PDA

View Full Version : Младежки пъпки и черни точки-Помощ



power92
03-25-2011, 16:55
Имам ужасен проблем с белите пъпки и черните точки ,помогнете ми да го разреша. :( :( :(
Какви продукти са ефикасни за отстраняването им за сега и за напред?

reni7o0o
03-25-2011, 17:06
мий си лицето сутрин като станеш, вечер преди да си легнеш, и като се пребираш и няма да са ти нужни гелове, мазила и т.н.

power92
03-25-2011, 17:13
Мерси за съвета. :) Само сутрин си мия лицето рядко и вечер,дано да се оправя.А трябва ли да се изтискват защото съм чувал че трябвa?
Със миенето ще спрат да излизат а тези които ги имам сега ще изчезнат ли?

reni7o0o
03-25-2011, 17:16
Мерси за съвета. :) Само сутрин си мия лицето рядко и вечер,дано да се оправя.А трябва ли да се изтискват защото съм чувал че трябвa?
Със миенето ще спрат да излизат а тези които ги имам сега ще изчезнат ли?
По важно е като се пребираш от улицата... а за стискането от горната устна нагоре НЕ...

power92
03-25-2011, 17:33
Добре,мерси.Само на този въпрос ако може
.....а тези които ги имам сега ще изчезнат ли?

mayaaa
03-25-2011, 17:44
мий си лицето сутрин като станеш, вечер преди да си легнеш, и като се пребираш и няма да са ти нужни гелове, мазила и т.н.
Аз си мия много често лицето и нищо не става :( ! Пъпките си ми стоят!

brutaLxxbunny
03-25-2011, 19:12
Добре,мерси.Само на този въпрос ако може
.....а тези които ги имам сега ще изчезнат ли?

Черните точки трудно ще изчезнат,май е най-добре да идеш на козметик.Иначе има лепенки за премахване на черни пъпки - например на Нивеа.Може да си вземеш и скраб.А другите пъпки ще изчезнат по-бързо ако ги мажеш с нещо,било то и спирт.Но ако ги стискаш - никога до кръв!Защото остават белези.

stelkastel
03-25-2011, 19:58
Аз пък много обичам да се стискам и това до сега не ми е повлияло зле. :D Макар че много ми се карат за него това е единствения начин да си премахнеш пъпките и черните точки/като изключим козметика, но той е къде къде по-скъп/.

XxBubblexX
03-25-2011, 20:06
гарниер 3в1 или лепенките които казаха горе :)

nymphetaminegirl9
03-25-2011, 20:20
на мен зинерита ми оправи акнето, но не и черните точки... от много честото миене на лицето със сапун съм чувала, че кожата прекалено се изсушава и може да почат да се появяват повече :)

neeDaBosS
03-25-2011, 20:33
brutaLxxbunny,когато пъпката не се изстиска до кръв остава гной и се надува отново :)

Pamaa
03-26-2011, 11:50
brutaLxxbunny,когато пъпката не се изстиска до кръв остава гной и се надува отново :)

+. . пък и ако не се стискат много трудно минават :)

nessparty
03-26-2011, 15:38
мий си лицето сутрин като станеш, вечер преди да си легнеш, и като се пребираш и няма да са ти нужни гелове, мазила и т.н.
Аз си мия много често лицето и нищо не става :( ! Пъпките си ми стоят!

Аз също си го мия доста често, знам че сапуните изсушават кожата, защото по принцип хората с мазна кожа имат повече пъпки . . в момента ползвам един антибактериален сапун с лайка, но сега като се поразрових ---> http://www.teenproblem.net/news/s/24030.html , разбрах, че не е много полезни за здравето :smt090 Между другото, на скоро попаднах на това видео, може да ви е от полза ;) : http://vbox7.com/play:02c28c48

koni
03-26-2011, 15:44
Миенето не се прави със сапун, а с тоник или тоалетно мляко и най-добре и не помисляй да ги изстискваш, защото остават после петна и белези. За това се ходи на козметик. Не си прави сама проблеми с лицето.

brutaLxxbunny
03-26-2011, 16:45
brutaLxxbunny,когато пъпката не се изстиска до кръв остава гной и се надува отново :)

+. . пък и ако не се стискат много трудно минават :)

Имах предвид да не стиска,след като почне да тече само кръв,защото се получава синьо или червено петно :)

ko7e70o
04-07-2011, 22:12
Използвам Garnier Pure 3 in 1 и съм много доволна . . . мажа по големите пъпки с крем Здраве и той ми помага . . . От Garnier-а използвам маската :)

GrippingBosh
04-07-2011, 22:54
Добре,мерси.Само на този въпрос ако може
.....а тези които ги имам сега ще изчезнат ли?

Черните точки трудно ще изчезнат,май е най-добре да идеш на козметик.Иначе има лепенки за премахване на черни пъпки - например на Нивеа.Може да си вземеш и скраб.А другите пъпки ще изчезнат по-бързо ако ги мажеш с нещо,било то и спирт.Но ако ги стискаш - никога до кръв!Защото остават белези.

Тези лепенки ,можеш ли да ми дадеш малко повече информация за тях, премахват ли нещо и цената приблизително :)

BrokenInnocence
04-08-2011, 08:03
Не знам да се смея ли или... Един си миел лицето само сутрин и то рядко, друг пък изобщо не го миел, а само го изтрива с някакви тоници и млека... Не, не... това личната хигена вярно за нищо я нямате. И после "Защо съм пъпчив? Помагайте." Тея пъпки се появяват не само заради пубертета и хормоните, а и заради лошата хигиена... Едно на ръка, че даже и да нямаш пъпки, самата идея да не си миеш лицето изобщо е меко казано гнусна.

DesireToFire
04-08-2011, 09:28
Независимо дали имаш проблеми с лицето, трябва сутрин и вечер задължително да се спазват 3те стъпки, за да е кожата напълно почистена и хидратирана.
-измиване с гел/пяна (през ден или по-рядко със скраб)
-тоник
-крем за лице
И не, кремът за лице не е само за суха кожа.

Fiction7577
04-08-2011, 09:37
Ми гнойните пъпки, аз лично си ги стискам. Според мен няма друг начин да се премахнат.

Стискаш, и като стигнеш до кръв - спираш.
Ако ти остане леко като раничка, понеже си се "престарал", знам че се мажат със свинска мас съвсем леко отгоре. Пробвала съм и действа бързо.

За черните точки иначе се мажа със едно на Гарниер, ефект има но трябва пак и сам да си помогнеш да се махнат.

qkakukla2
04-10-2011, 08:45
гарниер 3в1 или лепенките които казаха горе :) хи - хи гарниер 3в1 от него повече пъпки ми излязова бе умен :-x :-x :-x

koni
04-10-2011, 17:15
За гнойните пъпки не бива да се мисли, че има само една възможна причина. Това ще ви каже всеки дерматолог. Само специалист може да каже каква е причината и какво да се прави. Вярно е че на дерматолозите не им се занимава с акне, но само след като е поставена диагноза може да се търси решение иначе може да маскирате сериозни проблеми които имат пъпките като симптом.