PDA

View Full Version : Не ми трябва, но искам да си я купя



TheNewReligion
04-23-2009, 20:48
Здравейте! Наскоро си харесах една чанта, която всъщност не е нищо особено и не ми трябва, но много, ама наистина мноооого искам да си я купя. Струва 38 лв. и за нещо, което не ми е належащо като покупка, е скъпа. Въпросът ми е: Как да преодолея изкушението и да не хвърля 40 лева за нещо, на което ще се радвам временно? :-o А вие имате ли си начини за справяне с този синдром на "широките пръсти"? :( 8-)

s3xy
04-23-2009, 20:52
мале аз от широки пръсти над 380 лева съм давала за едно нещо, ти за 38 се правиш .. яя си я купи и й се радвай!

vellvet
04-23-2009, 20:57
този синдром се преодолява с мързел :-D мислли си колко много те мързи да отидеш до трочно тоя магазин сегааа и да си я взимаш тая чантаааа... може и да почака и утре е ден забравяй доста голяма част от сумата, която можеш да похарчиш за тази чанта в къщи на бюрото... и като минат седмица две вече ще ти е омръзнала... аз така от мързел си спестявам излишните покупки :grin:

Rofl4e
04-23-2009, 21:05
не си я купуваи.. не минаваи по край магазина не мисли за нея .. след макс 1 седмица вече си си харесала нещо ново .. което мое да ти е в сила и да го използваш пълноценно

zaiobaio
04-23-2009, 21:27
като почнеш сама да се оправяш в живота и мама и тате не ти дават пари ще преодолееш тоя "синдром". гарантирам ти. пробвай ако искаш.

Seducti0n
04-23-2009, 22:21
1-во-имаш парите
2-ро -харесва ти
3-то купуваш си я

BrokenInnocence
04-23-2009, 22:42
Ясно ти е, че е безсмислена покупка. Просто прояви малко воля и не си я купувай.

KoRnFlAkE
04-23-2009, 22:51
харесай си нещо, което ти трябва просто.

By_YoUr_SiDe
04-24-2009, 10:57
Обиколи магазините и си харесай нещо, от което имаш нужда. Все нещо друго ще си харесаш :)

3oPuTy
04-24-2009, 11:32
Аз така дадох 30лв. за сака от Орифлейм :D и така щях да дам 15лв. за несесера,но го изпуснах :o За щастие останах страшно доволна от сака,защото не е много голям,но за сметка на това побра трите ми кърпи за плаж,банските,дънки,блузи... абе общо взето побра багажа ми плюс 3 несесета :)
Заради същия този синдром на "широките пръсти" онзи ден дадох почти 80 лв. за 3 несесера с продукти за коса и тяло и то само,защото единия несесер (формата му) е подходящ за лаковете ми за нокти,на другия много ми хареса цвета и това,че е доста голям,а на третия харесах цвета и това,че имаше и едно допълнително джобче :D :D :D За щастие майка ми още не е видяла нито сака нито несесерите :D Мисля да й ги показвам през месец за да свикне по-лесно :D

EroSennin
04-24-2009, 11:38
това ми напомня за 1 вертикална мишка която беше 10лв и си е купих и съжалявам поне 1 седмица преди това си вях купил най-новата мишка на logitech и тая вертикалната е позвах точно 3 пъти :С така че замисли се има ли смисъл парите дето си ги спестявала да си ги дадеш за нещо от което нямаш нужда вместо да си вземеш нещо което имаш осъзаема нужда, може даже ако искаш даси ги събираш за пластична операция :)

sexa_na_kompleksa
04-24-2009, 12:04
като почнеш сама да се оправяш в живота и мама и тате не ти дават пари ще преодолееш тоя "синдром".

Напълно съм съгласна! Престанете да се глезите!

splendour
04-24-2009, 12:33
мале аз от широки пръсти над 380 лева съм давала за едно нещо, ти за 38 се правиш .. яя си я купи и й се радвай! lesno e da izxar4i6 380 leva.no kak se pe4eqt? 38 s16to. s izkazvaneto ti vijdam 4e za teb 40 leva sa ni6to.no ne se izkarvat tolkova lesno.taka 4e do avtorkata:trqbva li ti 4antata?6te q nosi6 li ili sled 3 izlianiq 6i q zaxv1rli6?pomislete 4e zaradi va6te kaprizi va6te se li6avat ot ne6to

lipstik
04-24-2009, 12:35
Според мен си я купи.Ако знаеш аз колко пъти съм искала да си купя нещо,но просто така се стисках,само защото не ми е нужно.И после ме беше много яд.
Така че,по-добре да съжеляваш ,че си си купила нещо,отколкото че не си :-) .Пък и в крайна сметка тая чанта ще ти влезе все някога в употреба.

Infinity
04-24-2009, 13:05
Абе,кви са тия глезотии бе!! :shock: Ми просто спираш да мислиш и точка!!!!!!!!!! :lol:

teenems
04-24-2009, 13:47
e къв е смисъла да си я купуваш .. почакай друга ще ти хареса ,вземи нея :-o

mimsssssss
04-24-2009, 13:53
Ясно ти е, че е безсмислена покупка. Просто прояви малко воля и не си я купувай.
+1

CryForMe
04-24-2009, 13:53
е тва вече е проблем ..
ми замисли се - една чанта, голям праз, със/без нея все тая...
надали не ти е ясно, че след седмица няма да те кефи и наполовина толкова ..

Loshotia
04-24-2009, 14:00
Знаеш ли как се заработват 38лв?

cherrypezz
04-24-2009, 16:05
Ами вземи парите и отиди в магазина...късметът ти ще е ОГРОМЕН ако вече са я купили.
Ако си от по-съвестните докъто вадиш парите ще разбереш,че ги хвърляш на вятъра и ще си ги прибереш навреме. 8-)

zai4ety13
04-24-2009, 16:07
мале аз от широки пръсти над 380 лева съм давала за едно нещо, ти за 38 се правиш .. яя си я купи и й се радвай! Виждам, че ти живееш в София, където цените са много високи,защото там плащат големи данъци за мястото на магазина и просто защото е София, но в по-малките градове, цените са различни и 40 лева там са много! Например аз живеч в гр.Генерал Тошево (около 25км. до Добрич е ) и никой не го зне тва градче,не е като София.Да, и затова цените там са много ниски.Има чудесни магазини с чудесни дрехи които са на ниски цени и да не забравя да кажа, че са българско производство, а не поредните "мейд ин Чайна" С 38 лева, мога да си купя около 5-6 блузки от магазините в моя град,а в София едва ли ще намеря неща което ще мога да си купя за тея пари...Така че,помни, че разликата е голяма....И междодругото 380 и 38 лева е изкарват трудно(поне за чесните хора де) и затва не си мисли, че 38 лева са мн малко

Mihailova
04-24-2009, 16:09
zai4ety13 Ако в София цените са високи, ние тук трябва да умираме гладни, боси и голи.
Купи си я и ще ти мине мерака..

LittlePrincess
04-24-2009, 16:27
А защо не си потърсиш нещо друго, което да ти е нужно и да дадеш парите за него? После няма да имаш с какво да купиш чантата. А и, наистина, не се лигави, защото сега ако ги дадеш за тази ненужна чанта след известно време ще вземат да ти потрябват парите, но няма да ги имаш..

TheNewReligion
04-24-2009, 16:59
като почнеш сама да се оправяш в живота и мама и тате не ти дават пари ще преодолееш тоя "синдром".

Напълно съм съгласна! Престанете да се глезите!
Ами, точно това се опитвам да направя, макар че мама ми даде тези пари "за да си купя нещо", но не искам да ги харча. 8-)
Мислих си за това, че има деца, които няма какво да ядат. :( Мислих си и за хората, които са съкратени, заради финансовата криза. Така преодолях желанието да си хвърля парите на вятъра. :)

Snuffles
04-24-2009, 17:01
Харчи :evil: Пести :twisted: :D Ти сама казваш. е не ти е нужна чантата. Съветвам те да излезеш и да разглеаш магазините, обзалагам се, че ще намериш нещо, от което имаш нужда. :)

sexa_na_kompleksa
04-24-2009, 17:04
като почнеш сама да се оправяш в живота и мама и тате не ти дават пари ще преодолееш тоя "синдром".

Напълно съм съгласна! Престанете да се глезите!
Ами, точно това се опитвам да направя, макар че мама ми даде тези пари "за да си купя нещо", но не искам да ги харча. 8-)
Мислих си за това, че има деца, които няма какво да ядат. :( Мислих си и за хората, които са съкратени, заради финансовата криза. Така преодолях желанието да си хвърля парите на вятъра. :)

Радвам се, че ти е дошъл акъла в главата. Това, че ти ги е дала, не означава, че веднага трябва да ги изхарчиш. Може да си ги прибереш някъде и да си ги пазиш, докато наистина нещо ти потрябва. Моята майка ми праща всеки месец пари, за да си купувам неща, от коите имам нужда. Но обикновено си ги събирам и накрая си купувам нещо, което наистина ми трябва.

splendour
04-24-2009, 17:05
6te vidi6 4e parite 6ti vlqzat v ypotereba za ne6to po stoinostno i nqma da te e qd.a i zarejdaniqta za lqtoto tep1rva predstoqt :grin: :grin: :grin: :grin: k1si pantalonki poli rokli banski......... ne6to koeto naistina 6te si stryva i nqma da sedi v garderoba

splendour
04-24-2009, 17:07
като почнеш сама да се оправяш в живота и мама и тате не ти дават пари ще преодолееш тоя "синдром".

Напълно съм съгласна! Престанете да се глезите!
Ами, точно това се опитвам да направя, макар че мама ми даде тези пари "за да си купя нещо", но не искам да ги харча. 8-)
Мислих си за това, че има деца, които няма какво да ядат. :( Мислих си и за хората, които са съкратени, заради финансовата криза. Така преодолях желанието да си хвърля парите на вятъра. :)

Радвам се, че ти е дошъл акъла в главата. Това, че ти ги е дала, не означава, че веднага трябва да ги изхарчиш. Може да си ги прибереш някъде и да си ги пазиш, докато наистина нещо ти потрябва. Моята майка ми праща всеки месец пари, за да си купувам неща, от коите имам нужда. Но обикновено си ги събирам и накрая си купувам нещо, което наистина ми трябва. mdam..qko e kato ima6 pari s1brani.az taka si kypix tela imax s1brani pari xaresax go i si go zex.ne se nalaga6e da opo4vam tepp1rva da s1biram i s meseci da zqpam vitrinata

ThePowerOfLove
04-24-2009, 17:11
Не си купувам неща, които не ми трябват. За какво ти е? Толкова ли не можеш да си доставиш радост с нещо друго, та трябва да харчиш 40лв за няква чанта, която няма да носиш? Не ги разбирам такива хора...

sexa_na_kompleksa
04-24-2009, 17:15
splendour, именно! До сега съм имала три телефона и два от тях са били закупени с мои пари! И ти е много по-яко да си го ползваш, когато знаеш, че сам си си го купил.

teenems
04-24-2009, 17:26
zai4ety13 Ако в София цените са високи, ние тук трябва да умираме гладни, боси и голи.
Купи си я и ще ти мине мерака..


пак изказки ,абе то много лесно така да се каже !помисли ;авторката; майка ти и баща ти са се трудили хората се потили там да изкарат пари ,и то чесно не като други дето крадат и тваа и онова :? !а ти кво скимнало ти да си земеш няква шибана чанта .. щото няя кво да праиш .. :shock:

Mihailova
04-24-2009, 17:28
teenems Така ще се научи, като си купи веднъж и после съжалява дълго и продължително, няма да си повтори грешката.

teenems
04-24-2009, 17:31
квото ще да праи ,тва същност е бахти му и тъпия въпрос ,глезли колкото искаш ;за авторката;

lipstik
04-24-2009, 17:54
teenems Така ще се научи, като си купи веднъж и после съжалява дълго и продължително, няма да си повтори грешката.

Не е точно така.Аз колко пъти съм си купувала нещо просто ей така защото ми харесва.И после си викам ем това за какво ми е онова за какво си го купих.А да не говорим колко неща имам захвърлени които съм ги носила не повече от 2,3 пъти.Ама пак си купувам като харесвам.

zvezdichkaaa
04-24-2009, 17:58
^Мхм и аз имам същия проблем,харесва ми-купувам си го и после не го нося.И само давам излишни пари за нещо,което ще облеча веднъж-два пъти.Простоо стискай зъби и не го купувай след,като знаеш че е безсмислено.