PDA

View Full Version : Държанието на бившия...



NeLLy_BaBy
07-22-2008, 18:54
Здравейте имам един въпрос. Значи след като се разделихме с приятеля ми мина вече 1 мес. По принцип ние се разделихме окончателно, останахме си "приятели" доколкото е възможно това да бъде тъй като излизахме в една компания. Естествено след като се разделихме той започна да страни от мен. Това го приемам,но забелязвам в моментите когато се случи да сме заедно с другите на кафе той продължава дори да избягва погледа ми, много рядко се случва примерно да разменим някоя приказка, макар че се опитва добре да го прикрие. В мометите когато ме погледна последния път ме гледаше някак по-особено сякаш иска да ми каже нещо. Дали е успял наистина да ме забрави както уж казва, защото според мен не е точно така. Може би си съобразявам не знам вече но го познавам малко или много все пак излизахме почти година. Поддържаме дистанция, нито той ме търси, нито аз него и все пак наблюдвам поведението му когато сме заедно с компанията.

donkihot
07-22-2008, 18:57
ти си скъсала..разбирам?? та...ами..май е нормално да се държи така,ако те е оби4ал истински ще му е трудни4ко да те забрави..но с времето ще се оправи споко...но...по-добре сега не прави нищо и не му хвърляй погледи,защото и той е 4овек и има 4увства изглежда а така ти сякаш му даваш шанс..малко или много си го свалила с погледи нали? пРОСТо дръж се като добра позната към него,а не като бившата му..

dark_shadow_f
07-22-2008, 18:57
Поведението му озна4ава 4е се опитва да те забрави.Какво зна4ение има дали е успял или не? Ти да не е да го харесваш все още

sayer
07-22-2008, 18:58
според мен не е успял...а ти?

tuzaro
07-22-2008, 18:59
е ти кво искаш, да ти говори мили приказки на ушето ли?? много ясно че ше страни от тебе

NeLLy_BaBy
07-22-2008, 19:00
Да все още имам чувства към него макар че се опитвам и аз да го забравя по всевъзможен начин, но ми е трудно. Да продължа напред, но явно не успявам.

dark_shadow_f
07-22-2008, 19:03
Да все още имам чувства към него макар че се опитвам и аз да го забравя по всевъзможен начин, но ми е трудно. Да продължа напред, но явно не успявам. Щом той се опитва да те забрави, опитай се и ти .Ние не можем да кажем дали те е забравил или не.Никои не може да го каже.Аз се държах с бившия ми по същия на4ин малко след като скъсахме но после си оправихме отношенията и сега сме приятели.

lauta_girl
07-22-2008, 19:03
е ти кво искаш, да ти говори мили приказки на ушето ли?? много ясно че ше страни от тебе
дам много вярно каза "tuzaro"

PePeLePew
07-22-2008, 19:28
само той знае какво ти мисли..... дано да не е нещо много грубо :o

UnaBletoLoVeU
07-22-2008, 19:28
Е щом ти го обичаш още...
и щом той те обича още...
тогава...защо не опитате отново?

tuzaro
07-22-2008, 19:29
Е щом ти го обичаш още...
и щом той те обича още...
тогава...защо не опитате отново?то по добре да ги питаш що са скъсали...

NeLLy_BaBy
07-22-2008, 19:49
Защото не знае какво иска- в единия момент те обича много, а после ти казва че чувствата му се променили и естевено сега приятелите са по-важни. И всичко в рамките не седмица. за вас това нормално ли е?
Ей тва боли най-много да обичаш такъв човек.

dark_shadow_f
07-22-2008, 19:54
Защото не знае какво иска- в единия момент те обича много, а после ти казва че чувствата му се променили и естевено сега приятелите са по-важни. И всичко в рамките не седмица. за вас това нормално ли е?
Ей тва боли най-много да обичаш такъв човек. Щом не знае какво иска го остави и не се сдобрявайте.Това си е мое мнение оба4е направи това което ти казва сърцето ти

zaraaa
07-22-2008, 20:07
Забелязвам, че от доста време пускаш теми, в които основна роля играе бившия ти приятел, не искам да те обиждам, но ако престанеш с тях и ако престанеш да излзиаш с него, да се виждате, да се чувате - тогава наистина ще го забравиш. Доколкото си спомням, той е искал да се разделите, защото вече не те е обичал както преди - и на мен ми се случи същото. Разбери този човек просто вече не е част от живота ти, не иска вече да е с теб, един път е решил така - това е, връщане назад няма, ако имаше то да беше ти казал, че иска отново да сте заедно, досега не го е направил, а е минал месец. Спомням си още, че беше писала тема, в която разказваше за едно момиче, с което той се сваля - ето още един признак, че всичко е приключило. Ако искаш поговорете, относно чувствата му към теб - кажи му всички тези неща, които те мъчат, но моят съвет е - спри да контактуваш с него, по всякакъв начин. Така ще е по - лесно и леко и за двамата, а така като се виждате - нито ти ще го забравиш, нито пък на него ще му е комфортно в компанията ти :) Успех, надявам се да не съм те обидила, искам да ти помогна:) Има ли смъсъл да обичаш човек, който незнае какво иска - ти сама си отговори на този въпрос - не, определено е трудно, тогава, защо искаш да се върнеш отново при него, ти сама каза трудно е да обичаш такъв човек - тогава защо дявол го взел искаш отново да си с него и се ровиш в минали неща?! :( :? Ще намериш някой, когото те цени и те обича наистина :)

didi_baby
07-22-2008, 20:31
Спри да мислиш за него,защото с тея теми си проличава,че ти просто не си даваш шанс да го забравиш,а като гледам и той не може.Май трябва пак да си поговорите двамата

maybelline
07-23-2008, 07:11
Той със сигурност още има чувства, особено ако ти си го скъсала, макар че и той да е скъсал, това почти нищо не променя. Ти също имаш чувства към него и е чудесно, че не се правиш на безразлична.
Нормално е да страни от теб, даже се учудвам, че не говори глупости за теб в компанията ви и не настройва приятелите ви срещу теб. Никога след връзка не можете да сте "само приятели". Това е най-голямата заблуда и обикновено хората го осъзнават на 30-40. Не чакай дотогава.
Когато той си хване ново гадже, на теб ще ти е гадно, но ще ти мине след известно време (да, ще боли, но не адски много). Докато ако ти си хванеш ново гадже, ще нанесеш жесток удар на бившия си приятел. Това е една съществена и незабелязана от много хора разлика между половете. Дължи се на еволюцията, ролята на мъжа и жената в племето/семейството и сексуалната им предопределеност. И двата пола търсят партньор със здрави гени (т.е. такъв който ще даде здраво поколение). Докато жената износи едно бебе, мъжът може да създаде хиляди бебета. Ето защо жената винаги избира, а мъжете все се оплакват че "никоя не ми пуска". По същата причина за мъжете обикновено няма никакво значение с коя правят секс (дори не им пука особено дали правят секс със жена или с коза - разбра идеята ;) ). Така че ако той си намери гадже, не е нужно изобщо да я обича, за да си правят секс. Освен това мъжът трудно забравя жена, с която сексът му е бил даденост докато сега ще се налага да търси, да убеждава и да влага ресурси в нова.
Жената пък си въобразява, че също като нея, мъжът трябва да обича жената за да спи с нея. Глупости! Само жената обикновено спи с мъж който обича. За нея е статистически задължително да обича мъжа, докато при него е точно обратното. Ето защо за бившия ти приятел ще е голям удар да разбере че си имаш ново гадже - това означава, че новият е по-добър и си го предпочела пред стария за баща на децата ти (това да не те плаши - еволюционна гледна точка, не е задължително да искаш деца сега).
Въпреки че е 100% сигурно, че бившият ти още има чувства, можеш лесно да провериш като си хванеш ново гадже. Очаквай една от следните реакции (или 2-3 едновременно):
:arrow: Бившият ти признава за чувствата си и те моли да се съберете пак (20% вероятно тъй като повечето момчета не са достатъчно свестни)
:arrow: Бившият ти започва да страни много повече и изобщо не разговаря с теб, но се старае да пуска майтапи които те обиждат (тип "Да бе аз обичам всяка вечер в диското да ми духа различна" или "Косматите не ме кефят, но като нищо друго не се намира..." - това ако не се бръснеш, и т.н.) - над 50% вероятно - повечето момчета са тъпи дебили до 20-22-годишна възраст, макар че лично познавам и един такъв на 30.
:arrow: Бившият ти започва да се натиска на всяка срещната, старае се да гледаш когато той се сваля с някоя (надявайки се че това те наранява), хваща си ново гадже (няма нужда да го обича, достатъчно е че ти ще си мислиш че той я обича) и се опитва да ти отмъсти.

NeLLy_BaBy
07-23-2008, 14:50
Благодаря ти Maebylline за мнението.
Случи се така едно момче започна да флиртува с мен и това се случи пред бившия ми, аз се държах мило с момчето и това е, но не съм се впускала или не съм направила нещо повече от това. То се случи даже без да съм го искала, защото другото момче започна да флиртува и забелязвам, че го прави от доста време вече, но аз не съм готова за нещо ново. После разбрах естествено че това е било коментирано и макар че бившето ми гадже се правеше че не му пука разбрах , че не е така, защото на следващата вечер отидохме в същото кафе , където работеше и един приятел на бившето ми гадже му се обади ако иска да дойде, но той каза че не иска. Може би ако не му пукаше щеше да дойде, но това ме навежда на мисълта че не е така.
Знам че съм пускала вече доста теми относно нашата връзка , но се случиха доста неща около нас. В една тема бях писала че се е свалял с друго момиче,но се оказа че не е така. Интрига на други хора.
Съжалявам ако има хора на които им е омразнало да четат темите, но просто в момента съм период на объркване- тъкмо да реша да продължа напред и виждам признаци у бившето ми гадже,които ме карат да се замисля. Но нищо няма да правя сега, нека той реши.
Иначе благодаря на всички за съветите дотук!

krem4et0
07-23-2008, 15:23
Извинявам се, че питам такива неща, ама вие нямате ли уста? Вместо да се чудиш и маеш, защо не вземете да проведете 1 разговор как стоят нещата и какви ще са в бъдеще? Добре, че си имам личн мои приятели, с които мога да излизам, ако скъсам 1 ден с него. Ти нямаш ли?

LaDy_DaQnA
07-23-2008, 15:38
амм то и мене много ме косеше тоя въпрос..... ся не ми пука.... реших че ако има нещо той е достатъчно отракан и опитен ще ми каже виж кфо и тнт и оставих времето да си изиграе ролята и съм додвлна от резултатите :P :P :P

MiMcHeToOo
07-23-2008, 15:47
Винаги ми е било интересно... След като обичате някой как така не се мъчите да го гледате и да сте само приятели... Не мога да разбера нещо :-s #-o

Erica
07-23-2008, 16:02
тъкмо да реша да продължа напред и виждам признаци у бившето ми гадже,които ме карат да се замисля. Но нищо няма да правя сега, нека той реши.


Според мен,ти въобще и не си си и помисляла да продължиш напред...Щом виждаш признаци,значи ги търсиш...Ако наистина си решила да продължиш напред,няма да са толкова важни действията му за теб...Да ще имат значение...,но не толкова голямо,колкото е сега...

NeLLy_BaBy
07-23-2008, 16:24
Да може би е така, може би наистина отдадох повече значение на тези признаци у него напоследък, защото дълбоко в себе си все още държа на него, макар че сме разделени и се опитвам да го забравя.

maybelline
07-23-2008, 16:59
Според мен,ти въобще и не си си и помисляла да продължиш напред...Щом виждаш признаци,значи ги търсиш...Ако наистина си решила да продължиш напред,няма да са толкова важни действията му за теб...Да ще имат значение...,но не толкова голямо,колкото е сега...

А ти какво очакваш - един месец разделени и вече да не им пука един за друг? Дълга връзка не се преживява за 1 месец. Познавам хора които вече втора година преживяват раздяла.
Дори в най-добрия възможен случай са необходими няколко месеца. При мен например се случи по най-добрия възможен начин - дори не гледам на него като на "бившия" и определено не сме "само приятели". С момчето сега се виждаме по-често от преди, прекарваме страхотно времето си, гушкаме се и всичко си е както преди (без секса и целувките по устните). И пак ми трябваха почти 3 месеца да свикна и да се справя.

da_e
07-23-2008, 17:13
ахх как ме мързи да четаа

alex4o
07-23-2008, 17:32
е ти кво искаш, да ти говори мили приказки на ушето ли?? много ясно че ше страни от тебе

+1,все пак вече не сте заедно и той би искал да продължи напред,по-добре не му пречи,продължи и ти напред ;)

soul1199
07-23-2008, 17:38
sled,kato e imal 4yvstva kum teb,ne moje izvednuj da iz4eznat,prosto se opitva da te zabravi :)