PDA

View Full Version : Закъснение



nucleardoll
11-27-2012, 12:05
Здравейте. Закъснява ми вече втори ден и наистина се шашкам. С приятеля ми правихме секс без презерватив, но той не е свършвал в мен. Може ли някой да ми даде съвет, защото никак не ме бива в изчисляването на дните за овулация, рискови дни и т.н.? Моля ви!

kalpazanka
11-27-2012, 12:09
O e 14 дни преди менструация. МЦ се брои от първия ден на М- първата капка кръв до първия ден на следващата М.

dimitar_ak
11-27-2012, 12:09
Ако е минала датата, на която трябва да ти дойде или 14 дни от половия акт си направи тест.

nucleardoll
11-27-2012, 12:18
O e 14 дни преди менструация. МЦ се брои от първия ден на М- първата капка кръв до първия ден на следващата М.


Чудиш се дали си бременна? Кажи:
1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ- Ако ви дам тези цифри, можете ли да изчислите овулацията ми?

granger
11-27-2012, 12:43
ДА!

nucleardoll
11-27-2012, 12:49
ДА!


Начална дата на последен месечен цикъл- 28 октомври.
Дата на рисков полов акт- 24 ноември
Продължителност на цикъла- 5 дни.

granger
11-27-2012, 12:53
Продължителност на менструация - 5 дни искаш да кажеш?
По това което казваш не следва да си била в О.
Ако цикъла ти е 28 дни ,овулацията трябва да ти е на 9ти.

nucleardoll
11-27-2012, 12:59
Но това значи ли, че имам за какво да се притеснявам? Моля ви кажете ми, защото до колкото ми е известно закъснението може да бъде причинено не само от бременност, но и от притеснение, промяна на климата, пътувания и т.н. В рамките на 4 дни пътувах два пъти (мразя да пътувам), притеснявам се много напоследък, ако тези неща са от значение, разбира се. Та има ли от какво да се притеснявам?

granger
11-27-2012, 13:11
ОМФГ.
Овулацията - период ,през който се отделя яйцеклетката,който трае 24 часа- само тогава може да се оплоди.
Ако се притесняваш - ще ти закъснее допълнително,щом си пътувала - това също може да доведе до закъснение.
Успокой се. овулацията ти е била преди повече от седмица, кво се панираш...
Като толкова ти е зор - един тест ще ти отчете,но пак казвам - няма овулация - няма бебе.

nucleardoll
11-27-2012, 13:14
ОМФГ.
Овулацията - период ,през който се отделя яйцеклетката,който трае 24 часа- само тогава може да се оплоди.
Ако се притесняваш - ще ти закъснее допълнително,щом си пътувала - това също може да доведе до закъснение.
Успокой се. овулацията ти е била преди повече от седмица, кво се панираш...
Като толкова ти е зор - един тест ще ти отчете,но пак казвам - няма овулация - няма бебе.


Благодаря за отделеното внимание и за отговорите. Наистина знам, че зададох тъпи въпроси, но се притеснявам. Предполагам, че на всеки му се е случвало да се държи неадекватно когато е бил под стрес и е бил паниран безумно много...

fenastz
11-27-2012, 14:04
Като начало се успокой. Ако не е свършвал в теб, шанс почти няма.

nucleardoll
11-27-2012, 17:54
Наистина благодаря на всички за отговорите. Благодаря ви, че ме успокоихте и вече ми дойде! Явно наистина съм се шашнала доста, което е довело до закъснение! Благодаря отново и хубава вечер!

dream1707
11-27-2012, 18:24
Ох, ето мен и мен.. човекът който ще ти каже : Защо по дяволите правиш секс без презерватив, когато дори овулацията не можеш да си пресметнеш и не разбираш разликата между цикъл и менструация ...
Напоследък редовно попадам на подобни случаи .. защо бе хора, защо ;х

Не би трябвало да си в овулация тогава .. Ама ако беше, кво прайм ?
За хора без нужната сексуална култура, хората са измислили презервативи ... Използвайте ги, няма да сгрешите

nucleardoll
11-27-2012, 18:52
Ох, ето мен и мен.. човекът който ще ти каже : Защо по дяволите правиш секс без презерватив, когато дори овулацията не можеш да си пресметнеш и не разбираш разликата между цикъл и менструация ...
Напоследък редовно попадам на подобни случаи .. защо бе хора, защо ;х

Не би трябвало да си в овулация тогава .. Ама ако беше, кво прайм ?
За хора без нужната сексуална култура, хората са измислили презервативи ... Използвайте ги, няма да сгрешите

Нека ти кажа нещо- правя секс без презерватив, защото така се е случило. Правя разлика между цикъл и менструация и мога да ти кажа, че в по- горните постове се обърках. На всеки се случва от бързане да допусне грешка. Нима ти си безгрешна? А относно овулацията- намерих си онлайн калкулатор за пресмятане, но, обясни ми сега, до колко според теб може да се вярва на тези калкулатори?!
Глупаво е да нападаш без да се замислиш какво му е на човекът отсреща.

dream1707
11-27-2012, 18:59
Нека ти кажа нещо- правя секс без презерватив, защото така се е случило. Правя разлика между цикъл и менструация и мога да ти кажа, че в по- горните постове се обърках. На всеки се случва от бързане да допусне грешка. Нима ти си безгрешна? А относно овулацията- намерих си онлайн калкулатор за пресмятане, но, обясни ми сега, до колко според теб може да се вярва на тези калкулатори?!
Глупаво е да нападаш без да се замислиш какво му е на човекът отсреща.

Ма аз не съм те нападнала ;д .. малко тъпо се получава, като пишеш, щото не се усеща тона .. Просто ти се карам :D
Иначе гледай да не се случва, щото така ще се случи и да забременееш... случайно
Щом си объркала.. окей .. не съм казала, че съм брезгрешна

При редовен цикъл можеш да му се довериш на калкулатора... Но пак не са 100 сигурни... овулацията е променлива като цикъла, не знаеш просто кога може да те изненада.. С груби сметки не можеш да пресметнеш точно в кой ден и в кой час ще е най-голяма вероятността да забременееш .. За това е хубави винаги да има предпазни средства .. Не казвам, че и аз винаги съм ползвала.. и аз съм имала периоди без, ама не е особено правилно

И на мен ми е закъснявало, но никога не съм се притеснявала... Ако знаеш елементарните работи, няма да има и ти от какво да се притесняваш..

Щом си пътувала и дрън, дрън чи пляс... вероятно от това закъснява .. Или си пресметни цикъла, някой път не идва на една и съща дата, въпреки че си е редовен

nucleardoll
11-27-2012, 19:07
Ма аз не съм те нападнала ;д .. малко тъпо се получава, като пишеш, щото не се усеща тона .. Просто ти се карам :D
Иначе гледай да не се случва, щото така ще се случи и да забременееш... случайно
Щом си объркала.. окей .. не съм казала, че съм брезгрешна

При редовен цикъл можеш да му се довериш на калкулатора... Но пак не са 100 сигурни... овулацията е променлива като цикъла, не знаеш просто кога може да те изненада.. С груби сметки не можеш да пресметнеш точно в кой ден и в кой час ще е най-голяма вероятността да забременееш .. За това е хубави винаги да има предпазни средства .. Не казвам, че и аз винаги съм ползвала.. и аз съм имала периоди без, ама не е особено правилно

И на мен ми е закъснявало, но никога не съм се притеснявала... Ако знаеш елементарните работи, няма да има и ти от какво да се притесняваш..

Щом си пътувала и дрън, дрън чи пляс... вероятно от това закъснява .. Или си пресметни цикъла, някой път не идва на една и съща дата, въпреки че си е редовен

Сама каза, че калкулаторите не са сто процента сигурни. Именно заради това потърсих мнение тук. Благодарих на хората, взех си поука. Готово. Желая ти лека и спокойна вечер. И мерси все пак, че ми се поскара, въпреки че...

marilyn
11-27-2012, 20:32
Нека ти кажа нещо- правя секс без презерватив, защото така се е случило. Правя разлика между цикъл и менструация и мога да ти кажа, че в по- горните постове се обърках. На всеки се случва от бързане да допусне грешка. Нима ти си безгрешна? А относно овулацията- намерих си онлайн калкулатор за пресмятане, но, обясни ми сега, до колко според теб може да се вярва на тези калкулатори?!
Глупаво е да нападаш без да се замислиш какво му е на човекът отсреща.

Дрийм е много права. Не можеш да си сметнеш овулацията, пишеш по форуми за да ти я изчисляваме, а правиш секс без презерватив. 'Щото така се е случило'... думи нямам... Съветвам те да гледаш да не ти се случва..