PDA

View Full Version : ГАДЕН ГРИП + ВАКАНЦИЯ



reperw
01-28-2012, 10:33
е споделете болнили сте ??? аз съм болен и съм с 39 градуса и ме боли гърлото и съм отпаднал...
имате ли грипна ваканция или ще имате ли ? Мисля ,че от понеделник ще има за София... ??

fenasf
01-28-2012, 18:42
Болен съм :@ не знам дали ще има грипна, стискам палци

gegomego
01-28-2012, 19:04
Аз пък съм с няква сериозна кашлица и хрема и съм леко болен. Да се надяваме да ни пуснат..

mlakniwe2
01-28-2012, 19:17
И аз съм болен мноо съм отпаднал и ме боли мноо гърлото-дано да не е грип-пия чайчета и смуча тука някви хапчета, но няма ефект-понеделник сигурно ще ида при личния и без това не смятам да ходя на даскало в това състояние и без тва ще е -20 градуса

Concussion
01-28-2012, 19:25
Миличките!

kittyKat
01-28-2012, 19:52
Скоро се излекувах всички в нас бяхме с адската кашлица. Все пак искам ваканция малко почивка след края на срока ама в Пловдив май няма да имаме УЖАС!

bloodyF
01-28-2012, 19:52
да чукна на дърво-засега не
пия си витамините (3ти месец поред) и си седя на топло..
дано да не се разболея още веднъж, че тая зима ми писна..

sunisup
01-29-2012, 10:16
не,не съм болна.
но въпреки всичко искам ваканция(кой не иска): ))
но,ест няма да има 100%.

scar.ss
01-29-2012, 10:52
Преди 2 седмици се разболях и не бях 2 дена на у-ще, тъй като имах висока температува. Лекарката ми не ми откри нищо, а пък и температурата ми спадна до 37.1. И така тия 2 седмици ходя със така в температура и в четвъртък нещо като ме хвана. Гърло, кашлица, хрема. Което си e било отвътре си изби. И от 28 души бяхме само 19 :D .. Така че хора пазете ce, че да си болен е много гадно. От най-простия грип може да стане усложнение и.. знаeте нататък. :(

Colouring
01-29-2012, 10:57
Oф,днес се събудих със запушен нос и гърло,което ме боли.Нямаме грипна и според мен няма да имаме.

bloodyF
01-29-2012, 15:01
ама вие сте тъпи и затова няма да има ваканция
като ви боли гърло, имате температура, кашляте, кихате, подсмърчате и пр., стойте си у дома 2 дни бе..
аз съм напълно здрава (да чукна на дърво) и никакво оправдание нямам, обаче тия болните, едно че се доразболявате в даскало, друго че заразявате и други и трето че и да сте болни, няма да ни пуснат ваканция по тоя начин..

didenceeto
01-29-2012, 15:16
Кажи как да остана у дома, като трябва да ме оформят, това ми е последна година, как ще кандидатствам с ниска диплома в даден университет. Утре трябва да ме изпитват по математика, няма да ми пише 6, защото съм била болна. Срока няма да се удължи. Това е последния ми шанс. Ако ще 42 градуса да вдигна, голяма работа че ще ви пуснат една седмица, после някои може да съжаляват за това дълго.
ЗА ТОВА, ДАНО НЯМА ГРИПНА.

Biskfitka
01-29-2012, 15:55
Те чакат всички да се разболеят,та да обявят грипна ваканция ;х
От друга страна е края на срока...
Не съм болна,скоро се излекувах,но не беше грип

NqkfaNikakva21
01-29-2012, 17:20
да чукна на дърво-засега не
пия си витамините (3ти месец поред) и си седя на топло..
дано да не се разболея още веднъж, че тая зима ми писна..


Нещо за нас дали си чула? Смисъл няква ваканция? Аз доколкото разбрах няма шанс, ама надеждата умира последна ...


@didenceeto, като чакаш последния момент .. така ще е

didenceeto
01-29-2012, 17:46
не чакам до последния момент, какво да правя че последното контролно ми беше в понеделник и в петък ми върнаха резулатите и не ми стигат 20 стотни за 6

bloodyF
01-29-2012, 20:30
Кося, в сряда ЕГ-то са стояли на студено, ама по 20 минути часове, нещо парното е гръмнало май
надявам се нещо да се случи утре, та да си ходим по-рано, ама официално нищо не е обявено
миналата седмица бяха 15% отсъстващи, тази ще видим..
дано да ни пуснат че не се живее на тоя студ и с всичките кашлящи около мен,,

THEODOROS
01-29-2012, 22:37
Сряда го дават -22 кво даскало бе

annie2
01-30-2012, 04:24
Да и аз бях болна миналата седмица температура,главоболие,каш лица и всъщност още съм болна,но вече много материал имам да наваксвам и отивам болна на училище,а като се сетя,че след 15 минути трябва да ходя на училище и как ще се превърна в ледена висулка ужас.

NqkfaNikakva21
01-30-2012, 08:50
Кося, в сряда ЕГ-то са стояли на студено, ама по 20 минути часове, нещо парното е гръмнало май
надявам се нещо да се случи утре, та да си ходим по-рано, ама официално нищо не е обявено
миналата седмица бяха 15% отсъстващи, тази ще видим..
дано да ни пуснат че не се живее на тоя студ и с всичките кашлящи около мен,,

Кося ли? WHAT? :D

mayaaa
01-30-2012, 12:45
Миналата седмица имахме 4-5 болни! Аз днес не съм да у-ще защото нямах време да уча и щях да си разваля оценката, ама не съм болна! Идеално съм си! :d Тая седмица не знам колко са! Като гледам времето днес грее слънце и няма много надежда да ни пуснат заради него, но се надявам! Даноооо имамеее грипнаааа!!! :dd

Lucho
01-30-2012, 13:32
Ако бяха помислили малко от "великото" министерство, можеше и да не е така - болни да ходят на училище, а същевременно ваканция да не се обявява. Но това е вследствие на тоталният хаос, който цари в българската образователна система, където експерти вземат немалки заплати, а КПД-то им е 0,000. Тази система, в която никога не е помислено, не се е мислило и няма и да се мисли - защо МОМН не отвориха един мейл, най-просто казано, с предложения във връзка с ваканциите? Кому са нужни един Петък и един Понеделник насред нищото? Кой определи тези нелогични ваканции - два учебни плюс два почивни дни, а те дори нямат срам и го наричат "ваканция"? А ако например вместо 22 работни дни, отпуската на експертите и на министъра на образованието се направят 22 календарни, дали няма да им е кофти? Как биха реагирали те? Все интересни въпроси на които отговор няма да получа (получим).

Онзи "некадърник" (да не използвам по-тежка дума), който е съставял графика на учебните срокове, не можеше ли да направи първият срок на свършва на 03 Февруари? Много ли беше трудно и сложно да се сети многоуважаваният другар, наричащ себе си "експерт" ? Някой помислил ли е, че ще има хора, които ще свършват училище в 19:30 в Понеделник, а няколко часа по-късно, в 07:30 ще трябва отново да се върнат в училище ? И относно това, "мумията" се произнесе: http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4517371

"Няма да има междусрочна ваканция! Точка по въпроса." - рече и отсече баш-шефа. Най-много обаче ме подразни следното:



Министър Игнатов припомни, че графикът на учебното време цяло лято е бил обсъждан с родителски организации, с ученици и с експерти, преди да бъде подписан от него.


Игнатов ли си фантазира, или реално е имало срещи с ученици? Какви са тези ученици? От къде са? Кой им е дал правото да представляват всички ученици в България? С какво са се съгласили? Какво са предложили?

Нещо работата и тук намирисва. Ситуацията ми напомня на един тоталитарен виц:
Един човек решил да критикува началника си: Абе...
Началника го мярнал заплашително: А, де, де !
Човекът отвърнал: Е, да, де....

IWannaBeSedated
01-30-2012, 13:54
е споделете болнили сте ??? аз съм болен и съм с 39 градуса и ме боли гърлото и съм отпаднал...
имате ли грипна ваканция или ще имате ли ? Мисля ,че от понеделник ще има за София... ??

Бях с абсолютно същите симптоми последните три дни. Сега съм по-добре, но въпреки това предпочитам да си седя на топло, вместо да мръзна по спирките. Имам си бележка, не ми пука. :D

zlatit0o
01-30-2012, 14:19
Мда.. температура, гърло и ми е супер отпаднало. Днес се почувствах по-добре и отидох на у-ще, да не изпускам материал, понеже и миналата седмица отсъствах. Госпожата по АЕ и тя е болна, миналата седмица беше по БЕЛ.. другите госпожи не ги знам 'щото имаме само 3 важни предмета.
На училище нямаше почти никой поне 50% ги нямаше.. + вънка е ебаси студа!!!

xXxAngerfisTxXx
01-30-2012, 14:47
ваканция в Бургас 8)

fenasf
01-30-2012, 16:11
ваканция в Бургас 8)

Честита :D

bloodyF
01-30-2012, 16:40
Кося ли? WHAT? :D


ти не се ли казваше Кося? :blush:

NqkfaNikakva21
01-30-2012, 19:32
Ами ... не :Д

LookAtMeNow
01-30-2012, 19:34
Новият вирус е създаден в лабораторията на Сандос на 14 януари и е пуснат официално на 18 януари. Очаквайте ОЩЕ много вируси през цялата година!

ImmortalSportFreak
01-30-2012, 22:32
ама вие сте тъпи и затова няма да има ваканция
като ви боли гърло, имате температура, кашляте, кихате, подсмърчате и пр., стойте си у дома 2 дни бе..
аз съм напълно здрава (да чукна на дърво) и никакво оправдание нямам, обаче тия болните, едно че се доразболявате в даскало, друго че заразявате и други и трето че и да сте болни, няма да ни пуснат ваканция по тоя начин..
Верно си е това. :lol:
Айде дано ни пуснат,че в тоя студ.. е ужасно. :D

Щом по другите градове почнаха да пускат и София няма да я оставят! :P

Иначе съм си здравичка - от години не съм хващала грип))))

didenceeto
01-31-2012, 06:19
Каква несправедливост, никога скоро не е имало такива студове и сега когато почти в цялата страна са над -10 градуса температури, да няма 1 дървена ваканция :D. Или като ще има ваканции да не са само за определени градове или училища, а навсякъде.

Concussion
01-31-2012, 08:33
БАХ, сутринта било -30 градуса, ся е -20, ние ходим на училище и ни текат мърсолите по улиците, бе мамито им!

kamice
01-31-2012, 09:40
ААА мойте не текат.Замръзнаха.

CrazyButEverybodyLikesIt
01-31-2012, 11:44
ИМА НАДЕЖДААА КОГАТО СИНДИКАТА ПРЕДЛОЖИ НЕЩО ТО ВИНАГИ СЕ ПРИЕМА!!!


София. Синдикат „Образование“ към КТ „Подкрепа“ предложи на министерството - да обяви принудителна ваканция, поради ниските температури и опасността от грипна епидемия от утре 1 февруари 2012 г,., до края на първи учебен срок - 6 февруари 2012 г., съобщиха от пресцентъра на синдиката. По проучване на синдиката условията за учебен процес в повече от половината училища са под изискуемия минимум за минимални температури. Много от учебните сгради нямат капацитета на отоплителните системи да достигнат минималната температура от 18 градуса, при външни температури от под минус 10 градуса.
При продължаване на работа при тези условия, учениците не водят нормален процес и са изложени на огромен риск от простудни заболявания. Придвиждането на ученици и учители до учебните заведения и обратно води до огромен риск за живота и здравето.

Hayashi
01-31-2012, 12:06
До колкото чух в повечето градове ще има ваканция от утре. Но всички се надяват да е за цялата страна.

thelover3
02-02-2012, 12:44
Бях болна, ама не от грип, ами от обикновена хрема. Сега съм супер.
Пък ние не учихме миналия петък, този петък, четвъртък, сряда и вторник, а в понеделник бяхме с намалени часове.

fenkaaa
02-03-2012, 02:02
Не знам вече дали съм болна,но кашлям отпреди Нова година..

bloodfrozen
02-03-2012, 06:15
Една седмица вече ме мъчи тая болест, много неприятно.
Имахме тридневна ваканция, която вчера приключи, но пък аз реших да си я удължа.

bloodyF
02-04-2012, 11:06
Ами ... не :Д

моя грешка, извинявай :Д

ImmortalSportFreak
02-05-2012, 19:59
Не знам вече дали съм болна,но кашлям отпреди Нова година..

о.О
И не си отишла на лекар?

Twilight_23
02-05-2012, 20:04
ваканция в Бургас 8)

Дамм и дано да я одължатт

xXxAngerfisTxXx
02-06-2012, 09:04
шш утре бургазлиите на даскало ли сме ???