PDA

View Full Version : Какво мислите..Как бихте постъпили...ДоВеРиЕтО



rusoto_baby_f
07-26-2009, 17:50
Доста често срещан е проблема между родителите и децата относно темата за гаджетата...Аз също имам един въпрос..Имам приятел от 7 месеца, разликата ни е 5 години, имам проблеми относно мнението на родителите ми за него и за това, че те не са съгласни да ходя с него..Как бихте постъпили на мое място...?...

Hilary_
07-26-2009, 17:53
Аз няма да ти отговоря и ще остана неутрална, защото много зависи и от родителите какви са.. и от момчето до теб .. :-o

fire_cat
07-26-2009, 17:54
Трябва да знаеш защо те не го одобряват. Поговори с тях и им кажи, че мнението им е важно за теб, но ти харесваш момчето. Наистина често възникват такива проблеми. Помисли над мнението на родителите ти за момчето. Истина е, че ти го познаваш по-добре. Все пак се опитвай да не спориш с родителите си за това и избягвай подобни теми.

elsy
07-26-2009, 18:12
Ако съм сигурна в него, в това какъв е и му имам пълно доверие, не бих обърнала голямо внимание на мнението на родителите ми.

selens
07-26-2009, 18:13
Зависи и от родителите ти и от гаджето ти,поговори с тях няма какво друго да направиш.И моите родители не харесваха повечето мои гаджета и бяха прави. :(

l0lz
07-26-2009, 18:15
Избягайте някъде? :-| 8-)

sladur4etyYy
07-26-2009, 18:46
Ако съм сигурна в него, в това какъв е и му имам пълно доверие, не бих обърнала голямо внимание на мнението на родителите ми.

sextazy_baby
07-26-2009, 19:25
Зависи

3oPuTy
07-26-2009, 19:47
Бих останала с приятеля ми!!!
Това си е МОЯ живот и САМО АЗ мога да решавам с кого да съм и с кого не!!!
Бих изслушала тяхното мнение,но НИКОГА не бих се повлияла от него!!!А още по-малко ако за тях са проблем само годините :?
Освен това с нашите сме в отлични отношения и НИКОГА няма да ми направят проблем за това,че ходя с някое момче :? Най-много да ми кажат,какво харесват и какво не харесват в него и това е,но НИКОГА няма да се опитат да си наложат мнението!!!

lonely_girl92
07-26-2009, 19:47
Може би ще повторя предходните мнения,но наистина зависи от ситуацията,от родителите и от гаджето... Съветвам те да говориш с родителите си,обясни им как стоят нещата (че е свестен,че се обичате и т.н) би трябвало да те разберат. Успех :) :)

ThePowerOfLove
07-26-2009, 19:53
Родителите ти мислят само най-доброто за теб. И ако понякога са на различно мнение, обикновено са прави. И все пак си зависи, де.

mArMaLaDkA
07-26-2009, 19:53
До едно време се влияех от мнението на баща ми, понеже ми е единствен родител. Но определено в един момент тръгнах да правя нещата, както аз си знам. Изслушвам доводите му, казвам си и моето мнение, но никога пък не бих се отказала от някое момче, само защото баща ми не го е одобрил. В повечето случаи, ако съм се откажела от някой, е било, защото съм била на същото мнение, като баща ми и ми е трябвало малко, за да се реша да сложа край. Но определено предпочитам вариантът да се опаря от собствените си грешки, отколкото да се обвинявам после, че само съм се водила по нечий акъл, а не съм пробвала.

Punisherrr
07-26-2009, 20:02
Ако познавам тва момче добре и си абсолютно сигурна в него,значи трябва да правиш това,което ти е на сърцето.
Но пък разбери какво не удобряват родителите ти и току виж са разбрали,че грешат(ако грешат).
И у моята майка има лека непоносимост към това,че имам гадже изобщо ;) и съмнения относно момчето,защото не го познава особено добре...разбираемо е,но все пак вече мисля,че се е примирила,въпреки,че всеки път като се засечем някъде с него и нея го поглежда с малко пренебрежение..което ме дразни ужасно,но...разчитам с времето да разбере защо съм с него ;)

experiment_m
07-26-2009, 20:04
Разликата по между ви е голяма. Има голяма вероятност родителите ти да са преценили ситуацията по-добре от теб, защото в момента най-малко си увлечена от връзката и ти се ще нещата да потръгнат. (Знам какво е да искаш нещо и да си готов да си счупиш главата само и само да го постигнеш въпреки, че знаеш че може и да не си заслужава.)
Ще дойде един момент, в който ще се наложи да хванеш приятеля си за ръката и да не отдадеш внимание на мнението на другите, но не бързай... Хубаво е да си направиш нещата така, че да не се налага да избираш. :::

Xitap
07-26-2009, 20:11
Родителите ти винаги са до теб, независимо какво правиш, а гаджетата са просто припознати субекти отвън - идват и си отиват, но въпреки всичко родителите не го правят.

XTREMEFREERIDE
07-26-2009, 20:57
Аз няма да ти отговоря и ще остана неутрална, защото много зависи и от родителите какви са.. и от момчето до теб .. :-o

Assshley
07-26-2009, 21:02
Ако съм сигурна в него, в това какъв е и му имам пълно доверие, не бих обърнала голямо внимание на мнението на родителите ми.

mArMaLaDkA
07-26-2009, 21:04
Родителите ти винаги са до теб, независимо какво правиш, а гаджетата са просто припознати субекти отвън - идват и си отиват, но въпреки всичко родителите не го правят.

Ще бъда досадна и ще ти кажа, че има случаи, в които един от родителите си отива, а понякога, дори и да са чифт(едно голямо рофл), не отдават обичта и грижата към детето си. Тогава можеш да разчиташ изцяло на човекът до себе си. Но това са изолирани случаи. Рядко се уцелва някой наистина толкова специален, който наистина да държи толкова много на теб и отношенията ви да са на едно по-горно ниво. В повечето случаи родителите са прави, но пак не можеш да си сигурна на 100%, защото и те са хора и допускат грешки.

Xitap
07-26-2009, 21:11
Родителите ти винаги са до теб, независимо какво правиш, а гаджетата са просто припознати субекти отвън - идват и си отиват, но въпреки всичко родителите не го правят.

Ще бъда досадна и ще ти кажа, че има случаи, в които един от родителите си отива, а понякога, дори и да са чифт(едно голямо рофл), не отдават обичта и грижата към детето си. Тогава можеш да разчиташ изцяло на човекът до себе си. Но това са изолирани случаи. Рядко се уцелва някой наистина толкова специален, който наистина да държи толкова много на теб и отношенията ви да са на едно по-горно ниво. В повечето случаи родителите са прави, но пак не можеш да си сигурна на 100%, защото и те са хора и допускат грешки.
Гаджета, дето са хванали пътя са в пъти повече от родители, които са го направили!
А и каквито и да са родителите ти, те няма да ти намислят лошото или да те пуснат в интернет например. А гаджетата както казах са случайно припознати субекти от външния свят и не ги свързва нищо с теб освен желание. А при родителите е задължение. Аз самия съм на 24 години вече и не търся родителите си. Но знам, че когато и да се обърна към тях, ще видя само подкрепа, независимо какво се случва!

XTREMEFREERIDE
07-27-2009, 08:37
Много, много относително е. Ако родителите ти се правят вече на интересни става досадно. Примерно, аз съм сигурна, че те просто те пазят, тоя батко да не те насили да правиш нещо, което не искаш. Зависи от колко време сте заедно с момчето.
Най - добре е да ги запознаеш, да знаят що за човек е, за да могат да са спокойни когато излизаш навън. Нещата дори могат да се обърнат в твоя полза, ако го опознаят и видят, че той те пази, могат да те пускат дори до по - късно, когато си с него.
И все пак може да са прави. Казах вече, относително е. Пък и 5 години си е доста солидна разлика.
Внимавай.

leoparda93sl
07-27-2009, 08:49
Родителите ти винаги са до теб, независимо какво правиш, а гаджетата са просто припознати субекти отвън - идват и си отиват, но въпреки всичко родителите не го правят.

Ще бъда досадна и ще ти кажа, че има случаи, в които един от родителите си отива, а понякога, дори и да са чифт(едно голямо рофл), не отдават обичта и грижата към детето си. Тогава можеш да разчиташ изцяло на човекът до себе си. Но това са изолирани случаи. Рядко се уцелва някой наистина толкова специален, който наистина да държи толкова много на теб и отношенията ви да са на едно по-горно ниво. В повечето случаи родителите са прави, но пак не можеш да си сигурна на 100%, защото и те са хора и допускат грешки.
Гаджета, дето са хванали пътя са в пъти повече от родители, които са го направили!
А и каквито и да са родителите ти, те няма да ти намислят лошото или да те пуснат в интернет например. А гаджетата както казах са случайно припознати субекти от външния свят и не ги свързва нищо с теб освен желание. А при родителите е задължение. Аз самия съм на 24 години вече и не търся родителите си. Но знам, че когато и да се обърна към тях, ще видя само подкрепа, независимо какво се случва!

Напълно съм съгласен с Xitap.И да си най-голямата отрепка на света,те пак ще са до теб и ще те подкрепят.Примери колкото искате.Гледайте повече новини.Убийци,дилъри какви ли още не са обаче родителите им пак ги подкрепят.Плюс това родителите ти ти мислят най-доброто както казаха по-горе.Аз на твое място бих попробвал доверието на този човек до теб да си напълно сигурна,че може до някаква степен да му вярваш. :)

NeZaPoznat
07-27-2009, 08:52
Доста често срещан е проблема между родителите и децата относно темата за гаджетата...Аз също имам един въпрос..Имам приятел от 7 месеца, разликата ни е 5 години, имам проблеми относно мнението на родителите ми за него и за това, че те не са съгласни да ходя с него..Как бихте постъпили на мое място...?...

Само да те питам - гаджето ли те храни, облича и издържа :? че да се замисляш за подобен избор ?!

InloveAgain
07-27-2009, 09:36
Аз доста се интересувам от мнението на родителите си..видя ли са много повече от мен ии от нас тинейджърите..
Винаги но помагат и дори в повечето случеи са прави,затова недей да пренебрегваш мнението им.. поговори с тях .. разбери защо не го одобряват.. дали само заради разликата в годините,или има нещо друго ,което ги притеснява ..? ;)

lipsvashh_mi
07-27-2009, 09:52
Бих останала с приятеля ми!!!
Това си е МОЯ живот и САМО АЗ мога да решавам с кого да съм и с кого не!!!
Бих изслушала тяхното мнение,но НИКОГА не бих се повлияла от него!!!А още по-малко ако за тях са проблем само годините :?
Освен това с нашите сме в отлични отношения и НИКОГА няма да ми направят проблем за това,че ходя с някое момче :? Най-много да ми кажат,какво харесват и какво не харесват в него и това е,но НИКОГА няма да се опитат да си наложат мнението!!!
при мен е същото...всеки човек решава за себе си и прави своите избори=>понасят своите последствия
Нашите ми дават съвети и мнението си ,което оценявам супер мн понеже те са доста по опитни в тези неща,но не биха си позволили да командват живота ми

Dollystar
07-27-2009, 12:01
Родителите са хората, които винаги ще правят всичко за твое добро, не го чуваш за 1ви път, но според мене няма кво да питаш. То е ясно! :-)

Bebaals
07-27-2009, 12:39
Определено зависи, щом родителите ти имат негативно мнение за него значи има причина да мислят така. Трябва да поговориш с тях по обстойно :)

slap2trap
07-27-2009, 12:41
5 години по голям ... дали не е малко к*******о това ... :-x

NeZaPoznat
07-27-2009, 12:42
Бих останала с приятеля ми!!!
Това си е МОЯ живот и САМО АЗ мога да решавам с кого да съм и с кого не!!!
Бих изслушала тяхното мнение,но НИКОГА не бих се повлияла от него!!!А още по-малко ако за тях са проблем само годините :?
Освен това с нашите сме в отлични отношения и НИКОГА няма да ми направят проблем за това,че ходя с някое момче :? Най-много да ми кажат,какво харесват и какво не харесват в него и това е,но НИКОГА няма да се опитат да си наложат мнението!!!
при мен е същото...всеки човек решава за себе си и прави своите избори=>понасят своите последствия
Нашите ми дават съвети и мнението си ,което оценявам супер мн понеже те са доста по опитни в тези неща,но не биха си позволили да командват живота ми

Една забележка и към двамата.

За ВАШ живот ще говорите когато живеете във ВАШЕ жилище и харчите ВАШИ пари. Иначе ... не знам :?

leoparda93sl
07-27-2009, 12:49
Бих останала с приятеля ми!!!
Това си е МОЯ живот и САМО АЗ мога да решавам с кого да съм и с кого не!!!
Бих изслушала тяхното мнение,но НИКОГА не бих се повлияла от него!!!А още по-малко ако за тях са проблем само годините :?
Освен това с нашите сме в отлични отношения и НИКОГА няма да ми направят проблем за това,че ходя с някое момче :? Най-много да ми кажат,какво харесват и какво не харесват в него и това е,но НИКОГА няма да се опитат да си наложат мнението!!!
при мен е същото...всеки човек решава за себе си и прави своите избори=>понасят своите последствия
Нашите ми дават съвети и мнението си ,което оценявам супер мн понеже те са доста по опитни в тези неща,но не биха си позволили да командват живота ми

Една забележка и към двамата.

За ВАШ живот ще говорите когато живеете във ВАШЕ жилище и харчите ВАШИ пари. Иначе ... не знам :?

Много добре казано.Както казва баща ми: "Докато живееш още при мен и не се изхранваш сам,си още зависим от мен.". :)

NeZaPoznat
07-27-2009, 12:52
Много добре казано.Както казва баща ми: "Докато живееш още при мен и не се изхранваш сам,си още зависим от мен.". :)

Прав е баща ти. Я си прведстави че обличаш, храниш и издържаш някого с твои пари. Дали ще ти е приятно да ти каже 'Къф си ти бе ?!" Темата обаче се измести - ще езема да пусна нова .. след малко.

GossipGirl89
07-27-2009, 12:56
Зависи и от родителите, и от гаджето. Попринцип се знае, че родителите винаги ти мислят най-доброто, но не винаги са прави... С предишният ми приятел бяхме заедно 2 години близо и мама не го харесваше изобщо - беше се напил един път и тя оттам го изкара алкохолик и почна постоянно да ми втълпява, че не бил за мен... но аз не я послушах, защото знаех, че не е права :) Така че... много зависи от техните доводи... Седни и поговори с тях, изслушай им доводите, познаваш си момчето и прецени дали имат право или не ;)

3oPuTy
07-27-2009, 14:12
Бих останала с приятеля ми!!!
Това си е МОЯ живот и САМО АЗ мога да решавам с кого да съм и с кого не!!!
Бих изслушала тяхното мнение,но НИКОГА не бих се повлияла от него!!!А още по-малко ако за тях са проблем само годините :?
Освен това с нашите сме в отлични отношения и НИКОГА няма да ми направят проблем за това,че ходя с някое момче :? Най-много да ми кажат,какво харесват и какво не харесват в него и това е,но НИКОГА няма да се опитат да си наложат мнението!!!
при мен е същото...всеки човек решава за себе си и прави своите избори=>понасят своите последствия
Нашите ми дават съвети и мнението си ,което оценявам супер мн понеже те са доста по опитни в тези неща,но не биха си позволили да командват живота ми

Една забележка и към двамата.

За ВАШ живот ще говорите когато живеете във ВАШЕ жилище и харчите ВАШИ пари. Иначе ... не знам :?
1.За теб май не съществуват родове,щом и за двете ни говориш в мъжки род :?
2.За МОЙ живот говоря,от както започнах сама да взимам решения свързани с него - къде да уча,какво да уча,дали да работя или не и прочие!
Това,че в момента не си изкарвам сама парите е,защото майка ми изрично отказва да приеме факта,че вече съм пълнолетна и мога да работя!И тя и баща ми са на мнение,че ми е рано да работя и че след като се омъжа ще ми се налага цял живот да бачкам,да пера,да чистя,да готвя и т.н. и точно за това не ме карат (да не кажа,че до някъде майка ми ми забранява :D ) да правя тези неща!
Освен това к'ъв си ти,че да ми казваш дали живота си е мой или е на родителите ми?!Сори,но това,че някои от вас ги третират като домашни любимци (т.е. родителите ви са на принципа "Щом ние те храним и ти осигуряваме покрив над главата,значи ще ни слушаш"),не означава,че всички са такива :? Нашите ме познават прекалено добре и знаят,че мога сама да преценя кое е добре и кое не е добре за мен!НИКОГА,повтарям Н-И-К-О-Г-А няма да ми кажат "Ти няма да си с това момче!",само защото те не го харесват!Винаги ще ми кажат мнението си за него и ще ме оставят сама да преценя как да постъпя!
Така,че ако обичаш не ми дрънкай подобни глупости за МОЯ живот,след като не познаваш нито мен,нито родителите ми ;) И разбери,че има родители,които ценят и зачитат мнението на децата си и Н-И-К-О-Г-А не биха се опитали да си наложат мнението (а още по-малко да задължат децата си да правят нещо против волята им :?)

galkata
07-27-2009, 14:45
Гласувах за гаджето.
Родителите са в правото си да те посъветват, да кажат какво мислят и какво искат, но не и да те задължават да правиш нещо, което не искаш. Не те са с това момче, а ти!

NeZaPoznat
07-27-2009, 14:45
Зори ! Забележката важи и за двата пола.. и за да не изместваме още темата - ето пуснах друга в друг раздел.

Моля заповядайте !!

http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?p=5374232#5374232

donkihot
07-27-2009, 16:10
абе родителите искат винаги най-доброто за нас,обаче не могат да ти казват с кого да излизаш :) Аз лично бих послушала себе си,защото както казаха другите тва си е тяхно мнение не мое :) а ако някой ден пък го харесат-екстра,ама и да не го харесат - дгд

[B]a[N]D[i]T[k]a
07-27-2009, 22:28
избора си е твой! ако наистина ти е приятно с него не би трябвало да се отказваш от него... е мнението ми би се променило ако сега кажеш че си на 12 или 13... :) :D

PaMit0
07-28-2009, 00:18
ако си с него продължавай да им обясняваш....комуникация му е майката, иначе ест родителите,макар че няма кво толкова да губиш дори и да избереш гаджето се таая...важното е да се аргументираш пред вашите !!!

NaNa_SladuRana
07-28-2009, 00:47
майка ми би се смутила,би изказала негативно мнение,но нищо повече ще го хареше след време и ще го съжали,ме е тръгнал с мен (както става винаги) , а баща ми ще ме бъзика (да и тово става винаги)