PDA

View Full Version : Утре - училище ?



fenastz
01-02-2011, 11:14
Не вярвам на някой от вас да му се ходи на училище утре ? Особено, когато имате чувството, че ваканцията тепърва е започнала...

И въпреки това много хора ми казват, че ще отидат. Защо ?

Защото ви е страх от родителите ?! Мисля, че е време да престанете да се държите като деца. Ако избягате от училище, може да ви накажат, но няма да ви оставят отсъствията неизвинени. Никой родител няма интерес детето му да получава наказание или да бъде изключено, така че дори да им е неприятно, ще ви намерят бележки.

Защото ви е страх от учителите ? Майната им. Проклетият им протест преди три години е причината сега ваканцията ни да е по-къса. И ако все пак отидете, не се изненадвайте, когато откриете, че губите поне 2-3 часа, защото учителите ги няма.

Защото ще пропуснете от материала ? Не се заблуждавайте, за един ден няма да изпуснете нищо, още по малко, когато е първия ден след края на ваканцията.

А най-важното - защо да не отидем на училище на 3.01.2011 ? Ами, ако не друго, за да покажем, че можем да се обединим поне за един ден и да се опълчим на това, което ни налагат. Не сме длъжни да плащаме за грешките на учителите, защото те са виновни, че ваканцията ни е по-малка.

Не карам никой да прави нещо, което не желае. Само ти можеш да решиш дали ще си безгръбначно същество, което прави каквото му се каже, независимо дали го иска или имаш волята да се опълчиш.

Никакво даскало утре !!! :booooomb:

scrooper
01-02-2011, 11:22
пич,използвай ентусиазма си за нещо полезно ; )

amk933
01-02-2011, 11:24
Учителските протести от преди 3 години нямат НИЩО общо с натоящата ви ваканция по безброй причини, които, ако имате малко мозък в главата, дори няма нужда да споменавам.

За другото ми е все тая...не ме касае изобщо. :)

Greennight
01-02-2011, 11:32
Бате аз не искам да ходя,но виж има неква тема на тая страница от 50 мнения 45 са,че ще ходят :shock: :? Ебати слабохарактерната младеж честно...

anonymous546178
01-02-2011, 11:50
Зле сте... Кво си мислите, че учителите и МОН са се обединили срещу вас и умишлено ви саботират, да не си почивате... глупости на търкалета.. Училище винаги почваме първия понеделник след нова година.. Ваканциите са определени одавна и сумарно не са по-малки от тези през изминалите години :)

poncho
01-02-2011, 12:10
Ми и аз мислех да не ходя ,ама като 95% от даскалото ще ходи какъв е смисъла ... :?

awerw
01-02-2011, 12:42
Заболява ме стомаха като си помисля :(

WaterLilly
01-02-2011, 13:16
Няма какво да ни "подгряваш", който е решил, ще ходи.

1. Няма какво да ми кажат родителите ми. Най-много да ме гледат криво, ако пропусна тоя ден, но досега такива изпълнения не съм имала, така че ми е позволено един път. Тъй че не. Не заради тях ще ходя.

2. Учителите много лесно могат да ни отмъстят, че са се разкарвали до работа за нищо. От което няма те да страдат, а ние. Най-малкото ще те намразят и занапред. Макар че не е от голямо значение. И това не ми е причината да ходя.

3. FYI, на абсолютно никой не му пука първи или седемнайсти ден е след ваканцията. Всеки учител ще те почне както му е удобно, в моя случай, абсолютно всичките. И на последния ден преди ваканцията (без 23) пак ни тормозиха повечето, не е било да носим една тетрадка и да си седим. :) Не ми е за тоя един ден, все от някой ще препиша.

И тук стигам до причината. Няма абсолютно никакъв смисъл да се правим на маймуни за тоя 1 ден. Нито помага на каузата, нито на мен.

smiirnoff
01-02-2011, 13:21
Бате аз не искам да ходя,но виж има неква тема на тая страница от 50 мнения 45 са,че ще ходят :shock: :? Ебати слабохарактерната младеж честно...

Супер жалкото изказване :lol:
Вика баси слабохарактерната младеж, ама като видя, че всички ще ходят се уплаши ... дали не е най - балъшкото противоречие :lol:

Ама сте и некви адски наглите типове :D:D
Плюете по учителите, по късата ваканция, ама 'сички балъци, които го правиха това утре къде ще са? На училище и пак ще влезнат в ролята на дупелизци :lol:

Хората ЯСНО ви го казаха, че ваканция няма да я удължат, а догодина ще направят промени, вие пак си дърдорите и си мерите пишките пред компютрите, ама на 3ти ще сте първи в даскало :Д
Супер жалки сте така, ама се едно :lol:

Нииищо не ми пречи да отида утре .. и аз искам по - дълга ваканция, ама не да е като навънка е -3123, а пролетта. Предпочитам да уча зимата, отколкото когато е хубаво времето да си седя на гъза в училище и да уча .. е са :Д
Пък и на мен ми е забавно в училище. Супер яките хора, правите си го забавно всеки ден ... къв ви е проблема ?
Учите? Ми ако не искате да лижете после парцала за тоалетната, сега ще учите! :lol:
Некви тъпи теми само се правят, за да нахъсат всички пубери, ама утре нахъсаните ще си седят в училище и само ще мърморят :lol:

NikitoxD
01-02-2011, 13:55
И аз мислех да не ходя, но чух че няма да приемат бележките :shock: :shock: :( и сигурно ще отида. :) :)

ecstazy
01-02-2011, 14:02
Не ме е страх от родителите, те ще ми напишат бележка. Не ме е страх от учителите и 5 пари не давам за протеста и за т'ва че не тряа се ходи утре. Тряа да правя класно и контролно и не е желателно да не ходя точно тези дни. Оляхте се с тези протеси, не разбрахте ли че няма смисъл. На учителите им е през ..... дали ще дойдете или не. А пък за министерството да не говорим. Начи просто сте ми смешни ...

RY
01-02-2011, 14:21
Абе ти ли ще казваш да хората дали да отидат да училище? :lol: Супер смешни сте.7ми клас съм и годината ми е важна,не смятам да отсъствам заради някакви идиотщини.А и не вярвам учителите да не дойдат,защото ей така им е кеф.А родителите ми изобщо не са проблем..Ако не отида няма да ме набият я,просто е мое желанието да ходя.

Di
01-02-2011, 14:26
и без това нямам глас да си кажа името за това няма да ходя

SemperFidelis
01-02-2011, 14:54
По-малко енергия щяхте да изразходвате ако бяхте отишли до личния си лекар да си вземете бележка, отколкото да се пънете по тея простести.
Няма как да увеличат ваканцията сега.
И без т'ва както е тръгнало да се застудява ще пуснат дървена ваканция.
К'во се биете в гърдите, че няма да ходите на училище, та чак и другите карате да не ходят. Като не ви се ходи не ходете на училище.
Протести за ваканции.. то и без това в училище само се стои и се спи, образователната система е под всякаква критика. Вместо да се протестира за промени в образованието, вие за ня'ква нещастна ваканция протестирате - където можете сами да си я направите.

И ДА ходи ми се на училище, защото си убивам половин ден със забавление.
Ревете всичките за 1 седмица ваканция, щото не знаете к'во е работа.
Нищо, ще завършите - тогава ще ревете за училището пък.

mlakniwe2
01-02-2011, 15:12
На мен пък ми се ходи :grin:

може и нищо да не прая, но да съм там :D

тъй или инъче чак юли ще съм ваканция и дали ще пропусна 1 ден или не ми е все тая, пък и сигурно ще имаме грипна или дървена ваканция по нататък

SmilezZz
01-02-2011, 15:19
miminko - Нали се обединихме ПРЕДИ ваканцията..
Колко протести се направиха,в най-различни градове..

По темата:
Нас ни предупредиха,че който отсъства на 3 януари - ще се пишат
отсъствия..Няма да приемат бележки от родителите или от лекаря..
- А и без това с един нищо няма да ви стане..

П.С - Министърът на образованието каза,че пролетната ваканция
ще бъде удължена с няколко дена..

PredrusalotoZaiche
01-02-2011, 15:27
На мен ми е все тая дали ще отида или не честно казано... Само че имам класно ,така че най-вероятно ще се ходи за 1-2 часа :D

ludiqtzubar96
01-02-2011, 15:38
Нищо, ще завършите - тогава ще ревете за училището пък.
Е това сигурно е вярно,защото сега много искам да ходя на детска градина,а като бях малък въобще не ми се ходеше.
Иначе по темата-според мен този протест е пълна простотия.На мен изобщо не ми се ходи на даскало,ама няма как.А дали един ден няма да ходя-почти ми е все едно.И пролетна ваканция ще бъде от 30 март до 10 април.А Великденската ваканция-от 22 до 25 април.От всичко това следва,че април месец ще почиваме 17 дена и ще учим само 13,което много ме устройва :grin:

HoBoJIyHuE
01-02-2011, 16:05
НЕ ми се ходи,НО се налага ;]]

awesomesheepy
01-02-2011, 16:14
аз ще отида

и без това цялото даскало ще е там,къв е смисъла

JeanClaudeVanDamme
01-02-2011, 16:15
Няма да ходя! И преди ваканцията не ходих мн време,ама не могат да ме изключат щото нямаме бройки класа Хахахахахаааaaaaaaaaaaaa!

mlakniwe2
01-02-2011, 16:57
http://www.moreto.net/novini.php?n=115499&c=09



:-o

teenems
01-02-2011, 17:03
Еми съжалявам,но ще отида.Утре имам 7 часа,мога да кажа ,че всички предмети са важни!И дали ще спя с 2-3 часа повечко от обикновенно все ми е тая.После цял живот ще спя,ако всеки път си казвам:айде неска няма да ида,нищо няма да стане..айде утре пак няма да отида и така се започва :) !А и не искам извинителни от лекарки ..един ден наистина ще се разболея и не искам така да предизвиквам съдбата

Tempest
01-02-2011, 17:26
Не вярвам на някой от вас да му се ходи на училище утре ? Особено, когато имате чувството, че ваканцията тепърва е започнала...

И въпреки това много хора ми казват, че ще отидат. Защо ?

Защото ви е страх от родителите ?! Мисля, че е време да престанете да се държите като деца. Ако избягате от училище, може да ви накажат, но няма да ви оставят отсъствията неизвинени. Никой родител няма интерес детето му да получава наказание или да бъде изключено, така че дори да им е неприятно, ще ви намерят бележки.

Защото ви е страх от учителите ? Майната им. Проклетият им протест преди три години е причината сега ваканцията ни да е по-къса. И ако все пак отидете, не се изненадвайте, когато откриете, че губите поне 2-3 часа, защото учителите ги няма.

Защото ще пропуснете от материала ? Не се заблуждавайте, за един ден няма да изпуснете нищо, още по малко, когато е първия ден след края на ваканцията.

А най-важното - защо да не отидем на училище на 3.01.2011 ? Ами, ако не друго, за да покажем, че можем да се обединим поне за един ден и да се опълчим на това, което ни налагат. Не сме длъжни да плащаме за грешките на учителите, защото те са виновни, че ваканцията ни е по-малка.

Не карам никой да прави нещо, което не желае. Само ти можеш да решиш дали ще си безгръбначно същество, което прави каквото му се каже, независимо дали го иска или имаш волята да се опълчиш.

Никакво даскало утре !!! :booooomb:

колко си заблуден обаче :D Кой ти е казал, че имам това чувство? Торбалан? И недей си вярва, на мене ми се ходи.. даскалите са ми смешни, не страшни, наще ме питаха дали съм сигурен, че искам, а материал не вземаме, за да изпусна.. просто ми писна да спя до късно и да се чудя кво да правя в нас..

относно предпоследния абзац - щом не караш никого да прави нещо, което не желае, не налагай мнението си със закани и обиди към другите.. Аз пък имам волята да се опълча на смешния ви "протест", който няма да има успех, докато се организира само във фейсбук и подобни..

И учителите не са виновни, виновен е календара.. ДА ГО ЛИНЧУВАМЕ!!!

radeberger
01-02-2011, 18:41
За 1 ден няма нищо да ни стане. След няколко години като тръгнеш на работа така ли ще правиш?

И аз не съм съгласен с толкова кратка ваканция, според мен трябва до 9-10 да я пуснат, но нищо не можем да направим. :)

ThePowerOfLove
01-02-2011, 20:32
Ще отида. Както и ще отидат половината, които пишат, че ще протестират. Нищо няма да промените, ваканцията свърши вече. Ще бутаме до следващата и това е..

LaChupacabra
01-02-2011, 20:39
Няма какво да ни "подгряваш", който е решил, ще ходи.

1. Няма какво да ми кажат родителите ми. Най-много да ме гледат криво, ако пропусна тоя ден, но досега такива изпълнения не съм имала, така че ми е позволено един път. Тъй че не. Не заради тях ще ходя.

2. Учителите много лесно могат да ни отмъстят, че са се разкарвали до работа за нищо. От което няма те да страдат, а ние. Най-малкото ще те намразят и занапред. Макар че не е от голямо значение. И това не ми е причината да ходя.

3. FYI, на абсолютно никой не му пука първи или седемнайсти ден е след ваканцията. Всеки учител ще те почне както му е удобно, в моя случай, абсолютно всичките. И на последния ден преди ваканцията (без 23) пак ни тормозиха повечето, не е било да носим една тетрадка и да си седим. :) Не ми е за тоя един ден, все от някой ще препиша.

И тук стигам до причината. Няма абсолютно никакъв смисъл да се правим на маймуни за тоя 1 ден. Нито помага на каузата, нито на мен.

напълно съгласна..и кво ще направите като не ходите за 1 ден?много ми е чудно..ще си лежите вкъщи бла бла..НА НИКОЙ НЕ МУ СЕ ХОДИ НЕ ГО ЛИ РАЗБРАХТЕ И ТО НЕ САМО НА 3,4,5 ИЛИ 6 АМИ ПРЕЗ ЦЯЛАТА ГОДИНА..дай по тая логика въобще да не ходим на училище,а?дааа и аз бих искала да си се излежавам вкъщи ама НЯМА КАК..и все някога щеше да свърши тая ваканция..или на 4 или на 5,6,7 и т.н. и пак нямаше да ни се ходи..който иска да не ходи който иска да ходи..бахти :booooomb:

mecho8888
01-02-2011, 21:00
Не давайте държавата да ви мачка. Открих тази група

http://www.facebook.com/pages/3-ti-Anuari-2011-g-Den-za-Nacionalno-Bagstvo-ot-ucilise/116852268375374


има интересни съвети между коментарите

не виждате ли - искат да ви пречупят чрез наказания

mecho8888
01-02-2011, 21:04
Ще отида. Както и ще отидат половината, които пишат, че ще протестират. Нищо няма да промените, ваканцията свърши вече. Ще бутаме до следващата и това е..


:smt021

въпроса е много принципен тук. А ти се държиш като кретен. Сигурно от старото поколение си прихванал овчето сърце.


Какъв бил смисъла от протест - еми огромен. Не протест, а вандалски прояви трябват. Да се научи държавата.

Tempest
01-02-2011, 21:30
абе вандалски.. вандалски ти гъза.. кво ше постигнеш с вандалщини?! Да не мислиш, че Бойко ше ти лапне патката?! Държавата не дава 5 пари за тебе, не го прави напук на учениците... прави го за нас, ама кой да проумее.. Не ходете утре на училище, щом не искате, след време пак ше си ги има тия, дето не знаят как се пише "не знам" и "отсъствие"...

Нали сте със силен характер, защо се пречупихте като толкова ученици казаха, че ще ходят? Айде бе, варвари, не ходете!

NomNomNom
01-02-2011, 21:44
Няма да ходя, трябва да помагам в един комплекс . Поне нещо полезно да свърша и за английския ми, да добия и други познания.

FuckinGenious
01-02-2011, 22:43
аз тая седмица няма да ходя на училище не ми трябват бележки и нищо не ми пука какво мислят за учителите и т.н. няма как да ме накарат и без това не е зарад тези протести и глупости просто не ми се ходи

amk933
01-02-2011, 23:02
Ще отида. Както и ще отидат половината, които пишат, че ще протестират. Нищо няма да промените, ваканцията свърши вече. Ще бутаме до следващата и това е..


:smt021

въпроса е много принципен тук. А ти се държиш като кретен. Сигурно от старото поколение си прихванал овчето сърце.


Какъв бил смисъла от протест - еми огромен. Не протест, а вандалски прояви трябват. Да се научи държавата.

Държавата е на това дередже заради такива като теб точно.

Мързи ви да гледате и на училище да ходите, а какво ще правите като тръгнете на работа бе? Като имаш 20 дена отпуска в годината к'во ще правиш като свършат? Ще се вдигнеш да протестираш ли? Така ще ти бият шута, че свят ще ти се завие да се чудиш от къде ти е дошло.

Учебните дни всяка година са един и същи брой - 180. Едни ванкации са по-дългим други по-къси, но така или иначе, в крайна сметка балансът учебни-неучебни дни е един и същ. К'во сте се зажалили?

Аз започвам училище малко след средата на август и свършвам горе-долу с вас. Да взема да хвана да почивам до 15 септември, щото не ми е кеф? :? Айде стига глупости.

Вярно е, че тази ваканция ви е къса, но за сметка на това ще си го наваксате с другите. По-добре по-дълга почивка към края, когато сте по-изморени, отколкото сега.

Протестът е хубаво нещо, когато участват 90% от хората. Утре от всички телефонни и виртуални фейсбук мачовци и великани, най-много 30% да си изпълнят заканата.

mArMaLaDkA
01-02-2011, 23:58
Като стари грамофонни плочи сте обаче. На думи сте страшно големи, на действия ви няма никакви и после все някой ДРУГ ви е виновен. Който е имал желание да си удължава ваканцията, го е направил без много уговорки и без да се включва в разни глупави групи във фейскух. Другото нещо, което ми прави впечатление е, че всеки тръби как техните щели да му напишат бележки. Колко глупав трябва да си, че да си вадиш козовете от ръката и да ги размяташ наляво-надясно? Един ден ще ви се наложи да си използвате бележките, а няма да можете, защото сте си ги изгърмяли от единия инат и детска глупост. Има го и вариантът да не ви ги приемат, щом след като вече сте обявили на всеослушание, че ви ги пишат/дават за щяло и нещяло. С две думи: не ви бива, ама никак. Акълът ви недостига да сглобите 2 сложни изречения, камо ли да правите протести.

Stela94
01-03-2011, 03:34
И да влезнем и да не влезнем все тая.Никой няма да се съобрази с нас!Трябваше няколко седмици преди ваканцията да не ходим ,а само да протестираме,а не само 2 дена.

Greennight
01-03-2011, 07:09
smiirnoff,мойто изказване като е жалко,защо и ти ще ходиш бе ?! Просто не искам сам да си правя протест и накрая даскалите да ме намразят...И с много зле.Досега ваканциите са ни били 1 ден на будителите и 1 мизерна Коледна,а после имаме срочна,3 март,пролетна,ден на будителите ДЗИ по БЕЛ дзи по МАТ,нещо май не са много разпределени ваканциите а ? Жалка си ти,дето не влагаш и капка мисъл.

wildheart
01-03-2011, 08:30
Не ви разбирам вас... Държавата не правила нищо за нас, не ни слушала ала бала...
Образованието ви е безплатно, нали (освен в частните училища) ? Какво повече искате ? Като не искате, не ходете, но не карайте и другите да го правят . . .
Трябва да приемете, че училището е нещо сериозно, до голяма степен от него ви зависи и бъдещото професионално развитие.
Пък ако искате, направо не ходете на училище. Загуба на време. Хващайте метлите да чистите улиците или пък си взимайте шофьорски книжки и пренасяйте товари. . .

Tempest
01-03-2011, 09:41
мдаа, средното не е задължително.. като толкова не ви се ходи на даскало, не ходете...

сега гледах един клип, в който 2 кухи лейки се оправдават по възможно най-елементарния начин - главоболие.. Главоболието, деца мили, е ваш проблем! Заради на Сульо и Пульо изпълненията да удължават ваканцията с цяла седмица - айде не!

Ваканцията била къса.. ами от април колко са ви ваканциите бе? 2 седмици учебни, 2 неучебни... 12 клас нямаме право да се оправдаваме с изпити и прочее - те пак са по желание.. ако искаш да завършиш - ше учиш, копеле, няма как!

PredrusalotoZaiche
01-03-2011, 12:56
И кво стана,в крайна сметка някой протестира ли :D :D

eLeHaGuLbertt
01-03-2011, 13:32
Зле сте... Кво си мислите, че учителите и МОН са се обединили срещу вас и умишлено ви саботират, да не си почивате... глупости на търкалета.. Училище винаги почваме първия понеделник след нова година.. Ваканциите са определени одавна и сумарно не са по-малки от тези през изминалите години :)

Не си направих труда да чета останалите постове по темата, но прочетох този и съм съгласна .. НО 2014 година, 1-вият понеделник от Януари месец е точно на другия ден от нова година .. т.е. 01.01.2014 .. :) .. Честито .. :D .. Иначе аз си бях днес на училище .. :)

brokeninside13
01-03-2011, 13:49
Голям протест направихте! Няма що... :lol: :lol: :?

GossipGirl89
01-03-2011, 15:35
На мен така и не ми стана ясно каква точно беше целта на днешния "протест" - протестирате за по-дълга ваканция СЛЕД края на ваканцията ?! wtf ?! :-o Не искате да ви мачкат, не искате да водите робски живот, политиците били с по-дълга ваканция от вашата... След някоя и друга година като завършите и си намерите работа, където годишно я имате,я нямате по 20 дни отпуска, ще ревете за училището.

anonymous546178
01-03-2011, 17:32
Да ви нахвърлям няколко въпроса:
Колко от вас са пълнолетни? Ако не сте знаете ли какво трябва да бъде изпълнено за да можете да участвате в протестни действия?
Колко от вас знаят реда за предприемане на протестни действия?
Колко от вас са го спазили?
Колко от вас въобще знаят за какво говоря, за закон за т.нар. протести в България?
Когато ми отговорите подобаващо на тези въпроси, тогава претендирайте за някаква простестна дейност.

smiirnoff
01-03-2011, 19:32
smiirnoff,мойто изказване като е жалко,защо и ти ще ходиш бе ?! Просто не искам сам да си правя протест и накрая даскалите да ме намразят...И с много зле.Досега ваканциите са ни били 1 ден на будителите и 1 мизерна Коледна,а после имаме срочна,3 март,пролетна,ден на будителите ДЗИ по БЕЛ дзи по МАТ,нещо май не са много разпределени ваканциите а ? Жалка си ти,дето не влагаш и капка мисъл.

Абе балък, мен не ми пречи си ходя ... неска си отидох на даскало с КЕФ е така и си прекарах супер якия ден :Д:Д Видях се с приятели, забавлявах се, прайх контролно по химия и пак ми беше яко, сеш' се :Д
Жалка картинка си отново просто к'вото и да си говорим :lol:
+ т'ва погледни колко много ваканции изброи - ми малко ли са ти :razz:
Пролетната, дето е хубаво времето и на никого не му се очи, е супер дълга, а през тъпата зима, дето не ме свърта нас, за т'ва е по - къса.
Ама къде акъл да го проумеете т'ва. :lol:
Много ще се кефя като почнете работа ... дали ще смеете така да си прайте магарешките простотии :lol:
Казаха ви догодина повече, вие пак се правите на интересни ...
И днеска по новините к'во? - провален протест.
Ми то щото трябва и малко акъл за протест ... след ваканцията те мрънкат пак :lol:
Хахахахаха

fenastz
01-03-2011, 20:43
Жалко за тия, които отидоха, особено под предлога, че "щом другите отиват и аз ще ида".

smiirnoff
01-04-2011, 06:19
Жалко за тия, които отидоха, особено под предлога, че "щом другите отиват и аз ще ида".

После що изказванията на Greennight са жалки :lol:

iLovePussyJuice
01-04-2011, 10:42
Учителските протести от преди 3 години нямат НИЩО общо с натоящата ви ваканция по безброй причини, които, ако имате малко мозък в главата, дори няма нужда да споменавам.

За другото ми е все тая...не ме касае изобщо. :)бате к'во се занимаваш да ми обясняваш
виж ги, че никви ги нема на втория етаж :?

сера ви на смешното протестче...
вчера не бях...и днес не бях...и утре нема да бъда
аре е'бете си майката отрепки :D

meganet
01-04-2011, 12:31
За кво ви е тая почивка да висите по кафетата и да се напивате ли.Много сте великие ей!

smiirnoff
01-04-2011, 19:45
Училищните директори вече имат идея как да бъде увеличена зимната ваканция и те са готови да я дискутират в работната група за ваканциите. Увеличението обаче ще стане за сметка на лятната ваканция, която ще бъде намалена

Аре сега понеже сте изключително умни и много знаете да мрънкате, като ни я начукат по - малка лятна ваканция, ДВОЙНО ще ревете! :Х:Х:Х