PDA

View Full Version : Ужасна идея ли е?



Carpe Diem
01-19-2015, 22:13
Ще бъда кратка. Излизах със страхотно момче за девет месеца. Първата ми истинска любов (на 20 съм). После той замина да учи другаде. Скъса ми сърцето като спря всякакъв контакт без истинско обяснение. Постъпи по подобен начин с на-добрия си приятел с когото той ни запозна. В момента си пишат чат пат, но ние изобщо.

Чувствам се отвратително, защото неговия най добър приятел ми пише всеки ден (и сме приятели)... но аз май почвам да го харесвам като повече от това. Освен това че ми пише всеки ден и чат пат ми е казвал че изглеждам страхотно не ми е давал повод да мисля че ме харесва. Водим страхотни разговори, и имаме много общи неща. Той си прилича много със стария ми приятел. Неморално ли е? Има ли смисъл? Ще бъде ли глупаво да... покажа че го харесвам? За сега правя всичко възможно да се сържа приятелски, даже понякога смятам че съм малко дръпната за да не се поставям в тази морална дилема. Но става трудно.

Другото което е, страхувам се че съм толкова привързана към него защото той е един вид...копие на стария ми приятел до някаква степен. Все едно той никога не си е тръгвал, веднага беше заменен с най добрия му приятел. Не знам. А, никой друг не ме интересува. Скучни са ми, едни и същи.

Какво мислите?

DarkTemplar
01-19-2015, 22:36
Мисля си, че започнеш ли връзка с него, рано или късно отнякъде ще се появи другия, ще се оплетеш емоционално и ще сътвориш някоя глупост.

tori
01-19-2015, 22:39
Мисля си, че е по-добре да бягаш надалеч. Момчета/мъже има много, а и да не искаш други, няма да умреш за малко сама. Отделно дето не харесваш второто момче, а факта, че той прилича досущ на бившия и го имаш за залъгалка. Това си е чисто и просто грозно.

Carpe Diem
01-19-2015, 22:47
Мисля си, че е по-добре да бягаш надалеч. Момчета/мъже има много, а и да не искаш други, няма да умреш за малко сама. Отделно дето не харесваш второто момче, а факта, че той прилича досущ на бившия и го имаш за залъгалка. Това си е чисто и просто грозно.


Няма да умра за малко сама, да. Не съм сигурна че е залъгалка, но не съм направила нищо 'грозно' все още. По никакъв начин не съм и намекнала че го смятам за повече от приятел или че искам повече. Водим хубави разговори, и чат пат излизаме на вечеря с други наши приятели.

Това ме притеснява най вече... че просто виждам в него стария си приятел, и че чуствата които мисля че имам към него са просто чувствата които 'пренасям' един вид, от стария си приятел. А не искам да е така. Не мога просто да спра да съм му приятелка, ние сме близки а той вече загуби един билзък човек. А аз не искам той пак да бъде наранен. Така че няма как да бягам.

Carpe Diem
01-19-2015, 22:48
Разбирам объркването. Той замина и няма да се върне. Беше тук само за част от образованието си. Няма семейство тук, няма какво да го върне обратно.

JDeel
01-20-2015, 00:32
Ако не е този ще е друг идиот, нали така? :) Въпроса е от какво те е страх... дали оригинала няма да се върне и да ви завари в леглото, дали няма да им прецакаш приятелството, дали няма да стане някой триъгълник, дали не изневеряваш по този начин. Те са много неща и вероятно при повечето връзки има такива. Не че е задължително да му налиташ на този, нищо няма да ти стане и ако не се занимаваш с глупости. Ама щом се горещиш нощем, пробвай го дали те иска.

tori
01-20-2015, 05:14
Мацка, никой не казва, че вече е грозно или че си сгазила лука, а че ЩЕ бъде грозно. Ти сама си повтаряш във всеки един пост, че пренасяш чувствата си от единия на другия. Ти не го харесваш, търсиш си заместител, залъгалка. Изначало такива връзки са обречени, безсмислено е да губиш време. И ако решиш да се отдръпнеш от него, винаги можеш. Какво като е изгубил близък, всеки губи близки хора. На теб също бившия ти (е) липсва(л).

TheDeath
01-20-2015, 06:09
Значи, ето го и моето виждане. Ти си харесала дадени черти във вече бившия си приятел. Има друго момче, което притежава същите черти.... И ти се чудиш какво да правиш? Не виждам смисъл да седиш и да се надяваш, че с тоя бивш или какъвто е там ще завъртите връзка от разстояние, щом няма шанс да се върне - обречена работа ми се вижда, а и както те е отрязал...
С другия - харесваш го, защото ти напомня на стария, но пък колкото и да сме различни в крайна сметка по някои неща хората сме и доста еднакви, така че не виждам къде е драмата да ти напомня малко или много на другия. Въпроса е дали ти допада в тази светлина, в която НЕ прилича на бившия ти. Ако отговора е ДА, според мен имаш шанс да си срещнала някой, който е по-добрата версия на оня, дето те е отрязал така грубо. Ако и той си пада по теб защо да не се пробваш? Живота не свършва с една провалена връзка, но пък за мен винаги е по-добре да се опита и да се провали човек, вместо да живее със съмнението и въпроса "Ами ако бях пробвал какво ли щеше да стане"...

AngelBelchev
01-20-2015, 06:17
Не виждам нещо грозно в това да тръгнеш с това момче щом се харесвате. Нищо не дължиш на бившия си, особено след като така изчезва без да каже нищо. Гледай първо себе си и тогава другите - това не е егоистично, а нормално! Бившия ти е показал как се прави. Нали се сещаш, че ще спечелиш ВСЯКА евентуална словесна престрелка започната от бившия ти на тема "ама ти сега защо с моя приятел..." - не че някой може да ти държи сметка де.
П.П. Ако ще съжаляваш за нещо, по-добре да е за нещо, което си направила.

Carpe Diem
01-20-2015, 11:05
Ако не е този ще е друг идиот, нали така? :) Въпроса е от какво те е страх...

1.дали оригинала няма да се върне и да ви завари в леглото



2. дали няма да им прецакаш приятелството,


3. дали няма да стане някой триъгълник,

4.дали не изневеряваш по този начин.

Те са много неща и вероятно при повечето връзки има такива. Не че е задължително да му налиташ на този, нищо няма да ти стане и ако не се занимаваш с глупости. Ама щом се горещиш нощем, пробвай го дали те иска.


1. Няма как да се върне.

2. Най-вече. Но, не би трябвало като има предвид как се отнесе с мен след като си замина.

3.Хаха. Няма шанс.

4. Не съм във връзка, не мога да изневеря.

Carpe Diem
01-20-2015, 11:07
Благодаря на всички за отзивите :) Не исках да говоря с никой с когото познавам за това защото не искам никой да знае, така че много помогнахте.

За сега, ще карам по старому. Няма да правя нищо по върпоса докато не съм сигурна какво точно чувствам и към кого и колко е истинско.

VinDiesel
01-20-2015, 15:51
Прочети и моя пост.

Направи разлика между двете личности, тогава реши какво да правиш. Тази негова постъпка, да ви игнорира и 2мата от началото на изчезването му, нямам думи... После пък се е сетил, че има истински приятел. Едни истински приятели, не се загърбват, ако ще и да са от различни планети, за мен този не е истински мъж. Аз ако съм на 2-рото момче, въобще няма и да му проговоря. Ако само ще си триеш сълзите в момчето и, ще запълваш празнината от от бившия ти, по-добре се дръпни. Ако го смяташ за различен от бившия, не го изпускай. Щом поддържате контакт с него, не си му безразлична. Това са детски постъпки, да се разделиш с някой, заради обстоятелствата на житейския път и да спреш контактите с него.

GuardianAngel
01-20-2015, 17:42
Голямата ти любов казваш ? А той нямало за какво да се върне ?Значи той не е бил голямата ти любов иначе щеше да ти пише да ти кажа да го чакаш,че си важна за него...не се залъгвай ако любовта е истинска тя е вечна ако не е тя свършва значи не си е струвала.В твоя случай не си струва да мислиш за някои дето не го боли задника за теб.Моят съвет е да продължиш живота си напред,ако това момче те прави щастлива бъди с него..но ако просто е заместител на старият недей само ще го нараниш и най-вероятно ще нараниш и себе си.Момчето ясно че те харесва,щом стои до теб и не те изоставило още..не го смятай за приател момче и момиче които са заедно в живота могат да се наречат приятели чак след дълги години в които няма желание между тях.Успех !

Carpe Diem
01-20-2015, 18:12
Напълно сте прави и двамата :) Благодаря много!

Точно това е, нямам намерение да го залъгвам. Да, виждам много общо между него и стария ми приятел... но пък виждам и много различни неща, като например постоянството и надеждността които при стария липсваха.

А GuardianAngel, прав/а си :) За него не е била толкова силна както за мен явно. Аз бях готова да го чакам колкото и да се наложи, но явно той е имал други идеи. Отдавна вече не ме интересува, и въпреки че до някаква степен не мисля че е морално правилно да излизам с приятеля му, наистина не му дължа нищо след като се държа по този начин. Вярно е, в последствие ми се извини, но това стана само когато се извини на най-добрия си приятел. Върпросното момче му каза че няма да му проговори докато не се извини на мен за държанието си.

Благодаря за съветите :)

teenems
01-21-2015, 19:34
Като за начало какво ти пука какво щял да си помисли онзи при положение, че не те търси?
Ако не ти допада това момче изобщо не се захващай, просто няма смисъл.
И за край най-добре не се занимавай с нито един от двамата, а продължавай напред.

Indistinct
01-24-2015, 17:30
Попитай гаджето си защо не поддържате връзка и дали изобщо още сте гаджета. Не разбирам как ще си гадже с някого, с когото дори не се чуваш.