PDA

View Full Version : Любовта или приятелството



pridefc
03-28-2011, 18:07
Накратко между мен и момичето на 'лидера на компанията' (мой много добър приятел) прехвърчаха искри - постоянно се гледахме когато сме в обща компания, чат-пат излизаме само двамата на кафе, смеем се и общо взето ми е доста приятно с нея :-) Преди 2-3 дни тя скъса с него, като не му е казвала причини, но може и да има връзка с мен. Приятеля ми приема доста тежко тази раздяла, като в негово присъствие дори не се споменава за нея. Говорих с него дали ще има проблем ако се пробвам с бившата му, защото виждам че имам чувства към нея, а и тя не е безразлична към мен. Единствено ми каза ,че ако го направя просто ще се откаже от мен и все едно 10 години приятелство не е било.. Колебая се какво да направя, от една страна един от най-добрите ми приятели, а от друга момичето което го чувствам някак... специално. До сега някой от вас да е попадъл в подобна ситуация и ако може някакъв съвет :)

SkylineDrift
03-28-2011, 18:15
Тъп си кат галош.Има една приказка: "Заради путка,путка не ставай!".Сам си прави изводите.

buzzzz
03-28-2011, 18:26
Да, ама не може винаги пък да се съобразяваш с другите.. Ако момичето си струва, що да не бъдеш с нея? Апък на приятеля ти му обясни - ти дори да не ходиш с нея, тя пак няма да тръгне с него... Но незнам.., имах такъв случай - с едно момиче бяхме приятелки от малки, тя се влюби в едно момче, което не изпитваше нищо към нея.. Аз започнах да изпитвам симпатии към него и той към мен също. Заедно сме си от 7 месеца, приятелката ми си има друго гадже, но все пак приятелството ни далеч не е същото. Не знам, ти си реши. Но моето мнение е, че трябва да опитате :)

LisiCa
03-28-2011, 18:29
Оооо.... как може изобщо да го мислиш - приятелите са за цял живот бе момче!!!! знаеш ли колко още "специални" ще срещнeш :? #-o

smoker4e7o
03-28-2011, 18:31
Според мен недей си разваля приятелството с това момче все пак 10 години не са никак малко време :grin: и при положение, че става дума за момиче, дето не знаеш колко време ще си с нея и после тя като те зареже и ала бала и т.н. Приятелят си е приятел и в добро и в зло. Така, че по-добре си запази приятелството. След време ще разбереш, че то е по-ценно. :)

stigmata
03-28-2011, 18:34
Аз съм изпадал в такива ситуаций и точно това ме е спирало да направя нещо,приятелството!

VaMpiRKaTaaa
03-28-2011, 18:51
Наистина ще е подло,ако постъпиш така.
Изчакай да мине време и тогава действай.

Biiiitch
03-28-2011, 18:58
Леле, ти си много зле. Кога пак ще намериш такъв приятел !? Ако не се лъжа, каза че от 10 години сте приятели. Е пич, ако си зарежеш приятеля заради някаква си там, много ще сгрешиш. Доста още момичета ще идват, не е само тая.

iveetyy
03-28-2011, 19:07
За 10 години хората много се променят и пак не можеш да знаеш кой какъв приятел ти е. ^
Колкото до темата -> според мен трябва да изчакате известно време , все пак са скъсали съвсем скоро *right?* и си му поднесал новината като гръм от ясно небе. Остави го да си събере мислите и после говори пак с него и решавай.

Stralle
03-28-2011, 19:07
Леле я се стегни !!!!!
ПРИЯТЕЛСТВОТО е на първо място....няма значение колко специална е ТЯ
Не си заебавай приятелите заради момиче.... НИКОГА !!!!
Така го виждам аз.. :?

dream1707
03-28-2011, 19:15
От една страна, както казаха приятелството е за винаги, още повече, че вие сте приятели от 10 години.
Обаче само на мен ли ми се струва странно, че той е готов да ти обърне гръб, въпреки 10те години приятелство, само заради янкакво момиче.
И все пак... съветвам те въпреки това да не си разваляш приятелството. Излизайте от време на време с момичето, опознаи я добре, та чак тогава предпремай някакви действия... защото може да заебеш едно голямо приятелство заради няк'ва, която ще те остави след 2-3 седмици.

DesireToFire
03-28-2011, 19:18
Освен ако не мислиш че ще се жениш за това момиче, няма място за съмнение. Оставяш момичето и си запазваш приятелството. Ти ако си мислиш че ще загубиш само енго като приятел.. Не мисля че и другите момчета в компанията ще останат безразлични.

umri
03-28-2011, 19:21
Може и да не ти е големия приятел, но за жена такъв калабалък не трябва да става. Ако тя прекалено много се натегне и ти звънне на вратата гола с думите "ща изкорма от секс" тогава може да я цъмбурнеш веднъж, но толкова. После, ако се разчуе, казваш, че ти е сипала екстази, вързала те е, и те е изнасилила... то горе долу е еквивалентно.

За жена такива глупости не трябва да стават. А щом "лидерът" го е зарязала офчица, значи толкова е и лидер. "Лидер" , зарязан от слаботелесно, беззащитно момиченце, ча чак реве и се вайка... ха.

Толкова много масторляк има на тоя свят. Не трябва да правиш тая грешка. На тая й е просто интересно и търси нови тръпки, не се филмирай, че не може без теб и го е зарязала заради твое величество.

DNA
03-28-2011, 20:04
Ако той ти е добър приятел ще те разбере. Ти какво си виновен, че 2мата се привличате. Тя ако беше доволна от досегашната си връзка мислиш ли, че щеше да скъса с него :) прави си изводите. Вярно на него ще му е гадно, но няма да е вечно :)

FEN_NA_MOTORI
03-28-2011, 21:08
Приятелството !

LambOfGod
03-28-2011, 22:38
10 години приятелство са далеч по-важни от 10 месеца ебане..

BrownEyes
03-29-2011, 08:30
Твърдо Приятелството!

Josefinne
03-29-2011, 08:55
Аз бих избрала моя приятел определено. Това е, че не се знае дали ще се получи между теб и това момиче, а е нормално на приятеля ти да му е тежко и гадно и аз мисля, че той ти е много добър приятел щом е успял да ти го каже в очите - че ще му е гадно, а не да те излъже, че всичко ще е ОК, само за да изглежда печен, а след това да те псува. Пък и ако момичето е толкова специално и толкова се харесвате, мисля си, че ще може да изчака месец - два - три, докато на приятеля ти малко му отмине.

katito53
03-29-2011, 12:59
Аз бих избрала моя приятел определено. Това е, че не се знае дали ще се получи между теб и това момиче, а е нормално на приятеля ти да му е тежко и гадно и аз мисля, че той ти е много добър приятел щом е успял да ти го каже в очите - че ще му е гадно, а не да те излъже, че всичко ще е ОК, само за да изглежда печен, а след това да те псува. Пък и ако момичето е толкова специално и толкова се харесвате, мисля си, че ще може да изчака месец - два - три, докато на приятеля ти малко му отмине.


+1 :) Приятелството преди всичко :P [/b]

buzzzz
03-29-2011, 13:04
А в същата ситуация, дали твоя приятел би избрал теб? Някой казаха, че не си струва за 2-3 седмици да загубиш 10 годишно приятелство.. Да, ама нищо не се знае, може да излезе нещо сериозно. Пък ти каквото и да правиш, тя така или иначе НЯМА да е с него. И ако си влюбен в нея или поне я харесваш, трябва да си страдаш мълчаливо заради твоя приятел, който пак казвам така или иначе няма да е с нея. Да, да. Все пак не сте големи мъже, той ще си намери друга и ще му мине, а от вас може да излезе нещо по-сериозно..

marin4itu
03-29-2011, 13:23
Добре бе, само аз ли никога не съм възприемала гаджетата на приятелките ми (за близки приятелки става въпрос), било то бивши или настоящи, като нещо повече от чисто и просто приятели? Както и да е..

Ако сте на по 15 години със сигурност след около 3-4- месеца ще се разделите със "специалната".. Всичко е толкова относително с това приятелство и любов, че не може да се определи кое ще ти е по-трайно.. Изчака малко, виж дали ще ти се задържи интереса върху момичето, защото може би искаш да си с нея само защото е "забранена"..

П.С.: Как може да си имате лидери на групичката бе.. :D

pitfall
03-29-2011, 13:57
приятелството много ясно :-o

pridefc
03-29-2011, 15:21
П.С.: Как може да си имате лидери на групичката бе.. :D
Под 'лидер' имах предвид дошата на компанията, поти винаги е весел, абе без него не е същото. А момичето почна да ми звъни и да пише в скайп да излезем на кафе, но за сега си измислям оправдания да видим кво ша стане...

marin4itu
03-29-2011, 16:27
П.С.: Как може да си имате лидери на групичката бе.. :D
Под 'лидер' имах предвид дошата на компанията, поти винаги е весел, абе без него не е същото. А момичето почна да ми звъни и да пише в скайп да излезем на кафе, но за сега си измислям оправдания да видим кво ша стане...

Е че душа и лидер на компания са съвсем различни понятия.. Иначе по темата вече писах..