PDA

View Full Version : Пъпка или...!? о.О



mArMaLaDkA
09-01-2009, 20:52
Появи ми се пъпка на едната буза.
За първи път ми се случва да се появи нещо такова.
Не спихва нито от един антисептичен крем, специално за такива работи, нито от паста за зъби.
Не иска да се изстисква, гной няма.
Не е толкова като пъпка, по-скоро като малко мастно топче.
Отначало беше черна точка, която се възпали, превърна се в нещо като пъпка и аз естествено я изцедих. Намазах я с крем и уж нещата трябваше да минат за ден-два, както обикновено, ама... цъ.
Някой да сподели дали му се е случвало подобно нещо, да каже какво може да е и евентуално с какво да моря гадината. 8-)

TeenSpirit
09-01-2009, 20:56
Може да ти се появява акне... а също може както каза кожата ти да се е възпалила и да са се появили пъпки.
По-добре не ги стискай- така само ги разнасяш.

vagarious
09-01-2009, 21:06
Тва да не са от тея дето "растът" навътре ... :-o

Zaharinka
09-01-2009, 21:10
^
+1

Тея са по-гадни и като ги барнеш боли понеже има гной.С една игличка я пробий и я изцъди и и сложи паста за зъби 8-)

mArMaLaDkA
09-01-2009, 21:14
Че наболява - наболява. Че е огромна - огромна е.
1. Как така расте "навътре"?
2. Какви иглички,.. майна? Аз припадам, ако трябва трънче да си вадя, ти пъпка, и то на лицето. НИЦ! Да взема да се обезобразя.

Бтв, наистина няма гной. "Отворих" я, имаше уж някакъв връх, стисках я, к'во ли не я правих, гной нЕма. Цялата е една червена и дотам.
Веднъж само ми се беше случило да имам подобна пъпка, ама тя беше по-спихнала такава, уж без връх, ама намерих как да я изцедя и я намазах. Но това е нещо ГИГАНТСКО и отвратително! Пъпки имах до към 3-4-5 клас, после най-много по 1-2 да са се появявали, но никога такива. Ужасена съм! :shock:

linaXX
09-01-2009, 21:17
К'ви иглички :shock: много жестоко
Според мен са подкожни пъпки - големи са, болят и нямат връх [може да не им се вика подкожни,ама аз така :D ]
Та, твойта такава ли е?

bloodyF
09-01-2009, 21:18
^
+1

Тея са по-гадни и като ги барнеш боли понеже има гной.С една игличка я пробий и я изцъди и и сложи паста за зъби 8-)


ауу на мен веднъж на година ми се появява на ноздрите,съвсем долу на ноздрата..и как боли не е истина..ама ги оставям да минат..

mArMaLaDkA
09-01-2009, 21:21
Нали точно това казах - уж имаше връх, "отворих" я, стисках, ама нищо не изтича. Боли и е голяма.
За първи път чувам за пъпки, които "растат" навътре. Косъмчета, да, ама на мен брада не ми расте, да му се невиди. :lol:

linaXX
09-01-2009, 21:26
Рядко и на мен ми излизат такива.
според мен Най-лошото е да започнеш да я човъркаш :D
В такива ситуаци /колкото и смешно да звучи/ я масажирам 2-3 минути
:lol: сериозно
И така без насилие, за ден-два спира да боли и си готова

VampireGirl9
09-01-2009, 21:33
^точно
този тип пъпка тряя да я изчакаш да "узрее",за да спадне сама.
неприятно е,че боли,но минава..

MissInd3p3nd3nt
09-01-2009, 21:52
Ооо и аз имам такава и на мен беше първо черна точка и сега като се погледнах в огледалото гледам такава пъпка,каквато ти си описала :-o .Аз още нищо не съм я правила па ще видим :D

mArMaLaDkA
09-01-2009, 22:13
Ще си съчувстваме взаимно. 8-)

DimovB
09-01-2009, 22:40
сигурно тръна е много надълбоко и трябва да изчакаш да 'набере' малко. пробвай след 1-2 дена пак да я изстискаш и не се плаши да стиснеш по-силно. изкараш ли твърдия трън, пъпката си заминава.

mArMaLaDkA
09-01-2009, 22:49
Ама то няма НИЩИЧКО. Просто мястото е подуто и зачервено. Без гной, черна точка и т.н.
Може и да се ебаваш, знам ли. Тая вечер възприемам всичко на сериозно. 8-)
А и доколкото си спомням, майка ми имаше точно една такава черна точка, точно от рода на "трънче". С години й стои. Нито й се е разранявало мястото, нито нищо. Колкото и да се вади въпросното "трънче", пак се появява. :shock:

AnIcHkAtA
09-01-2009, 22:53
Аууу, смотана работа.
И аз имах такава, ама на брадичката.Една седмица я цедих, щипах я, боцках я с какви ли не неща и накрая се предаде, като от нея излезе гной, достатъчен да си намажеш филия с него.ОТВРАТИТЕЛНО беше.И при ноздрите са ми излизали такива балъци, ама там бая по-мънички.
Те ти викат да я оставиш, обаче не знам как ще имаш волята-аз като имам пъпка, я нищя, докато не изчезне.
Преди време имах друга, съвсем обикновена и един следобед я напръсках с парфюм след като я изцедих.Тя като порасна вечерта, леле, стана с диаметър 5мм и побеля.Просто беше немислимо гадна даже се тръшках, че няма да ходя на училище на следващия ден.На всичкото отгоре болеше, сърбеше и щипеше.Когато се събудих на следващия ден в 6 часа, имаше едно миниатюрно червено петънце на нейното място, което даже не се забелязваше.Какво беше това чудо не знам, обаче не посмях друг път да напръскам пъпка с парфюм :D .
На твое място бих я морила, докато не изчезне, ама не е най-добрия вариант май 8-)

DimovB
09-01-2009, 22:54
тръна е дълбоко под кожата и му трябват няколко дена да набере. казах ти изчакай 1,2,3 дена и го стисни супер здраво. издебни го дет се вика

DimovB
09-01-2009, 22:57
бла-бла

точно парфюма се използва за дезинфекция

кожата се е раздразнила, затва се е подула.

AnIcHkAtA
09-01-2009, 23:03
бла-бла

точно парфюма се използва за дезинфекция

кожата се е раздразнила, затва се е подула.
Точно с цел дезинфекция я напръсках.Удивителното е за какво нищожно време изчезна.По принцип като изстискам пъпка и трябват поне 2 дена, за да се махне напълно, а тази изобщо не чака втора покана 8-) .
Ако имам спешен случай, пак с парфюм ще пръскам, ама ме е страх да не се задържи повече време :lol:

Djenka
09-02-2009, 11:26
Аз имах подобна на брадичката,не знам дали е като твоята.Отначало беше мъничка и не й обърнах особено внимание (щото лицето ми и без тва е пълно с пъпки),ама като почна да расте...все едно всеки ден се пълни с гной и растеше,ли,растеееше...И стана едно огромно нещо-боли като го пипна.И понеже аз не мога все още сама да си ги цедя ( е,само някои,де... :oops: ),мама тръгна да ми я цеди...ама не излиза!И почнахме да чакаме.И един ден й се появи връх.Изцедихме я (МНОГО БОЛЕШЕ - да не те плаша) и остана една по-малка пъпчица (<уххх,колко гнусно звучиии :-& :-D ),която постепенно изчезна.

marti93
09-02-2009, 12:09
ами не я натискай за да не натартиш и да ти остане петно..остави я да узрее и да и се появи връхче ..намажи я със салицилов спирт дано изсъхне или набере :)

mArMaLaDkA
09-02-2009, 12:39
Вече почти няма следа от нея. :shock:

vagarious
09-02-2009, 12:49
К'во си й направила :shock: Иначе браво, отърва се :D

mArMaLaDkA
09-02-2009, 12:50
Именно това се чудя: дали мина от самосебе си, или крема е помогнал.

mechtaq_za_teb
09-02-2009, 14:30
Купи си Ихтиол от аптеката и сложи върху пъпката. Ако има гной, той ще я изтегли. Ако ли не, изчакай... трябва да мине.

titinkaa
09-02-2009, 14:34
по-добре не се опитвай да я стискаш,за да не стане по лошо,по принцип аз каквито и пъпки да ми излезнат гледам да не ги стискам а само си почиствам лицето със силицилов спирт и те сами си минават

mArMaLaDkA
09-02-2009, 15:19
А, четете малко!

djudjulinkaa
09-02-2009, 16:36
Може да е шарка.. :-D не съвсем сер... и при мен беше така даже сега имам белег :oops: