PDA

View Full Version : Промоутърска или подобна работа в Пловдив



Annichka07
11-09-2014, 09:48
Момиче на 17 години съм и много искам да започна работа като промутърка, защото ми казаха, че е перфектна за съчетаване с училище и допълнителни джобни. Проблемът е, че още съм непълнолетна и като търся в интернет, повечето сайтове споменават 18+ като условие. Моя братовчедка беше работила още от 9 клас като такава и каза, че ако нямаш години ставало само с познати. Някакви идеи?

RapExotic
11-09-2014, 16:05
Основно става с връзки, но ако си по-упорита в търсенето може да успееш и без.

anonymous708973
11-09-2014, 16:17
Момиче на 17 години съм и много искам да започна работа като промутърка, защото ми казаха, че е перфектна за съчетаване с училище и допълнителни джобни. Проблемът е, че още съм непълнолетна и като търся в интернет, повечето сайтове споменават 18+ като условие. Моя братовчедка беше работила още от 9 клас като такава и каза, че ако нямаш години ставало само с познати. Някакви идеи?

В Джобс.бг можеш да си намериш и обяви, в които не пише 18+. Иначе попитай приятелки къде работят, аз мога да ти кажа за Пловдив.
Не е никакъв проблем да работиш, първата ми работа като промоутър беше още на 15, мисля. После спрях и някъде на 17-18 пак работих. Искаха 18, когато ставаше дума за кампания, свързана с алкохол. За раздаване на флайери, висене по супермаркети и т.н. не искаха години.

Като съвет мога да ти кажа да си търсиш работа към промоутърска агенция, а не към конкретна фирма, която в момента има нужда от промоутърски услуги (най-често раздаване на неописуем брой флайери за смешни пари). В промоутърските агенции не си експлоатират хората и примерно ти казват - такава и такава промоция, eди-какви-си пари. Дори с удържане на комисионната, пак получаваш повече пари и по-разнообразни промоции. Имат повече момичета и не е задължително да взимаш всяка промоция, която ти предложат, от страх, че иначе ще те изхвърлят. Примерно, лятото привечер, когато вече не беше такава жега, мацките раздаваха напитки или стояха с една огромна рамка за снимка на Ескапел, 4 часа ти минават мегабързо и получаваш 20 лв, примерно. Най-често се бачка по двойки и това е по-поносимо.

Аз покрай една по-дълга промоция се запознах с готини колеги, даже шефът на Пловдивския клон ми се обади лично една година след промоцията да ме пита дали бих искала да работя пак при тях, но директно - така се избягва комисионната на агенцията.
В общи линии не е лоша работа за тийнейджърските години, стига да не се раздават флайери, няма по-противно нещо - поне за мен.

anonymous708973
11-10-2014, 13:10
Ох, сега прочетох, че си от Пловдив. Пробвай при агенция Приз 2, офисът е на главната, след Хеликона, между денонощния и фреш пойнт.

Annichka07
03-10-2015, 15:27
Отидохме в Приз 2 с приятелката ми и май се уредихме. Само дето чакахме 4 месеца да се обадят за промоции ама нищо.
Първата ни работа ще е по входовете да правим някакви анкети и да раздаваме мостри, а парите са 14лв за 4 часа, което ми се струва доста малко. Но пък продължава 2 месеца. Другата е 6 часа раздаване на флаери за 22лв. Ще ходим само на първата, въпреки че още сме малко предубедени. Дали не сме се прецакали? Чудя се дали да не потърсим втора агенция, но тогава сигурно ще се припокриват. Някой друг да е ходил в Приз 2 или да знае друга пловдивска агенция?

kamelia35
07-22-2015, 14:21
Потърси в http://www.goldenpages.bg/ за фирми които се занимават с промоутърство 100% ще си намериш