PDA

View Full Version : Защо..?



annabelJB
07-05-2011, 12:36
Редовно влизам в раздел "Любов". Бих казала, най-често срещаните теми са от типа "Все още го/я обичам", "Той/тя не изпитва нищо към мен". След като и при мен ситуацията е подобна ми хрумна въпроса "Защо..?". Защо продължаваме да ходим след тези, които ни игнорират, когато има толкова риба в морето?! Дали защото все още имаме чувства или просто не можем да се примирим с мисълта, че вече нямаме нищо общо с този човек..? Защо не го загърбим и не продължим, нима е по-добре да бъдем наранявани? Как мислите Вие?

BlueFairy
07-05-2011, 12:46
Продължаваме да ходим след хората които ни игнорират точно поради тази причина. Има много въпроси на които не можем да отговорим.. Защо?... Защо? и в крайна сметка не намираме отговора на въпроса си .. Например Защо искаме да сме по-обичани от хората които най-много ни игнорират. :)

SuperBadSuperFresh
07-05-2011, 12:50
Любовта е химия.Природа...Номера е в хормоните.А не можем да се борим с хормоните :D

Oblache
07-05-2011, 12:58
Някои хора ни остават тръпка за цял живот ;) А и в човешката природа е да искаме най-силно това, което не можем да имаме, и да игнорираме предложеното ни на тепсия. Така е по-интересно :D

jghgh
07-05-2011, 13:07
И аз това се питам...
Защо неистово ни привличат тези, които ни отблъскват? ;) Защо толкова ни боли, когато не сме желани от точно 1 човек, но не ни пука, ако сме желани от поне 2-3 други, от които не се интересуваме?

Изобщо какъв е тоя парадокс ВИНАГИ да харесваш този, който не харесва теб.

Oblache
07-05-2011, 13:12
Защото е "The One Who Got Away" и искаш да си докажеш на себе си, че можеш да го имаш. Или поне аз така си мисля :)

Josefinne
07-05-2011, 14:50
Ако човек само можеше да види отстрани и да прочете мислите на онези, които обича, то тогава любовта не би съществувала.

justt
07-05-2011, 19:07
Защото всичко трябва да е трудно... защото не е лесно.

everythingisrelative
07-05-2011, 19:52
Защото всичко трябва да е трудно... защото не е лесно.


гадната истина

DenssBaby
07-05-2011, 20:05
Някои хора ни остават тръпка за цял живот ;) А и в човешката природа е да искаме най-силно това, което не можем да имаме, и да игнорираме предложеното ни на тепсия. Така е по-интересно :D


На същото мнение съм и аз.Същото е когато имаме нещо,не го оценяме,но изгубим ли го искаме го повече от всичко .. !!

GossipGirl89
07-05-2011, 20:24
Защото на думи е лесно. Ако обичаш някого, колкото и да си повтаряш, че не е последната риба в морето, за теб той е точно такъв. Винаги ни е било в природата да бягаме от питомното и да гоним дивото :) Не можеш да разбереш защо - просто си е така. Колкото повече бяга от нас един човек, толкова повече ни привлича вниманието и ни предизвиква да го гоним.

alexsdreamm
07-05-2011, 20:26
о с времето всичко минава.......
но все ще изпитваш желание към нещо което нямаш

RoSKo0o0
07-05-2011, 20:27
Защото си лайно!

Nestlee
07-05-2011, 20:31
Ооо и аз ви се чудя. Той няма да ми обръща внимание, аз ще му ходя по гъза, на фона ,че има много, много по-свестни момчета/момичета! И точно това си харесвам, че лесно мога да се "влюбя" и още по-лесно мога да "разлюбя" любимия. :D

antifashionshit
07-05-2011, 20:31
според мен е комбинация от няколко неща. първо, че искаш повече предизвикателството, това, което не можеш да имаш. чувстваш се така, всякаш трябва да положиш усилия, да преследваш. и виждаш този човек като награда за твоите усилия. а защото преследваш този човек, си и вярваш, че наистина изпитваш нещо към него/нея. а голяма част от нещата е и самовнушението. повярваш ли си, че си влюбен, значи си влюбен.

FuCKkK13
07-05-2011, 20:41
ами продължаваме да търсим след като сме игнорирани защото точно като ни игнорират ни връщат интереса към нещо или някого.. недостъпното (непозволеното и т.н.) е най-интересно :)

ppeettqq97
07-05-2011, 23:04
Просто няма угода в тоя живот!!! Трябва всички да го възприемем!!!! 8-)

4o4ina
07-06-2011, 06:02
Защото това е живота,ако ги нямаше всички тези неща във всяка сфера от живота,той нямаше да бъде толкова интересен,а еднообразен и скучен! :-|

gabsit000
07-06-2011, 07:34
според мен една връзка,която виси и има неща които все още са неизяснени,няма просто как да приключат ..а може би го правим,защото ни харесва да страдаме,вместо просто да преглътнем,да се изправим и да продължим напред...по ни харесва да се връщаме в миналото,да ровим там в тези прашни страници и да си мислим,че може всичко да поправим и да "запеем старата песен на нов глас",а има ли смисъл,наистина ще бъде ли различно,той ще спре ли да ми изневерява,аз ще спра ли да го лъжа .. и ред други проблеми,които са имали дадените приключени връзки..една приятелка казва много правилно "Щом е бивш,значи има нещо,за да се нарича така.." аз съм за приключването на бившите връзки,но никога не ги приключвам наистина,единствено,ако вече наистина всичко е изгубено и няма интерес от човека при мен .. но с последната ми връзка не стана така..уж било добре да не сме заедно...2 седмици не се чувахме и след това пак подновихме контакта си и до днес не спираме да се виждаме,но никога не сме повдигали темата отново да се съберем ..

DarkSoul
07-06-2011, 12:48
Така ни е писано да се мъчим и борим :D :D :D

gab4ooo
07-06-2011, 12:58
обичаме хората които не ни обичат а пренебргваме тези които ни оби1ат винаги е така !!!

vanitu
07-06-2011, 14:02
Ем понякога наистина ше изпитваме чувства към дадения човек. Но според мен ако той не иска няма нужда да му вървиш по гъза! :-P :-P