PDA

View Full Version : гинеколог



ivanova19931
09-11-2009, 22:20
Здравейте!Първо извинявайте за може би повтярящата се тема,но не намерих сходна такава...Та имам цикъл от 2 години и по принцип ми е редовен,но последния път ми дойде 2 пъти в месеца и майка ми иска да отида на гинеколог на профилактичен преглед(не съм ходила до сега)Девствена съм.Тя ми обясни,че никаде няма да ми бъркат..така да се каже :D :grin: ,а ще ме гледат с видеозон,но четох из нета,че има преглед на девствени момичета през ануса..което ми се струва доста кофти... :( та този метод през ануса практикува ли се още или е вече остарял...

buzka
09-12-2009, 07:38
това са глупости ще те варка разбира се но по по различен начин за да не те отвори но не се притеснявай те си знаят само трубва да кажеш че си девствена .Няма страшно :?

maybelline
09-12-2009, 11:19
Ако се наложи гинекологът да прегледа яйчниците, прегледът ще стане през ануса, ако си девствена.
buzka съвсем вярно е. Гинекологът няма да бърка във вагината на девствено момиче, не само за да не разкъса девствената ципа (което, права си, може и да не стане), а и от морални (и дори религиозни) съображения, един вид да не е първият, който е бъркал...Абе говори с някой мюсюлманин, ще обясни много добре причината.
Преди първия ми преглед при гинеколог вече не бях девствена, така че незнам как е усещането през ануса, но приятелки споделят, че не било много приятно. Но може и да не се налага. Това се прави само когато трябва да се опипат яйчниците, а видеозонът си е съвсем приятна процедура - мажат ти корема (под пъпа) с гел и оглеждат с машинката. Дори можеш да гледаш какво имаш в матката, но, честно казано, сигурно нищо няма да разбереш от образите. Ако имаш някаква киста на яйчника (това често е причина за проблеми с мензиса), ще ти дадат и снимка от видеозона :) По нея могат да сравняват по-късно дали лечението е дало резултати, макар че обикновено не го правят, а им стига само на следващия преглед да се е изчистило всичко.
Успех при гинеколога ;)

travmiriaN
09-12-2009, 13:17
най много Гинеколога да те отвори - да ти направи сефтето и да те провери нищо повече. а и не си бременна да те гледат на видозон .. :x :smt003 :smt003

EritYy
09-12-2009, 13:19
абе той няа да тръгва да те отваря :lol:
ако не си девствена - ти бърка с нещо ,но ако си девстева ти взима проба отвън само съвсем леко с нещо като клечка за уши - няма никаде да ти бърка споко :?

rumcho
09-12-2009, 13:48
гледай филма Teeth :-D

maybelline
09-12-2009, 14:02
ако не си девствена - ти бърка с нещо
Не, не ти бърка във вагината с нищо. Ако си девствена и се налага да опипа яйчниците, ти бърка в ануса. Малката вероятност да ти бърка ще е за да вземе секрет, при подозрение за инфекция, но пак няма да влиза навътре, а в случая не е инфекция. Вероятно е хормонален дисбаланс или проблем с яйчниците.


...но ако си девстева ти взима проба отвън само съвсем леко с нещо като клечка за уши...
Ако става въпрос за инфекция...Проблемът на авторката не е инфекция.


няма никаде да ти бърка споко
Абе най-вероятно ще й бъркат, но дано мине само с видеозона.

BlueFace
09-12-2009, 14:08
най много Гинеколога да те отвори - да ти направи сефтето и да те провери нищо повече. а и не си бременна да те гледат на видозон .. :x :smt003 :smt003

По-тъп коментар не можа ли да съчиниш?Видеозона не е само за бременни,не е и само за момичета.. Ами да,възможно е ако трябва да опипа яйчниците ти,фалопиевите титръби да подходи по тоя начин..няма от какво да се притесняваш- не е най-пирятното нещо на света,ама не е чак толкова ужасно..

Той го копира от мен коментара за отварянето от гинеколога :oops: 8-) ,но незнайно защо модераторите изтриха моя :( :(

И да видеозонът не е само за бременни жени .Аз бях паднал с колелото и се бях наръгал малко под корема с волана и ходиха да ме гледат с видеозон дали съм спукал някой орган :lol: 8-) 8-)

П.П. Авторке не мисля ,че има нещо от което да се притесняваш ;) :)

ivanova19931
09-13-2009, 08:43
Благодаря на всички мацки за изчерпателните отговори! :) Исках да попитам понеже много мой прияелки са ходили девствени поради същите причини и са ги гледали само на видеозон.. да се надяваме,че и при мен ще е така ако не е... както казвате не е болка за умиране ще го преживея :D пък и генеколожката е мой човек :P