PDA

View Full Version : Ноктите и всичко за тях!



titinkaa
12-28-2010, 14:31
Ръцете са огледало на културата на човека. Източните мъдреци твърдят, че по тях се познава характерът и са показатели за физическото състояние. Ноктите са пряко свързани със здравето ни. Ако те са с приятно розов цвят, това е доказателство за нормално оросени крайници. Но понякога по ноктите се получават петна, дъгички и други дефекти, които сигнализират за проблем в организма.

Ето най-честите отклонения и причините за тях:

•ако ноктите ви са твърде сухи, имате нужда от витамин А. Той се съдържа в черния дроб, яйцата и млечните продукти;
•ако се появят бели дъгички, не ви достигат протеини или витамин С. Хранителни източници на този витамин са плодовете и зеленчуците, като най-богати са цитрусовите
•плодове /портокали, лимони, грейпфрут/, киви, ягоди, шипки, чушките /червени и зелени/, броколи и брюкселско зеле, обикновеното зеле и картофите;
•силно чупливите нокти, които се цепят вертикално или хоризонтално, алармират за липса на витамин В. Приемането на този витамин в чисто състояние/на таблетки/ не трябва да бъде в много големи количества. Рибата е богата на витамин В;
•ако ноктите ви са потъмнели, приемайте витамин В12. Ние се нуждаем от много малко количество от този витамин /2-3млг/. Той се съдържа само в животинските продукти;
ако ноктите ви имат синкав цвят, вероятно имате проблем с белите дробове;
•вертикалните и хоризонтални черти по нокътната плочка са белег за проблеми с нервната система;
•ако ноктите ви са прекалено побелели, е възможна анемия или проблем с щитовидната жлеза;
•черно петно на нокътя показва проблем със сърцето.
Наблюдавайте ноктите си. Понякога те ни казват повече, отколкото предполагаме.


РАЗТЕЖ НА НОКТИТЕ

Ноктите растат по-бавно от косата. За една седмица космите на косата нарастват с 1 мм., а ноктите на краката с 0,25 мм. Пълното обновяване на нокътната пластинка се извършва за около половин година. Хормоналният баланс на организма в юношеска възраст, бременност и менструация влияе на растежа на ноктите. Директното влияние върху нокътя, каквото се получава при печатане или при вредния навик на гризане на ноктите води до по-бързо нарастване. Забавянето на растежа на ноктите се получава при воденето на диети. Това се получава при получаването на по-малко количество мазнини, белтъчини и витамини както и при нарушение в кръвообръщението и обмяната на веществата.


Маникюра е грижа за красотата и здравето на ноктите и ръцете. Основен маникюр би трябвало да се прави веднъж седмично. А на всеки 4-6 седмици, ще е добра идея да се търсят услугите на професионални маникюристи.

Защото те знаят как да ги направят освен по – красиви, а и по – здрави. Очевидно голяма част от това, което ще намерите в тази статия се отнася за всеки, който иска да запази здравето и красотата на ноктите си, а и това те да са дълги.
Да поддържате ръцете и ноктите си чисти и полирани не изисква всекидневна визита до студио за маникюр. Има лесни и практични начини с които можете да поддържате ноктите си винаги свежи и красиви.

Мръсотията...

Може да я премахнете от ръцете и ноктите си само с хладка вода и сапун, ако под ноктите ви има мърсотия достатъчно е да ги измиете с четка за нокти.
Ако ръцете и ноктите ви са оцапани с масло достатъчно е да ги измиете с препарат, който съдържа агенти за разграждане на мастни разтвори.

Инфекции
Ако ноктите ви са ронливи, пожълтели и се делят от нокътното легло тогава става въпрос за гъбична инфекция. Необходимо е да се консултирате с лекар.

Основна грижа на ноктите
* Да се измиват ръцете с мек сапун, с помощта на четка за нокти
* Накиснете ръцете си в топла вода за няколко минути, за да омекнат ноктите
* Много леко избутване на кожичките отдолу на нокътя, само ако те са дълги и прикриват голяма част от нокътя.
* Режете ноктите на еднаква дължина
* Заоблете краищата на ноктите и ги изпилете добре
* Ако ръцете ви са сухи, мажете ги поне три пъти дневно с крем.


МАНИКЮРА

http://prikachi.com/images/945/2800945R.jpg

Направете си маникюр следвайки няколко стъпки:

1. Измийте ръцете си със сапун (добре е да е нежен към ръцете, с овлажняващи съставки);
2. Отстранете стария лак, ако имате такъв по ноктите си;
3. Оформете ноктите си чрез пилене; Формите, в които можете да пилите са: квадратна, овална, полуквадратна, бадемова и остра;
4. Отстранете кожичките, като предварително ги накиснете или използвайте гел за кожички. Този гел ги размеква и улеснява отстраняването им. Не е необходимо да режете кожичките си, ако не го смятате за необходимо;
5. Отстранете чрез пилене или изстъргване с блокче насъбралата се груба, мъртва кожа около двата края на ноктите (на върха на пръстите);
6. Почистете кожата си със скраб, като го втривате само в кожата, но не и по ноктите или около кожната гънка в близост до ноктите;
7. Полирайте ноктите, ако се налага (ако се цепят или имат оцветяване);
8. Лакирайте подготвените нокти в няколко стъпки:
-нанесете ph регулатор, за да обезмаслите нокътната плочка и тя да задържи по-дълго време лака;
-нанесете основа или заздравител на по-крехки, чупещи се, цепещи се или изтощени нокти;
-нанесете 1 основен пласт от лака, на който сте се спрели;
-в случай, че лака не е достатъчно покривен нанесете втори пласт, за да придобие плътност;
-декорирайте, ако желаете с боички, фолио, камъчета, лепенки или с каквото друго желаете;
-нанесете топ лак;
-нанесете изсушител на ноктите, като капвате по капка на всеки нокът по отделно или впръскате с помощта на помпичка от 20-тина см;
-нанесете мазнина за кожички (има комбинирани масла за здрави нокти и кожички, които стимулират растежа на ноктите).

http://prikachi.com/images/948/2800948w.jpg

Лакирането става в 4 стъпки:

1. Нанесете една права линия в центъра на нокътя, като се стремите да започнете максимално най-близко до кожната гънка, без да я допирате или нацапвате;
2. Нанесете линия от ляво;
3. Нанесете дясна линия;
4. Последната линия е по свободния край (ръбчето на ноктите погледнати, когато леко присвиете пръстите си сякаш, за да погледнете под ноктите си); Това място се лакира само при наличието на по-ярки цветове и ако е необходимо, за да не стой нокътя незавършен с бяло крайче непокрито с лак.

Вашият маникюр е напълно готов!

ФРЕНСКИ МАНИКЮР

С неутралният френски маникюр ноктите винаги изглеждат чисти и здрави, което го прави абсолютно подходящ за всякакви случаи и възрасти. Много марки предлагат серии за френски маникюр, които включват лакове в нежнорозово и различни оттенъци на бяло. Всички нюанси на розовото и бялото са цветове на френския маникюр.
-Как да си направите френски маникюр в домашни условия? Следвайте следните стъпки и се сдобийте с красив френски маникюр:

http://prikachi.com/images/969/2800969Z.jpg

http://prikachi.com/images/979/2800979s.jpg

1. Нанесете бяла ивица лак върху връхчето на нокътя. Започнете от едната страна, прекарайте четката до центъра на нокътя по диагонал. Направете същите движения от другата страна. Целта е да се получи V-образна линия, средата на която да е събрана и оцветена. Повторете върху останалите нокти. В случай, че нямате точна ръка или четката ви се струва прекалено дебела използвайте лентички. Те се предлагат в различни форми. Изберете вашата, залепете лентата, нанесете лак и отстранете лентата без да изчаквате да изсъхне. С това линията е готова и завършена. Направете това с всичките 10 нокътя.

2. След като връхчетата изсъхнат добре, нанесете прозрачен лак (безцветен, розов или бежов) върху целия нокът като покривате и бялата лентичка. Експериhttp://www.teenproblem.net/forumментирайте с различни цветоhttp://www.teenproblem.net/forumве, за да създадете изискани варианти на класическия френски маникюр.

3. Вариация наподобяваща френски маникюр е комбинацията на светла основа лак за френски маникюр, върху която се нанася бяла лента над основния предварително нанесен цвят. Успех в направата на френски маникюр!

НОКТОПЛАСТИКА С ГЕЛ

При ноктопластиката с гел за получаване на еднакво дълги нокти с една и съща форма се използват следните два метода:

-изграждане на ноктите с UV гел - използват се форми, по които се изгражда нокът с гел до желаната дължина и се изпича гела;

-удължители + гел - на къси естествени нокъти се лепят удължители от средата към свободния край на ноктите, отгоре се запечатва с няколко слоя UV gel, който се изпича, за да се втвърди;
-На някои жени се постаея гел на етстевените нокти без удължаване, целта е ноктите да се заздравят. Подходящ метод е за хора с много меки и чупливи нокти, които не желаят удължаване, но трайността на гела върху нокъта е индивидуален и много относителен период от време. Възможно е гела да не се садържи изобщо въпреки обезмасляване, тъй като няма никакво изкуствено покритие, за което да се захване гела.
Направата на ноктопластика изисква няколко основи момента независимо от метода, на който ще се спрете. Това са:
скъсяване до минимум и пилене на ноктите в подходяща форма, за залепване на удължител или изграждане с форми за изграждане;
дезинфекциране на ноктите;
-обезмасляване на нокътната плочка преди поставяне на гел или угължители; има хора, на които ноктите се омазняват прекалено много или доста бързо, при тях се налага поддръжка на ноктопластиката на около 2 седмици;
използване на продукт, за по-добро захващане на естетсвения нокът с гела, специална смола за нокти наречена бондер, която обаче може и да не се нанся;
При ноктопластиката с удължители и гел се използват различни по форма удължители. Цената им също е различна в различните фирми, които предлагат удължители и можете да намерите удължители както за 0.16ст., така и за 0.24 ст. Те биват прави, извити, универсални, без пилене, къси, дълги, бели за френски маникюр и др.
Ноктопластиката изисква поддръжка на определено време независимо от метода, с който е направена. Обикновено поддръжка се прави на няколко седмици (2-3 или 4 и повече седмици). Поддръжката представлява изпиляване на известно количество от стария гел, нанасяне на гела наново, но не както първоначалното нансяне (по-малко количество и по-тънки пластове).

Гела се пече в специални UV лампи, за да се втвърди. Има лампи за 4 и 5 пръста и такива за две ръце и крака.
Ноктопластика си правят и хора с много хубава плочка. Няма как да има проблем с ноктите, ако гела се сваки както трябва, затова е най-добре това да става при маникюристка. Ако гела не се свали внимателно при специалист ноктите наистина могат да изглеждат ужасно след свалянето.
С помощта нагела може да се прави перманентен лак било то френски или да се вградят различни сухи цветя, камъчета, перлички и други декоративни материали. Повечето от тези украси могат да се сложат върху гела като се запечатят само с топ лак, но при всички положения няма да издържат толкова време, колкото като се вградят. Върху вградени лак и декорации в гела може да се правят други декорации или да се лакира. Свалянето на лака става само с безацетонов лакочистител. Перманентни декорации или лак се сменят само при изпилване, при направата на поддръжка.

ГРИЖИ ЗА НОКТИТЕ

Важни и основни грижи, които трябва да полагате за кожата на ръцете и ноктите си:
-почистването на ноктите се извършва по няколко пъти на ден с миене на ръцете;
-подрязвайте свободния край на ноктите на ръцете си на 7-10 дни (мъжете режат ноктите си по-често, жените по-рядко потади обяснимото им желание да имат дълъг и красив маникюр), под ноктите се събира мръсотия и се размножават микрби; имайте впредвид, че когато режете ноктите на кратата си, трябва да го правите в права линия;
-изпилвайте ноктите си с пила, за да имате гладки нокти, без неравности по свободния край; формата на ноктите е по-ваш избор, но е желателно ръбовете да са леко заоблени, за да не се драскате с тях, за да не се закачат и да не се чупят лесно;
-използвайте платнени ръкавици, когато времето е студено; използвайте медицински ръкавици при извършване на работа, при която кожата на ръцете и ноктите може да бъде увредена (миене на съдове с препарати, боядисване и всяка друга работа с химикали); имайте впредвид, че използването на каучукови ръкавици може да предизвика алергия на кожата, затова след свалянето им измивайте съцете си от пуграта в тях служеща против изпотяване и използвайте крем за ръцете и ноктите; като предпазна мярка в някои производства вместо предпазни ръкавици се използват предпазни кремове, съдържащи различни вещества, които неутрализират вредното влияние на професионалните фактори; такива кремове обикновено са мазни и предпазват и ноктите;
-при видими проблеми и промени във вида на ноктите е препоръчителен приема на витамини А, С, В-комплекс, Д и минералните съставки желязо, фосфор, калций; те могат да се приемат чрез плодове, зеленчуци, на хапчета и чрез заздравители, кремове и други продукти за ръце и нокти с тяхното съдържание;
-освен основните грижи за ноктите на ръцете и краката могат да се полагат и по-специални като парафинова вана, вана за топъл маникюр или третираща, подхранваща терапия с различни съставки; подобни процедури се отразяват чудесно на кожата и ноктите, а те от своя страна няма как да не се отблагодарят на притежателите си с добро здраве и красота, която всеки ще оцени.

ДАНО ДА СЪМ ВИ БИЛА ПОЛЕЗНА С ИНФОРМАЦИЯТА,КОЯТО СЪБРАХ ОТ ИНТЕРНЕТ.НЕКА ТУК СПОДЕЛЯМЕ И ОБСЪЖДАМЕ КОЙ КАК СЕ ГРИЖИ ЗА НОКТИТЕ СИ,С КАКВО СИ ПОДДЪРЖА,КАК ГИ ПОДДЪРЖА(ПИЛЕНЕ,ПОДРЯЗВАНЕ )И ДРУГИ.С КАКВИ ЛАКОВЕ СЕ ЛАКИРВАМЕ,И ОБЩО ВСИЧКО ДА ОБСЪЖДАМЕ ЗА ЛАКОВЕТЕ.СЛАГАТЕ ЛИ ТОП ЛАК,ЗАЗДРАВИТЕЛИ,МАРКИ И ДРУГИ.С КАКВО ГИ МАЖЕТЕ ЗА РАЗТЕЖ,ПИЕТЕ ЛИ НЯКАКВИ ЗАЗДРАВЯВАЩИ АМПУЛИ,И Т.Н. :)

Ambrosia
12-28-2010, 14:35
Аз моите мн добре ги поддържам ...режа си ги с ноктерезачка хехех

Cucko0
12-28-2010, 14:55
Полезна тема :-)

neeDaBosS
12-28-2010, 16:10
Много полезна тема.Цяло лято ноктите ми бяха много дълги,но от както започнахме дскл започнах да ги беля/чупя нарочно (просто навик)..или просто ги гризях :o сега съм ги пуснала и преди малко ги испилих.На 2 седмици ги мажа с йод и заздравител ( моят е за по-бърз растеж на ноктите на Перфект. ) Попринцип всяка седмица ги кисна в много студена вода + морска сол..това също много ги заздравява и помага за растежа,но имам друг проблем ..ужасно много си 'ям' кожичките..постоянно просто :( не мога да спра..ръцете са ми заприличали на оръфан кокал :-x Помощ ??

titinkaa
12-28-2010, 16:10
Аз да ви питам,момичетата с дългите нокти,как ги пускате,с какво ги мажете за да пораснат,освен това на Икаров което вече всеки го знае. :)

titinkaa
12-28-2010, 16:15
neeDaBosS

За кожичките може да си вземеш стимуланта на Икаров,мажеш самия нокът и кожата отстрани на нокътя.Поне на мен ми помага,щото и аз преди имах мн кожички,но откакто го ползвам нямам тоя проблем.

А аз теб да те питам,в морска сол колко време ги държиш,и после мажеш ли ги с нещо или просто си посушаваш ръцете?И това с йода как го правиш,че не ми е ясно,ако може да ми обясниш?! :)

LipSy
12-28-2010, 16:15
Темата е много полезна, браво! :)

titinkaa
12-28-2010, 16:19
Вижте кво намерих току що.Мисля да я пробвам утре.

Маска за растеж на ноктите...
Маска с червен пипер за укрепване и стимулиране растежа на ноктите. Смесете половин чаена лъжица червен пипер, 10 капки гореща вода и една чаена лъжичка мазен крем. Оставете сместа 10 минути на водна баня, след това охладете. Втрийте получената смес в ноктите си и оставете да постоят 20 минути. Отмийсте. Процедурата може да бъде повторена след месец.

neeDaBosS
12-28-2010, 16:23
Разбира се че ще обесня :-)

Значи.. с йода много трябва да се внимава защото в повечето случей на мен ми остава по ноктите някакъв странен цвят (мисля че тъмно кафяво)
Вземаш 1 клечка за уши и капваш няколко капки от йода.Така мажеш всеки нокът и изчакваш докато изсъхне..После постепенно би трябвало като си миеш обикновенно ръцете да се махне но по моите нокти винаги остава..за това напоследък съм престанала да го правя.

С морската сол трикчето става като в 1 купичка налееш малко водичка..около 150/200 ml (трябва да е по-студена) и сипеш морска сол (незнам колко точно,аз слагам на око..и все пак около 2 супени лъжици,но не препълнени) И започваш да топиш ноктите си вътре.Аз стоя така 10/15 мин и го правя на 1 седмица..помага ми наистина :)

А какво е това на Икаров за ноктите?

katericArofl
12-28-2010, 16:28
Аз да ви питам,момичетата с дългите нокти,как ги пускате,с какво ги мажете за да пораснат,освен това на Икаров което вече всеки го знае. :)

аз нищо не ги правя, оставям си ги просто да си растат и на 2-3 седмици ги пиля с цел оформяне + малко отстрани където излиза от кожата и по този начин като че ли по-малко се чупят.. не знам :lol: бе дебна ги да не се чупят, накълцват и прочие 8-)

titinkaa
12-28-2010, 17:24
Ето това е маслото.

http://www.remedium.bg/catalog_img/7989.jpg

В аптеките е за 2лв,може на ден да се межеш по 2 пъти,зависи колко ти са изтощени ноктите и колко бързо искаш да ти пораснат.То е и за растеж. :)
Иначе мерси за разяснението,утре ще ги сложа в морска сол. :) :-)

neeDaBosS
12-28-2010, 17:42
Няма проблем :-)
А да попитам ако примерно на ден по 2 пъти ги мажа,така в продължение на 1 месец..дали наистина ще има видим растеж ?

ето какво намерих и аз.. 8-)

Маникюр – заздравяване на ноктите
Изящен маникюр означава преди всичко здрави нокти. В козметичните салони се предлагат специални процедури за укрепване на маникюра, но вие може да заздравите ноктите си и в домашни условия. С редовни грижи и качествени продукти.

Маникюр – заздравяване на ноктите

Маникюр - заздравяване на нацепени нокти

* Ноктите се цепят най-често, когато се режат с ножица. Затова използвайте само пила, при това тефлонова, а не метална. При нужда може да скъсявате ноктите и с ножичка, но преди това трябва да ги навлажните добре, за да омекнат. За да спестите време, режете ноктите след душ или вана. Така ще си спестите специалната баня за ръце, но се отказвайте от нея, само когато бързате и времето ви притиска.

* Ако ноктите ви постоянно се цепят и въобще не издържат на досег с твърд предмет, те са изтощени и се нуждаят от мазнина и влага. Внимавайте с храненето им. Приемайте храни с повече витамини и минерали.

* Помогнете на ноктите си и външно със специални заздравители. Повечето хора са на мнение, че с външно лечение не се постига нищо, защото “нокътят е мъртъв материал и не може да се поправи”. Истината е, че нокътната плочка приема някои хранителни вещества. Не очаквайте чудеса, но си струва да опитате.

* Скъсете всички нокти, за да не прави впечатление различната им дължина. Засегнатият нокът трябва да бъде изпилен много внимателно. Нацепените нокти може да бъдат коригирани с кит и специално лепило.


Маникюр – заздравяване на меки и чупещи се нокти
Меките нокти са постоянен повод за нерви. Чупят се далеч преди да са достигнали желаната дължина. Много по-неприятното е, че плочката е твърде тънка. Меките нокти са много по-податливи на възпаления в сравнение с твърдите. Помогнете им с подхранване. Има специални продукти с витамин Н, калций, плодови киселини, алантоин и пантенол, които укрепват ноктите. Проведете комплексно лечение. Има чудесни заздравители под формата на масло или безцветен лак. Тези продукти снабдяват ноктите с калций и кератин.
-----------------------------------------------------------------------------------------------

Баня за нокти с лимон
1 пресен лимон
Изстискайте лимона и потопете върховете на пръстите в сока. След 10 минути извадете ръцете от банята и масажирайте енергично. Лимонът е полезен при пожълтяване на ноктите и заздравява роговия слой. След банята измийте хубаво ръцете и ги намажете с крем.

Баня за нокти с билки
200 мл билкова отвара
Пригответе билкова отвара от 1 с.л. мащерка, 1 с.л. розмарин или 1 с.л. мента. Потопете върховете на пръстите в отварата. Тя заздравява ноктите и е полезна със свежия си аромат. Може да приготвите и суха смес от трите билки и да залеете с гореща вода.

Баня за нокти с лук
1 глава кромид лук
Изстискайте голяма глава лук и потопете ноктите за 15 минути в сока. Така ще имате здрави нокти и ще ускорите растежа им. Банята действа благотворно, но трябва да знаете, че миризмата на лук е много упорита и се запазва дълго. Затова внимавайте кога я правите.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Може да използвате и различни гелове с калций и витамин Е, които съдържат различни минерални вещества, стимулиращи растежа и здравината на ноктите (нанасят се под лака като основа).

Витамин Е пречи на засъхването и загубата на мазнини, а калцият заздравява ноктите, като повишава съпротивата им срещу чупене и цепене.

Ако ноктите ви вече боледуват, ще ускорите оздравяването им с процедури, които са лесни за изпълнение в домашни условия:

Маслени ванички. В малък по размери, но дълбок съд, налейте затоплено олио, добавете 4-6 капки спиртен йодов разтвор и разбъркайте добре. Потопете пръстите си в съда така, че олиото да покрива ноктите.

За да не се лющят ноктите ви, правете ванички с минерална вода. Налейте 1/2 чаша минерална вода и отпуснете в нея пръстите си за 10 минути. За да продължите действието на минералната вода, нанесете върху ноктите лак-основа, съдържащ калций.

От чупливостта на ноктите ще ви опази обикновената готварска сол. Най-добре е тази процедура да се прави вечер. Добавете в съд с кипяща вода малко сол и охладете разтвора до температурата, в която спокойно може да държите пръстите си, без да се опарите. Подръжте ги няколко секунди, после ги измийте с обикновена вода и ги изтрийте с мека кърпа, след което може да втриете в кожата си глицерин.

Ако ноктите ви са пожълтели и чупливи, правете всяка седмица ванички с топло олио, в което сте добавили по няколко капки лимонов сок и витамин А. Включете в храната си продукти, богати на витамините A и D, калций, минерални соли и желатин.

източник:http://krasota.rozali.com

titinkaa
12-28-2010, 18:01
Даа,ще пораснат. :)

titinkaa
12-29-2010, 07:06
А това с червения пипер,което е за разтежа на ноктите някой ще го пробва ли?!

CookieMonster
12-29-2010, 08:00
Много полезна тема.
Аз имам едни бели петънца, излизат ми понякога... Според вас от какво са?

titinkaa
12-29-2010, 08:33
•ако се появят бели дъгички, не ви достигат протеини или витамин С. Хранителни източници на този витамин са плодовете и зеленчуците, като най-богати са цитрусовите
•ако ноктите ви са прекалено побелели, е възможна анемия или проблем с щитовидната жлеза;

hugelipsskinyhips
12-29-2010, 08:52
моите нокти са много жълти, много често им сменям лака, а и забелязвам, че са станали доста чупливи, смятам да пробвам банята с лимон.
titinkaa смятам да го пробвам :)

titinkaa
12-29-2010, 09:01
^Ок и аз тея дни ще го пробвам,но се чудя дали ще стане с крем за лице,щото той е мазе,а за ръце нямам в момента?!

Иначе аз днес си правих баня с морска сол на ноктите,и се мазах с маслото на Икаров,сега се лакирвам и после ще кача снимка да видите как се е получило. :)

neeDaBosS
12-29-2010, 09:25
Качи после снимка,да се порадвам малко на ноктите ти 8-) 8-)
Незнам дали си въобразявам,но след вчерашната ``баня`` със сол ноктите ми станаха мнооого здравии :shock: попринцип са меки и чупливи..май ще взема да правя тази продедура по-чесно :lol:

titinkaa
12-29-2010, 10:40
Ето снимки,макар че с тая светкавица мн мн не се виждат цветенцата,ама се наложи с апарата щото от тела нещо неще да се качват снимките,макар че там се вижда всичко както трябва.

http://prikachi.com/images/107/2804107M.jpg

http://prikachi.com/images/113/2804113U.jpg

http://prikachi.com/images/118/2804118H.jpg

neeDaBosS
12-29-2010, 10:49
^^ Страхотни нокти :shock: самата форма...оле влюбена съм! 8-)

titinkaa
12-29-2010, 11:02
Мерсии :) :-)

Cucko0
12-29-2010, 11:10
^^ Страхотни нокти :shock: самата форма...оле влюбена съм! 8-)

м да хубава плочка имаш : )) как ги поддържаш толкова дълги моите докато ги изравня и ги оставя да пораснат се начупват :smt088

hugelipsskinyhips
12-29-2010, 11:31
^Ок и аз тея дни ще го пробвам,но се чудя дали ще стане с крем за лице,щото той е мазе,а за ръце нямам в момента?!

Иначе аз днес си правих баня с морска сол на ноктите,и се мазах с маслото на Икаров,сега се лакирвам и после ще кача снимка да видите как се е получило. :)

ами ако можеш си вземи някакъв най-обикновен крем за ръце от типа на здраве, арома
Аз пък нямам червен пипер 8-)
ноктите ти са страшни, ако може по-подробно за рисунката, че нещо не се вижда добре :oops:

FuckingFreak
12-29-2010, 12:05
Интересна тема.Ще я следя.

Аз 1 път в седмицата мажа ноктите си с лимонов сок чувала съм че помага и мисля, че до някаква степен е вярно.

Един въпрос и от мен:
Преди много време бях пускала тема. Там писах, че имам къса нокътна плочка, но така и никой не ми отговори нещо по-смислено. Ходих на маникюристка, възможно най-добрата според града в който живея и тя само ми каза "Ако идваш редовно ще се оправят" но тя ми ги скъсяваше прекалено много и спрях да ходя. Не знам дали ме разбирате - това бялото, което се изрязва ми започва много нагоре, все едно гледам мъжки нокът. Не знам дали е от значение, но когато бях малка изрязвах ноктите си буквално до месото. Има ли някакво оправяне или да не се надявам? Не ми пречи особено, защото когато се лакирам не се личи, но немога да ги пусна по-дълги от края на самия пръст, добре де някъде 5 мм мога, но после започват да се цепят и разслояват. Може би в мен е проблема, сигурно не съм достатъчно старателна и предпазлива и не полагам достатъчни грижи. Но просто ми писна, не ми харесва квадратна форма, или поне да не са заоблени, но да са малко по-дълги,че седи ужасно грозно.

hugelipsskinyhips
12-29-2010, 12:25
пробвала ли си с нещо да ги мажеш.В една предишна тема бях чела, че се слагало някакъв гел, който подхранвал и удължавал, нещо такова, не съм много наясно :-o , и се поддържал всеки месец на маникюрист.
http://beautycosmetic.biz/opi-burlesque-collection-p-4987.html
за тук все си мисля, че всеки лак по отделно струва 20лв, нали, защото много харесвам OPI и ако целия сет е 20 направо да го взимам

FuckingFreak
12-29-2010, 12:28
^ Допитвала съм се до познати и едни казват, че ноктите им са станали супер, на другите са им се влошили така да го кажа. Явно при всеки е различно и засега това ми е краен вариант и все още се колебая.

titinkaa
12-29-2010, 13:32
^^ Страхотни нокти :shock: самата форма...оле влюбена съм! 8-)

м да хубава плочка имаш : )) как ги поддържаш толкова дълги моите докато ги изравня и ги оставя да пораснат се начупват :smt088

Оо бяха и по-дълги ама ги скъсих малко.еми мажа ги с маслот она Икаров,слагам заздравителите на Перфект.В началото като почнах да ги пускам ги лакирвах с Калциев гел на Перфект около 3 седмици с него само ги лакирвах,без други лакове отгоре,слагах по два слоя и става леко все едно си с леко бял лак,самия лак в шишенцето е бял де.След това спрях с тоя заздравител и си взех пак на Перфект само че лилавия Активно лечение се казва.Той е и за спиране на цепешите се нокти,заздравява и ускорява растежа им.Слагам и от него два пласта отдолу и после какъвто лак искаш и най-отгоре слагам пак на Перфект зеления 3в1 се казва.Той става и за основа и като топ лак.Аз в случая го ползвам като топ лак,защото лилавия трябва да се слага минимум 3 седмици,за да има ефект.Като спра лилавия ще слагам от зеления.
Между другото пролетта си мажех ноктите с кремчето на Биотрейд МАКСИ,той е за цепещи се и чупещи се нокти,и чесно казано много ми се заздравиха ноктите оттогава.Ползва се 1 месец,всеки ден по 2 пъти мажеш самия нокът и кожата около него,и втриваш,след това не трябва да си миеш поне 1 час ръцете.
Другото,което е,не ползвам лакочистител с ацетон.Ползвам на Джанкар с витамин F без ацетон,и съм много доволна.До някъде голямо значение има и лакочистителя,понякога и от него се влошават ноктите.
И последното нещо,което правя е,пия хапчета Геритамин нео.Те са витамини де. :)
И си пиля ноктите само с кристална/стъклена пила за нокти на Перфект,и никога не правете грешката да ги скъсявате с нокторезачката,защото от нея се цепят.

titinkaa
12-29-2010, 13:38
^Ок и аз тея дни ще го пробвам,но се чудя дали ще стане с крем за лице,щото той е мазе,а за ръце нямам в момента?!

Иначе аз днес си правих баня с морска сол на ноктите,и се мазах с маслото на Икаров,сега се лакирвам и после ще кача снимка да видите как се е получило. :)

ами ако можеш си вземи някакъв най-обикновен крем за ръце от типа на здраве, арома
Аз пък нямам червен пипер 8-)
ноктите ти са страшни, ако може по-подробно за рисунката, че нещо не се вижда добре :oops:

Рисунката е,отпред на самите израснали нокти цветенца на точици,а посредата им по сребрист лак такъв брокатен.

mee3
12-29-2010, 13:43
Полезна тема :-)

Cucko0
12-29-2010, 14:13
^^ Страхотни нокти :shock: самата форма...оле влюбена съм! 8-)

м да хубава плочка имаш : )) как ги поддържаш толкова дълги моите докато ги изравня и ги оставя да пораснат се начупват :smt088

Оо бяха и по-дълги ама ги скъсих малко.еми мажа ги с маслот она Икаров,слагам заздравителите на Перфект.В началото като почнах да ги пускам ги лакирвах с Калциев гел на Перфект около 3 седмици с него само ги лакирвах,без други лакове отгоре,слагах по два слоя и става леко все едно си с леко бял лак,самия лак в шишенцето е бял де.След това спрях с тоя заздравител и си взех пак на Перфект само че лилавия Активно лечение се казва.Той е и за спиране на цепешите се нокти,заздравява и ускорява растежа им.Слагам и от него два пласта отдолу и после какъвто лак искаш и най-отгоре слагам пак на Перфект зеления 3в1 се казва.Той става и за основа и като топ лак.Аз в случая го ползвам като топ лак,защото лилавия трябва да се слага минимум 3 седмици,за да има ефект.Като спра лилавия ще слагам от зеления.
Между другото пролетта си мажех ноктите с кремчето на Биотрейд МАКСИ,той е за цепещи се и чупещи се нокти,и чесно казано много ми се заздравиха ноктите оттогава.Ползва се 1 месец,всеки ден по 2 пъти мажеш самия нокът и кожата около него,и втриваш,след това не трябва да си миеш поне 1 час ръцете.
Другото,което е,не ползвам лакочистител с ацетон.Ползвам на Джанкар с витамин F без ацетон,и съм много доволна.До някъде голямо значение има и лакочистителя,понякога и от него се влошават ноктите.
И последното нещо,което правя е,пия хапчета Геритамин нео.Те са витамини де. :)
И си пиля ноктите само с кристална/стъклена пила за нокти на Перфект,и никога не правете грешката да ги скъсявате с нокторезачката,защото от нея се цепят.

Благодаря мн . днес се зачудих дали да си взема калциев гел ,но се отказах ,но май ще си го взема :-) :-)

titinkaa
12-30-2010, 11:37
Някой пробвал ли е това с водата,където се смесват цветовете и после потапяш пръста и става яко.Тъпо го обясних ама се сещате сигурно за кво говоря. :D

whitebunny
12-30-2010, 11:53
Някой пробвал ли е това с водата,където се смесват цветовете и после потапяш пръста и става яко.Тъпо го обясних ама се сещате сигурно за кво говоря. :D аз съм го пробвала но нещо не ми се получи иначе ако го направиш както трябва става наистина добре :)

titinkaa
12-30-2010, 12:00
Аз ще пробвам тея дни. :)

FuckingFreak
12-30-2010, 12:09
^ И аз съм го пробвала, но не си падам по безформени фигури особено на ноктите 8-)

marin4itu
12-30-2010, 12:43
Някой пробвал ли е това с водата,където се смесват цветовете и после потапяш пръста и става яко.Тъпо го обясних ама се сещате сигурно за кво говоря. :D

Аз съм го пробвала, но голяма мацаница става да знаеш.. Ето снимки на мои творения:

http://www.album.bg/bloody_rose_92/images/11996205/
http://www.album.bg/bloody_rose_92/images/11996204/

http://www.album.bg/bloody_rose_92/images/14305261/
http://www.album.bg/bloody_rose_92/images/14305265/

http://www.album.bg/bloody_rose_92/images/26322608/
http://www.album.bg/bloody_rose_92/images/26322610/

Резултатът много зависи от гъстотата на лаковете. На мен по-редките ми се разтичат във водата, гъстите не могат да се направят с иглата (клечката) на формички, затова лаковете трябва да с средна гъстота. Това е по мои наблюдения 8-)

Cucko0
12-31-2010, 10:17
Някой пробвал ли е това с водата,където се смесват цветовете и после потапяш пръста и става яко.Тъпо го обясних ама се сещате сигурно за кво говоря. :D

пробвала съм го ..хубаво е лаковете с който го правиш да са на водна основа и да си облепиш пръста с тиксо защото става голямо мазало :D на мен лично не ми харесва всеки нокет е различен ..голяма играчка е..поняга се натрупва лак и става едно.... четох ,че в топла вода се разтварят по-добре и да наистина се разтварят по-лесно ..и все пак :D

titinkaa
12-31-2010, 13:40
Мерси,ама все пак ще пробвам де,да видим при мен как ще се получи. :D

SladkaZagadka
12-31-2010, 14:12
При мен проблемът е, че са .. релефни :( . Като ги погледна в "профил" и са леко вдлъбнати надолу на две места ..от липса на витамини ли е или от какво?

titinkaa
01-01-2011, 18:17
^нямам си напредстава какво може да ти помогне,може би самите ти нокти са такива.

Cucko0
01-01-2011, 19:08
При мен проблемът е, че са .. релефни :( . Като ги погледна в "профил" и са леко вдлъбнати надолу на две места ..от липса на витамини ли е или от какво?

върви на маникюрист да ти ги изпили отгоре и ще се оправят :))

anonymous708973
01-01-2011, 19:11
Да й пилят ноктите ОТГОРЕ с ПИЛА??! :shock:

Cucko0
01-01-2011, 20:09
Да й пилят ноктите ОТГОРЕ с ПИЛА??! :shock:

да ..така се изравняват ако има неравности по нокета и ако има жълто оцветяване от някой лак или нещо такова : ))

marin4itu
01-02-2011, 06:17
Да й пилят ноктите ОТГОРЕ с ПИЛА??! :shock:

да ..така се изравняват ако има неравности по нокета и ако има жълто оцветяване от някой лак или нещо такова : ))

То това не е пилене, а полиране..
И иначе се пилят в целия смисъл на думата преди ноктопластика с гел, за да може гелът да се задържи..

Cucko0
01-02-2011, 12:16
Да й пилят ноктите ОТГОРЕ с ПИЛА??! :shock:

да ..така се изравняват ако има неравности по нокета и ако има жълто оцветяване от някой лак или нещо такова : ))

То това не е пилене, а полиране..
И иначе се пилят в целия смисъл на думата преди ноктопластика с гел, за да може гелът да се задържи..

знам какво е полирането и не говоря за него :)) говоря за изравняване на повърхността на нокътя с фина пила

qsiii
01-02-2011, 15:14
а каква е тази четка за нокти и къде я продават?

Greennight
01-02-2011, 15:18
Аз мойте си ги гриза и винаги са в перфектно състояние 8-)

titinkaa
01-02-2011, 19:00
а каква е тази четка за нокти и къде я продават?

Аз преди 4-5 дена като ходих за заздравител и питах в магазина дали имат такава четка,и ми казаха че нямат,даже момичетата ме изгледаха странно все едно не са чували.А магазина е нов от 1г. и е голям има страшно много неща,но баш тва няма,и нз къде да търся.

neeDaBosS
01-03-2011, 16:21
Титинка,специално теб искам да попитам нещо.. :)
Днес си взех маслото за нокти на Икаров..абе слагам слагам не изсъхва?? ноктите ми стоят от час и нещо мазни..не попива ли тва нещо? :-o много е дразнещо....

Иначе - мисля че тези четки се поръчват от нета. :)
ето вижте тези - http://bgunique.com/shop/images/Chetki%20za%20risuvane%20na%20nokti.jpg ( оригиналният сайт е http://www.bgunique.com )

Vsmile
01-03-2011, 16:34
Титинка,специално теб искам да попитам нещо.. :)
Днес си взех маслото за нокти на Икаров..абе слагам слагам не изсъхва?? ноктите ми стоят от час и нещо мазни..не попива ли тва нещо? :-o много е дразнещо....

Абсолютно същото е и при мен, но то нали пише след около 20 минути да се забърше? И аз като минат 20 минути леко го забърсвам и така :D

А иначе имам въпрос. Счупи ми се единият нокът и понеже на маслото пише да се използва по един път на ден или няколко пъти в седмицата, ако например слагам по няколко пъти на ден само на счупения нокът дали ще има някакъв бърз ефект?? xD

titinkaa
01-03-2011, 16:43
Значи с маслото се стои 20мин.то не изсъхва,стои мазно докато не го махнеш.Като минат 20мин. почваш нокът по нокът да разтъркваш,все едно му правиш масаж,така по 30-40 секунди всеки един.И след това може да ги забършеш с мека кърпичка.Не трябва да си миеш ръцете поне 1 час след употребата му,за да има ефект.А ако искаш да се лакираш веднага,тогава като ги масажираш после ги избърсваш много добре,и отстрани в каналчетата,и тогава се лакирваш.

neeDaBosS
01-03-2011, 16:45
Трябва да има ефект,пробвай 8-) може на ден да слагаш по 3 пъти,но по малко..аз така бих направила :-)

titinkaa
01-03-2011, 19:13
На Икаров маслото може да се слага не повече от 2 пъти на ден.

TheGirlNextDoor
01-03-2011, 19:21
днес си правих това с пипера иии със солената вoда и него и ще се намажа с йод 8-) ...само не знам колко често трябва да се правят тези 'процедури'

neeDaBosS
01-03-2011, 19:38
Ми прави ги на 1 седмица? аз така правя 8-)

hugelipsskinyhips
01-04-2011, 06:54
тези четки ги има в магаизна до нас :-o

TheGirlNextDoor
01-04-2011, 10:56
Ми прави ги на 1 седмица? аз така правя 8-)

аз мислих всеки ден... 8-) поне йода и солта

neeDaBosS
01-04-2011, 11:39
Ако слагаш всеки ден йод ноктите ще останат кафеви поне 1 месец..

Иначе за солта съм съгласна 8-) аз го правих 3 дни подред и незнайно как ноктите ми станаха наистина много по-твърди и пораснаха повечко :o но може и да съм си въобразила...

0pAsNooosLaDkA
01-04-2011, 11:49
Страхотна тема.Според мен трябва да стане важна, защото има много информация и би могла да е полезна! :) :) :)

anonymous708973
01-04-2011, 12:14
След това спрях с тоя заздравител и си взех пак на Перфект само че лилавия Активно лечение се казва.Той е и за спиране на цепешите се нокти,заздравява и ускорява растежа им.Слагам и от него два пласта отдолу и после какъвто лак искаш и най-отгоре слагам пак на Перфект зеления 3в1 се казва.

Между другото пролетта си мажех ноктите с кремчето на Биотрейд МАКСИ,той е за цепещи се и чупещи се нокти,и чесно казано много ми се заздравиха ноктите оттогава.Ползва се 1 месец,всеки ден по 2 пъти мажеш самия нокът и кожата около него,и втриваш,след това не трябва да си миеш поне 1 час ръцете.


Хей, наистина ли има ефект ако слагам лак върху лилавия заздравител? Че мразя да съм без лак.
Кремчето Макси може ли да се нанася върху/около лакиран нокът или няма смисъл?

titinkaa
01-04-2011, 16:30
След това спрях с тоя заздравител и си взех пак на Перфект само че лилавия Активно лечение се казва.Той е и за спиране на цепешите се нокти,заздравява и ускорява растежа им.Слагам и от него два пласта отдолу и после какъвто лак искаш и най-отгоре слагам пак на Перфект зеления 3в1 се казва.

Между другото пролетта си мажех ноктите с кремчето на Биотрейд МАКСИ,той е за цепещи се и чупещи се нокти,и чесно казано много ми се заздравиха ноктите оттогава.Ползва се 1 месец,всеки ден по 2 пъти мажеш самия нокът и кожата около него,и втриваш,след това не трябва да си миеш поне 1 час ръцете.


Хей, наистина ли има ефект ако слагам лак върху лилавия заздравител? Че мразя да съм без лак.
Кремчето Макси може ли да се нанася върху/около лакиран нокът или няма смисъл?


Лак върху лилавия заздравител на Перфект може да слагаш,но ако ползваш кремчето Макси,не трябва да слагаш никакъв лак нито заздравител 1 месец.

hugelipsskinyhips
01-05-2011, 17:30
^ да, аз мога да ти кажа, че винаги съм така и пак си действа.Мацай лак отгоре, няма проблем

titinkaa
01-06-2011, 12:16
Имам нови снимки на ноктите ми с декорации ама usb-то ми не действа нещо и нз кога ще ги кача,за да ви ги покажа.

titinkaa
01-06-2011, 18:17
Ето и малко снимки от мен,от последните няколко дни как ми бяха ноктите.

http://prikachi.com/images/511/2832511f.jpg

http://prikachi.com/images/512/2832512J.jpg

http://prikachi.com/images/514/2832514v.jpg

Сега съм с това розовото изкрящото,макар че тея черни черти мн не ми харесаха как се получиха,ама няма да го трия,че не ми се занимава.

anonymous708973
01-06-2011, 18:20
Точиците на втория маникюр как ги направи?
Гледах един уред за точки, ама 20 лв не ми се дават нещо...

titinkaa
01-06-2011, 18:42
О аз ги правя с клечка за зъби. :D

anonymous708973
01-06-2011, 19:30
Ох, аз като пробвам, взимам огромно количество лак и като го сложа на нокътя, в профил е като купчинка 8-)

kalpazanka
01-07-2011, 04:55
Сега съм с това розовото изкрящото,макар че тея черни черти мн не ми харесаха как се получиха,ама няма да го трия,че не ми се занимава.
Вталяваш се прекалено. Лакът и декорацията са много ефектни.
Би ли ми казала марката и номера на розовия лак?

POLLINA
01-07-2011, 05:56
Ето и малко снимки от мен,от последните няколко дни как ми бяха ноктите.

http://prikachi.com/images/511/2832511f.jpg

http://prikachi.com/images/512/2832512J.jpg

http://prikachi.com/images/514/2832514v.jpg

Сега съм с това розовото изкрящото,макар че тея черни черти мн не ми харесаха как се получиха,ама няма да го трия,че не ми се занимава.
tiitinka , ще ми кажеш ли номера и марката на първия лак, уникален е :)

POLLINA
01-07-2011, 05:58
а иначе по темата - мойте нокти ги режа с една специална нокторезачка ,която ги реже в правоъгълна форма,изпилявам малко връхчетата,ако е необходимо.Преди да се лакирам , задължително слагам основа.Понякога си слагам само 3 в 1 на перфект или калциев гел :)

titinkaa
01-07-2011, 09:10
kalpazanka лакът е на Golden rose fantastic color номер 08.

POLLINA лакът е на Rimmel london I love lasting finish номер 195.

katericArofl
01-07-2011, 10:28
точките се получават мн добре с клечка за зъби.. сипваш с четчицата 1 по-голямушка капка върху лист или др повърхност, топваш върха на клечака и правиш точки.
п.п. лакът трябва да е по-течен, защото ако е гъст се разточва и става гадно.

AraBella
01-07-2011, 10:32
Точици стават много лесно с почти всичко. С игла, с тези фуркети това (http://www.ballet.bg/furketi2.jpg) са ако някой не се сеща. С тях става дори по-хубаво. Аз си правя големи точки и с молив, който се е счупил отпред.
За здрави нокти единствено знам, че трябва винаги да си с лак, защото се добавя допълнителен слой към ноктите ти и ги предпазва и изпилване със стъклена пила. Иначе трябва да се пазиш от много вода, ако миеш чиниите, аз лично винаги си закачам ноктите в косата.

titinkaa
01-07-2011, 12:38
Днес се направих така:

http://prikachi.com/images/834/2834834Y.jpg

http://prikachi.com/images/837/2834837G.jpg

Cucko0
01-07-2011, 13:25
Днес се направих така:

http://prikachi.com/images/834/2834834Y.jpg

http://prikachi.com/images/837/2834837G.jpg

много е хубаво :) :)

hugelipsskinyhips
01-07-2011, 17:47
titinkaa ноктите са супер!
http://beautycosmetic.biz/isadora-isadora-graffiti-nails-p-4893.html
някой да е ползвал това?

daru
01-07-2011, 18:02
Мн полезна тема мерси. Нямам проблеми с нервната система, въпреки че имам линии по ноктите :D :D обаче много бавно ми растат :-k аа кожичките просто не мога да спра да ги чопля 8-) Единственото, което харесвам в ноктите си е че имам голяма плочка :grin:

Cucko0
01-07-2011, 19:17
titinkaa ноктите са супер!
http://beautycosmetic.biz/isadora-isadora-graffiti-nails-p-4893.html
някой да е ползвал това?

http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?p=8284372&highlight=#8284372 виж тази тема назад (2-3-4 страници ) обсъждахме тези лакове :)

neeDaBosS
01-07-2011, 19:33
Сиско,честит рожден ден с малко закъснение,пожелавам ти всичко най-хубаво! :-)

Знам че тук не му е мястото,ама сега се сетих
8-)
Тоя лак на Исадора ли какво е там,една приятелка го имаше..готино се получаваше :)

Cucko0
01-07-2011, 19:43
Сиско,честит рожден ден с малко закъснение,пожелавам ти всичко най-хубаво! :-)


хихи мерси мерси :-) :-)


Относно лаковете на Isadora ..има и евтина имитация на тези лакове ..комплект на perfect май беше :))

anonymous708973
01-08-2011, 06:51
На мен са ми казвали, че няма... и аз исках така, ама нъц.
Аз ще си взема лилавия на пърфект и ще го ползвам като основа 3 седмици и ще видим :)

titinkaa
01-08-2011, 07:05
Ноктите ми се изпочупиха и искам сега да порастнат по-бързо,та да питам-докато се мажа с маслото на Икаров мога ли да се лакирам, тоест ще има ли ефект на лакирани нокти?
titinka,хубави нокти имаш. :)

Има ефект,аз точно така се лакирвам.Т.е. маже се с маслото стоя 20мин. и после масажирам нокътя и кожата отстрани,забърсвам ги с мека кърпичка,аз ползвам такава от очила,и след това се лакирвам,но ги забърши добре.

TheGirlNextDoor
01-09-2011, 08:44
ей някой ако си слага йод на ноктите,кажете колко често трябва,за да има ефект :)

neeDaBosS
01-09-2011, 09:02
Аз казах и по-горе на 1 седмица по 1 път,понеже остават видни кафеви следи по ноктите.

titinkaa
01-09-2011, 09:03
Днес ще си правя маската с червения пипер.

neeDaBosS
01-09-2011, 09:15
Титка,как се правеше тва с червеният пипер може да опитам..

titinkaa
01-09-2011, 09:32
^Маска за растеж на ноктите...
Маска с червен пипер за укрепване и стимулиране растежа на ноктите. Смесете половин чаена лъжица червен пипер, 10 капки гореща вода и една чаена лъжичка мазен крем. Оставете сместа 10 минути на водна баня, след това охладете. Втрийте получената смес в ноктите си и оставете да постоят 20 минути. Отмийсте. Процедурата може да бъде повторена след месец.

titinkaa
01-09-2011, 17:06
Днес се направих така...

http://prikachi.com/images/226/2844226x.jpg

TheGirlNextDoor
01-09-2011, 19:46
^Маска за растеж на ноктите...
Маска с червен пипер за укрепване и стимулиране растежа на ноктите. Смесете половин чаена лъжица червен пипер, 10 капки гореща вода и една чаена лъжичка мазен крем. Оставете сместа 10 минути на водна баня, след това охладете. Втрийте получената смес в ноктите си и оставете да постоят 20 минути. Отмийсте. Процедурата може да бъде повторена след месец.


аз си я правих ама не забелязвам ефект

titinkaa
01-10-2011, 12:37
^А да те питам,не ти ли се боядисаха ноктите от червения пипер?!

titinkaa
01-13-2011, 16:16
Днес се направих така.

http://prikachi.com/images/650/2857650y.jpg

http://prikachi.com/images/641/2857641M.jpg

http://prikachi.com/images/647/2857647K.jpg

TheGirlNextDoor
01-13-2011, 17:37
^А да те питам,не ти ли се боядисаха ноктите от червения пипер?!

малко,ама аз си бях в къщи и след 1,2 миене на ръцете всичко беше окей

titinkaa
01-13-2011, 18:04
^Аха ок,значи и аз ще си ги намажа,че единствено това ме спря.

anonymous708973
01-15-2011, 15:17
Открих, че вкъщи имам кремчето Макси на Биотрейд 8-)
Не разбрах как да го нанасям. На нелакирани нокти и после да го забърша ли?

titinkaa
01-16-2011, 07:48
Открих, че вкъщи имам кремчето Макси на Биотрейд 8-)
Не разбрах как да го нанасям. На нелакирани нокти и после да го забърша ли?

Кремчето се ползва 1 месец,като през това време не трябва да се лакирваш.Мажеш си самия нокът и кожата около него и почваш да разтриваш да попие,и после не трябва поне 1 час да си миеш ръцете,щото няма да има ефект.

titinkaa
07-02-2011, 18:45
От маската с червения пипер съм много доволна. :)

millmii
07-02-2011, 19:26
От маската с червения пипер съм много доволна. :)

И какъв точно беше ефекта (при теб, то все още е рано да се каже, но все пак, щом си доволна) .. :)

titinkaa
07-03-2011, 07:32
При мен ефекта беше,че започнаха да растат по-бързо.

LudotoDevoiche
07-03-2011, 09:06
Момичета наистина ли е по-добре пиленето да става само на едната посока ? И коя пила е по-подходяща: стъклената или картонената ?

titinkaa
07-03-2011, 09:41
^Да,пиленето трябва да е от края към вътрешността.Аз мойте ги пиля първо в единия ъгъл,после от другия ъгъл и накрая посредата,и нямам проблеми с ноктите.А колкото до пилата кристалната(стъклена) е най-добре,аз имам на Перфект и откакто я ползвам ноктите ми значително рядко се цепят,а преди с другите пили,нямаше нокът който да не ми се е цепнал,и следователно лесно ми се чупеха.

0pAsNooosLaDkA
07-03-2011, 11:53
Титинка понеже виждам, че разбираш, искам да те питам:Това, че си лакирам ноктите през ден, нали няма да им навреди по накакъв начин или..? :-|

pressiana
07-03-2011, 14:29
Титинка понеже виждам, че разбираш, искам да те питам:Това, че си лакирам ноктите през ден, нали няма да им навреди по накакъв начин или..? :-|

Първо слагай основа за лак, после лак и накрая top coat.

titinkaa
07-03-2011, 15:35
Титинка понеже виждам, че разбираш, искам да те питам:Това, че си лакирам ноктите през ден, нали няма да им навреди по накакъв начин или..? :-|

Не ги лакирвай през ден,а поне през 3-4 дена,ио най-важното е да си купиш добър заздравител,който да ползваш като основа,след това лак и отгоре топ лак.Аз съм много доволна от заздравителите на Miss sporty има ги само в ДМ.

LudotoDevoiche
07-03-2011, 15:53
titinkaa, на каква цена са тези заздравители ?

titinkaa
07-03-2011, 15:59
^3,29лв :)

titinkaa
07-03-2011, 16:10
Ето снимка на тези двата заздравителя на Мис спорти,от които съм доволна,и които съм ползвала,защото има още 3-4 вида.

http://prikachi.com/images/623/3526623k.jpg

Розовия е "Грижа за растеж и здравина на ноктите",а другия е за "Серум за растеж на ноктите".Иначе в магазините има и втвърдител за нокти,има и с калции и т.н. :)

LudotoDevoiche
07-03-2011, 16:35
Благодаря титинкаа :-) ... В момента ползвам втвърдител на Перфект с минерали и житни протеини и просто съм крайно недоволна :? Само този 3в1 (на Перфект) ми вършеше г/д работа. А ноктите ми страшно много се цепят... От скоро ползвам маслото на Икаров, дано да има полза.

titinkaa
07-03-2011, 16:37
^За цепенето,маслото няма да ти помогне.Вземи си балсам за нокти Макси на Биотрейд.

fUcKsMiLe
07-03-2011, 16:43
^Ох, тъкмо търсех информация и съвети за цепещите се нокти тук.. добре че попаднах на тази тема. 8-)
А каква е долу-горе цената на този балсам? :)

И имам само един въпрос - имам един заздравител на Perfect ( цък (http://beautycosmetic.biz/images/perfectstronghardener.jpg) ), но не съм го ползвала още. Има ли някакъв ефект? Някой да сподели. :)

LudotoDevoiche
07-03-2011, 16:44
А добре ли ще е ако заедно с този балсам ползвам и маслото на Икаров ? И след като спра да се мажа с балсама, ноктите пак ли ще започнат да ми стават ужасни ? 8-)

LudotoDevoiche
07-03-2011, 16:46
^Ох, тъкмо търсех информация и съвети за цепещите се нокти тук.. добре че попаднах на тази тема. 8-)
А каква е долу-горе цената на този балсам? :)

И имам само един въпрос - имам един заздравител на Perfect ( цък (http://beautycosmetic.biz/images/perfectstronghardener.jpg) ), но не съм го ползвала още. Има ли някакъв ефект? Някой да сподели. :)

За този заздравител съм чувала добри мнения. Аз не съм го ползвала...

titinkaa
07-03-2011, 16:54
^Ох, тъкмо търсех информация и съвети за цепещите се нокти тук.. добре че попаднах на тази тема. 8-)
А каква е долу-горе цената на този балсам? :)

И имам само един въпрос - имам един заздравител на Perfect ( цък (http://beautycosmetic.biz/images/perfectstronghardener.jpg) ), но не съм го ползвала още. Има ли някакъв ефект? Някой да сподели. :)

Балсамчето е към 5лв,зависи от къде го купуваш,от коя аптека де.

Преди беше в такава опаковка:
http://www.kozmetika.bg/showimg.php?filename=dx300_19960.jpg
но сега е в такава:
http://www.bgdrogeria.com/images/1701_3400/2438.jpg

Колкото до заздравителя,точно този който си пуснала не съм ползвала,но съм ползвала пак на Перфект:Активен заздравител,Калциев заздравител и 3в1 заздравител,като от калциевия и активния съм най-доволна.

titinkaa
07-03-2011, 16:58
А добре ли ще е ако заедно с този балсам ползвам и маслото на Икаров ? И след като спра да се мажа с балсама, ноктите пак ли ще започнат да ми стават ужасни ? 8-)

Да,може да ги ползваш и двете едновременно,но докато ползваш балсама не трябва да си лакирваш ноктите с нищо.Балсама се маже сутрин и вечер върху нокътната плочка и малка част от кожата около нокътя,и втриваш балсама в нокътя с масажиращи движения,докато попие.После не трябва да си миеш ръцете поне 1 час,за да попие много добре в кожата.Балсама се ползва 1 месец.И след като го спреш няма да имаш толкова голям проблем с ноктите,колкото до сега си имала.Защото и на мен ми се цепеха и чупеха преди много,но след като ползвах балсама проблема много намаля,но си купи и пилата за нокти,която препоръчах. :)

LudotoDevoiche
07-03-2011, 17:14
Ще си закупя всички препоръчани от теб неща и дано да има ефект. :) :-)

titinkaa
07-03-2011, 17:21
Направи и маската с червения пипер. :)

LudotoDevoiche
07-03-2011, 17:26
Още утре :grin:

LudotoDevoiche
07-03-2011, 17:30
Между другото си взех един лак на She... е няма такова чудовище :D Няма изтриване тоя лак, направо си протърках ноктите :o

titinkaa
07-03-2011, 17:35
^За тях съм чувала,че не са хубави.

0pAsNooosLaDkA
07-03-2011, 17:44
Титинка понеже виждам, че разбираш, искам да те питам:Това, че си лакирам ноктите през ден, нали няма да им навреди по накакъв начин или..? :-|

Не ги лакирвай през ден,а поне през 3-4 дена,ио най-важното е да си купиш добър заздравител,който да ползваш като основа,след това лак и отгоре топ лак.Аз съм много доволна от заздравителите на Miss sporty има ги само в ДМ.

Благодаря ти.На pressiana също :)

pressiana
07-03-2011, 17:52
За нищо. :)

titinkaa, може ли да кажеш кои са твоите любими марки лакове? Вече се чудя какво да купувам, защото като се лакирам, имам чувството, че ноктите ми не могат да "дишат" и че лакът ги ограничава някак си. Не мога да го обясня..

titinkaa
07-03-2011, 18:01
^Ми тези,от които съм доволна и най-често тях ползвам са:Катрин Арлей,Мис Спорти(имат и цветна колекция),Перфект и Голден Роуз фантастик,и Флормар. :)

shugababe112
07-03-2011, 19:59
До 5 клас много си ръбах ноктите и съответно след това бяха много меки и трудно ги пусках дълги,а и постоянно ми се чупиха.Маникюристката ми каза да не си ги режа,а само да ги пиля.От 5 години не съм си рязла ноктите :D и маникюрът ми наистина е страхотен,не помня кога за последно ми се счупи нокът и ми растат доста бързо.Предполагам е от това :)

titinkaa
07-04-2011, 06:28
^Това за пиленето е вярно.И аз по принцип ги пиля,но когато са много дълги нямам това търпение един по един да ги пиля до дъно,и затова ги режа,макар че не е хубаво да се режат,защото почват ноктите да се цепят.

rebeccaa
07-13-2011, 09:39
Момичета искам да попитам хубаво ли ще е ако е мажа с маслото за нокти на Икаров и след това се лакирам с калциевия гел на Пърфект ? Или трябва само едното от тях да правя?

titinkaa
07-13-2011, 10:05
Момичета искам да попитам хубаво ли ще е ако е мажа с маслото за нокти на Икаров и след това се лакирам с калциевия гел на Пърфект ? Или трябва само едното от тях да правя?

Може и двете,но преди да се лакираш остави маслото за поне 1 час да си стои на ноктите и не си мий ръцете през тоя 1 час,след това ги измий хубаво със сапун и може да се лакираш.

rebeccaa
07-13-2011, 10:37
Мерсии :) :-)

LudotoDevoiche
07-18-2011, 08:49
Понеже не съм много наясно, бихте ли ми обеснили как точно се прави френския маникюр? :)

titinkaa
07-18-2011, 10:00
^ http://uk.youtube.com/watch?v=urRjzs53akE

LudotoDevoiche
07-18-2011, 10:16
^ Значи първо се прави бялата линия и след това цялата нокатна плочка се покрива с телесния? :-o

titinkaa
07-18-2011, 10:21
^ Значи първо се прави бялата линия и след това цялата нокатна плочка се покрива с телесния? :-o

Да.

LudotoDevoiche
07-18-2011, 10:38
^ Благодаря ти. :-)

marin4itu
07-18-2011, 17:33
И преди всичко основа! Винаги трябва да има основа!

LudotoDevoiche
07-18-2011, 17:45
Добре де, ама като се нанесе телесния цвят върху линията, бялото няма ли да стане друг цвят?

titinkaa
07-19-2011, 06:09
Добре де, ама като се нанесе телесния цвят върху линията, бялото няма ли да стане друг цвят?

Еми да,защото ще го покриеш с телесен цвят,но това не пречи на бялото да се откроява.

AnnaBella
07-19-2011, 10:14
Мерси,ама все пак ще пробвам де,да видим при мен как ще се получи. :D


Вместо тиксо, около нокътя си сложи някакъв крем и пак го направи! Няма да ти се омажат кожичките, а и е по-лесно! :) :) :) :) :)

LudotoDevoiche
07-22-2011, 14:35
Имам ужасен проблем... Поради многократното ръфане на кожичките около нокътя на палеца ми (на ръката) и последвалото им изрязване, те се уголемиха :shock: Особенно от едната страна седи като топче кожичката (надявам се да разберете за какжо става дума)... Страх ме е да го изрежа да не вземе по-зле да стане... Някакви идеи как да се спрявя с това? :(

sladkish_14
07-22-2011, 15:31
^ Маникюрист или не знам, кожен лекар.. :?
Закакво все си ядете кожичките не знам, като видиш, че става проблем прояви воля и се спри!

LudotoDevoiche
07-22-2011, 15:40
^ Ако знаех, че ще стане така определено щях да се спра. :( Имам записан час за дерматолог дали да не попитам и за това?
Други мнения? ...

jakkiee
07-22-2011, 15:43
Полезна тема :-)

titinkaa
07-22-2011, 17:10
Питай дерматоложката,тя се занимава с тея кожни проблеми и ще ти каже кво да правиш.

LudotoDevoiche
07-22-2011, 17:44
^ Благодаря. :-)

vassilenasz
08-23-2012, 21:26
Здравейте, аз сравнително късно се включвам в темата, но искам да споделя нещичко. Преди време се запознах с много добра маникюристка, на която споделих, че ноктите ми се цепят и чупят, защото са меки. А нейните съвети бяха следните: купувате си най-обикновен заздравител за нокти (според нея всички са еднакви, разликата е в цената, аз ползвам калциев на Перфект) и Геритамин нео на капсули. Вечер измивате добре ръцете, нанасяте 1-2 слоя заздравител и сцепвате 1 капсула Геритамин нео като с нея мажете ноктите и около тях, това повтаряте всяка вечер цяла седмица, за да наслоявате заздравителя и 1 път в седмицата можете да ги третирате с лакочистител. За около месец моите бяха в блестящ вид. Също е хубаво да се пие Геритамин, но съм чувала, че се напълнява и аз лично не го приемам вътрешно.

titinkaa
08-24-2012, 14:11
Василена,от Геритамина не се пълнее,и аз съм го чувала,но няма такова нещо.Пила съм го 3 пъти по цяла опаковка и не ми е повлияло на теглото.Друг съвет от мен за заздравителите:Ползвам на Мис спорти,купувам си го от ДМ и съм много доволна,слагам си го като база преди основните цветове.Има и масла за нокти за цепещи и чупещи се нокти,лично при мен подействаха и да чукна на дърво ноктите ми са перфекти от 2г. насам,а преди бяха ужасни просто.Ползвала съм маслото на Икаров,а в момента ползвам едно масло с много масла в него на марката Рубела,има до в ДМ,другаде не съм го срещала или просто не съм се интерисувала да го търся.В ДМ ще го намерите на рафта до лакочистителите,в една продългавата кутийка черна на цвят с цветове,струва 2лв.

kalpazanka
08-24-2012, 15:04
Също е хубаво да се пие Геритамин, но съм чувала, че се напълнява и аз лично не го приемам вътрешно.

Пълнее се от повишен калориен внос, а не от витамини с енергийна стойност 0!

LadyDy
08-24-2012, 15:58
Пълнее се от повишен калориен внос, а не от витамини с енергийна стойност 0!

Дам, точно така.

Някоя от вас ползва ли топ на Катрис?