PDA

View Full Version : Как да предизвикам цикъла?



shokoladchety
05-25-2011, 17:17
Начи,търсих теми,работи,нищо не намерих.
Мн ви моля,някой да ми каже начин да предизвикам цикъла си.Моля ви..
Не питайте защо,просто трябва.Моля ви... :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-#

britzy
05-25-2011, 17:20
Промишлени количества канела и ванилия и търпение

shokoladchety
05-25-2011, 17:43
Под какъв вид?

the_man
05-25-2011, 18:41
Принципно знам, че витамин С го забавя.... за предизвикване, някви хапове трябва да има, противозачатъчни може би.. нещо с хормони.. Ако е законна причината може да питаш гинеколога си :?

NomNomNom
05-25-2011, 18:42
Кажи какво се е случило за да дадем насоки .

Естествено, коронната е - лекар.

britzy
05-25-2011, 18:51
Под какъв вид?

Сух в супена лъжица без да пиеш вода

asasfdf
05-25-2011, 19:30
Ако си бременна, ще има да си го чакаш, ако ще пет кутии ванилов сладолед да си натъпчеш

marilyn
05-26-2011, 07:21
Това за канелата и аз съм го чувала, но нямам опит. И въпрос: тая канела как се гълта без вода??? :shock:

shokoladchety
05-26-2011, 11:18
И аз това се чудя... ;x
Но както и да е вече ми дойде даже и по-рано отколкото ми трябваше.
Ако някой друг знае някой съвет да пише,ако не-ключ.

badsector
05-26-2011, 11:25
Има си хапчета, изписват се от гинеколог.

TheBeliever
05-26-2011, 11:50
Има си хапчета, изписват се от гинеколог.

Точно така. Всичко друго са бабини деветини. Как, обяснете ми, канелата би могла да влияе на хормоните? :?

Shia
05-26-2011, 15:56
Противозачатъчните се пият в 1-вия ден от цикъла,а не го предизвикват.
Така ли разбрах,че искаш да си предизвикаш цикъла,защото не трябва да си в цикъл на някаква определена дата ?

asasfdf
05-26-2011, 23:40
всяка година като заидва лятото се напълва с теми, защото естествено не искате да сте в цикъл на море. разрови се из темите, има

kalpazanka
05-28-2011, 08:45
Има си хапчета, изписват се от гинеколог.

Точно така. Всичко друго са бабини деветини. Как, обяснете ми, канелата би могла да влияе на хормоните? :?
Влияе на ниво кора. Намаляват напрежението и стреса, защото уж си направила нещо. А като падне с гръм и трясък коровото влияние, настъпва менструация. По принцип де, ако има матка и няма бременност или менопауза. Психология му е цаката на бабините деветини.

badsector
05-28-2011, 09:09
...Психология му е цаката на бабините деветини.
Плацебо. Т'ва да можеш да командваш мозъка си е голяма работа 8)

Exothermic
05-28-2011, 11:27
Когато ми се наложи да го предизвикам, пия аналгин или парацетамол,
но аналгинът има по-силно действие.
Плюс това освен, че идва по-рано и свършва по-бързо.
Разбира се, не е препоръчително да го предизвикваш често,
не е нещо, с което да си играеш.

disney93
05-28-2011, 12:57
а да попитам за аналгина колко хапчета изпиваш, за да го предизвикаш

Exothermic
05-28-2011, 13:30
Не се пият наведнъж. Аз пия от 1 до 3 хапчета на ден (най-добре по 2, едно сутрин и едно вечер),
като започна седмица - седмица и половина преди да ми дойде.
Не е нужно да ги пиеш през цялото време, защото си е доста тровене.
За да има ефект е хубаво да избягваш например лимонът в салатата и т.п. забавящи менструацията неща.

kalpazanka
05-28-2011, 14:23
Не сте добре, чес'но. Да си поставяте хемопоезата под въпрос с аналгин заради менструация... нямам думи. Рядко ми се случва да съм отчаяна пред хорското невежество и този случай е именно такъв.

Exothermic
05-28-2011, 14:36
Правила съм го само веднъж и то заради бала,
не подкрепям каквато и да е било намеса в менструацията!
Предпочитам веднъж да изпия няколко хапчета аналгин,
отколкото да пия хормонални. Все пак не съм поела промишлено количество.
Потитаха за други методи, споделям. А това дали някой ще го
ползва и колко често си е негов проблем.

Downtown
05-29-2011, 01:48
Чакайте малко ... защо по дяволите на първо място ще искате да си предизвикате цикъла ?!?!?! ... е вярно идват ми някои неща на ум ... но все пак аз ако съм едва ли ще му давам зор да идва ... все пак ... до колкот съм чувъл - не ви е много приятно :D

kalpazanka
05-29-2011, 07:39
Метамизол не трябва да се прилага по-продължително от 3 - 5 дни или в по-високи дози без консултация с лекуващия лекар.

Нежелани лекарствени реакции
Таблетки

- Кръвоносна и лимфна система - промени в кръвната картина (агранулоцитоза, левкопения, тромбоцитопения).


Exothermic, явно балът ти е бил 2в1- абитуриентски и абсолвентски.


Мили момичета, не си играйте със здравето си и то точно с аналгин, за да не се окаже въпросната предизвикана менструация последна за вас. Консултирайте се с гинеколог, ако имате намерение да отлагане/предизвивате М.

danielpetrov1991
05-29-2011, 07:39
Пиеш един ескапел и ти идва веднага. Въпреки, че не е препоръчително да гълташ тая отрова. Хапчето е във всяка аптека и е без рецепта, но само при спешен случай.

marin4itu
07-17-2011, 05:35
И аз пия хапчета за предизвикване, но ми ги предписа ГИНЕКОЛОГ и то поради причината, че много време не ми идва, а не съм бременна. Авторке, недей се занимава с глупости, а посети гинеколог. Толкова ли е трудно?

anonymous708973
07-17-2011, 06:19
Не сте добре, чес'но. Да си поставяте хемопоезата под въпрос с аналгин заради менструация... нямам думи. Рядко ми се случва да съм отчаяна пред хорското невежество и този случай е именно такъв.

Оле, не го приемай като заяждане, но кеф ли ти прави да показваш на всяка крачка, че учиш медицина и да използваш някви термини, които 90% от пишещите тук няма да разберат? Защо трябваше да напишеш "хемопоеза" вместо регулация на кръвообразуването?

Пак казвам, това няма нищо общо с моя бан и причините за него, просто съм го забелязала от сума ти време...

frozendeath
07-17-2011, 08:08
Грабваш една сабя и го предизвикваш на дуел... Кажи сега, за какво ти е да си предизвикваш цикъла? Ако не ти е идвал от много време, мисля, че отговорът е ясен- лекар. А ако е заради някоя тъпа ваканцийка на море- толкова ли не може да ползваш тампони?

07-17-2011, 18:12
Пиеш един ескапел и ти идва веднага. Въпреки, че не е препоръчително да гълташ тая отрова. Хапчето е във всяка аптека и е без рецепта, но само при спешен случай.
не е вярно! не идва веднага! а и менструацията не е нещо с което трябва да с играеш и аз сега заминавам на море и плаж няма да видя, но го предпочитам пред това да си играя с хормоните и да си прецакам нещо. :? иначе ако си толкова на зор - гинеколог - изписва ти хапчета и чакаш да дойде :)

ShtrudeL
07-26-2011, 13:32
Темата е от 25 май. Съмнявам се авторката да има нужда от още отговори.