PDA

View Full Version : Сестра ми и новият и приятел



DragonLady
08-25-2011, 17:36
Привет приятели! Притеснена съм много за сестра ми. Накратко какво се случи:
След дълга връзка, която момчето прекрати, тя си намери нов приятел, който бих казала, че е заможен и с добри перспективи в живота, но разведен ( няколко месеца е продължил въпросният брак ).
Днес ми се прибира след гости у тях влиза в къщи, идва в моята стая, сяда не леглото и почва да реве при което аз я изгледах като паднала от марс ( изглеждаше ми щастлива с него, нищо че са заедно едва от вторник ). Питам я какво става, защо плачеш при което тя ми отговаря " той има дете " моята реакция беше - :shock: Моля?!? След което тя повтори думите си " има дете ". След като се поуспокой малко ми обясни какво е станало. Била е у тях на гости, като по едно време са лежали на леглото му и така както са си приказвали сладко, сладко, нашият е изръсил " Имам дете " След като сестра ми се отдръпнала от него и казала "моля" той и обяснил, че детето е на 4 годинки и кара 5тата, станал е баща на 16, а момичето е било по голямо от него. Майката и детето живеят в друг град, но той ходел да ги посещава и понякога вземал малкият с него за няколко дни тук в нашият град и после го връщал обратно при майката. Казал и че вече няма чувства към въпросната жена само уважение и приятелство.
Сестра ми има известно влечение към това момче, но по думите и не е любов. Казал и е утре ако иска да се видят и наща с целият си акъл приела ....
Казах и да го зарязва тоя нещастник, ама тя не та не, да му била дадяла шанс.
Бихте ли изказали вашето мнение за ситуацията, и да ми дадете съвет как аджеба да я убедя, че тоя не е за нея и само ядове ще беше, ако продължи да поддържа връзка с него.

elysunny
08-25-2011, 17:47
ох много ебавка ми изглежда

иначе ако е истина сори, не знам кво да кажа

DragonLady
08-25-2011, 17:53
И на мен ми се щеше да е ебавка ама ... уви не е ...
Ножа е опрял до кокала ...

bubkaa93
08-25-2011, 17:58
Какво,като има дете не мисля,че това ще им пречи на връзката.Да пробват нямат,какво да губят.Какви ядове и докарва на сестра ти само не разбрах ?

xPafx
08-25-2011, 17:58
и какво като има дете? какво? понякога хората правят неща, които не са най-провилните, но всеки греши... не че наричам детенцето "грешка", в никакъв случай. а и от това, което си написала си личи ,че момчето въпреки ,че е млад да е родител, не е изоставил детенцето си, посещава го, взима го при себе си.. за това му правя евала..
представи си живота си ако на 16 си родила... ще ти е приятно ли родителите, братята или сестрите на някое от гаджетата ти да кажат "тя има дете, не е за тебе"...
гадно е, не бъди сноб..

Violenza
08-25-2011, 18:01
И аз ще питам - и какво като има дете?
На колко е сестра ти?

JagAlskarDig
08-25-2011, 18:05
В общи линии кажи и това, което казваш тук. За такова сериозно решение сестра ти трябва да е над 18 и да е готова на много жертви, но едва ли има смисъл. "Сестра ми има известно влечение към това момче, но по думите и не е любов." Демек, едва ли... Няма смисъл малкото дете да се обърква още повече. А и в правно отношение тя няма да му се води никаква, ако не се ожени за него, идеята ми е, че ако иска, бившата му може да направи много проблеми от това, че контактува с детето. А и този мъж тук не изглежда сериозен, може да е с пари, но няколко месеца брак, не говори добре. За да забремени момиче на 16 и да се ожени за нея би трябвало да означава нещо, а явно е било само грешно стечение на обстоятелствата. Предполагам, че момичето е искало да задържи детето като по-голяма, разумна и е почувствала майчинския инстинкт. Ако сестра ти е много упорита, поне я накарай да се срещне с другото момиче, да разбере защо са се получили нещата така при тях, може да си извади поука и да и дойде акъла... Срещата едва ли ще е лека, но положението го изисква.

fenkaaa
08-25-2011, 18:25
А на колко години са и двамата ? :?

Shturrrche88
08-25-2011, 18:30
Казах и да го зарязва тоя нещастник, ама тя не та не, да му била дадяла шанс.
Бихте ли изказали вашето мнение за ситуацията, и да ми дадете съвет как аджеба да я убедя, че тоя не е за нея и само ядове ще беше, ако продължи да поддържа връзка с него.
Как точно, прецени че човекът е нещастник?
Значи, бил е честен със сестра ти ( ако са от вторник заедно, значи още на 2я ден вече е признал нещо такова), освен това си носи отговорността за детето, което е направил. Това, че е станал баща на 16 години не го прави лош човек-ето, гледа си го, издържа го финансово...на теб къде точно ти е проблема?

Аз на такъв мъж бих му направила евала, честно ти казвам.
Ако сестра ти реши да поддържа връзка с него-ок, нейна работа си е, не твоя. Ако откаже-пак ок, но не я настройвай срещу този човек, защото не й е направил нищо лошо, нито е несериозник, нито пък крие тайни от нея.

LeprikonA
08-25-2011, 18:38
Аз на такъв мъж бих му направила евала, честно ти казвам.


и аз съм на това мнение. самият факт, че въпреки всичко се грижи за него и поема отговорност само показва, че е зрял, голям човек, стъпил на земята и искрен със сестра ти, за която щеше да е по-кофти, ако научи след месеци когато го види въпросното детенце. не съм съгласна, че това е какъвто и да е проблем - момчето е сгрешило като келеш, но си поема отговорността. такъв човек ли наричаш нещастник??

DragonLady
08-25-2011, 18:54
Сестра ми е колкото мене ( близначки сме, ама ако трябва да бъдем чесни, не сме баш като 2 капки вода :-D ) т.е на 19.
Момчето е на 21.
Негативно настроена съм спряно него и факта, че има дете понеже когато това детенце той го доведе тук, ако се случи сестра ми да го види примерно 1во, че няма да и стане много приятно и 2ро като каква да му представи? "Здравей, аз съм приятелката на баща ти" не би прозвучало добре.
Имате право, че е отговорен и постъпва добре спряно сестра ми като и казва навреме, и спряно детето и майката като ги издържа и обръща внимание на сина си.

Shturrrche88
08-25-2011, 18:57
Сестра ми е колкото мене ( близначки сме, ама ако трябва да бъдем чесни, не сме баш като 2 капки вода :-D ) т.е на 19.
Момчето е на 21.
Негативно настроена съм спряно него и факта, че има дете понеже когато това детенце той го доведе тук, ако се случи сестра ми да го види примерно 1во, че няма да и стане много приятно и 2ро като каква да му представи? "Здравей, аз съм приятелката на баща ти" не би прозвучало добре.
Имате право, че е отговорен и постъпва добре спряно сестра ми като и казва навреме, и спряно детето и майката като ги издържа и обръща внимание на сина си.
Ами да, щом детето е наясно, че майка му и баща му живеят разделени, значи както мама може да си има приятел, така и тати приятелка. Няма нищо срамно, нито лошо, стига сестра ти да е широко скроена и да може да го приеме. Нали не й е изтресъл това детенце тя да го гледа...

JagAlskarDig
08-25-2011, 19:10
Само не разбирам как дете на 4-5 годинки ги разбира тези неща ?! Моят баща също се е женил два пъти и имам брат и сестра от миналия му брак на по 17-18 години по това време, от личен план мога да ти кажа, че на 5 годинки изобщо не разбирах добре положението... Хем всичко беше изяснено помежду им, а отношенията приятелски между майка ми и другата жена. Тук не сте прави, иначе е наистина една идея по-свестен от всички, които изоставят децата и жените си. А и не обръщате внимание на факта, че сестра и е казала, че го чувства повече като увлечение, не като любов.

carmelo
08-25-2011, 19:27
Ами остави сестра ти да си направи избора.Ако някой ден се окаже,че е сгрешила ще си има едно на ум.Не й се бъркай толкова.
А от думите ти на мен момчето не ми се струва отрепка.Все пак е бил честен и се грижи за хлапето.Може би заслужава шанс.

ruriiina
08-25-2011, 19:47
само да не стане така, че тя да му гледа детето ...

kalpazanka
08-25-2011, 20:13
само да не стане така, че тя да му гледа детето ...
Тц. В България масовата практика е съдът да остави децата при мамата.

Сестра ти от кое по-точно е била засегната? Той трябваше да ходи с нея 5 години, преди да й каже ли?

sasha_90
08-25-2011, 20:14
След като написа историята на "сестра ти",прочете ли я отново?Много объркано ми се струва.Бил женен няколко месеца,но имал дете на 4-5 години,оженил се на 16,били заедно от вторник и не знам си какво още.....Много измислено ми се струва,не знам какво друго да кажа.

DragonLady
08-25-2011, 21:00
На 16 дете в друг град от жена с която не е имал брак
На 19 Брак с друга жена в друг град ( в който е и до ден днешен )
На 21 разведен с дете от по предна връзка и уж със сестра ми

Надявам се сега да съм разяснила ситуацията.

funny3
08-25-2011, 21:06
само да не стане така, че тя да му гледа детето ...

Досега за 5 години щом си го е вземал и се е грижел сам за него, едва ли ще се наложи на сестра и да го гледа тя.. Относно дали е любов или увлечение, те са заедно от вторник- за каква любов може да става въпрос тук.. Според мен не и се меси толкова много, кажи и своето мнение, но я остави, ако реши да даде шанс на момчетода го направи,пък и в крайна сметка няма да се жени за него, ако не и харесва и т.н. просто прекратява връзката и готово ..

djipsito
08-25-2011, 21:37
Пича е бил честен със сестра ти... Аз имах връзка 2г и половина и на 3тата разбрах, че вече бившият ми има не едно ами 2 деца... кво да ти кажа..

А за тва как ще ги запознае не бери грижа, мъжа ако е мъж ще представи жената и по начина по който го направи ще си проличи дали е сериозен към нея. Ако каже, че тя му е само приятелка, сестра ти да бяга надалеч...

Нека му даде шанс, не им се бъркай :)

DragonLady
08-25-2011, 21:52
Така като ми каза при теб какво е станало ... май верно му прави чест, че си е признал овреме.

DragonLady
08-26-2011, 13:40
Тиквеника му тиквеник днеска и обещал да и се обади следобеда да се видят, още го чака да и се обади ... и за 2ри път го прави тоя гаден номер, оня ден пак го чака цял ден милата
Май не е чак толкова свестен, колкото си мислеха всички в тая тема ... Тоест аз ставам още по скептична спряно тоя ...
Пиша го главно защото искам още някой да се изкаже по темата, понеже имам някакво чувство, че само я разиграва, а не искам да я виждам как страда и плаче за поредният боклук минал през живота и.

LeprikonA
08-26-2011, 15:13
Тиквеника му тиквеник днеска и обещал да и се обади следобеда да се видят, още го чака да и се обади ... и за 2ри път го прави тоя гаден номер, оня ден пак го чака цял ден милата
Май не е чак толкова свестен, колкото си мислеха всички в тая тема ... Тоест аз ставам още по скептична спряно тоя ...
Пиша го главно защото искам още някой да се изкаже по темата, понеже имам някакво чувство, че само я разиграва, а не искам да я виждам как страда и плаче за поредният боклук минал през живота и.

за какво му е да я разиграва?! каква полза би имал от това - никаква. може на човека да му се е случило нещо.. ако е така все ще обясни.

sasha_90
08-26-2011, 16:11
Тиквеника му тиквеник днеска и обещал да и се обади следобеда да се видят, още го чака да и се обади ... и за 2ри път го прави тоя гаден номер, оня ден пак го чака цял ден милата
Май не е чак толкова свестен, колкото си мислеха всички в тая тема ... Тоест аз ставам още по скептична спряно тоя ...
Пиша го главно защото искам още някой да се изкаже по темата, понеже имам някакво чувство, че само я разиграва, а не искам да я виждам как страда и плаче за поредният боклук минал през живота и.
Да го зарязва,за какво й е човек,който я лъже?

Anja
08-26-2011, 16:36
Тя трябва да вземе решението, не някой друг вместо нея.

DragonLady
08-26-2011, 18:28
Преди малко говорих с нея и ми вика "не искам да го чувам тоя кретен, а камоли да го виждам, да си гледа детето" :D Намерила и друг ... Е евала и правя само как сменя мъжете :D
Моля модератор да тегли един ключ.

S_L_A_D_U_R_K_A
08-26-2011, 18:31
Остави я да си го изживее, на този етап повечето са твърдоглави и не се вслушват в съветите на по-големите... Хубавото в случая е, че трупат опит! :)

kalpazanka
08-26-2011, 18:51
Тегля.