDQI/AAAAAAAAA-Q/11hTEoI54Us/s1600-h/kabuki.jpg )защото се използва по-малко от продукта (по пръстите и гъбичката попива) а и може да го нанесеш най-равномерно.

http://www.youtube.com/watch?v=RU4ZiDg6DV4

http://www.youtube.com/watch?v=Kt3YIP1GmpE

Coke
05-17-2010, 09:57
Първо се слага основа или крем за лице.После слагаш малко от фон дьо тена на челото,бузите,брадичката и носа и размазваш настрани|навън|.Ако е необходимо слагаш 2 тънък слой.Нанася се с пръсти или четка и после,ако има нещо неравномерно -оправяш с навлажнена гъбичка.И още нещо-не си взимай 1 тон по-светъл фон дьо тен,както пише навсякъде,ако не искаш да станеш като 'порцеланова кукла'. :)
ПП:Да не забравиш и врата,че става мазало..

rakiQ
05-17-2010, 10:00
разная се нежно а не бързо и грубо!

mArMaLaDkA
05-17-2010, 10:02
^ и врата? ти добре ли си? 'що още малко не й кажеш да си маца и по ръцете, краката и въобще, всяка открита част плът.

rakiQ
05-17-2010, 10:04
четките от естествен косъм са най-добрите!

Coke
05-17-2010, 10:39
^ и врата? ти добре ли си? 'що още малко не й кажеш да си маца и по ръцете, краката и въобще, всяка открита част плът.
Ако на теб ти харесва фон дьо тена да е като маска е отделен въпрос...
И по-спокойно с възклицанията,моля. ;)

brokeninside13
05-17-2010, 11:18
Аз карам с гъбичката от пудрата ми и става доста добре :lol: Пък колко е правилно... Не ми пука

mArMaLaDkA
05-17-2010, 20:08
^ и врата? ти добре ли си? 'що още малко не й кажеш да си маца и по ръцете, краката и въобще, всяка открита част плът.
Ако на теб ти харесва фон дьо тена да е като маска е отделен въпрос...
И по-спокойно с възклицанията,моля. ;)

това, че ти не улучваш цвета на фон дьо тен-а, не значи, че всички сме така, сещаш ли се? и понеже винаги меря върху себе си в магазина, а не налучквам, както ми падне, затова и не ми се налага да се правя на клоун, мацайки се по ушите, врата, краката, стъпалата и прочие.

Coke
05-18-2010, 10:43
^ и врата? ти добре ли си? 'що още малко не й кажеш да си маца и по ръцете, краката и въобще, всяка открита част плът.
Ако на теб ти харесва фон дьо тена да е като маска е отделен въпрос...
И по-спокойно с възклицанията,моля. ;)

това, че ти не улучваш цвета на фон дьо тен-а, не значи, че всички сме така, сещаш ли се? и понеже винаги меря върху себе си в магазина, а не налучквам, както ми падне, затова и не ми се налага да се правя на клоун, мацайки се по ушите, врата, краката, стъпалата и прочие.
:razz: :razz: Е не.. Много е забавно като започнете да говорите ей така.Би ли ми казала кой фон дьо тен не се различава изобщо от цвета на кожата,защото и малка,разликата е очевидна?!(ако ти не я виждаш- проблема си е твой).
ПП:Големи разбирачи има в този форум...

mArMaLaDkA
05-18-2010, 11:09
Е, като разликата е очевидна, що тогава да не си мажем и по ръцете, ушите и краката, ако носим къса пола? :-o Все пак, не бива нито една част на тялото да остане непокрита.
Смятай кой е забавния в случая. При мен разликата не е очевидна, представи си, дори някои се учудват, когато разберат, че съм с фон дьо тен. И не, не си прави труда да ми отговаряш. Не получих отговор на въпросите си, които макар и пълни със сарказъм, си бяха донякъде сериозни. Явно не си толкова компетентна, за колкото претендираш, че си, за да обясниш на нас, простолюдието, за какво иде-реч, така че смятам (жалкият опит за) спор(ът) за приключен. Разбирачите така ще си отидем - неуки, прости, но с една селска проява по-малко.

Coke
05-19-2010, 10:42
Виждам,че имаш голямо желание да се мацаш навсякъде-прави го,никой не е казал,че не може.Пък и явно за теб черното е бяло така или иначе.Колкото до въпроса ти,по твоята неуспорима логика,то като си обезкосмяваме ръце,крака и пр. защо не си махнем и цялата коса?!Нали и това са косми?!и да..определено бъркам-дори и (за)бавна не си...

mArMaLaDkA
05-19-2010, 10:57
то тва е твоята логика.
аз, където искам си се мацам, и това е единствено лицето, не се къпя в течност с телесен цвят и не си махам грима с разредител.
има доста момичета във форума, които си подбират козметиката, знаят как да се гримират и така нататък. интересно ще ми е дали и те така мажат, както им падне, че "да не се вижда разликата"(бас ловя, че не).
и се пише "неоспорим"
колкото до мен: аз не съм и целяла да съм забавна.