PDA

View Full Version : Станал съм п*тка !!!



Blue_passion
03-19-2012, 14:46
Здравейте, не съм нов във форума, просто си направих нова регистрация защото ме е срам да я напиша от другата... Поради същата причина и не казвам на приятелите си, защото ме е страх да не ме помислят за пу*ка... Макар, че вече съм.

Таа, на 17 съм, скоро 18, имам приятелка от близо 7 месеца, тя ми е първата сериозна. Иии... просто не си представям живота без нея (леле това аз ли го пиша) От два дена съм много зле, днес гледах някакъв романтичен филм (Like Crazy за любопитните) и ми потекоха сълзи... На мен !!! Дето само съм плакал на филми с животни, които умират, но те са ми слабост. Когато я изпращах днес след училище 20 минути стояхме прегърнати и не мога да я пусна... и тя горката стои, къде да иде...

Преди седмица лежахме в леглото и бях се втренчил в нея и я милвах по лицето и пак ми се насълзиха очите, след това тя седна на компютъра и пусна една тъжна песничка и аз станах и я изгасих и тя си помисли, че и се сърдя, но аз нищо не казах, ако бях я слушал още малко и ЩЯХ ДА ЗАРЕВААА ?!?!?!!

Мисля си, че всичко е заради това, че не се чувствам достатъчно обичан и се боя да не я загубя ли какво и аз не знам вече. Имам някаква мъка в себе си и това е... Как да и кажа обичай ме повече...

Chacho
03-19-2012, 14:52
Поливаш я тая чувствителност, затова. Вземи 3 лева, отиди до някоя зала да поблъскаш (ако има боксов чувал, още по-добре). Замисли се за амбициите си, какво искаш да постигнеш, как искаш хората да те възприемат, какво можеш да направиш, за да си по-силен. Просто им дай свобода на тия мисли, игнорирай другите.

assd
03-19-2012, 16:00
И защо да е лошо мъж да пуска по една сълза?

Chacho
03-19-2012, 16:12
Доста повече от една са, но аз поне не видях смислени сълзи.

assd
03-19-2012, 16:24
Доста повече от една са, но аз поне не видях смислени сълзи.

Е, вика щял да се разреве, не се е разревал хаха

Иначе мъжките сълзи са много истински и съкровени, аз лично не виждам срамно да се отрони сълза за нещо важно. На филм не съм плакал верно, но съм се натъжавал,но и мъжете си поплакват насаме, това е както уж момичетата да не акат - нема такива работи.

li0n
03-19-2012, 16:28
Ох винаги ми е било странно момче като чуя че ака.. не знам защо :D

Пт - Хубаво е, че ти пука за нея. Станал си просто по-чувствителен, какво лошо в това? А аз не разбрах, тя ти дава някакви намеци че не те иска вече или какво?

Enchanting
03-19-2012, 16:50
Просто си по- чувствителен, няма нищо лошо. Просто го дай по- спокойно.

anonymous708973
03-19-2012, 16:53
Имаш типично женски начин за изразяване на чувствителността си.
Съжалявам, идея си нямам какво да ти кажа, за да ти помогна със справянето с нея.

Chacho
03-19-2012, 18:07
Какво по-чувствителен, това е прекалено! Ако нещо такова го срива, какво ще прави пред сериозните проблеми от живота? Никому не го пожелавам, но ако загубиш близък, удариш финансова нула, обърнат ти гръб приятелите или ти се стовари цялата помия от зрели отговорности, ти ще се обесиш. Моля ти се, не се драматизирай без никаква причина, редно е да се притесняваш, че ще ти викат путка. Хвани се в ръце и намери нещо смислено, такива проблеми не трябва въобще да ти се прокарват до съзнанието. Като искаш да си мъж, бъди мъж на действия, придай малко смисъл на битието си.

пAteNцЕ
03-19-2012, 18:09
съгласна съм с горните мнения :)
да чувствителен си станал няма лошо но все пак я карай по-леко да не уплашиш момичето :д

Chacho
03-19-2012, 18:18
Абе няма лошо.. има лошо разбира се. Не може да си чувствителен към дреболии, които сам си набиваш в главата. Нека плаче, всеки си изразява емоциите по свой начин, но поне да го прави за нещо наистина значимо. Да ревеш за филми и путки не влиза в това число. Каква опора ще е на момичето до себе си? Та той себе си няма да може да подпре.

пAteNцЕ
03-19-2012, 18:25
прав си то тва не чувствителност отива вече към лигавщина...

Sanguine
03-19-2012, 18:49
А аз не разбрах, тя ти дава някакви намеци че не те иска вече или какво?


Че си малко по-чувствителен- хубаво, че си я обичаш явно- пак хубаво. Няма нищо срамно да си се просълзил на филм или веднъж докато си я гледал- дори второто създава много красив момент, ама...е, твоето ми идва прекалено и не бих го възприела. Ако имате някакъв проблем, търси решение, ако не се чувстваш обичан или оценен- говорете. Но да ревеш насам-натам-е, безсмислено е.
Виж, като момиче те разбирам, но дори мен би ме било срам(и много яд)да се разплаквам постоянно и то без конкретна или сериозна причина.

umri
03-19-2012, 18:52
Здравейте, не съм нов във форума, просто си направих нова регистрация защото ме е срам да я напиша от другата... Поради същата причина и не казвам на приятелите си, защото ме е страх да не ме помислят за пу*ка... Макар, че вече съм.

Таа, на 17 съм, скоро 18, имам приятелка от близо 7 месеца, тя ми е първата сериозна. Иии... просто не си представям живота без нея (леле това аз ли го пиша) От два дена съм много зле, днес гледах някакъв романтичен филм (Like Crazy за любопитните) и ми потекоха сълзи... На мен !!! Дето само съм плакал на филми с животни, които умират, но те са ми слабост. Когато я изпращах днес след училище 20 минути стояхме прегърнати и не мога да я пусна... и тя горката стои, къде да иде...

Преди седмица лежахме в леглото и бях се втренчил в нея и я милвах по лицето и пак ми се насълзиха очите, след това тя седна на компютъра и пусна една тъжна песничка и аз станах и я изгасих и тя си помисли, че и се сърдя, но аз нищо не казах, ако бях я слушал още малко и ЩЯХ ДА ЗАРЕВААА ?!?!?!!

Мисля си, че всичко е заради това, че не се чувствам достатъчно обичан и се боя да не я загубя ли какво и аз не знам вече. Имам някаква мъка в себе си и това е... Как да и кажа обичай ме повече...

Ти не си мъж, бе. Приятелката ти в най-скоро време ще те остави. Потготви се психически, защото ще се случи, повярвай ми, и може да е много скоро. Иди във фитнеса блъскай, удряй в стената, пусни си някой метъл, пр. Godsmack - I Fucking Hate You, нека ти се отестостеронизират топките малко, че си ги обърнал на естроген. Излез и се сбий с някой. Ако си от София, иди в Студентски и за 5 минути си намерил с кого. Щи пораснат иначе гърди и паласки. Не се бъзикам.

Blue_passion
03-19-2012, 18:57
А така, надъхвация ми трябва :D

ivcheto0o
03-19-2012, 19:01
По-добре намери начин да се справиш с тази (според мен) женствена чувствителност,защото много скоро може да започнеш да задушаваш приятелката си...

Cold_Tearsss
03-19-2012, 19:01
Еми, момченце си, но не се притеснявай ще пораснеш.

jghgh
03-20-2012, 07:02
това, което казваш е... любов, предполагам.
аз съм виждала мъж да отрони сълза и гласа му да се разлюлее (не да се разреве), и това е 26 годишен човек (мой добър приятел), който истински обичаше своята приятелка (сега са разделени.)
не мисля, че е чак толкова ненормално, та всички едва ли не търсят огромен проблем в това. по-скоро е необичайно мъж да си поплаква толкова често. проблемът може да се корени в това да започнеш да я отблъскваш, ако постоянно драматизираш и се сърдиш. или пък да я задушаваш или уплашиш с изблиците си на чувства. защото нещата стават така, независимо от кой пол си. ако много ревеш, хората не те искат. :D
канализирай ги тея емоции в нещо конструктивно. емоциите са нещо хубаво, ако са овладени. тогава ти дават сили и те окриляват, и ти си готов да станеш Супермен за любимата жена. но ако само с поплакването си останеш.. тъпо е.
ти просто явно си завладян от нея и това те прави много чувствителен. сигурно отчаяно искаш някаква всепоглъщаща любов, ами cool, това е много готино, но рядко се среща :Р не се чувствай зле от това, което си, но гледай сам да не си пречиш. понеже тези качества могат да те отведат до пълния ад, да не те приемат насериозно, да ти се подиграват, енд соу он. канализирай ги в нещо продуктивно. овладей емоциите. не робувай на тях, а ги язди. като кон. т.е. ти определяш посоката, не те да те водят.
иначе е прекрасно, че си влюбен. :)


бас, че си водна зодия.

Chacho
03-20-2012, 08:44
jghgh, не е до зодии или големи очаквания, до хормони е. Както каза umri, има нужда от тестостерон. При момчетата повечето разстройвания, които вие имате, се обръщат в агресия и действия от тестостерона. И аз съм отронвал сълзи за момиче. В 9 клас, когато беше нормално да те разстройват такива работи. Ако не му говорят агресивно хората, няма да се окопити и той сам го знае. Ако мъжкото в него не беше съгласно, нямаше да пусне тема.

Брато, как е настроението?

jghgh
03-20-2012, 09:06
абе каквото и да си говорим, чувствителният мъж е нещо прекрасно. най-щастлива съм била с чувствително, емоционално момче, не с мъж, който постоянно си следи нивото на тестостерона и сакън да не кривне малко от стереотипа, че да не го помисля за по-малко мъж.
но емоциите трябва да са овладени! факт. не като някаква истерия. един вид, стабилни емоции. и да не ти пречат да си личност.

струва ми се, че и ти си едно много добро чувствително момче, не знам защо така си мисля :Р, а много се вкарваш в някакви науки за сваляне, имидж на мъжкар, който ходи по барове, заговаря жени и си развява хуя.
това е малко до его (един вид - как да те виждат другите и как ти да виждаш себе си), не до истинска същност, или поне така ми изглежда?
сега говориш така, все едно само в 9 клас е нормално да се ронят сълзи. последно време много говоря с един мъж на 26 години и той.. е мъжествен, дори го намирам за много привлекателен. имаме някаква връзка, когато си говорим, стана ми бързо добър приятел и го уважавам много, облича се добре, бла-бла, профилът му е секси енд соу он. искам да кажа едно - това че той примерно се просълзи пред мен не смъкна имиджа му в моите очи, дори ме грабна още повече. казвам го защото едва ли не излиза че в тоя форум и според твоите виждания е като някакво табу и нещо забранено да си по-емоционален и понякога нелогичен. много строго сами се ограничавате в някакви рамки кое е мъжествено, кое не е. това цялата гилдия там, които сте и които говорите едва ли не за някакви формули на живота и формули за успеха.

важното е химия да има, самочувствие, увереност, да си личност и да не отстъпваш и милиметър от себе си заради събеседника си. не тия истории да блъскаш у фитнеса, щом в теб се породи нежност.

да, автора е нестабилен и това ще му изиграе лоша шега. не емоциите, а нестабилността, неспособността да канализира тея сълзи в нещо продуктивно.
не те оборвам за нищо, ти си прав, че човекът драматизира излишно, а аз просто в междуредието вмъквам нещо, което винаги съм чудила кога и как да кажа :)

Chacho
03-20-2012, 12:41
според твоите виждания е като някакво табу и нещо забранено да си по-емоционален и понякога нелогичен

Погрешно ни разбираш. За нас това е окей, ако е понякога, а не постоянно. И, ако се ограничиш до форума, наистина оставаш с това впечатление, но разговорите ни (било то във форума или навън) са една много малка опозиция на огромната пропаганда на медиите, киното и литературата, която всеки ден ти повтаря обратното. Когато в Cosmopolitan ти пишат ежедневно колко е нормално и добре да плачат мъжете, се случва точно това, което и тук - отиват в другата крайност. Ние се опитваме да балансираме нещата, да припомним алтернативата. Не ме разбирай погрешно, никога, никъде не съм говорил против чувствителността или характерното разнообразие, никого не желая да уеднаквявам и стандартизирам. Напротив, стараем се да предложим едно по-сантиментално и осезателно отношение към СМИСЛЕНИТЕ страни на живота. Да не си изливат хората романтиката в първите два дена; да не прехвалват любовта защото така са ги възпитали, а да я разберат по собствен начин; да не се втренчват нито прекалено много в другите, нито прекалено много в себе си; да се научат да вършат неща, които другия наистина ще оцени, а не които ти се заблуждаваш, че са значими и да чувстваш човека срещу теб длъжен и безчувствен; да не се предаваш пред проблемите; такива неща.

"Формулите" ни не работят, ако не разбереш замисъла зад тях и не приемеш светоусещането им. Да се правиш на недостъпен, защото е правилния подход, никога няма да се получи, ако не идва недостъпността ти от собствените ти виждания за живота. И тези, които пишем по този начин, не го правим, защото искаме да сме вървежни с жените. Ако не бях убеден, че това ми поведение ме прави по-добър човек (което мога дълго време да защитавам), нещо толкова повърхностно като лесни свалки никога не би ме мотивирало. А това е раздел "Любов", това се коментира, но мирогледът се простира много по-широко от едни взаимоотношения мъж-жена.

И ходим по барове, забиваме се, пием бира и сме цинични, защото ни харесва, а не защото е някакъв модел. Не си представяй човек, който ходи да прави мръсно на другите, за да си помпа самочувствието, напротив. Отпускаме си ограниченията и целим да се забавляваме - и ние, и останалите. Няма го самоцелното мачкане на хора, това не ни прави кеф, не сме агресивни зверове. Има много по-груб и агресивен имидж, който можеш да срещнеш сред хората. Той обикновено се поражда от това, че не знаеш кой си и къде се намираш, затова имаш нужда да се доказваш. Когато обаче имаш здрави принципи под краката си и знаеш къде стъпваш, нуждата изчезва. Ние тях се опитваме да споделим, тъй като малко или много по някакъв начин сме успели да надмогнем егото си.


Тоест, със всичките си приказки, ние не се стараем да потискаме нещо в хората. Те вече потискат онова, което е в тях и то много надъблоко. И това затаяване им избива в различни комплекси. По-добре е да разпознаеш същността си и да я приемеш. Разбирам, че те притеснява това, че не сме авторитети, а звучим като такива и казваме кое е правилно и кое не. Просто и ние преди време бяхме на тяхното място и откривахме топлата вода. Не сме намерили формулата, намерили сме ключ към вратата, която ти позволява да бъдеш себе си.


Разбирам те, че не е нападка и ми е благ тона ти, надявам се ти също да ме разбереш по този начин. Просто наистина нямахме възможност по темите да зачекнем въпроса и едва сега се откри възможност. Това е само едно споделяне, надявам се да ти е дало възможност да вникнеш повече в гледната ми точка и мотивите за останалите ми коментари.

fenkaaa
03-20-2012, 12:51
Не че си станал п*тка,просто обичаш момичето.Няма как да я накараш да те обича повече,при положение,че ти не знаеш тя колко те обича.. някои хора просто не умеят да изразяват чувствата си по всяко време,но все пак ги има.И са много по силни от тези,които са на лице ;)

JoLLiE92
03-21-2012, 15:39
ревеш като сте заедно? не знам като скъсате как ще е ;д

w0sh
03-21-2012, 18:04
Хахахах.

Браво Бийбър.

den4o7
03-21-2012, 19:15
ревеш като сте заедно? не знам като скъсате как ще е ;д

Глупава кифла :)

JoLLiE92
03-21-2012, 19:40
Глупава кифла :)
dafuq did I just read ?! което ми е глупавото или кифленското, приятельо, здравословният разум?

w0sh
03-21-2012, 20:01
Приятельоьоьоьоьоьо

loveca777
03-24-2012, 15:06
Чувствителността е гадно нещо хора
Чувствителните хора винаги се измъчват повече
А тези ,които не изпитват чувства и не им пука - живеят повече
Тя те прави слаб и безсилен
Не се лекува с фитнес или стриит фитнес ;d
А просто трябва психически да се стегнеш , да не мислиш само за нея и да се разсейваш с разни глупости

valen7in
03-24-2012, 15:37
Ами...и аз имам същия проблем.Пускам си някоя романти4на комедия или няма зна4ение който и да филм настъпили някоя ром. сцена(т.е. целувки/прегръдки) и на мене ми текват сълзи4ки. Това е така защото наскоро се разделих с приятелката си и постоянно си мисля за преживените моменти заедно и 4е сега е в обятията на друг и много ме натъжава това.и се 4увствам много самотен.

fluffy_^
03-24-2012, 15:46
Ами...и аз имам същия проблем.Пускам си някоя романти4на комедия или няма зна4ение който и да филм настъпили някоя ром. сцена(т.е. целувки/прегръдки) и на мене ми текват сълзи4ки. Това е така защото наскоро се разделих с приятелката си и постоянно си мисля за преживените моменти заедно и 4е сега е в обятията на друг и много ме натъжава това.и се 4увствам много самотен.

Споко брат :) Обеден съм че ще си намериш ОЩЕ по-добра от нея ^^ И аз съм плакал не само на филми,песнички ;) Според мен един истенски мъж трябва да може да показва емоция че му пука :) (говоря за когато е с момиче :П и т.н)

saskou
03-24-2012, 20:25
В това няма нищо лошо. Ако всички бяха като теб, Света щеше да е едно по-добро място. Тези, които не го осъзнават сега, пропускат едно от най-красивите неща - да изразяваш чувствата си. И вярвам, че всяка жена би искала такъв тип момче, като теб. Дори да отричат, аз съм сигурен, че дълбоко в себе си искат да имат момче което натрапчиво им показва, че си мисли за тях поне 2 пъти във всяка минута.

Chacho
03-24-2012, 23:31
Ей, фанете се стегнете и спрете да говорите глупости! Кой ви пудри главичките бе, дечица? Толкова сте се изнежили, че чак ви харесва. Защо трябва да ревеш, та да разбере едно момиче, че мислиш за нея? Не можеш ли да й звъннеш, да я подкрепиш, да я изненадаш с нещо? Ако ревнеш пред някого без причина, въобще няма да го впечатлиш. Тва не е чувствителност, тва е идиотизъм и заблуждение. Вие положителни емоции не можете ли да изразявате, та сте седнали да ревете?

JoLLiE92
03-25-2012, 07:20
Ей, фанете се стегнете и спрете да говорите глупости! Кой ви пудри главичките бе, дечица? Толкова сте се изнежили, че чак ви харесва. Защо трябва да ревеш, та да разбере едно момиче, че мислиш за нея? Не можеш ли да й звъннеш, да я подкрепиш, да я изненадаш с нещо? Ако ревнеш пред някого без причина, въобще няма да го впечатлиш. Тва не е чувствителност, тва е идиотизъм и заблуждение. Вие положителни емоции не можете ли да изразявате, та сте седнали да ревете?
Indeed. мъжът трябва да бъде мъж, аз съм достатъчно женствена и за двама ни :)

horacio
03-25-2012, 08:02
Само аз ли не виждам нищо лошо в тва, че е чувствителен ;д Тия неща - мъжът не трябва да плаче, трябва да е мачо, а жената да е по-чувствителна и т.н. отдавна вече са се разбъркали/ разменили. Лично аз предпочитам момчето да ми реве и да знам какво чувства, дали му пука, а не да се прави на мъжкар и да си мисля кво ли не..... Blue_passion това може да е някакъв такъв период/ етап от живота ти, в който просто имаш нужда да си поплачеш или осъзнаваш повече от всякога ролята на момичето до теб в живота ти. Не прекалявай, де ;д Но все пак няма лошо в това. Не си путка - човек си :)

Hilary_
03-25-2012, 09:17
Не позволявай да обсеби живота ти. Не се вманиачавай в нея и връзката ви. Гледай да отделяш повече време за себе си, интересите си и т.н. иначе както е тръгнало ще си теглиш ножа ако се разделите ..

Chacho
03-25-2012, 10:11
Само аз ли не виждам нищо лошо в тва, че е чувствителен ;д Тия неща - мъжът не трябва да плаче, трябва да е мачо, а жената да е по-чувствителна и т.н. отдавна вече са се разбъркали/ разменили. Лично аз предпочитам момчето да ми реве и да знам какво чувства, дали му пука, а не да се прави на мъжкар и да си мисля кво ли не..... Blue_passion това може да е някакъв такъв период/ етап от живота ти, в който просто имаш нужда да си поплачеш или осъзнаваш повече от всякога ролята на момичето до теб в живота ти. Не прекалявай, де ;д Но все пак няма лошо в това. Не си путка - човек си :)

Скрий се.

10б

Sanguine
03-25-2012, 10:12
И вярвам, че всяка жена би искала такъв тип момче, като теб. Дори да отричат, аз съм сигурен, че дълбоко в себе си искат да имат момче което натрапчиво им показва, че си мисли за тях поне 2 пъти във всяка минута.

Дано го казваш със сарказъм.
Ако исках това, щях да си взема кученце. А аз искам до себе си мъж. Отдавна е минало времето на хиляди галенки имена и поток от лигави смс-и и на глупавото упорство постоянно да се повтаря колко някой ме обичал, без да го има осъзнаването, че това не е любов. Няма нужда той да мисли за мен по 2 пъти във всяка минута, нито има нужда това да се показва и то натрапчиво и театрално, защото в неговия живот, както и в моя, има и други неща. По-трудни неща, които изискват сила на характера. Има работа, има сметки, има едно бъдеще, което трябва да се изгради, а не става с рев. Има истинският живот, в който ти трябва опора,а не кученце, с чиито емоции да се справяш, защото то само не може.


НЯМА нищо лошо да си поплачеш, когато ти е най-трудно. Но да ревеш постоянно, за щяло и нещяло, вече е лиготия и мекушавост. Независимо дали си мъж или жена. Любов не се изразява така. А авторът не плаче от щастие, не плаче просто под напора на силната обич, а от страх. Страх, че ще я загуби, че не е обичан. Страх от проблемите, с които явно не намира друг начин да се справи. Затова неговото е мекушавост, а не възвишена проява на чувствителност и привързаност.

JoLLiE92
03-25-2012, 10:15
Дано го казваш със сарказъм.
Ако исках това, щях да си взема кученце. А аз искам до себе си мъж. Отдавна е минало времето на хиляди галенки имена и поток от лигави смс-и и на глупавото упорство постоянно да се повтаря колко някой ме обичал, без да го има осъзнаването, че това не е любов. Няма нужда той да мисли за мен по 2 пъти във всяка минута, нито има нужда това да се показва и то натрапчиво и театрално, защото в неговия живот, както и в моя, има и други неща. По-трудни неща, които изискват сила на характера. Има работа, има сметки, има едно бъдеще, което трябва да се изгради, а не става с рев. Има истинският живот, в който ти трябва опора,а не кученце, с чиито емоции да се справяш, защото то само не може.


НЯМА нищо лошо да си поплачеш, когато ти е най-трудно. Но да ревеш постоянно, за щяло и нещяло, вече е лиготия и мекушавост. Независимо дали си мъж или жена. Любов не се изразява така. А авторът не плаче от щастие, не плаче просто под напора на силната обич, а от страх. Страх, че ще я загуби, че не е обичан. Страх от проблемите, с които явно не намира друг начин да се справи. Затова неговото е мекушавост, а не възвишена проява на чувствителност и привързаност.
изрази всичко, което исках да кажа : )) нямаме нужда от момченца, за които да се грижим. да се лигавиш и да си романтичен е сладко на училищни години, но после трябва да се справяш с живота :)

Grassh0pper
03-25-2012, 10:27
Спортуваш ли нещо ? Това беше много добра идея с боксовата зала , макар , че може да го заместиш с какъвто и да е спорт,който те разтоварва психически (плуване,бягане или др..) ..За Малко отдели мислите си за дадената госпожица и стига си се вманиячавал , защото може да станеш досадно-емоционален , дори и за нея (не се среща често твоята съдба ..)

Гуд Лък Чък ;)

jghgh
03-25-2012, 10:30
Скрий се.

10б

като не сме съгласни с нещо, дай с агресия? поне 10 букви!

лошото на това да си "специалист" по живота, връзките, език на тялото, ИТ, как да си мъж, как да се държим като мъже, какъв трябва да е мъжа, какво е допустимо и какво не и всичките там твои качества на разбирач, врял и кипял в живота, е че прекалено ограничено гледаш на нещата и дори не допускаш минималния шанс понякога нещата да стоят по различен начин. хорацио не е съгласна с теб - нека се скрие. всичките в темата, които не са съгласни, "да се осъзнаят малко!".
я тропни с краче!
ти си прав! само и единствено ти си прав!
не може по друг начин, няма средни положения! ъпсурт! НЕ! всички мнения в тази, освен твоите в тази тема, са невалидни!

не че трябва да сме крайни. аз не се кефя на крайности. не защитавам от-до автора, как стана ясно и в по-предните ми постове. просто тва върло и рязко отричане на всеки, дето не е съгласен с теб .. втф? за някои хора може пък тази ревливост да е симпатична.
за някои.. не за всички.
иначе темата се развива класически - появиха се и постовете на силните жени, които не искат да се грижат за мъжа, не искали момиченце до себе си. кофтито е, ако после от такива хардкор жени видим тъжни теми, че милуту не е достатъчно милу.

никого не защитавам, ама ми стана странно просто.

а авторът, в процеса на живота, който на всекиго удря шамари, ще види дали това му поведение ще му донесе някакви дивиденти, и ако има такива, какви ще са те.
не приемайте поста ми като защита на неовладените емоции и хаотично поведение.
ама просто ми стана странно налагането, и агресията, нали разбииш. това е. може и да ми се е дракало малко :0

Chacho
03-25-2012, 10:33
...

Още не мога да си обясня, що толкова време си се крила в неписане.

Chacho
03-25-2012, 10:40
...

Нали, мацка, наложи си и ти идилията за как всичко може да е различно и разнообразно. И обяснявай в хилядите теми, в които всеки ден пишем, че авторите са щастливи гълъбчета и нищо им няма, като са ирационални.

Провокирам, щото така ми харесва. Ако е толкова красива алтернативата на мнението ми, на драго сърце ще ми го оборвате.

Sanguine
03-25-2012, 10:46
изрази всичко, което исках да кажа : )) нямаме нужда от момченца, за които да се грижим. да се лигавиш и да си романтичен е сладко на училищни години, но после трябва да се справяш с живота :)


И е важно, че нямах предвид изключително и само мъжете. Толкова години да се борим за равноправие, а после някои дами "ама аз съм жена, аз мога за рева за щяло и не щяло, ти си мъж-ти пък не можеш, сега се грижи за мене, носи ме през целия живот".

В романтиката няма нищо лошо. Не казвам, че мъжете трябва всякога да са студени и твърди, да крият всяко чувство като нещо срамно пред теб, както пред останалия свят. Има и други начини на изразяване. Без театралност, без рев. Нещата не са само черни или бели и не съществуват само двете крайности-ревлив и чувствителен или "мачо", неспособен да изрази емоция.

JoLLiE92
03-25-2012, 10:49
Равноправието е друга тема на разговор, аз не бих искала да работя като комбайнерка и да се хваля с това или миньорка, има си наистина типично мъжки и женски неща, но не и да се кифлим "аз съм жена няма да си мръдна пръста за нищо" , истината е някъде посредата ;)

jghgh
03-25-2012, 10:50
аз не си налагам нищо, за себе си знам че съм достатъчно широкоскроен човек и обичам балансираните неща в живота си, мисля колкото се може повече ин-ян, и ми е Бх.
аз съм видяла от живота много неща, дето и ти си ги видял, само че разликата е, че ти наистина имаш нужда от "гъдкане по вратлето" колко си врял и кипял в отношенията между хората, а аз тая нужда я нямам.
много се изживяваш като великия разбирач.

аз мнения не налагам. виждам в живота как става. не си единственият, дето се е ориентирал, че е "по-добре" да си мъжкар. не си единственият, дам. и си на прав път, може да се каже.
обаче също така не знам скоро ли ще го минеш етапа на вечното обобщаване и поставянето в рамки.
щото нещата понякога могат да са изненадващо "иначе", а не по строгата ти система от правила и вярвания.
аз за мисля така явно съм се срещала с хора, които са ме изненадвали колко ИЗВЪН стереотипа са. и какви такива извън стереотипни ситуации са ми са се случвали. където всичките теории за самци, мъже, как трябва да се реагира, какво трябва да се чувства и т.н. са отивали по дяволите.

ти си бъди мъж. какъвто си искаш бъди. открил си си някакво свое щастие. не е като да грешиш с теориите за йерархията.
просто животът е цветен. и мен ме дразни стереотипното, праволинейно мислене.

въпрос на възприятия.

Chacho
03-25-2012, 11:02
Доста е смешно да говориш толкова против стереотипите, като очевидно слагаш и мен в такъв. Замисли се. Не съм отрекъл, че нещата понякога може да са много различни. За мен в ситуацията е така, много пъти съм говорил и от другата страна на барикадата.

loveca777
03-25-2012, 11:04
Някои харесват по-чувствителните , други не , но и в двата случая не бива да се изпада в крайности и лигавщина на безсмислени плачове, защото както казаха други по - горе - Какво ще прави ,ако момичето го напусне? И защото се е вманиачил до крайност може и да се самоубие ...

jghgh
03-25-2012, 11:07
Всеки се представя различно във форума. От теб съм видяла стереотипни мнения, профил на wannabe tough guy, който много му разбира как стоят нещата. Всеки е имал такива периоди де, не е като да не сме имали всеки един от нас, който едва ли не е открил топлата вода на "самоуважението, самочувствието" и как трябва да се държим, ако искаме да се държат с нас подобаващо.

Естествено, мога да греша в преценките си. Сигурно.
Предполагам и ти ме виждваш по някакъв начин, дето няма да ми е много приятно да го чуя, но такъв е животът.
Такъв е и форумът. Съдим за хората по техните мнения.

Sanguine
03-25-2012, 11:24
Още не мога да си обясня, що толкова време си се крила в неписане.

Някаква инертност предполагам. Предпочетох да извличам информация и впечатления, вместо да давам. Влязох в форума за първи път преди години във връзка с училищен проект, за да наблюдавам темите главно в раздел "Секс". А сега като гледам е хубаво, че първо съм видяла едно-друго с времето преди да давам съвети.


Има си типично женски и типично мъжки професии, обуславяно от различната по презумция физика и/или психиката на половете. Това не прави единият по-лош или слаб от другия. Но намирам за отблъкваща лиготията на някои жени и убеждението им, че цял живот някой трябва да ги носи и че това е нормално. Тоест казахме едно и също с теб, jollie.


Пишем във форум, непознавайки цялостно ситуацията или лично автора/ката. Това предполага някакво обобщаване на ситуацията. Не можеш винаги да отхвърляш общото, фокусирайки се върху частното, ако нямаш достатъчно информация за второто.

loveca777
03-25-2012, 12:01
Оф любовта е най - лошото нещо на света
Най-гадното дяволско сътворение
Да си чувтвителен означава да си наказан от съдбата
Винаги безчувствените изроди живеят по-добре и не си тровят живота с глупости - така е особено в днешно време , в модерния свят
Съжалявам да не се обидят раците от форума jghgh ; ) );D

GunSnSteelflowers
03-25-2012, 12:13
dafuq did I just read ?! което ми е глупавото или кифленското, приятельо, здравословният разум?

Не, просто не можеш да пишеш :D И си тръгнала на аглийски даже :D
Момче, стегни се. Това не е положителна емоция, а меланхолия и говори за това, че в живота ти няма нищо смислено, освен това момиче. Това със Студентски град, което предложиха нагоре надявам се да е шега. Когато тръгнеш да си оправяш проблемите физически, ги задълбочаваш още повече, има шанс да изгубиш контрол, да станеш още по-лабилен, но в другата посока и да натвориш куп глупости. Така че, като се имате за психолози, хора, недейте да давате такива безумни съвети, защото не знаете кога пак ще чуем по новините "Пребиха до смърт глупаво момче в студентски". Трябва да се обърнеш към себе си и да приемеш истината. Случило ти се е нещо истинско в живота и ти си се хванал за него като удавник за сламка. Ако плачеше и беше сантиментален, но това не те караше да се чувстваш по особен начин, няма проблеми. Но ти сам виждаш, че имаш някакъв хормонален дисбаланс и трябва да се стабилизираш. Действай с мозъка си, моля те, защото няма по-ефективно нещо от човешкия акъл. Набор си ми, скоро ще станеш пълнолетен и е време да се замислиш какво ще става в истинския живот. Да се захванеш за нещо смислено и твое. Да се научиш да се контролираш, а не хормоните ти да те дърпат за носа. Може би държанието ти е един вид сценична треска, защото осъзнаваш, че ти остава малко, докато се топнеш в истинските проблеми. Каквото и да е, сядай си на гъза, че това е преломен момент.

Chacho
03-25-2012, 13:59
Всеки се представя различно във форума. От теб съм видяла стереотипни мнения, профил на wannabe tough guy, който много му разбира как стоят нещата. Всеки е имал такива периоди де, не е като да не сме имали всеки един от нас, който едва ли не е открил топлата вода на "самоуважението, самочувствието" и как трябва да се държим, ако искаме да се държат с нас подобаващо.

Естествено, мога да греша в преценките си. Сигурно.
Предполагам и ти ме виждваш по някакъв начин, дето няма да ми е много приятно да го чуя, но такъв е животът.
Такъв е и форумът. Съдим за хората по техните мнения.


Знам, че ме приемаш по този начин. Не ми е нова идеята за образа, към който ме обобщаваш. Да, съгласен съм, повечето хора импулсивно го приемат за неуспорима истина и рецепта. След това разбираш, че в живота готова формула няма. На по-късен етап се бях обявил точно като теб против "wannabe-тата" (крада ти думичката), съвсем безрезервно. Защо в крайна сметка коментирам от тая позиция? Представата ми не е за цялостно изграден мачо образ, нямам намерение да налагам такъв и да шават някви перфектни, стандартизирани машини - това е тъпо, ограничено и непрактично. Също толкова ограничено, за мен, е да не поощряваш промяната у хората и да ги приканваш да бъдат себе си, без значение какви са. Характерите са променливи, но в определени ситуации някои постъпки са чисто и просто глупави. И в друга тема ти го казах, не съм авторитет, който да определя кое е правилно и кое е грешно, но мога да имам становище и да го аргументирам. Понякога това се случва посредством ирония или провокация.

Авторът ИСКА да промени това у себе си, вие му обяснявате, че е грешно да го иска. Ще е много тъпо да ви повярва, ако не се пребори с нуждата си да намери промяната. Ако дойде и ми заяви, че се харесва плачещ и свръхемоционален, ще го приема. В случая не е така. И срязвам другите, защото се опитвате да му обясните, че не успява да приеме природата си, че е много красив така. Самият той не го вижда по този начин, защо сте тръгнали да го слагате във собствената си рамка?

Второ, аз нямам отговор за всичко и никога не съм го твърдял. Може би имам малко повече опит от някои хора тук и доста по-малко от други. Все пак успявам да разпозная някои ситуации по това, което съм преживял, както и вие. Намерил съм изход, имам конкретен съвет, вие също. Когато намеря собствения ми за по-практичен, аргументирам го и го противопоставям на вашия, ако сме в разногласие. Разбира се, че животът може да предложи ситуации, в които конкретния ми съвет да не работи. Защо обаче не пускам теми с въпроси тук и не се оплаквам? Виждаш ме така, сякаш чета от някаква книжка определени теории и ти ги цитирам дословно. Напротив, имал съм определен поглед върху нещата, потърсил съм и чуждия в едно или друго книжле, но това не ми пречи да помисля върху казуса, преди да драсна коментар; не ползвам нечия авторитетна теза в смляна и изплюта форма. Неприятно ми е, че гледаш на мнението ми по този начин, но явно е неизбежно.

И комплексът, който избивам във форума, не е този на внимание и признание. Форумът ми дава възможност да коментирам проблеми много по-често, отколкото мога навън. Целта ми е да излагам мнението си и да го противопоставям на чуждото, когато е нужно; за да се поучавам и от чуждата гледна точка. Това нещо може да се случва и мирно, и бурно. Тъй като и аз реално съм човек, движа навън, мени ми се настроението и това се проектира тук. Всеки има глава на раменете, за да приеме или отхвърли становището ми, нападките ми, милувките ми или квото съм решил да пиша.

Sanguine вече изкоментира обобщенията във форума откъде изхождат. От предходната циркаджийска тема за свестните момчета имам достатъчно коментари, в които съм се обявявал против общия знаменател и също съм хокал за това. Както се казваше в едно сериалче, животът не е черно-бял, а нюанси на сивото. При определени условия можем да говорим за нещата като черно-бели. Хората имат акъл, нека усетят къде са нюансите. Ние това не можем да го направим вместо тях.

Сега надявам се, че е по-ясно в кой точно wannabe стереотип принадлежа.

Walle
03-25-2012, 20:28
Няма проблеми да се държиш така пред нея. Убеден съм, че и харесва защото вижда истинската ти същност, но пред други хора се дръж по-кораво ;]

error92
03-27-2012, 22:54
Погрешно ни разбираш. За нас това е окей, ако е понякога, а не постоянно. И, ако се ограничиш до форума, наистина оставаш с това впечатление, но разговорите ни (било то във форума или навън) са една много малка опозиция на огромната пропаганда на медиите, киното и литературата, която всеки ден ти повтаря обратното. Когато в Cosmopolitan ти пишат ежедневно колко е нормално и добре да плачат мъжете, се случва точно това, което и тук - отиват в другата крайност. Ние се опитваме да балансираме нещата, да припомним алтернативата. Не ме разбирай погрешно, никога, никъде не съм говорил против чувствителността или характерното разнообразие, никого не желая да уеднаквявам и стандартизирам. Напротив, стараем се да предложим едно по-сантиментално и осезателно отношение към СМИСЛЕНИТЕ страни на живота. Да не си изливат хората романтиката в първите два дена; да не прехвалват любовта защото така са ги възпитали, а да я разберат по собствен начин; да не се втренчват нито прекалено много в другите, нито прекалено много в себе си; да се научат да вършат неща, които другия наистина ще оцени, а не които ти се заблуждаваш, че са значими и да чувстваш човека срещу теб длъжен и безчувствен; да не се предаваш пред проблемите; такива неща.

"Формулите" ни не работят, ако не разбереш замисъла зад тях и не приемеш светоусещането им. Да се правиш на недостъпен, защото е правилния подход, никога няма да се получи, ако не идва недостъпността ти от собствените ти виждания за живота. И тези, които пишем по този начин, не го правим, защото искаме да сме вървежни с жените. Ако не бях убеден, че това ми поведение ме прави по-добър човек (което мога дълго време да защитавам), нещо толкова повърхностно като лесни свалки никога не би ме мотивирало. А това е раздел "Любов", това се коментира, но мирогледът се простира много по-широко от едни взаимоотношения мъж-жена.

И ходим по барове, забиваме се, пием бира и сме цинични, защото ни харесва, а не защото е някакъв модел. Не си представяй човек, който ходи да прави мръсно на другите, за да си помпа самочувствието, напротив. Отпускаме си ограниченията и целим да се забавляваме - и ние, и останалите. Няма го самоцелното мачкане на хора, това не ни прави кеф, не сме агресивни зверове. Има много по-груб и агресивен имидж, който можеш да срещнеш сред хората. Той обикновено се поражда от това, че не знаеш кой си и къде се намираш, затова имаш нужда да се доказваш. Когато обаче имаш здрави принципи под краката си и знаеш къде стъпваш, нуждата изчезва. Ние тях се опитваме да споделим, тъй като малко или много по някакъв начин сме успели да надмогнем егото си.


Тоест, със всичките си приказки, ние не се стараем да потискаме нещо в хората. Те вече потискат онова, което е в тях и то много надъблоко. И това затаяване им избива в различни комплекси. По-добре е да разпознаеш същността си и да я приемеш. Разбирам, че те притеснява това, че не сме авторитети, а звучим като такива и казваме кое е правилно и кое не. Просто и ние преди време бяхме на тяхното място и откривахме топлата вода. Не сме намерили формулата, намерили сме ключ към вратата, която ти позволява да бъдеш себе си.


Разбирам те, че не е нападка и ми е благ тона ти, надявам се ти също да ме разбереш по този начин. Просто наистина нямахме възможност по темите да зачекнем въпроса и едва сега се откри възможност. Това е само едно споделяне, надявам се да ти е дало възможност да вникнеш повече в гледната ми точка и мотивите за останалите ми коментари.

+1...read and learn, b*tchez ! :D