PDA

View Full Version : Грешка на езика или...?



GUESS
12-30-2011, 18:24
Здравейте :)

Искам да споделя с вас следната ситуация и ако има желаещи да изразят мнение.

С приятеля ми ходим от 9 месеца и всичко върви като по вода. Обичам и се чуствам обичана! Няма да навлизам в подробности от връзката ни, само исках да поясня, че нещата си вървят добре. Вчера се видяхме и отидохме на кафе само двамата. Изведнъж се появи една негова колежка - Ирена и ни заговори. Тя му обясняваше разни неща от работата, а аз си пиех кафето и слушах какво си говорят. След 15-20 мин ОТEКЧИТЕЛЕН разговор за мен, той се сеща да ни запознае, защото аз с Ирена не се познавах лично. И точно тук идва момента, в който аз бях готова да обърна масата и да го зарежа! Погледна към мен и вика "Ирена, това е Ивета, запознайте се"! Името "Ивета", с което той ме нарече е доста различно от моето име, Ралица! Много различно даже! Ивета е негова бивша приятелка, с която са ходили за много кратко време, преди 2 години. А Ирена (колежката му) я познава и се усети какво стана и така ме изгледа, че ми идеше да потъна от срам на масата!!! А той явно се усети и вика "А, аз май нещо се обърках с имената"...!!!! Толкова тъпо ми стана, толкова неловко, че си нямате и на идея! Сякаш ме поляха със студена вода ей така изведнъж без да очаквам! Както и да е, нищо не казах пред колежката му, която не се сещаше да си тръгне, за да си излея аз емоциите върху него и още повече се дразних! Накрая тая си тръгна и аз веднага станах да си ходим. Щях да си тръгна с такси, но той не ме остави да се пребирам сама и ме закара в къщи. В колата аз мълчах през повечето време, а той само повтаряше "Нали ти се извиних, какво повече да направя!" и почна да ми повишава тон и да се оправдава. Точно на това се дразня, че хем виновен, хем пак стоеше и се държеше все едно аз съм направила целият скандал без причина!
Днес цял ден не сме си говорили, нито е имало опити да се свърже с мен. А по принцип като се скараме, звънни, voice мейлс оставя, смс-си, днес- НЕ! А утре е Нова Година, бяхме се разбрали да ходим в неговите приятели. Нямам думи просто! Какво бихте ме посъветвали да направя?

LeprikonA
12-30-2011, 18:31
много хубаво име имаш да знаеш, като моето точно. :D
и разбирам, че си се почувствала изключително тъпо, че е изпозлвал точно името на на бившата му, но пък като се позамислиш "ивета" и "ирена"(това второто ми е странно) са гооооре-долу близки, тъй че може и за това да е било. предполагам е била грешка на езика, много тъпа грешка де, но все пак на всеки (кажи речи) може да се случи. моят съвсет е да не му вдигаш скандали и тъй нататък заради това, защото не е чааак кой знае какво. така го виждам аз поне де. потърси го, не го прави на проблем и не си разваляй настроението за утре, заради едната грешка. :)

TheBeliever
12-30-2011, 18:36
След 9 безоблачни месеца да ти сбърка името с това на бившата. Горкия човечец. Аз бих му направила живота черен поне за няколко дни.

bratignat
12-30-2011, 18:39
Реално погледнато какво искаш от него? Да върне времето назад? Няма начин. Извинил и се и ако се замислиш, няма какво повече да направи. Не можеш д аспечелиш нищо от ситуацията - ако продължаваш да се сърдиш само разваляш нещата. Аз например се дразня, когато съм изказал искрени извинения, а отсреща пренебрежение.

И аз нямаше да ти се обадя.

SisiStrange
12-30-2011, 18:51
УУу, кофти тръпка. Реално наистина нито ти, нито той има какво да направи, тъй че не му се сърди за момента. Особено, ако мислиш, че те обича, държи на теб и всичко ви е хубаво иначе. Може да е била невинна грешка.

Все пак разбирам защо си се почувствала гадно.

shmatarok
12-30-2011, 19:47
Най-добре оставете това в миналото, обади му се ти. :) Случва се човек да сбърка, да, и аз бих побесняла на твое място, но пък постави се в неговата ситуация, сигурна съм, че и на него никак не му е весело от тази глупост. :) Оправете си отношенията и недейте да се карате заради нещо такова, случват се и подобни изцепки.

DisappointedDreamer
12-30-2011, 20:01
Кофти наистина, но Ивета и Ирена са доста близки имена. Навярно затова той така нелепо е объркал имената ви. Не мисля, че трябва да се панираш чак толкова много, но все пак се съберете утре, а до няколко дни вече ще сте го забравили.

Luidgie
12-30-2011, 21:09
Е кофти тръпка, ама преглътни го. Просто се е замислил нещо или еба ли го. Тъпа причина за караници. Колкото и неприятно да ти е било причината е тъпа за караница.

Biskfitka
12-30-2011, 21:39
Не си разваляйте празника заради това.Наистина много е тъпо,но какво можеш да направиш...

balu4ka
12-31-2011, 06:11
Абе ,голяма разлика си има от името Ралица,до името Ивета... >.<"
Но ,ето нова година идва..нещата ще се забравят.Опитай се да поговорите,потърси го ти ...ако трябва.

kalpazanka
12-31-2011, 08:30
Аз не бих го потърсила на твое място и бих си направила уговорка с други хора на Нова Година, пък ако ще и след това да се разделим.

anonymous708973
12-31-2011, 08:34
Прости му, обаче го сложи на изпитателен срок няколко дни - нищо кой знае какво, просто се заглеждай в малките жестове, действия, думи... Направи си сметката.

SmilezZz
12-31-2011, 09:43
Не влошавай нещата. На всеки човек може да му се случи да сбърка.
Пък и плюс това още в самото начало каза , че обичаш и се чувстваш обичана. Тогава ? Престани да му се сърдиш , обади му се ти , поговори с него - обясни му защо си се държала така , макар че знам, че чувството е наистина гадно.

Chacho
12-31-2011, 10:39
Грешка на езика е няколко сантиметра по-надолу.

Случва се човек да обърка имена. Вместо да се сърдите един на друг, можехте добър майтап да си извадите от случката. Вие си знаете..

Azoria
12-31-2011, 12:14
Е кофти тръпка, ама преглътни го. Просто се е замислил нещо или еба ли го. Тъпа причина за караници. Колкото и неприятно да ти е било причината е тъпа за караница.

Съгласна съм. На всеки може да се случи да сбърка. Щом казваш ,че се чувстваш обичана ,значи все пак ти е показал ясно чувствата си. Едно име не е голямата работа. (:

Alabalaportokala
12-31-2011, 12:38
Хахахаха. Доволно се посмях докато четох темата :D

ADMIRALKA14
12-31-2011, 12:59
Тъпотия..Човека се е унесъл за момент и се е объркал. При положение, че ти се е извинил какво повече искаш? Има ли смисъл да търсиш под вола теле!?

umri
12-31-2011, 15:03
По-лошият вариант е докато свършва да й извика името в ухото ти.

BrokenInnocence
12-31-2011, 15:28
Изключително тъпа грешка. А още по-тъпото според мен е, че той въпреки, че знае, че е виновен след това инатливо си мълчи и се прави на интересен. Аз не бих му се обадила първа в никакъв случай. Ама аз съм си малко проклета, тъй че не знам дали това е най-добрия съвет...