PDA

View Full Version : Грим за бала.



bloodyF
02-21-2013, 19:14
*Основа за грим
*Фон дьо тен
*Трансперантна пудра
*Коректор

*Червило

*Спирала
*Палитра сенки

*Четка за пудра, фон дьо тен, сенки

От това ще имам нужда май.
Само, че имам нужда от съвет кое какво.
Като марки и цени-средна към ниска класа, т.к. от всичко си имам, просто ще си взема някакви нови неща за събитието вместо да давам пари на гримьор.
Кожа смесена към мазна, има някакви несъвършенства, така че по-добре фон дьо тена да е малко по-покривен.

Също, ако дадете предложения за грим няма да е лошо.
Роклята е в слонова кост, до коляното, изчистен модел, семпла, коктейлна по-скоро, отколкото бална.
Обувките ще са черни, чантата също. (изцяло)
(И по роклята ми има съвсем малко черничко, та се връзват)
Маникюрът сигурно ще е френски, това ще го решавам на място, няма особено значение , ама да си кажа. :lol:
Ако имате нужда от още някакви ориентири ми кажете,ама мисля, че това е достатъчно.

Мерси предварително за помощта, мацки :3

brutaLxxbunny
02-21-2013, 19:21
Фон-дьо-тен - Ревлон Photoready !!! Издържа адски дълго. Няма да сгрешиш, с който и да е ревлонски фон-дьо-тен впрочем.
Основа за грим - за очите - АртДеко
Коректор - отново АртДеко, адски покривен.

Четките на ЕкоТулс са възможно най-евтините хубави четки, които ги има в България.

bloodyF
02-21-2013, 19:29
Трябва ми цялостна основа, смисъл като кремчета дето са, ББ крем върши ли такава работа?
ЕкоТулс откъде и на каква цена?



Моля ви, уточнявайте цените, да мога да си правя груба сметка.

SpiritInBlack
02-21-2013, 19:36
Искам : обувки/бижута/бельо/мигли/нокти за бала също.

Колкото си по-естествена и не залагаш на смешни неща , толкова по-привлекатлена ще бъдеш.

marble
02-21-2013, 20:34
Щом всичко е супер семпло не бих предложила много тъмен грим. Виж някакъв опушен грим със неутрални цветове.
Аз също сама ще си правя грима и до сега съм избрала няколко продукта. Щом имаш мазна кожа ще ползваш много пудра.. Та пробвай първо преди бала няколко пъти да се гримираш по същия начин и ако лицето ти изглежда много напудрено ти предлагам да си вземеш Fix plus на МАК за да убие този ефект. Цени точно не знам в лева.
Аз лично ще го ползвам. Също така и коректора на Арт Деко, както и базата им за сенки.
Ще си взема насипни пигменти най-вероятно, спирала не знам каква, но ще е водоустойчива, както и очната линия ииии черния молив. Червилата от серията на Кейт Мос за Римел са много пигментирани, но ако не можеш да си намериш точен цвят, то МАК са дори още по-добри. :Д
А,а, и фдт на Vichy debmablend. Не съм сигурна колко точно часа издържа защото не ми се е налагало да го нося цяла нощ, но покритието е велико.
Това не са точно в ниския диапазон, но поне нещата си остават за теб, а не даваш 100 лева на вятъра. :д

Hayashi
02-21-2013, 20:59
Хоп и аз при вас! И аз сама ще си правя грима.
За самият бал още не съм си избрала рокля и не знам какъв грим искам, но определено не искам да е нещо тъмно за очите.
За изпращането ще съм със съвсем светли сенки във вътрешния ъгъл на окото и с червени във външния, с розов руж и ярко червено червило.
Червилата на Rimmel от Kate серията са много добри - около 10 - 11 лв са.

brutaLxxbunny
02-22-2013, 11:35
Трябва ми цялостна основа, смисъл като кремчета дето са, ББ крем върши ли такава работа?
ЕкоТулс откъде и на каква цена?



Моля ви, уточнявайте цените, да мога да си правя груба сметка.

BB крем ще ти свърши чудесна работа, да. Избор за кремове иначе бол - Галеник, Биодерма, Ла Рош.
ЕкоТулс има в ЛИЛИ, единични четки вървят някъде около 10 лв., има и комплекти по 25-30 лв.

POLLINA
02-22-2013, 11:39
не мислите ли,че,ако си купите всичко ще ви излезе много по-скъпо ? Освен,ако не са неща,които ще ползвате после де.

FuCKkK13
02-22-2013, 11:52
Трябва ми цялостна основа, смисъл като кремчета дето са, ББ крем върши ли такава работа?
ЕкоТулс откъде и на каква цена?



Моля ви, уточнявайте цените, да мога да си правя груба сметка.

не съм много сигурна дали бб крема ще ти свърши работа като основа за грим... аз също съм на мнение да си пробваш първо грима няколко пъти и от там вече ако някой продукт не ти харесва да го подменяш... за фдт. съм с 2 ръце за Виши ( някой от многото - за мен всичките са добри) ..

FuCKkK13
02-22-2013, 11:53
не мислите ли,че,ако си купите всичко ще ви излезе много по-скъпо ? Освен,ако не са неща,които ще ползвате после де.

тя ще си купи нещата и ще и излезнат г/д. колкото за грим при гримьор,а тия неща и после ще си ги ползва

POLLINA
02-22-2013, 13:56
не мисля,че ще и излезне,колкото грима. Фдт около 20-25,червило - минимум 10, коректор-10, отделно палитра, руж,спирали ...
повече е,но,ако мисли,че ще използва всичко след това,нп.

bloodyF
02-22-2013, 14:01
ми, не знам.
от една страна ще ми излезе повече, а и повечето неща после не знам колко ще мога да ги ползвам, т.к. в момента имам сумати фон дьо тени и работи, обаче НЕ се гримирам всеки ден

*Основа за грим-10
*Фон дьо тен-25
*Трансперантна пудра-10
*Коректор-10

*Червило-10

*Спирала-10
*Палитра сенки-10

*Четка за пудра, фон дьо тен, сенки-20


уф, в най-добрият случай-над 100 лева..
Майка ми разправяше ,че ще имам нужда от 1-2 неща, ама даже и без сенките,четките и спиралата (да кажем че си имам четки и спирала, сенки ще взема все от някоя приятелка, че по принцип не ползвам), пак ще ми излезе 65 лв, което не знам колко е добре, при положение ,че за грим ще ми вземат 30.


Хаяши, ти какво ще си купуваш откъм гримове ?

FuCKkK13
02-22-2013, 14:03
не мисля,че ще и излезне,колкото грима. Фдт около 20-25,червило - минимум 10, коректор-10, отделно палитра, руж,спирали ...
повече е,но,ако мисли,че ще използва всичко след това,нп.

абе да ти кажа зависи.... такива цени на грим съм виждала,че излиза 2йно :? и мн ясно че ще си ги ползва.. айде за сенки не знам,но фдт. примерно ,перлите и спиралата що не ? има хора,които ежедневно си ги ползват тия неща

strawberry88
02-22-2013, 14:11
Четките на ЕкоТулс са възможно най-евтините хубави четки, които ги има в България.

Много по-добре ще е да не ги купува от тук, а да ги поръча от ebay.Тук са много скъпи.

Hayashi
02-22-2013, 14:16
Аз вече си купих фон дьо тен. Не знам дали ще си търся база. Имам два BB крема и един праймър на Oriflame. Ако не съм доволна с тях може да тръгна и база да си търся.

Иначе аз червила, четки, сенки, очни линия, спирали, моливи и тем подобни имам с купища.

Както каза Фък, аз ежедневно си ползвам повечето и няма нужда да си купувам. Но да, иначе поне 150 лева ще ми смъкнат за грим. Пробен за изпращането и официален, пробен за бала и официален и един за ресторанта когато ще съм с роднини. Не виждам смисъл да давам толкова много пари за гримьор, които не знам как ще ме направи. А и при добрите гримьори часовете отдавна са запазени.

Иначе за евтини четки - четките на MUA са много добри, но на тях им е гадно обслужването.

POLLINA
02-22-2013, 14:29
абе да ти кажа зависи.... такива цени на грим съм виждала,че излиза 2йно :? и мн ясно че ще си ги ползва.. айде за сенки не знам,но фдт. примерно ,перлите и спиралата що не ? има хора,които ежедневно си ги ползват тия неща

Не съм казала,че няма да ги ползва,само питах,защото съдя по себе си. Аз сенки не ползвам,затова и не бих си купила огормна палитра, (вече съм правила тази грешка от мерак,но си отиде в коша) но, ако момичето се гримира често защо не. Зависи за кой град говорим

POLLINA
02-22-2013, 14:30
. Но да, иначе поне 150 лева ще ми смъкнат за грим
Няма такива цени в Стара Загора бе :cool:

Hayashi
02-22-2013, 14:48
Е то и пробният грим се заплаща.
Така де, разбрахте ме. Спокойно мога да си ги спестя тези пари. (Не че пак няма да отидат за козметика... xD)

POLLINA
02-22-2013, 15:37
Да бе, естествено ти си си преценила,че ще ги позлваш. Аз само казва,че там няма такива цени. Грим около 50 , пробен 20

Hayashi
02-22-2013, 15:48
Ти не си ме разбрала. Аз ще искам поне 3 пъти да се гримирам по 3 различни начина. За изпращането, за бала и за ресторанта с роднини. И тогава вече цената става голяма. XD

POLLINA
02-22-2013, 16:25
оооо:Д аз ходих на професионален гримьор само за бала, за другите не съм се клепала,малко фдт спирала и айде:Д

Hayashi
02-22-2013, 16:43
Е, ама то иначе няма смисъл. На мен фотосесията за албума ще ми е в деня на изпращането. Тогава всъщност е важният грим, който трябва да изглежда добре на снимки.

j_adore2
02-22-2013, 17:16
Аз на моя бал не отидох на гримьор и малко съжалявам. Направих се добре, харесвах се, но просто личи професионалният грим, на снимки стои по - добре (есетествено, ако е направен от кадърен човек), издържа повече и т.н. И ако решиш да ходиш на гримьор - задължително ходи на пробен грим, недей да рискуваш. Една приятелка я прави Джули Ангелова и за да не дава пари за пробен грим директно в деня на сватбата я викна. Изобщо не я е разбрала какво иска и общо взето направи грима, който тя си знае - тежък черен опушен грим, който за булка е отвратително нещо.


Иначе, ако го правиш сама като продукти бих ти предлжила:
- Основа за грим - Radiant (около 15лв, но се слага по малко и се ползва доста време, професионална е)
- ФДТ - хич ме няма по ФДТ
- Коректор - не ползвам и не мога да ти кажа
- Пудра - не знам каква ти е кожата, но е хубаво да си вземеш матираща, за да не ти лъсне лицето на снимките
- Руж - Inglot - най - добрия, който съм ползвала (около 25лв е). Ако ползваш попринцип руж, си заслужава определено парите. Не мърда с часове


- основа за сенки - ArtDeco (10-13лв). С това чудо каквито и сенки да сложиш не мърдат
- сенки - повтарям се, но Inglot. Много наситени и трайни. 8.50 е един цвят. Предполагам, че 2, най - много 3 ще ти стигнат.
- спирала - MaxFactor eye brightening. Поне моите мигли ги прави супер, разделя ги и не ми се рони. (10-12)

-четките - ако имаш някакви, няма смисъл да купуваш други само за 1 ден. Четките на Еко Туулс са 16 - 20лв за руж, пудра или фдт. Ако нямаш по - добре си купи по - евтини.

-червило, гланц - трайни няма, така, че си го слагаш в чантата и когато прецениш си слагаш.

Ох, сега като си спомня преди моя бал какви приготовления бяха ми става толкова хубаво. Важното е да си изкараш страхотно !!!

Hayashi
02-22-2013, 17:52
^ Къде мога да намеря тази основа?

tori
02-22-2013, 18:14
^ Къде мога да намеря тази основа?
http://www.radiantcosmetics.org/ В някоя тема имаше линк. :д

Hayashi
02-22-2013, 18:21
Не се ли продават в България?

FuCKkK13
02-22-2013, 18:41
Не съм казала,че няма да ги ползва,само питах,защото съдя по себе си. Аз сенки не ползвам,затова и не бих си купила огормна палитра, (вече съм правила тази грешка от мерак,но си отиде в коша) но, ако момичето се гримира често защо не. Зависи за кой град говорим

е аз не говорех за тия огромните палитри.. да кажем 3 цвята сенки са и достатъчни (предполагам)

j_adore2
02-22-2013, 19:13
Radiant си купувам от един козметичен магазин в Люлин (ако те устройва, ще ти кажа къде се намира). Другаде не се сещам къде има. Попринцип се води, че Radiant е професионалната серия на Seventeen, така че може да я има където има и Seventeen.
Нещо ми се върти в главата, че съм виждала марката в едно магазинче за козметика на Графа (срещу KFC, малко преди Lilly).

http://www.youtube.com/watch?v=N9umx6SEBEs - на 4:30 е то. И държа да кажа, че е на силиконова основа и мисля, че не е много подходящо за всекидневно ползване.

POLLINA
02-22-2013, 19:51
Не се ли продават в България?
преди около година и половина си взех loose powder на radiant от магазин за човека, този който е до книжарница пингвините. Може още да има тяхна козметика там:)

Hayashi
02-22-2013, 20:22
Сетих се къде е! Ще отида да проверя.
Благодаря ти, Полина!

POLLINA
02-23-2013, 08:35
Mоля :)

JoLLiE92
02-23-2013, 09:06
Hayashi, където има Seventeen, Radiant са професионалната им серия. Страшно добри са за парите си - много по-добри от силно рекламираните марки на същите цени.
За четките наистина и аз мисля, че ако си вземаш хубави, ще ти излезе страшно много. Иначе замисли се какво ползваш ежедневно и си купи такива качествени продукти, аз не слагам сенки и бих взела от приятелка както каза. Моя приятелка има от онези огромните палитри на Лолипоп, но тя постоянно се гримира. Фотореди на Ревлон ще ти е много добър за снимките, както и един бронзиращ продукт - ще се влюбиш. Червило съм склонна да препоръчам това на Hayashi изглежда ми да е хубаво.

Между другото - знам, че харесваш по-изчистено, но няма как да не спомена любимия си маникюр в бежово и малко черно http://www.youtube.com/watch?v=ZsX7WBztrQQ от ей тоя клип, разбира се - с нормална форма на плочката. :D

marrcandy
02-25-2013, 09:19
Записвам се в темата,ще я следя с кеф. И аз тази година завършвам,ще ходя на гримьор само за грим на очите . Проблема ми е във фон дю тена и пудрата.Имам кожа с жълт подтон,склонна към омазняване,много чувствителна. Обривам се от почти всичко и затова преди да си купя нещо отивам в магазина и се клепам като идиот с всичко. Та би било чудесно ако ми препоръчате фон дю тен и пудра,висока покривност с матов финиш. Да изглеждам добре на снимки.
П.п. На REVLON 2та фон дю тена са в списъка за пробва вече,видях че сте писали по-горе за тях

Мерсии

bloodyF
03-06-2013, 14:19
Основа за грим-BB крем окей ли е? Ако не, нещо друго на прилична цена?
Фон дьо тен
Трансперантна пудра или обикновена пудра за завършек и против блясък? Препоръчайте ми
Червило-на Кейт Мос на Римел по колко часа се задържат? Искам устните ми да изглеждат по такъв начин , гладки, меки, а-у, червилото да е хубаво разнесено

http://fc05.deviantart.net/fs70/f/2011/040/3/3/red_lips_by_kiiss_mee_oo-d3954io.jpg

а НЕ така


http://4.bp.blogspot.com/-y19-NtTy5CQ/Tc3hM_MzYqI/AAAAAAAAAhk/BWmzxi0Ylpg/s1600/IMG_3206.jpg

Спирала
Какво мислите за тази?
http://www.nisea-bg.com/images/items/3989.jpg
Сенки-примерно по 1-2-3 цвята да са, трябва ми да са много брокатени, има едни на Буржоа, 1 цвят, много наситени, гримирала съм се от тези на приятелка, трайни ли са по принцип?

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSXBjIjvunGF8c2xWo08PpfYfPzJMmaF UNZAOOoSB_WAStdkb0D
такива бяха май

makeup
03-06-2013, 22:23
Здравейте, това е страницата ми - www.facebook.com/grimior , ще се радвам да отговоря на въпросите Ви, който се интересува нека пише на лично в страницата ми :) предлагам и пробен грим на по-ниска цена, на адрес, за баловете ще бъда в салон, пишете :P

fakesmiles
03-07-2013, 07:56
bloodyF това зависи и от състоянието на устните - ексфолирай и слагай балсам.
Иначе червилата на Кейт не бяха ли матови?Ако искаш такъв ефект,ще трябва да сложиш и гланц отгоре :)

katii
03-07-2013, 17:06
Пускам това клипче като пример, защото много ми хареса как се направи момичето. Супер свежо, а не претруфено и грозно:
https://www.youtube.com/watch?v=bWAIs9euGLA
Иначе и аз май ще си се гримирам сама, затова ще следя темата. :)

shmyshi
03-09-2013, 08:50
Някой да предложи друга основа освен тази на Радиант? Сигурно нея ще си купя де ама да попитам :)

FuCKkK13
03-09-2013, 08:59
за устните - преди това си направи смес от мед,захар и бадемово масло или друг овлажнител и с четка за зъби хубаво натъркай тая смес в устните,търкай минута някъде и можеш да го оставиш за малко и го махаш
преди червилото можеш да сложиш някакъв балсам без цвят за омекотяване допълнително
после червилото - ама да е хубаво де
и накрая гланц ако искаш да е толкова лъскаво..

shmyshi
03-09-2013, 09:10
аа сетих се още нещо :D някой ще си слага ли изкуствени мигли?
аз ще си слагам онези на снопчетата дето са..

П.П. Все имам чувството, че забравям нещо, което трябва да си купя...само дано не се сетя за него чак на бала :D

yana91
03-09-2013, 09:19
Здравейте :)

Когато аз бях абитуриентка си направих грима сама и после съжалявах. Пак беше хубав, но не може да се сравнява с професионалния. Личеше си, че моят не е професионален, а и не издържа особено много (беше ужасно когато точно в 12.00 се качих до стаята и с ужас установих, че едната от изкуствените мигли се е отлепила малко, нямаше как да я залепя и ги махнах и двете.... ужасно!!)
Така че препоръчвам ви професионален грим и задължително пробен грим, за да няма неприятни изненади в последния момент.

Но дори да си направите професионален грим, купете си фондтен ,основа и руж! И много внимавайте, според мен за тези продукти си заслужава да дадем повече пари, защото съм виждала ужасяващи последици от некачествен фондтен! Един качествен е на цена около 25-50 лв., но си заслужава. Ще сте спокойни, че е точно за вашата кожа, прикрива добре недостатъците ви и няма да ви причини главоболия после.
Освен това много важно е да имате и червило в чантичката си.За червило горещо препоръчвам Lipfinity на Максфактор (http://parfumi-kozmetika.com/product-1862.html). Удивително е - блясък, обем, никакви следи(пиеш вода, целуваш някого- няма никакви следи, стои си на устните ти), издържа страшно много ! Изпробвала съм го и си струва!




---------------
http://www.facebook.com/pages/%D0%91%D0%B0%D0%BB%D1%8A%D1%82-%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%BE%D1%89-%D1%85%D0%B8%D0%BB%D1%8F%D0%B4%D0%B8-%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D1%86%D0%B8%D0%B8/234121423392000
СВЕЖИ ИДЕИ ЗА ТВОЯ БАЛ!

FuCKkK13
03-09-2013, 09:45
^ е естествено че професионалния грим си личи... и на снимки и на всичко

JoLLiE92
03-09-2013, 10:08
Аз пък ходих на гримьор и съжалявах. :) Моят грим пак казвам беше добре направен, но адски нетраен заради не толкова добрата козметика, която ми сложи. Аз бих използвала по-качествена ако си го бях направила сама. Изкуствени мигли не бих сложила. Ако си слагала преди бала ще знаеш, че е доста рисково начинание. Колкото пъти съм слагала, приключва в банята с махане на миглите и запълване на мястото, където е било лепилото, с очна линия.
Освен това гланцчето, което си сложила за много качествено, ще е по-скъпо и по-нетрайно от едно сносно червило. Склонна съм да си взема това на Римел, което Hayashi препоръчва, даже се каня да си взема едно телесно такова тея дни и ще пиша мнение, но много съм му навита.
Ако не разбираш от грим или нямаш подходяща приятелка, по-добре да отидеш на грим, разбира се, но аз бих се справила не по-зле от гримьорката, а качеството на продуктите ще бъде много по-добро за същите пари или малко повече, но и след това ще си ги имам. Освен това другият проблем с моя бален грим беше, че гримьорката ми знае какво тя харесва и в крайна сметка изглеждах по-различно от себе си, по-специално не ми хареса как ми направи веждите, но това го видях чак на снимките - а ние с нея отдавна имахме спор за това как трябва да ми изглеждат веждите.

bloodyF
03-09-2013, 13:25
60 лева няма да дам, каквото и да става.
И да ми се личат 2 черни точки и 1 пъпка примерно, което е практически невъзможно след коректор, основа, фдт и пудра, но както и да е какъв е проблема?
слагам си грима преди да изляза за събирането с класовете, взимам пудрата и гланца и съм готова. Изкуствени мигли не мисля да слагам, така че поне това няма да го мисля.

JoLLiE92
03-09-2013, 14:47
За миглите специално - пробвайте преди това! Излезте веднъж на дискотека примерно с мигли и вижте как се чувствате.