PDA

View Full Version : Да живееш в красива лъжа или в грочивата реалност?



VforVendeta
01-18-2010, 15:04
"Колкото по-малко знае, толкова по-щастлив е човек". "Истината боли!"

Това са все познати реплики, но дали си заслужава да живееш в неведение и отрицание от това, което те заобикаля за да си щастлив? Истинско щастие ли е това? Не ви ли се е случвало да искате да прозрете истината, но когато получите желаното - да не искате да повярвате? Истината е, че пълно щастие няма на този свят и когато нещата изглеждат перфектни - НЕ СА!

Пуснах темата си точно в този раздел, защото любовните разочарования са сред най-силните.

П.П: Лично за мене да знам истината е от фундаментално значение.

Kukumqvka
01-18-2010, 15:14
Щом живееш в 'неведения и отрицание' не си щаастлив,
Само така си мислиш.И по-хубаво да жиееш с истината,колкото и жестока да е тя.От колкото да се самозалъгваш

ivcheto0o
01-18-2010, 15:14
мразя лъжата.Предпо4итам да ме боли но да знам истината , отколкото да съм в невидение и да се заблуждавам и да ме правят на глупа4ка.Е все пак вси4ко зависи от слу4ая,в някои ситуация предпо4итам нещо да бъде скрито от мен...

ScarletBite
01-18-2010, 15:20
Истината и само истината.

Друг е въпросът, че често сама си създавам красиви илюзии и омаловажавам някои проблеми, за да не нарушавам душевния си мир... 8)

moisture
01-18-2010, 15:20
мразя лъжата

valdesbg
01-18-2010, 15:30
Хехе, големи моралистчета ще се запишат тук.

В случая зависи от гледната точка и нагласата, която си избрал за себе си. Дали е важно да знаеш кое как се случва и защо, или е важно да се чувтсваш добре и да се чувстваш сигурен в нещо, без да те е грижа какво всъщност стои зад това.

Интересна дилема е това, пред която рано или късно всеки застава. И избира страна.

За мен лично е важно да знам как работят нещата. Т.е. искам да знам истината. Как ще се чувствам след като я узная си е мой проблем и нещо което не ме касае толкова. Т.е. нямам проблем че ще бъда наранен, имам проблем когато нямам достатъчно информация за да взема правилното(за ситуацията) решение. Заради това ми желание(винаги да знам и да търся информация) доста често ми е било гадно и съм бил нараняван. Факт е обаче че имам ясното съзнание че с тази нагласа - ще бъда нараняван. И се справям с това. Докато бившата ми приятелка беше точно обратното - тя искаше да се чувства щастлива и обичана, и да може да обича спокойно без значение на кого какво му коства и колко истини и неистини седят зад всичо.

Прост пример - искате ли да знаете за някоя случайна изневяра на партньора ви, ако до момента сте щастливи и се обичате наистина? Вие обичате него безумноп, и той ви обича безумно? Не не почвайте че ако ви обича, няма да изневери. Не всичко зависи от само един човек в конкретния момент. Та бихте ли искали да знаете, или бихте искали да си запазите щастието такова каквото е до момента - непокътнато и истинско? Или бихте предпочели с риск да го разрушите да разберет какви са причините за тази изневяра, дали евентуално може да се повтори и т.н.

Така че драги ми мъничета, сега приказвате че искате истината, и на думи всички ви бива, ама ще дойде момент, в който ще се наложи да проверите на практика кое всъщност е важното за вас. И доста от вас ще предпочетат да бъдат щастливи, пред това да знаят истинските неща. В което няма лошо разбира се.

Невежеството е блажеснтво.

В тази дилема се крие основната разлика между хората - да се доверят на разума(логиката) или на чувствата(любовта). И както казах - всеки избира страна. Според мен е важно да си щастлив, No matter what.

За себе си съм избрал че щастието идва, когато събереш всички парчета от мозайката.

Hilary_
01-18-2010, 15:34
хаха .. аз пък знам едно друго "Истината боли миг .. лъжата много по - дълго!" .. и съм на този принцип! Предпочитам да знам истината отколкото да живея в лъжа и накрая да разбера, че съвсем не е било така както съм го мислила .. ще ме боли двойно повече!!! :?

п.с. Истината не винаги е толкова тежка за приемане .. понякога наистина са реалност хубавите неща, които ни се случват! Заслужава си да ги чакаш макар и да са само временни ..!!!

valdesbg
01-18-2010, 15:44
Ивенце, ако беше така раздялата щеше да е най-лесната за приемане. Щото ти се казва истината в очите - "Не искам да съм с теб". Да, ама не е съвсем така, нали?

Да живееш в лъжа, ако си щастлива, не е толкова лошо. А докато имате общи интереси, цели, мечти и т.н. другия човек ще се старае да поддържа тази "лъжа" . Пример - партньорът ти никога не би те нарекъл дебела. Щото знае че ще те нарани, ако го попиташ "Дебела ли съм?" естествено е да не чуеш никога положителен отговор. Хайде сега ми кажи че искаш да знаеш че синеокия те смята за дебела, вместо да се радваш на взаимното ви щастие, като пропускаш тоя факт. (Перефразирам - Допускаш че той те лъже, когато казва "Не, не те смятам за дебела", или още повече сигурна си че те лъже.)

playboyche
01-18-2010, 16:03
прав е колегата обичам да знам истината въпреки болката :?

playboyche
01-18-2010, 16:04
мразя лъжата

Hilary_
01-18-2010, 16:09
Защо изобщо трябва да съм с човек, който ме смята за дебела? Има ли смисъл изобщо? Той ако ме смяташе за такава изобщо нямаше да си прави труда да ме лъже пък и не може да се поддържа тази лъжа дълго време .. ако не ме намираше за привлекателна и не ме желаеше физически рано или късно щеше да си проличи и пак щях да разбера .. така, че бих предпочела в началото да ми го каже!

Колкото до раздялата .. предпочитам да я преодолея бързо и без толкова отдаване на смисъл за болката, отколкото да седна и да рева месеци наред за нещо заради, което не си заслужава!!!

Assshley
01-18-2010, 16:55
хаха .. аз пък знам едно друго "Истината боли миг .. лъжата много по - дълго!" .. и съм на този принцип! Предпочитам да знам истината отколкото да живея в лъжа и накрая да разбера, че съвсем не е било така както съм го мислила .. ще ме боли двойно повече!!! :?

п.с. Истината не винаги е толкова тежка за приемане .. понякога наистина са реалност хубавите неща, които ни се случват! Заслужава си да ги чакаш макар и да са само временни ..!!!
И аз съм на това мнение. :)

AndWhat
01-18-2010, 16:57
По добре да ме боли отколкото да си мисля че всичко е наред и да се залъгвам

peshost
01-18-2010, 16:59
Е кво му е неясното, естествено, че горчивата истина. Аз за себе си го осъзнавам. Не мога да живея в един измислен свят, просто лъжа себе си и околните. То това не е живот. Не всичко е идеално, но можеш да се постараеш да изглежда така. Естествено това за истината е относително, но все пак я предпочитам винаги.

fenastz
01-18-2010, 17:30
Наистина бих желал да живея щастлив, но реалността винаги надделява. Колкото повече я отбягваш, толкова по-силно те удря. Така че всъщност няма избор - истината си е истина.

moneycomeme
01-18-2010, 17:37
Проблема е,че не си живеете живота,а сте седнали да мислите неща,които цялото човечество години наред мисли и нищо не е измислило за рецептата на ,,щастието''.....Винаги има истини и лъжи-благородни,не чак толкова,необходими,ненужни ,окрасяващи факти.....Има ги и ще ги има!Както щастието,нещастието....Прие ете ги най-накрая като съществуващи,спрете да теоризирате нещата от ежедневието и живота...и наистина ще ви бъде по-лесно и по-безгрижно...;]]]]

LigLichKa1936
01-18-2010, 17:40
.., Поне по мое мнение е много по хубаво да научиш истината.., Аз например сега съм в една такава ситуация *няма ся да ви обременявам с мойте глупости ;д* ... за мен личо би било много добре в момента да науча чистата истина.., защото истината ще заболи,но ще я преживея рано или късно.., А лъжата ., ще продължава да ме тормози и измъчва ... дълго време..,

абе де да знам мен ако питате " ИСТИНАТА ! " : ))

Lucho
01-18-2010, 17:43
Рано или късно ще научиш истината, така че - справедливата и горчива истина.

XTREMEFREERIDE
01-18-2010, 18:50
Когато живееш в измислена приказка,рано или късно падаш от високо и тогава боли много.Дори да не кажа,повече от колкото да знаеш истината през цялото време.

ThePowerOfLove
01-18-2010, 19:01
Проблема е,че не си живеете живота,а сте седнали да мислите неща,които цялото човечество години наред мисли и нищо не е измислило за рецептата на ,,щастието''.....Винаги има истини и лъжи-благородни,не чак толкова,необходими,ненужни ,окрасяващи факти.....Има ги и ще ги има!Както щастието,нещастието....Прие ете ги най-накрая като съществуващи,спрете да теоризирате нещата от ежедневието и живота...и наистина ще ви бъде по-лесно и по-безгрижно...;]]]]

Евала! Не се задълбочавайте в мисловни анализи. Има ли смисъл да тълкувате, дълбаете, и накрая пак до същия въпрос.. Просто си живейте живота такъв, какъвто го виждате и това е! Бъдете щастливи и не се тормозете излишно

MoOnLiGhT_ShAdOw
01-18-2010, 19:10
Офф-топик: Вадят ми се очите, когато чета писано с розово. :?

По темата: Има неща, които не трябва да знаеш. Например не ме засяга с колко момичета е бил преди мен приятелят ми, щом сега е влюбен в мен и съм уверена, че никога не е обичал така. Но в момента, в който разбрах цифрата, ми стана тъпо. Точно за това ми се иска никога да не бях разбирала. :)

Има и много хора, които жадуват истината, но често като я разберат, настъпва душевен апокалипсис. Понякога знанието си е излишни нерви. ;)

flowerlina
01-18-2010, 19:14
Истината винаги е за предпочитане

moon_flower
01-18-2010, 19:22
Много по-гадно е да разбереш,че през цялото време са те лъгали и да си спомниш за цялото време,което си прекарал в лъжа.Чувстваш се предаден,засрамен,че само ти си влагал искрени чувства.
По-добре истината навреме...

FiRe_LaDy
01-18-2010, 19:29
Предпочитам да разбера истината на време и да живея с мисълта за нея!Защото рано или късно ще погледна нещата трезво и ще ме боли пак,но ако сълго време съм живяла в лъжа и после ще боли много повече.От личен опит знам,че е по-добре да погледнеш реално нещата веднага като се случат ....

Tempest
01-18-2010, 19:31
щастието минава доста по-бързо от болката... и не си заслужава да се залъгваме.. аз предпочитам да ми кажат всичко в лицето, а не после да разбирам от странични лица... уви много рякдо го правят :?

SoStarstruck
01-18-2010, 19:35
Много трудно ми беше да избера,в реалността никак не ми е добре..Но все пак избрах нея. Иначе съм от Матрицата.. 8-)

Ke6o
01-18-2010, 19:43
хаха .. аз пък знам едно друго "Истината боли миг .. лъжата много по - дълго!" .. и съм на този принцип! Предпочитам да знам истината отколкото да живея в лъжа и накрая да разбера, че съвсем не е било така както съм го мислила .. ще ме боли двойно повече!!! :?

п.с. Истината не винаги е толкова тежка за приемане .. понякога наистина са реалност хубавите неща, които ни се случват! Заслужава си да ги чакаш макар и да са само временни ..!!!

+1

Bellatrix
01-18-2010, 20:15
Офф-топик: Вадят ми се очите, когато чета писано с розово. :?

По темата: Има неща, които не трябва да знаеш. Например не ме засяга с колко момичета е бил преди мен приятелят ми, щом сега е влюбен в мен и съм уверена, че никога не е обичал така. Но в момента, в който разбрах цифрата, ми стана тъпо. Точно за това ми се иска никога да не бях разбирала. :)

Има и много хора, които жадуват истината, но често като я разберат, настъпва душевен апокалипсис. Понякога знанието си е излишни нерви. ;)
Абсолютно, напълно съм съгласна. И аз така винаги съм питала за разни неща, които не искам да знам. После ми отговарят и ми става тъпо.

И като започнете с тия крайностиии... да бъдеш лъган, да бъдеш мамен...Преувеличавате. Ами не всичко е черно и бяло. Понякога просто става въпрос за разни дребни истини, които по никакъв начин не засягат живота и отношенията ви като цяло, но като ги разберете се сдухвате и правите от мухата слон. Точен е примера на MoOnLiGhT_ShAdOw, на Влади, както и много други подобни. Далеч не е нужно да става дума за някакви катаклизми от типа на той да е женен или да има СПИН, примерно.

ceballos1990
01-19-2010, 13:30
По-добре ужас със край отколкото ужас без край

ScionOfStorm
01-19-2010, 14:35
Повечето хора предпочитат да живеят в илюзии:)

Аз май ги миксирам нещата, но бих предпочел да е в сурова реалност. Просто защото илюзиите са до един момент, и ако си се захаросал и отдалечил от истинските събития падането просто ще те срине.

sh3_1s_7h3_0n3
01-19-2010, 14:50
Повечето хора предпочитат да живеят в илюзии:)

Аз май ги миксирам нещата, но бих предпочел да е в сурова реалност. Просто защото илюзиите са до един момент, и ако си се захаросал и отдалечил от истинските събития падането просто ще те срине.

Падането така или иначе ще те срине, поне ако има малък розов нюанс може да го омекоти.

Лично за себе си предпочитам да не ми се казва истината директно. Аз така или иначе ще го разбера, предпочитам да ми се даде време сама да го осъзная било то и с 'жокери' от другата страна, сааамо да не е "джаста-праста".

Linns
01-19-2010, 15:24
Истината боли, но и лъжата не лекува ..
Колкото повече се залъгваш, че си щастлив толкова повече ще боли истината после..

ScionOfStorm
01-19-2010, 15:43
^^Зависи, да ти кажа мен розовите нюанси досега не са ме омекотявали, а напротив... :)

Да не говорим за случаи, в които се оказват розови само в твоето съзнание. :р

sh3_1s_7h3_0n3
01-19-2010, 16:18
^^Зависи, да ти кажа мен розовите нюанси досега не са ме омекотявали, а напротив... :)

Да не говорим за случаи, в които се оказват розови само в твоето съзнание. :р

Под "розови нюанси" имах предвид времето, което ще ти помогне да приемеш по по-лесен начин 'края'. Затова и казах, че предпочитам да ми се подскаже предварително постепенно, отколкото всичко от раз. Ако разбереш нещо, което може да те нарани, неочаквано, ще бъде много по-болезнено и по-трудно ще се възстановиш.

ScionOfStorm
01-19-2010, 16:55
Аааа, в такъв смисъл си имала предвид :).

Е, в такъв случай съм съгласен с теб, макар че хората рядко ти правят такава услуга...

sh3_1s_7h3_0n3
01-19-2010, 16:58
^^ това зависи от хората, пред които се разкриваш, и които допускаш до себе си.

ScionOfStorm
01-19-2010, 17:04
Абе пак зависи, нали знаеш. Хората малко или много претърпяваме промени - влагам съм много усилия в хора, които са били прекрасни, но за година и нещо са се променяли и са нямали нищо общо с това, което са били преди. И са правили нещата ми ад, нещо ужасно неочаквано.

Май малко цъкаме встрани от темата.. ама ще ни се прости. :Р

DevilWish
01-19-2010, 17:39
Хубава тема.Предпочитам истината.Но без да искам гласувах за точно обратното :shock:

nymphadora
01-19-2010, 17:46
мене си ми е добре къ съм си 8-)

SoStarstruck
01-19-2010, 19:11
По-добре ужас със край отколкото ужас без крайПо-скоро беше "По-добре края да е ужасен,отколкото ужасът да няма край!" :wink:

soul1199
01-19-2010, 20:06
Болезнена истина е по-добре от другото,защото наскоро живях точno в неведение и страшно бях наранена и то от човек,на който държах и после,като разбрах истината се отказах напълно от този човек,който доскоро наричах най-добър приятел и не само-той беше или поне мислех,че е човека,който ме разбира,но .....даже си мислех,че може би го харесвам,като нещо пове4е,но като разбрах иситната-намразих го :?

ifilinnchica
01-20-2010, 07:58
предпочитам да знам истината и да ме боли, отколкото да ме лъжат и да живея в илюзии и в един момент всичко да се срине под краката ми 8)

Korrnyy
01-20-2010, 08:02
Истината и само истината.

Друг е въпросът, че често сама си създавам красиви илюзии и омаловажавам някои проблеми, за да не нарушавам душевния си мир... 8)

+1

adriana123
01-20-2010, 10:50
Истински щастлива съм била точно в такъв момент ! ...
И цялото това щастие не струва,колкото разочарованието,което изпитах когато приказката свърши !

b3b3t0y
01-20-2010, 11:48
Понякога просто ни се иска да забравим за реалността и да се пренесем в един различен и много по-добър свят. Ама е по-добре да си живеем в реалността.. иначе няма интрига :wink:

Belair
01-20-2010, 14:12
По-добре истината,иначе става по-зле.Казвам го от личен опит