PDA

View Full Version : Трева - притеснен



lucho13
06-20-2013, 22:50
Доста съм притеснен, съгласих се с няколко приятелчета да пушим, поръчана е, почнах да се притеснявам.Казах им, че съм с тях, но ме хващат някви лоши мисли - абе все лоши работи.Аз съм си казал никога да не опитвам такива работи, но не знам как се съгласих с тях и ся ако се откажа, ще ми мрънкат защо първо съм се съгласил и ще се пробват пак да ме навият и някви такива работи, а на мен хич не ми се ще да ги слушам.Тука почнах да чета някви работи за тревата, но ме е хванал яко страха и аз не знам от какво.Някак си не искам да се напушвам.Дайте някакви идеи, на всички съм дал думата, че ще дойда, а нещо ме притеснява, аз попринцип като предчувствам нещо - не е на добре.Имам някакви гадни усещания, че ще ни фанат полицаи или нещо такова, че нещо ще стане.Че ще ни хванат под ефекта, абе хваща ме параноята и то за първи път през живота ми усещам какво е параноята.Направо не знам да го пуша ли, не мога да не ида с тях ще ми мрънкат, че съм несериозен и кво ли не.Съвети моля! Спешно!

lucho13
06-20-2013, 22:54
Съжелявам за двойния пост, но да добавя!

Няма шанс да се пристрастя с приятелите ми.Държим си всички АДСКИ МНОГО 1 на друг и сме се разбрали, всички го правим от любопитство и аз затова се съгласих.Любопитно ми е.Не ме притеснява това, че ще се зарибя или че ще почна да го правя редовно, а самото пушене.Ако може също някой по-опитен да каже някакви съвети като за новак.Всички ще пушим за пръв път, няма да е зле да чуя някой друг съвет, как да се подготвя.

cvetana.staneva
06-20-2013, 23:05
Ако наистина искаш да спреш да се "напушваш" ,мисля,че трябва да смениш компанията.Излизай с други хора,който не ти влияят лошо,намери си хоби,спортувай ..

lucho13
06-20-2013, 23:14
Какво има да спирам? Аз ми предстой за първи път да го направя.И е 100% сигурно, че това ще е първия и последния път! Проблема ми е в този един единствен път.Трябват ми съвети като за начинаещ...

ThunderCharger
06-21-2013, 07:22
Ходете на някое място, където няма никой за да не ви хванат(например някоя гора). Носете си поне 2 литра вода със вас(после ще разберете защо). Ако искаш по-силен ефект 1-2 минути след тревата изпуши една цигара(ако не стане от 1-вата почвай 2-ра цигара :D). Предупреждавам те, че със затапката(горното изречение) може и цял ден да те държи дори и да не го усещаш. Носи очила, защото очите ти кървясват. Пред родителите ти трябва да се държиш нормално, което е лесно. Ако се чувстваш много неспокоен във вас направо заспивай и на другата сутрин няма да ти има нищо.

Cvetana.Staneva според мен винаги трябва да пробваш нещо непознато за да знаеш с какво си имаш работа + той ще ходи с приятели, което означава по 2-3 дръпки на човек (ако са 4 човека). Тази част от тревата, която изпуши няма да му навреди изобщо физически.

Chacho
06-21-2013, 07:34
Като не ти се пуши, защо ще пушиш? Надали някой ще те кара на сила, просто можеш да кажеш, че не искаш и толкова.

Иначе притесненията са ти излишни, нищо няма да ти стане. Най-много от тия притснения да не те хване.

hristo99
06-21-2013, 10:41
Недей пробва, защото страшно много хора са казали "само ще опитам, само веднъж". След това "нищо няма да ми стане втори път, повече няма да таковам". После "трети път за щастие" и така стават пристрастени.

pamito14
06-21-2013, 10:48
нищо няма да ти стане едва ли ще получиш халюцинации вода задължително щото както са жеги нужна ще ви е :) първия път може да не те хвани

Chacho
06-21-2013, 10:56
Недей пробва, защото страшно много хора са казали "само ще опитам, само веднъж". След това "нищо няма да ми стане втори път, повече няма да таковам". После "трети път за щастие" и така стават пристрастени.

Идиот.

psyStatic
06-21-2013, 10:59
Ако не си сигурен,че искаш да пушиш недей няма смисъл заради някой друг да го правиш. Когато е заради лично желание ок,разбирам те,не се опитвам да наливам акъл,животът си е твой. Просто ако тръгваш още от сега с параноите като се напушиш ще се побъркаш. Личен опит. Пушила съм доста, години наред и мога да ти кажа че ако наистина искаш да го направиш-правиш го и това е ама ти не си готов....пък и от първият ти пост личичи че си лабилен (което е нормално за хора на твоята възраст). НО в крайна сметка ти решаваш животът си е твой!!!

babatigosho
06-21-2013, 11:06
Ходете да пафнете бе, после ще ви е яд че не сте пробвали, пуууууу страхлива работа :D

lucho13
06-21-2013, 11:30
Искам да го направя.Поразпитах насам на там.Плана е да го направим сутринта и до вечерта да не се прибираме до към 8-9 часа.Ще съм чист ли до тогава? Нямам планове да нося очила.

babatigosho
06-21-2013, 11:35
И 6 часа ще ти стигнат. Внимавай като се прибираш, избягвай да ходиш по десния тротоар, защото един от ефектите на тревата е да се накланяш на ляво. Също така си носете и кърпи.

Chacho
06-21-2013, 11:42
За 2-3 часа ще те пусне напълно. После ти се доспива, та може да ти стане прекалено мързелив деня и да го проспиш.

Запасете се с храна и вода, 3-4 часа време и ще си изкарате приятно. Стига да ви хване. Затапките помагат.

In*The*Face
06-21-2013, 20:45
За 2-3 часа ще те пусне напълно. После ти се доспива, та може да ти стане прекалено мързелив деня и да го проспиш.

Запасете се с храна и вода, 3-4 часа време и ще си изкарате приятно. Стига да ви хване. Затапките помагат.

И нещо сладичко си вземете :) ... само допълвам

whitenigga
06-21-2013, 20:54
Добре бе, като не искаш, то що ще го правиш??

Иначе, нищо вредно няма. Само, ако сега имаш тоя филм, че ще ви хванат, то под ефекта ще е 3 пъти повече филм :D

pamito14
06-22-2013, 05:13
кво стана пробва ли :)

lyuba991
06-22-2013, 17:04
Като не ти се пуши, защо ще пушиш? Надали някой ще те кара на сила, просто можеш да кажеш, че не искаш и толкова.

Иначе притесненията са ти излишни, нищо няма да ти стане. Най-много от тия притснения да не те хване.
+1 ии няма да са ти истински приятели, ако ти мрънкат ;)

buddhaa
06-22-2013, 17:16
я са напушете като животни к'во са притесняваш :D

ch0c0late44
06-22-2013, 17:37
Айде разказвай как мина :3

yakuza_
06-22-2013, 17:38
Оставете наркотиците на нефилмарите и тия които могат да си позволят да загубят някоя мозъчна клетка.

seek&destroy
06-22-2013, 20:30
Големи приятели ще да са, ако те карат да правиш нещо, което не искаш. Казваш им, че си се отказал и толкова. Като си си решил никога да не пробваш, бъди верен на себе си.

Не бе, пича се е правил на мъж, обаче като опре ножа до кокъла ама аз, ама такова, ама онакова.
В крайна сметка, ако зора е голям, можеш да кажеш, че в тоя ден ( в който сте се разбрали да пушите) ти е лошо, не ти е добре и си стой у вас. Можеш и да симулираш пушене, има много варианти да отървеш играта,ама не е работа. Не се дръж като путка или се напуши или откажи ясно и категорично.

DoctorSatan666
06-22-2013, 22:42
Идеята "Ще пробвам един път и стига толкова" е много тъпа, поради няколко причини:
1. Първия път не се напушваш много дори, не знаеш как да дърпаш и едва ли ще е достатъчно да се напушиш. Ако пушиш редовно цигари, може би ще те хване, но пак не е същото.
2. Също както с цигарите, няма как да усетиш хубавото на тревата, без да си я пушил поне няколко пъти. Както на всеки първия път когато запали цигара му се струва гадна.
3. Ако пък се напушиш яко, има вероятност да се панираш и после да си кажеш -" това е много гадно, няма да го пуша повече никога" т.е. пак пропускаш хубавото.

Това което искам да кажа е, че от един път няма изобщо как да разбереш нищо за тревата, а теб нали в крайна сметка това те интересува. Тук усетих обаче, че се заблуждаваш. Би било хубаво ако искаш да се напушиш от любопитство, но само като спомена "приятели" и работата ми се изясни. Такива неща са характерни за младежките групички , но ако го правиш само за да се издигнеш в очите на останалите (или пък за да не им паднеш в очите), то тогава по-добре не го прави. Сигурно непрестанно те навиват и ти няма как да откажеш, затова го оправдаваш пред себе си като "любопитство".... не знам, това си е твоя работа. Но при всички случаи е добре да си изясниш защо искаш да пушиш, какво искаш това да ти донесе и т.н.