PDA

View Full Version : Боядисване на косата



LipSy
02-14-2013, 19:58
Здравейте дами! :) Въпросът ми е към тези от вас, които си боядисват косите с червена дълготрайна боя. Чувала съм, че червеният цвят се отмива доста бързо. Може ли някой от вас да ми каже горе-долу за какъв период от време става на въпрос и през колко седмици се боядисвате наново. Благодаря предварително! :)

AliceSw
02-14-2013, 21:15
при мене държи ярък около 15-20 дена, тогава ми израстват и корените...т.е. на 3-тата седмица

ShtrudeL
02-14-2013, 21:27
Глупости. Червеното се маха трудно и се поддържа трудно. Говорим за наистина червено и то трайно с амонячна боя.

Аз се бях боядисвала с безамонячната на Палете, тази най-червената, но косата ми е по-тъмна и не си личеше кой знае колко... на слънце повече.. и.. стоя около месец по-видимо, а сега.. личи си нещо, но преди може би месец се боядисах и в русо (пак безамонячна), за да се изсветли до колкото е възможно, ТА.. не си мисли, че се поддържа лесно хубав червен цвят..

NeedSomeHelp?
02-15-2013, 08:38
Червеният цвят на косата се измива най - бързо. Важна роля за това има и състоянието на косата. Колкото по - суха и изтощена е, толкова по - трудно ще задържите цвета си свеж и дългтораен. Боята хваща на леко мръсна коса. Това ще ти го каже всеки опитен фризьор. Затова преди да пристъпиш към боядисване, изчакай поне 1 ден след последното измиване с шампоан. Не използвай балсам преди боядисване и не смесвай боята с балсами, те пречат на съставките да проникнат в косъма. Хладката вода помага за запазването на цвета. Не мий косата си всеки ден. За да фиксираш цвета на косата, използвай 100мл винен оцет. След боядисването и измиването с шампоан, полей косата с него. Отмий с хладка вода.

marin4itu
02-15-2013, 19:30
Аз ползвам Палете RI5. Боядисвам се на месец, месец и половина. Нормално е да се отмива, но не е някакво фрапиращо. Това с оцета от горния коментар не го бях чувала, мисля да пробвам при следващо боядисване.