PDA

View Full Version : Бивша .. :@



blueberry91
02-09-2011, 12:13
Здравейте! Никога не съм писала по форуми, но сега съм много ядосана и искам да ви помоля за съвет, а и да споделя с някой. Историята е следната:
С приятеля ми сме заедно от около година и 3 месеца. Преди мен е имал само връзки за по една нощ, с изключение на една. Бил е влюбен в нея и са били заедно 4 месеца. След това тя направила нещо и той я зарязал, после тя му се молила да се съберат, но нищо. Разделили са се преди близо 2 години. И така, не поддържат никаква връзка, нито той се интересува от нея, какво прави, как е и т.н. Но аз лично съм била свидетелка как тя му пише в скайп и винаги нещо свързано с мен, или по-точно с нас. В началото, когато тръгнахме веднага му беше писала да го пита от къде съм и няк'ви такива, имало е и други случаи...
И сега в близкия месец отношенията ни с приятеля ми са доста обтегнати, в следствие на което той си промени стауса във Фейсбук на "необвързан", и тя разбира се го е видяла. Но реално с него не сме мислили за раздяла, просто той го направи под афект, но статуса все още си седи така.. И миналия петък се разхождаме с него в парка и я срещаме... И познайте, вечерта тя веднага му писала, цитирам: " Охоо ама .. вие с гаджето май май .. се оправихте а .. :P " Обаче лошото е, че го хвана в такъв момент, в който се бяхме скарали и той и написал, че не сме се оправили, ама аз съм дошла уж да се оправим... И тя: " Ама иначе ходите под ръчичка .. :D "
И снощи аз му се разрових малко в скайпа и видях какво са си писали (ние нямаме проблем с това, че от време на време хвърляме по един поглед в скайпа на другия, имаме си паролите почти за навсякъде, защото няма какво да крием). Говорих с него, че според мен тя все още се интересува от него, защото първо според мен човек не пита неща, които не го интересуват, второ - винаги, когато му пише е свързано с мен.. Даже не си прави труда да му напише "Здрасти, как си" примерно, а направо започва да пита! Той каза, че не се е замислял за това дали тя има нещо към него, защото не му пука, извини ми се за това, че понеже е бил ядосан ме е представил пред нея в не много добра светлина, и че изобщо не го вълнува какво мисли тя и че повече няма да и дава поводи да се радва на мой гръб (защото съм сигурна, че на нея и е кеф, че отношенията ни са обтегнати) ...
Но аз съм страшно ядосана все още на това момиче, защото мразя някой да си пъха носа във връзката ни, още по-малко няква пикла :-x По принцип съм доста търпелива към простотията на хората, както казах случвало се е и друг път да му пише за нещо такова, но вече ми писна.. И искам да ви попитам какво да направя - следващия път, когато му пише да и пиша ли аз? И ако да, какво точно да и кажа? В смисъл, не искам да я обиждам или нещо такова, защото е селско и е най-лесно, иначе ми идва какво ли не да и наговоря :-x .. Искам да я забия с нещо, но по "интелигентния" начин :D И как да и покажа, че с него не мислим за раздяла и се обичаме, въпреки трудностите вмомента, които нея не я засягат разбира се?
Вие какво бихте и казали на мое място?
Стана много дълго, на някой може да му се стори тъпо, но имах нужда да си го излея някъде, защото още не мога да се успокоя. Благодаря ви предварително за отговорите :)

VaMpiRKaTaaa
02-09-2011, 12:22
Сплаши я малко :D
Няма друг начин,да спре да ви се меше.
Можe би тя иска да си го върне,за това действа така...

blueberry91
02-09-2011, 12:47
Ами тя до скоро ходеше с едно момче повече от година, сега уж пак ходи с някакъв, а и не е искала примерно да се виждат или нещо такова с приятеля ми откакто сме заедно. За това едва ли иска да си го върне, просто злобичката се усеща и тези писания адски ме дразнят.
П.С. не се познавам с нея лично, нито пък имам желание да ходя да я заплашвам :razz: Питам АКО му пише пак нещо такова, дали е правилно аз да и пиша и какво по-точно?
Благодаря за отговора, чакам още :)

anonimchetou
02-09-2011, 12:48
Донякъде ми е позната тази история. Ами мога да ти кажа, че трябва да спреш да мислиш за нея. Тя е минало, тя е нищо , тя е жалка. Ти си с него сега без значение дали имате проблеми или не. Просто е смешна как се занимава с вас.Смятай колко скучен и безинтересен живот има.По приницп, хората именно с такъв живот, се държат така. Ако се разделите тя ще скача до небето 100 %. За тва си гледай момчето и връзката и не се занимвай с тази.

VaMpiRKaTaaa
02-09-2011, 12:56
Донякъде ми е позната тази история. Ами мога да ти кажа, че трябва да спреш да мислиш за нея. Тя е минало, тя е нищо , тя е жалка. Ти си с него сега без значение дали имате проблеми или не. Просто е смешна как се занимава с вас.Смятай колко скучен и безинтересен живот има.По приницп, хората именно с такъв живот, се държат така. Ако се разделите тя ще скача до небето 100 %. За тва си гледай момчето и връзката и не се занимвай с тази.
1.Напълно вярно.Авторке няма смисъл да се страхуваш от призраци.
2.И защо да е жалка?Само,защото му е бивша ли?НЕ мисля така...
В такъв случай и бившият ти е жалак,само,защото ти е бивш.Така ли?
3.Това го прави от злоба.

blueberry91
02-09-2011, 13:10
Значи, да се доуточня:
Първо - не се страхувам от нея ни най-малко, нито пък ревнувам, просто се дразня, че се меша във връзката ни. В крайна сметка тя е бита карта, аз не се намесвам с тъпи въпроси във връзките на бившите ми, защото не ме интересуват и нямам работа там.
Второ - не оставайте с впечатление, че тя му пише постоянно, случвало се е 5-6 пъти за година и 3 месеца, но начина по който го прави и разпитва само за мен ме влудява и искам да спре.
Трето - жалка е не, защото му е бивша, а заради това, което прави. Мисля, че anonimchetou това искаше да каже.
И четвърто - и моя бивш е жалък, но не защото ми е бивш :D

blueberry91
02-09-2011, 13:25
Ами да, няма какво да крием, а аз не съм му ровила целия скайп, а погледнах точно дискусията с нея, защото бях сигурна, че му е писала, след като ни срещна в парка. И се оказах права. А по повод това, че той не ми е казал е, защото той изобщо не я отразява и не и се връзва, питала го е - отговорил и е и това е всичко, което са си писали. Той дори не се беше сетил, че е възможно тя все още да има нещо към него, смятай колко му пука и колко се замисля над това какво му пише :lol:

anonimchetou
02-09-2011, 14:33
Донякъде ми е позната тази история. Ами мога да ти кажа, че трябва да спреш да мислиш за нея. Тя е минало, тя е нищо , тя е жалка. Ти си с него сега без значение дали имате проблеми или не. Просто е смешна как се занимава с вас.Смятай колко скучен и безинтересен живот има.По приницп, хората именно с такъв живот, се държат така. Ако се разделите тя ще скача до небето 100 %. За тва си гледай момчето и връзката и не се занимвай с тази.
1.Напълно вярно.Авторке няма смисъл да се страхуваш от призраци.
2.И защо да е жалка?Само,защото му е бивша ли?НЕ мисля така...
В такъв случай и бившият ти е жалак,само,защото ти е бивш.Така ли?
3.Това го прави от злоба.

Жалка е не защото е бивша, а защото се бърка там където не и е работа и защото само им се меси в житова !! За мен хората, които не гледат собствения си живот, а се надяват на проблеми в чуждия живот, са жалки.

blueberry91
02-09-2011, 14:39
Жалка е не защото е бивша, а защото се бърка там където не и е работа и защото само им се меси в житова !! За мен хората, които не гледат собствения си живот, а се надяват на проблеми в чуждия живот, са жалки.
Напълно съм съгласна. И още едно уточнение - с него живеем заедно и скайповете и на двамата са вписани постоянно, всеки може да си гледа каквото си иска - няма скрито-покрито. Така че не си мислете, че съм му взела паролката и съм почнала да ровичкам.
Но някак си ми е гадно само да гледам отстрани и нищо да не и казвам, все пак тя се меси в моята връзка, трябва ли да оставам безучастна.. ?

VaMpiRKaTaaa
02-09-2011, 14:40
^И аз мисля така,но ,ако си забелязала,всеки се меси в живота на другия,било то от злоба,загриженост....Но повечето хора го правят дори и несъзнателно.

anonimchetou
02-09-2011, 16:57
От опит съм разбрала ,че единственото което трябва да правиш е да си гледаш връзката. Да си гледаш момчето и да не се вълнуваш от подобни неща. Той е теб , не се инетерсува от нея. Ти сама го казваш ! Щом нямаш повод да се притесняваш, съсредоточи св върху връзката си. Изчистете недоразуменията, оправи "опънатите взаимоотношения" вместо да се занимаваш с нея. Най-общо казано насочи вниманието си към балансирането на връзката ви. Повярвай това е по-добрия вариант отколкото да се занимваш с празни работи. Тя не заслужава вниманието ти! Ти си неговото момиче , а тя е минало. Нека да си дърдори.. Ти гледай себе си и ВАС.

anonymous708973
02-09-2011, 17:01
Според мен и приятелят ти има вина. :) Той е този, който трябва да я накара да спре да си вре носа.

Greennight
02-09-2011, 17:31
Facebook will fucked up the world...

blueberry91
02-09-2011, 17:34
Според мен и приятелят ти има вина. :) Той е този, който трябва да я накара да спре да си вре носа.
Той, както вече казах няколко пъти изобщо не я отразява, нито се е замислял, че тя го прави от злоба или защо избщо го прави. Иначе с него вече говорихме следващия път, ако му пише какво да и каже.


От опит съм разбрала ,че единственото което трябва да правиш е да си гледаш връзката. Да си гледаш момчето и да не се вълнуваш от подобни неща. Той е теб , не се инетерсува от нея. Ти сама го казваш ! Щом нямаш повод да се притесняваш, съсредоточи св върху връзката си. Изчистете недоразуменията, оправи "опънатите взаимоотношения" вместо да се занимаваш с нея. Най-общо казано насочи вниманието си към балансирането на връзката ви. Повярвай това е по-добрия вариант отколкото да се занимваш с празни работи. Тя не заслужава вниманието ти! Ти си неговото момиче , а тя е минало. Нека да си дърдори.. Ти гледай себе си и ВАС.
Благодаря, ще послушам съвета ти, въпреки че ми е малко трудно да не се ядосвам. Най-важното е връзката ни да си е наред и да изгладим проблемите, а тя сама ще види, че е така и няма да стане това, което си мисли. Според мен злобата и идва от това, че го е задържала само 4 месеца, след което заради някакви нейни глупости не я е погледнал повече, а с мен е от доста повече време и се вижда, че сме щастливи заедно (като изключим проблемите ни в този момент, които пък и дават повод да се надява на "развръзка" :lol: ) .

AniBG
02-09-2011, 17:47
А попринцип щом са се разделили отдавна и той и е наложил пълен игнор, защо не я блокне от скайпа, смисъл без лоши намерения, просто като няма какво да си кажат, а и тя само "досажда"... :? Според мен постъпката и я прави адски смешна отстрани, но тя не го осъзнава! Вие двамата трябва да и го кажете/покажете! :?

Hilary_
02-09-2011, 17:56
оф май на всички ни се е случвало поне веднъж .. аз също много лесно се паля, но гледам да се контролирам, защото няма смисъл от нерви!

Ако той пожелае никой не може да го спре!!
Тъпото е, че й отговаря на въпросите за вас .. при положение, че не й влиза в работата!!! .. :? Тъпо е и да се проверявате .. хем казваш, че му вярваш, хем искаш да знаеш всичко!!

Понякога е по - добре да оставиш най - малките подробности, които не ти пречат, защото знаеш ли ги се превръщат в проблем .. :?
А тя е точно такава .. една малка, незначителна, жалка подробност!!

blueberry91
02-09-2011, 18:53
Ама чакайте малко, аз кога съм казала, че и е дал пълен игнор, в смисъл да не се поздравяват или да не могат две думи да си разменят. Няма такова нещо. Исках да кажа, че той изобщо не задълбава в това, което тя му пише, нито го интересува дали тя иска нещо от него или не.
И защо не я блокнел в скайп.. ми аз не съм си блокнала бившите, защо да го карам той да го прави, пък и това е тъпо. Поне според мен не е решение.
И да, вярвам му напълно и никъде не съм казала, че искам да го спирам, той никъде не е тръгнал 8-) Казах вече защо съм проверила в скайп. Не се притеснявам ни най-малко от това, че той ще се върне при нея, нещата нямат нищо общо с това. :razz:
Да, наистина не е трябвало да и отговаря на въпросите, но това вече го изяснихме с него.
Значи мнението на всички е аз да не се намесвам, ако пак му пише? .. Хм, трудничко ще се сдържа... и все пак ако реша аз да и отговоря, какво бихте предложили да и кажа?
btw основния въпрос беше за това 8-)