PDA

View Full Version : а сега на къде?



afafafafafa
08-26-2012, 06:20
Здравейте, хора! По-рано (преди 2-3 месеца) писах една тема, която ще репрезентирам накратко. Имам една приятелка от години - беше влюбена тя в мен, аз в нея, но никога не е имало нищо между нас. Има си сериозен приятел от година, който е от друг град и нямат възможност да се виждат често. Та, с нея излизаме много често, по приятелски, въпреки че ме привличаше дълго време, не си го показвах, за да не развалям нито връзката й, нито отношенията си с нея, до преди няколко месеца, когато не издържах и й казах какво изпитвам, а тя каза, че изпитва същото , но обича и приятеля си и не иска да се разделя с него. По взаимно съгласие се разбрахме, да не се виждаме и чуваме често, защото така ще бъде по-добре и за двама ни. Но това продължи няколко дни, до съобщенията "липсваш ми", "ти на мен повече" и така нататъка. Започнахме отново да се виждаме, сякаш не сме провеждали разговора. Нямаше дори и капка неловкост. Това продължи до вчера, когато се започна едно, така да се каже, обобщаване на историята ни през годините, един наистина забавен и разтоварващ разговор. В един момент промених темата и започнах да и говоря за друго, а тя най-неочаквано ме погледна и ме попита, дали може да ме целуне по бузата. Позволих й, разбира се, и я прегърнах. Държахме се така може би минута, до момента в който тя стана и каза, че не е редно, че и двамата не сме сами и не трябва да мешаме нещата и наистина не трябва да се виждаме. Казах й, че не ме интересува с кого е, че не искам нищо повече от това, което имаме в момента с нея, но не мога без да я виждам, а тя ми отвърна "ами ако аз искам нещо повече?". В края на разговора й казах, че ми е твърде ценна и няма да и позволя в никакъв случай да излезе от живота ми. Познавам я добре и знам, че сега ще се опита да ме отбягва, а и като цяло съм много объркан и не знам какво да правя?
П.с: и двамата сме над 20 годишни.

Sh@d0w
08-26-2012, 06:31
Не е ли оЧеизвадно? Опитва се да те провокира да направиш първата крачка ти, а ти седиш и и обясняваш за приятелство и тем подобни. Ако питаш мен, въобще вече е отписала приятеля си, тия "думи не е редно", ги казва само за да види реакцията ти.

Вземи я целуни и тръгнете. По ясно от това няма как да ти го покаже повече.

DisappointedDreamer
08-26-2012, 07:15
Тръгнете, след като тя зареже настоящия си приятел. Това "аз искам да ме целуваш, ама видиш ли обичам настоящия си приятел" е пълна глупост. Недей да предприемаш нищо преди тя да го остави. Така и двамата ще можете да започнете на чисто една хубава, by the looks of it, връзка.

afafafafafa
08-26-2012, 07:42
Дали ще го остави? Как трябва да действам аз? Какво се очаква от мен? Не мога да не правя нищо, това не ми е телевизионната игра, да му набия паузата. Да я търся ли на тоя етап, да продължаваме ли да се виждаме? Да и кажа ли нещо?

DisappointedDreamer
08-26-2012, 07:46
Ако иска да бъде с теб толкова колкото показва и казва, да, сигурно ще го остави. В момента обаче, мисля че, тя не знае какво иска.
Ти нищо не трябва да правиш. Сега тя е действащото лице и ти не бива да предприемаш нищичко, докато тя окончателно не зареже приятеля си и не поиска да бъде с теб. Ако бях на твое място, щях да я остава на мира и да не я търся, заявяйки и че докато не вземе решение (разбирай, теб или него) ти няма да я търсиш. Така е и най-правилно. Гадно е да разигравате приятеля и зад гърба му.

afafafafafa
08-26-2012, 08:12
не мисля, че го разиграваме. Не сме направили нищо. Пък и в момента защо да знае? Ако тя избере него няма смисъл той да разбира за разговора ни и да се тормози излишно.

balu4ka
08-26-2012, 08:32
Мисля,че вече нещата стоят по-различен начин.Тя не те приема просто като приятел,както и ти нея.След като нещата са тръгнали в тази посока,то е ясно докъде ще стигне.Дай и няколко дни за размишление,но първо проведете един обстоен разговор върху тази тема.Мисля,че има голяма вероятност да избере теб,защото вече е объркана или по-скоро знае какво иска ,но чака ти да предприемеш първата стъпка.

xXxPETYAxXx
08-26-2012, 08:46
.., че и двамата не сме сами и не трябва да мешаме нещата

Ама и ти ли си имаш гадже?

afafafafafa
08-26-2012, 09:17
моето не е сериозно. Работата ми е такава, че пътувам и се запознахме в един град, та уж сме заедно от 2-3 седмици, не сме правили нищо, чуваме се по телефона от време на време и се виждаме рядко. Ако това го броиш за връзка...

4everStrong
08-26-2012, 09:41
Аз бях в същата ситуация, само дето сам на 15 и тя е на 15 и едва ли мисленето ни е едно и също, но ако наистина я обичаш и искаш да си с нея се бори за нея и не я оставяй. Лично аз откъснах сегашната ми приятелка от бившия и и мисля, че постъпих правилно може да е малко егоистично ама искам да съм си щастлив а не да се чудя какво е щяло да стане и защо не съм пробвал..

xXxPETYAxXx
08-26-2012, 09:57
моето не е сериозно. Работата ми е такава, че пътувам и се запознахме в един град, та уж сме заедно от 2-3 седмици, не сме правили нищо, чуваме се по телефона от време на време и се виждаме рядко. Ако това го броиш за връзка...

Аз не, но момичето, което харесваш, щом знае за несериозната ти връзка, какво очакваш. Щом знае, че дори и не особено сериозно си имаш и друга, нещата стоят по по-различен начин. Може би няма да остави приятеля си преди ти да оставиш това момиче, защото на думи си силен, ама действията говорят много повече. Как очакваш тя да зареже сериозния си уж приятел, преди ти да се "отървеш" от неангажиращата си връзка...

Anichkaxxwee
08-26-2012, 11:06
Щом се вижда с теб, не обича толкова приятеля си
Така че направи 1вата крачка - тръгнете
И 2мата имате чувства един към друг

DarknessAngel
08-26-2012, 11:18
Съберете се.

afafafafafa
08-26-2012, 11:18
xXxPETYAxXx, онова момиче, с което се води че съм, въобще не е фактор, много добре го знае и въобще не я притеснява. Не знам как да я накарам да бъде с мен.
на думи е лесно да се съберем, но ако и го предложа ще ми откаже заради онова момче, сигурен съм.

DisappointedDreamer
08-26-2012, 11:33
^ Тогава просто се оттегляш и я оставяш на мира. Какво е това аз искам да бъда с теб, ама видиш ли обичам и другия и с него също искам да бъда? Поставяш и ултиматиум колкото и да е гадно.
Ще ти е приятно ли да знаеш че приятелката ти се гушка и целува и иска нещо повече с другиго, а после се връща при теб, и ти прави същото, казвайки че те обича?
Или момичето оставя приятеля си, и двамата тръгвате; или просто недей да се буташ между шамарите, 'щото тази твоя приятелка не знае какво иска и кой да я почеше.

xXxPETYAxXx
08-26-2012, 13:08
xXxPETYAxXx, онова момиче, с което се води че съм, въобще не е фактор, много добре го знае и въобще не я притеснява. Не знам как да я накарам да бъде с мен.
на думи е лесно да се съберем, но ако и го предложа ще ми откаже заради онова момче, сигурен съм.

Абе не знам ти си знаеш...Аз, ако бях на мястото на момичето, щях да я имам в предвид и нея, дори и да не значи почти нищо за теб...Самия факт, че е споменала, че и двамата не сте сами, до някаква степен може да се разтълкува, и че все пак и тя я има в предвид. Не знам, все пак всеки човек е различен,а ти я познаваш най-добре, вероятно не трябва да съдя по себе си...

PyCoKoCkA93
08-26-2012, 13:20
Мисля,че моралът и е в повече.Ще го кажа друго яче,за да ме разбереш-иска те за връзка,но се чувства "длъжна" към сегашния си приятел и затова разумът и говори едно,а сърцето-друго.Лично аз не виждам какво толкова блажнещо вижда в една непереспективна връзка от разстояние-нещо,което винаги е било пълен фарс за мен.Неслучайно хората са казали,че "четири очи не се ли виждат,се забравят".Колкото и да е клиширано,си е самата истина.Чудиш се защо ти се обяснявам така?Лесно е.Проведи разговор с нея в тази насока-помогни и да види колко безсмислена кауза е сегашната и връзка,ако изобщо може да се нарече така.Има голяма вероятност да ти се нахвърли обидена,но като се позамисли малко,ще разбере,че си прав.А и щом си признава открито чувствата към теб,значи онзи не и чак толкова ценен,колкото го описва.Държи се така,защото общоприетият морал така изисква и не говори добре за нея,ако веднага се поддаде на изкушението.Така ще изглежда и по-лесна в твоите очи,а и част от драмата се губи... :) Накратко:разясни и загубата на време в сегашното и положение и и докажи с действията си,че наистина държиш на нея и чувствата ви са взаимни и трябва да си дадете шанс.Естествено,не зад гърба на другия.

Zarity
08-27-2012, 00:22
Просто иска ти да й кажеш да скъса с приятеля си и ще го направи веднага заради теб.

afafafafafa
08-27-2012, 04:27
няма да скъса с него. Когато говорихме преди 2-3 месеца, избра него, не мисля, че сега ще промени мнението си. Вчера излязохме и не сме говорили въобще по тази тема, сякаш нищо не е било.
PyCoKoCkA93, благодаря ти. Наистина имам намерение да говоря с нея. Нека просто минат още 2-3 дни, без да се виждаме, че да осмисля и аз ситуацията.
и още нещо - ако я оставя известно време, да прецени ситуацията, дали няма да убия, това което има към мен, каквото и да има към мен де. Дали няма да и... мине?

kyon
10-10-2012, 12:04
Мнението на Шадоу +++

djipsito
10-10-2012, 12:59
Абе глупости, глупости, глупости.
Тя не е сигурна в теб! Иначе знае какво иска. Иска да е с теб, ама както каза шадоу, ти й говориш за приятелства и не знам кви истории. Не си и показал като хората, явно, че наистина искаш да си с нея. И от там може би тя се колебае какво да прави. Едва ли иска да остави гаджето си и после ти да се извъртиш.. Направи нещо!

Говори с нея!!!
И няма не е редно, редно е.. така ТРЯБВА или не ТРЯБВА. Като ИСКАТЕ - давайте... Кво вървите срещу себе си и драматизирате излишно, не знам! Сервирай й го така! И се решавайте, до кога ще продължавате така иначе ?