PDA

View Full Version : Проблем с приятелка... :(



GossipGirl89
08-17-2009, 21:46
Здравейте съфорумци!
Ще гледам да бъда максимално кратка и точна, за да ме разберете...

Става дума за най-добрата ми приятелка... или може би бившата най-добра приятелка :( Ще започна от самото начало... Трябваше да ходим заедно на море.. Но така се получи, че плановете ни се провалиха, тъй като в последствие се указа, че тя (К.) не може в уреченото време, а пък аз имах друг ангажимент, който нямаше как да отложа... И един вид ме обвини, че не можем да отидем заедно на море, за което според мен не беше никак права, но както и да е... Идва другият проблем. Заминах с други 2 приятелки за 1 седмица и го бях планувала на 14-ти да съм се прибрала 100%, защото К. имаше рожден ден. Всичко точно до момента, в който не пипнах някакъв вирус на морето...Беше ми много зле и даже се наложи да се прибера ден по-рано, защото вече не издържах... Лошото е, че цялото това нещо се случи един ден преди рд-то й. На самият ден (рд-то) аз бях много зле - общо взето не можех да мръдна от леглото, защото в момента, в който станех и постоях права 5-10 минутки, почваше да ми се вие свят и да ми се гади... (не съм бременна, споко - вирус беше!!! :D ) И просто нямах абсолютно никаква физическа възможност да отида... исках поне за половин час да я уважа, но наистина ми беше страшно зле и нямаше как да отида... Тя логично се разбесня, изпокарахме се... каза, че постоянно съм я била прецаквала - първо за морето, сега и за рождения ден... Донякъде я разбирам. На мен редовно ми се случва и знам колко е гадно точно на рд-то ти да почне всеки да ти се оправдава, че не може да дойде... още повече и най-добрата ти приятелка... но пък все си мисля, че в случая имах основателна причина - наистина не бях добре и единственият вариант да отида беше да припадам на всеки 5 минути по улиците... Все се надявах К. да ме разбере, но уви... Вчера вечерта замина за морето с една друга нейна приятелка и преди това й се включих в скайпа да й пожелая приятно изкарване... в отговор на което получих "не желая никакви пожелания от теб" и поредният скандал как не съм била никаква приятелка и как никой не ме защитил за причината поради която не съм отишла... Не че ми пука кой какво е казал, но се замислих... Дали наистина не е в мен проблема? Дали не трябваше да отида на проклетото рд, дори и влачейки се... ? Не знам... Просто искам да изгладя нещата с нея и да си я върна, защото тя наистина ми беше най-добрата приятелка и е страшно готина и свестна като човек... Просто ми липсва :( Обръщам се към вас, защото знам, че сте много печени хорица и ще ме посъветвате нещо... Не си пестете мненията и критиките, защото наистина ми е нужно да разбера дали аз съм виновна за всимко и как да оправя нещата...

ПП Благодаря на всимки, които са си направили труда да го прочетат :)
ПП2 Май не бях много кратка ама... повече от това не мога :D

PurpleDream
08-17-2009, 21:52
остави я малко да и мине ядът, после пак и се извини и може би ще се сдобрите иии според мен ти не си виновна за нищо, наистина е гадно да не отидеш на рд-то и ама все пак си била болна, по- добре е било без теб инъче после всички можело да са болни,не се обвинявай за нищо

MaLkaTa_LaDy
08-17-2009, 22:13
Божееее... Това приятелка ли наричаш? Че и най-добра... :shock: Ти си болна, лежиш на легло и ти се вие свят, а тя вместо да дойде да те види как си ти вдига скандал защо не си отишла на рожденния и ден... Казваш, че е логично да се разбеснее? Не е логично, мила. Логично е да ти каже да не се притесняваш за нея и да се оправяш по-бързо. А ако наистина ти е толкова добра приятелка е логично да намери време дори и на рожденния ти ден да дойде да те види. Така постъпват приятелите. След това не искала да говори с теб? Значи не си и нужна. А тя на теб - още по-малко. Малеее... :-x На твое място бих и показала, че въобще не ми пука за такива идиотки като нея. Как може да се държи така с теб, а ти да и подгъзуваш? :x Имай малко достойнство. Еби и майката!

GossipGirl89
08-17-2009, 22:15
Ами то така или иначе сега като е на морето едва ли ще говорим... Връща се чак на 29-ти, а аз тогава заминавам за Гърция и най-вероатно чак Септември ще можем да говорим... Проблема е там, че тя е адски твърдоглава и горделива и просто като си науми едно нещо никой не може да я убеди в противното... още повече щом и останалите й приятели са я подкрепили... едва ли поредното извинение ще помогне много, но разбира се аз пак ще пробвам...

PurpleDream
08-17-2009, 22:17
значи останилите и приятели са още по- тъпи и от нея и само гледай после да не те изкара виновна,че си ходила в Гърция...

GossipGirl89
08-17-2009, 22:20
MaLkaTa_LaDy, първоначално и аз си помислих същото - че ако ми е истинска приятелка би ме разбрала... но сега идват и други мисли, че тя най-вероятно си мисли същото - ако съм й истинска приятелка съм щяла да отида въпреки всичко... Точно за това се зачудих дали не е в мен проблема :(

MaLkaTa_LaDy
08-17-2009, 22:21
Ооооо не, това е много грешно мислене. Ти си била болна и не си можела да мърдаш. А това е просто един тъп ритуал да си празнуваш рожденния ден, на който някои хора придават прекалено голяма важност.

fire_cat
08-18-2009, 07:58
Хич не е в теб проблема. Тя ако наистина ти е приятелка би трябвало да те разбере. Не можеш да отидеш болна и да се чувстваш ужасно само за да й угодиш. Спри винаги да търсиш причината в себе си. Тя няма право и да те обвинява. Като си болна - да не би нарочно да си се разболяла!?! Всеки прави грешки. Това даже и грешка не може да се нарече. Не виждам и капка приятелство и разбиране от нейна страна от написаното. Може преди да е била по-добър човек или просто в тия дни да е била малко нервна. Но ти не бива да й приемаш така критиките. Кажи й просто, че си се чувствала ужасно и съжаляваш, но да не те обвинява. Ако тя е много болна, ти би ли й крещяла после, че ти е изтървала рождения ден? По-добре (ако не си го направила) й купи един хубав подарък и я накарай да излезете, за да й кажеш нещо важно. Обясни й всичко. Колко държиш на нея, съжаляваш за случилото се, искаш пак да сте си близки, защото ти липсва. На също така й кажи, че вината за това не е само твоя. Не е никак хубаво да ти се сърди, защото си ти се е лепнал вирус. Нали все пак ти е приятелка - трябва да прояви разбиране. Опитайте се да забравите за случилото се, но никога вече не си сваляй самочувствието заради подобни неща. Оставяй я и тя да разбира грешките си. Ако тичаш винаги след нея да й се извиняваш за неща, за които нямаш вина - е, така до никъде няма да стигнеш. Ако ти се обиди за подобни неща отново - дай й малко време.

GossipGirl89
08-18-2009, 10:13
Ами да, аз съм на абсълютно същото мнение, че няма право да ме вини за нещо, което не зависи от мен, защото в крайна сметка аз не съм се разболяла нарочно... Казах й го същото и на нея и да се замисли, защото тя каза цитирам: "ако ти беше чак толкова лошо, че да припадаш щеше да си в болница... и на **** й беше лошо, но дойде за малко нали... на всеки може да му се случи да е му е зле, но не всеки ще направи като тебе, а поне ще си направи труда да дойде за 10 минути... било ти е зле трънци... толкова си несериозна, че нямам думи направо... айде лека вечер и не ме закачай повече... не желая да се карам с никой.... и това ми била най-добра приятелка" ... и един вид не ми вярва, че ми е било зле, а съм го направила от несериозност представете си... :D Казах й да се замисли, защото аз наистина може да съм несериозна за някои неща, но едва ли ще пропусна рождения й ден от несериозност... и изобщо никога не бих си позволила да си разваля приятелството от единия мързел или от квото ще да е там... :x Общо взето това бяха последните неща, които си казахме. След като й го написах това нещо тя не каза нищо и приключихме с разговора... Уфф не знам, не се чувствам виновна, че не съм отишла, защото знам колко зле ми беше и знам, че не е от несериозност... Но ми е гадно, че сме скарани, а пък наистина държа на нея... :( Момичето не е толкова лошо, повярвайте ми... Много е готина като човек и като приятел просто проблема й е, че почти никога не се поставя на мястото на останалите... Когато тя има някакъв проблем винаги съм я разбирала и не съм се сърдила, но за съжаление не мога да получа същото от нея... Надявам се като говорим Септември да е преосмислила някои неща и да се разберем...

fire_cat
08-18-2009, 11:12
Нещата, които ти е наговорила, наистина са пълни глупости. Но понякога се случват такива неща все пак. Може би държиш толкова на нея защото така си свикнала и си се привързала. Остави я за извество време и не я търси, освен ако тя сама не го стори. Нека си помисли за случилото се, а през това време ти се концентрирай и върху другите си приятели.

GossipGirl89
08-18-2009, 11:44
Благодаря на всички отзовали се :)
Помогнахте ми доста - поне разбрах, че не е в мен проблема :)

ArTanDra
08-18-2009, 12:34
Ако умреш пак ли ще и се извиниш ? Няма за какво да и се извиняваш... не си се чувствала добре, имала си основателна причина и така. Колкото за морето, насрочили сте дата това че тя си е отменила ангажимента към теб.. ми ако се бяхте уговорили само двете да ходите ? Така ти щеше да бъдеш прецаканата ;) Не знам на колко години е приятелката ти, но се държи детински... но щом се чувстваш гузна за рожденият й ден, купи и нещо от Гърция ... и прекарайте повече време заедно, когато се прибереш така ще и се реваншираш, въпреки че не виждам за какво.. просто този човек нарочно те обвинява да се чувстваш гузна, пък не е права, виновната е тя...

iiordanova
08-18-2009, 12:40
Определено проблема НЕ е в теб.
"Приятелката" ти , ако може да се нарече така , не е постъпила правилно като те е обвинила. Ти си била болна , а тя вместо да те подкрепи .. се е разсърдила. Ако те смяташе за приятелка според мен нямаше да постъпи така. И е продължила да те упреква . Сигурна съм , че тя знае , че не е постъпила правилно и вътрешно в себе си съжелява за това което ти е казала. Опитай се отново да и се извиниш. Обади и се по телефона , говорете си за всичко. По-добре сега отколкото да се измъчваш до Септември. Като се видите може да и подготвиш изненада .. няма значение какъва - цвете , плюшена играчка , аксесоар ..
Дано си оправите отношенията.
Приятелите трябва да се ценят и ти цениш приятелката си.
P.S. От колко време се познавате ?!
:wink:

GossipGirl89
08-18-2009, 14:18
Аз подарък съм й взела още преди рд-то и той си стои тук... Ще й го дам като се видим. Иначе може още нещо мъничко и от Гърция да й взема.
Познаваме се от 4 години близо, но сме най-добри приятелки от една :)

Ka7iU
08-18-2009, 17:08
Тя е егоист,а ти не си виновна,че си пипнала вирус. Явно ти държиш повече на нея,отколкото тя за теб. Истинските приятели не са заедно само за купона,а трябва да се подкрепят и в тежки моменти. За въпроса с морето...няма виновни. Така се е получило. А за вируса да не говорим. Мисля,че тя трябваше да прояви разбиране за болестта ти,а не да се държи себично... поговори с нея. Приятелството не е едностранно...

kuklichka_bg
08-18-2009, 21:10
При положение,че не си добре как ще ти се сърди въобще?Точно тя би трябвало да каже,щом не си добре да не идваш.....