PDA

View Full Version : Проблем с ноктите.Помогнете



alex4et0y
05-05-2010, 09:18
От 1година и повече си гриза ноктите.Обаче от както започнах да си правя ноктопластика не си ги гриза, защото като се сетя колко пари ми взима маникюристката и ми прилошава и реших, че съм отвикнала от този навик и не е нужно вече да съм с изкуствени нокти, но напоследък пак започнах просто го правя неусетно докъто съм на компютъра и съм изгризала 1-2, докъто чета списание пак 1-2 и така и 2те ръце. Аз не искам вече да си правя ноктопластика, но този навик ме влодява. Чувала съм, че има лакове за нокти, които са с отвратителен вкус и са направени точно за такива навици. Ако може някой да ми каже от къде мога да си купя такъв в Плевен или да ме посъветва нещо друго.
Мерсиии, мерсиии :-) .

Shadowsogirl
05-05-2010, 09:40
Ем, по всички козметични магазини ги има.

alex4et0y
05-05-2010, 09:41
Ем, по всички козметични магазини ги има.

Аз, като обеснявам на продавачките те ми викат, че незнаят за к'фо става на въпрос.

titinkaa
05-05-2010, 10:30
Горчив лак за нокти се води,така им кажи,или виж в нета за някоя марка и като идеш в магазина има кажи марката и това че е горчив.

Mariela92
05-05-2010, 10:35
Една приятелка си беше взела такъв лак и бързо отвикна.Той е безцветен и има много гаден вкус...хем люти малко,хем горчи,хем е кисел...абе ужасен е.Лака се казва Daum exol.Ето го:

http://ekomet90.com/site/components/com_virtuemart/shop_image/product/100a0b7d5fbe6cfca59407b78d034073.jpg

YourBlackDahlia
05-05-2010, 10:38
Аз съм същата .. просто не мога да спра :D А наиситна искам, ползвала съм лак и нямаше ефект .. Вярно, чве ти гурчи, гадно ти е ма проот не преставаш .. Поне при мен е така, стискам палци да се откажеш от навика ;д

slynchoo
05-05-2010, 12:38
Горчив лак за нокти..или започни да си ги правиш с някакви формички..и така няма да ги гризеш.Аз така направих..а наистина не можех да спра да ги гриза. :)

iiirish
05-05-2010, 12:55
Горчивият лак няма да ти помогне. Важното е сама да си наложиш воля да не гризеш ноктите си. Убеди се сама, че след поредното гризане, те стават все по-грозни, и ако искаш да бъдат хубави, трябва да спреш. Всичко е психика ;)

bloodyred
05-05-2010, 13:04
Поставяш си го за цел просто .. И аз бях по същият начин, но до преди година, просто вреден навик.. Една позната беше пила някакви хапчета против това, но не знам какви бяха .. но тва нейното беше болестно състояние, постоянно гризане на ноктите.. 8-)

vagarious
05-05-2010, 14:08
От 1година и повече си гриза ноктите.Обаче от както започнах да си правя ноктопластика не си ги гриза, защото като се сетя колко пари ми взима маникюристката и ми прилошава и реших, че съм отвикнала от този навик и не е нужно вече да съм с изкуствени нокти, но напоследък пак започнах просто го правя неусетно докъто съм на компютъра и съм изгризала 1-2, докъто чета списание пак 1-2 и така и 2те ръце. Аз не искам вече да си правя ноктопластика, но този навик ме влодява. Чувала съм, че има лакове за нокти, които са с отвратителен вкус и са направени точно за такива навици. Ако може някой да ми каже от къде мога да си купя такъв в Плевен или да ме посъветва нещо друго.
Мерсиии, мерсиии :-) .

В Мира-та и Базара ги има.На Перфект са.За тях се сещам само. :wink:

koalka
05-05-2010, 16:36
На Perfect има такъв лак, пише на него "горчив лак".И аз съм си гризала ноктите, но седеше адски грозно.Това е по-скоро навик, който трябва да откажеш.Аз просто си казвах, че няма да ги гриза, усещах се, когато почнех и спирах.И в един момент няма да си усетила как няма да го правиш вече.Просто не се отплесвай!

sHaDy_sOuL
05-05-2010, 17:23
И аз си ги гризях и за това си направих ноктопластика, но не ми се даваха толкова пари да ги оправям всеки месец. Докато бях с ноктопластика естествено не съм гризала пластмасата, но след като ги свалих ноктите ми бяха буквално като вестници. И си взех един заздравител с копринени нишки на Perfect. После попаднах на един, който боготворя. Става въпрос пак за Perfect, един лилав Active Hardener се казва, той заздравява и стимулира разтежа. И така когато имам време се мацам ту с лилавия (той не е лилав, безцветен е, но в шишенцето така изглежда) ту с другия или с горчивия пак на Perfect (той е оранж, но на ноктите седи жълтеникаво някакво) и така. Днес даже съм се лакирала и много се кефя. :D

Molzinka
05-06-2010, 07:07
На Perfect има такъв лак, пише на него "горчив лак".

+ :)

RememberxMe
05-08-2010, 17:05
Аз съм същата .. просто не мога да спра :D А наиситна искам, ползвала съм лак и нямаше ефект .. Вярно, чве ти гурчи, гадно ти е ма проот не преставаш .. Поне при мен е така, стискам палци да се откажеш от навика ;д

И аз бях така.. Купих си такъв лак ,обаче не подейства.. Хич даже!

gerityySUN
05-08-2010, 17:39
И аз бях така докато не си взех горчив лак.Спрях да ги гриза обаче станаха меки и се чупят. :(

Sintya
05-08-2010, 18:49
И аз съм така, но спрях. Вземи си горчив лак или си сложи изкуствени нокти. Когато видиш колко са по хубави ноктите ти не изгризани, ще спреш. (:

cw3tty
05-08-2010, 19:04
И аз бях така докато не си взех горчив лак.Спрях да ги гриза обаче станаха меки и се чупят. :( .. много е кофти обаче видях , че е стават много грозни и колкото по-рано спреш да ги гризеш толкова по-добре , аз спрях и сигурно вече около 2 години не мога да ги възтановя .. смисъъл чупят се постоянно за това си взех един заздравител на essence ,безцветен ,но отвън самото шишенце ее .. металик :D .. таа много съм доволна докато съм със заздравителя ноктите ми стават супер хубави :grin: всичко е въпрос на воля .. ии не забравяй, че колкото повече ги ядеш , толкова по-малък е шанса,ако спреш да не се чупят постоянно :) :wink:

MerilynBlue
05-08-2010, 19:57
Като бях малка и аз си гризех ноктите. 8-) Обаче чинка ми е маникюристка и една вечер докъто съм спала ми ги намазала с люта чушка.На другия ден като си лапнах пръстите и обикалях апаартамента.От тогава до сега не съм ги пипнала,защото преди все си мислех,че ще люти .... Таака се отучих ! 8-) 8-)

Пробвай ! 8-)

sunshine955
05-08-2010, 20:15
за първи път чувам за такива лакове .. :-o

lovelyx3
05-09-2010, 08:37
:-D и аз го имам тоя проблем..изкушавам се!!Но ..ще опитам с този лак..да видим дали ще има полза ..
Иначе пък ноктите ми много странни,дори и да опитам да ги оставя по-дълги те се нацепват.Опитвала съм какви ли не заздравители за нокти,но не ми помогнаха!
Ако някой има решение за този проблем и знае че наистина дейдства .. моля ви се пишете,защото не мога да търпя повече :shock:

cw3tty
05-09-2010, 19:05
:-D и аз го имам тоя проблем..изкушавам се!!Но ..ще опитам с този лак..да видим дали ще има полза ..
Иначе пък ноктите ми много странни,дори и да опитам да ги оставя по-дълги те се нацепват.Опитвала съм какви ли не заздравители за нокти,но не ми помогнаха!
Ако някой има решение за този проблем и знае че наистина дейдства .. моля ви се пишете,защото не мога да търпя повече :shock: ами .. те и моите бяха така обаче не се оправят от първия път .. с месеци вече използвам само заздравител на essence - ultra strong и започнаха да се оправят .. постепенно .. ноо да се надяваме , че скоро вече няма да имам този проблем :) .. незнам .. пишеш , че си пробвала със заздравители , но зависи колко време и какви :)