PDA

View Full Version : Пет години разлика!



moninkil
05-31-2015, 14:09
Здравейте!
Момиче съм на 16 години и много харесвам момче което е на 21, за него си заслужава и много го харесвам.
Според вас можем ли да имаме връзка? Пречка ли е това че той е 1994 година а аз съм 1999 година?
Моля ви кажете Приемливо ли е?

anonymous908491
05-31-2015, 15:40
Той явно няма думата, ти решаваш, или по-точно ние.

RapExotic
05-31-2015, 17:59
Приемливо за кого?

NomNomNom
05-31-2015, 18:00
приемливо е, приемливо е

SHPAIdURmeN
05-31-2015, 18:35
Mятай се, не се бърка.

moninkil
05-31-2015, 19:16
Питам дали разликата ни е проблем, и дали подобна връзка е приемлива със подобна разлика?

Dagichka
05-31-2015, 19:21
какво ти пука дали е приемливо и по-скоро за кого да приемливо - ваще, приятелите ти, някви непознати на улицата? ако и той те харесва пробвайте се

anonymous908491
05-31-2015, 19:32
приемливо е, приемливо е

Мадам

П.П.
Така казват на сводник, ако е от женски пол.

NomNomNom
05-31-2015, 19:40
Мадам

П.П.
Така казват на сводник, ако е от женски пол.

Ако се обичат младите, да се взимат.
Пък 'що не и старите.

anonymous908491
05-31-2015, 19:41
Ако се обичат младите, да се взимат.

Ако, обаче той дори не я е виждал.

NomNomNom
05-31-2015, 19:42
Хахаха, вярно и тя какви планове си прави

moninkil
05-31-2015, 20:16
Не, ние се харесваме, но аз не знам дали разликата ни е проблем, според него разликата ни е нормална. Все пак родителите ни Не знаят нищо, а аз съм леко притеснена и за това реших да пусна темата и да попитам според вас нормална ли ни е разликата и можем ли да имаме връзка. Така вие какво ще кажете? Приемлива ли ни е разликата?

SHPAIdURmeN
05-31-2015, 22:10
Приемлива ли ни е разликата?
Да, писенце, приемлива е !

HollyGolightly
05-31-2015, 22:57
Още не сте тръгнали, а ти вече мислиш за чуждото мнение :? Принципно 5 години не са голяма разлика, но след като на теб ти пречат, въобще не се захващай.

moninkil
06-01-2015, 05:24
Нищо не ми пречи, просто питам.

Ganchev
06-01-2015, 07:02
Ако не си девствена вече, както е "модата" в днешно време от рано-рано да се оправяте, няма лошо да пробваш. Единствената спънка според мен може да е тва, че ако си девствена не вярвам да ти чака кефа, понеже не е някво лапе. Бъди готова да си иска тва-унова. :P

marilyn
06-01-2015, 16:31
[QUOTE=moninkil;11304191 Все пак родителите ни Не знаят нищо, [/QUOTE]

Той на 21 няма да се обяснява на мама и на тате. Ако го прави, това е проблем вече.

Разликата реално не е голяма, но при вас може и да изиграе лоша шега. Всичко опира до зрялост. Като бях на 16 и аз се занимавах с батковци, тогава определено ми харесваше, даже се и получаваше. Струва си да опиташ. :)

moninkil
06-01-2015, 19:27
Значи ти Не си от родителите които ще кажат че разликата ни е голяма, защото при нас има хора които са против тази връзка, а даже и не знам защо?
Значи разликата ни все пак Не е проблем така ли, и няма нищо лошо в това че съм със батко?

HollyGolightly
06-01-2015, 22:36
За да продължаваш да питаш какво мислят група непознати, значи за теб това е голям проблем и не си достатъчно зряла за такава връзка. А това какво ще кажат родителите ти и дали на тях ще им се стори като голяма разлика, ние няма как да знаем, въпреки, че аз лично повече клоня към негативна реакция. Не е проблем, че е 5 години по-голям от теб, проблем е, че ти си само на 16, а той на 21, ти си още в гимназия, а той отдавна е завършил, тоест на доста различни етапи в живота сте.

moninkil
06-02-2015, 01:59
Мога да те уверя че съм достатъчно зряла и готова за подобна връзка, вярно е че си гледам ученето, но това не мисля че ми пречи нещо. Той завърши миналата година, а ти защо си към негативна реакция да попитам? Това че сме на различни етапи зависи от много неща, а дори и да съм завършила пак може да имаме много различни етапи, например единия да учи а другия да работи. Още повече като се има предвит че след почти три години и аз завършвам, а не съм казала да се женя нали.

HollyGolightly
06-02-2015, 04:07
Казвам, че според мен родителите ти няма да са много радостни от факта, на мен ми е все тая с колко по-голям от теб ходиш.
Приятелят ми и аз имаме почти 7 години разлика, когато все още се опознавахме, последното нещо, което ме е интересувало е било дали разликата ни е приемлива и какво биха си казали другите. За това и не смятам, че си зряла достатъчно, след като толкова много ти пука.

anonymous908491
06-02-2015, 06:06
Още повече като се има предвит че след почти три години и аз завършвам, а не съм казала да се женя нали.

Ти си само осми клас
но по нищо не личи

Kitty Bloom
06-02-2015, 06:40
Факторът не е разликата в годините, а самите години. Примерно едно е да имате осем години разлика когато момичето е на 15, момчето на 23. Обаче ако момичето е на 19, и десет години разлика не е проблем. Всеки случай е индивидуален. Във вашия принципно проблем не виждам, но може мама и тате да видят. Но ако това е човека за теб, макар че не е много вероятно да го откриеш на тази възраст, (но не и невъзможно де) с времето ще се кротнат и ще приемат връзката ви. :)

moninkil
06-02-2015, 12:31
Благодаря за отговорите, но бих искала да добавя още нещо!
Не съм 8 клас, тази година ще бъда 10 клас, и второ защо си мислиш че Не съм достатъчно зряла, само защото съм пуснала темата. Още Не съм казала на родителите си за тази връзка, но да предположим дори и да са против каква ще е причината?
Ако пък тръгна със някой 19 годишен примерно тогава ще кажете че 3 години са нормална разлика и няма никакъв проблем, но ако е на 21 само защото някаква си цифра, и това вече е балкан проблем. Още повече че аз съм сигурна и че наща разлика си е нормална!

Kitty Bloom
06-02-2015, 12:53
И в крайна сметка, щом за теб разликата не е проблем, защо, аджеба, пусна темата?

dreamwalker
06-02-2015, 13:08
Ако не си девствена вече, както е "модата" в днешно време от рано-рано да се оправяте, няма лошо да пробваш. Единствената спънка според мен може да е тва, че ако си девствена не вярвам да ти чака кефа, понеже не е някво лапе. Бъди готова да си иска тва-унова. :P

W...T...F...

многозле.ком

dreamwalker
06-02-2015, 13:16
Здравейте!
Момиче съм на 16 години и много харесвам момче което е на 21, за него си заслужава и много го харесвам.
Според вас можем ли да имаме връзка? Пречка ли е това че той е 1994 година а аз съм 1999 година?
Моля ви кажете Приемливо ли е?

Жалка история.

Corb1225
06-02-2015, 13:19
Дримок, защо се възмущаваш? Аз не виждам нищо възмутително.

Ganchev
06-02-2015, 14:09
Дримок, защо се възмущаваш? Аз не виждам нищо възмутително.

Защото е няква шматка :)

dreamwalker
06-02-2015, 14:10
Плебеи.

Challenger
06-02-2015, 15:12
@moninkil, няма значение дали е приемливо или не, ако го обичаш това няма да ти попречи <3 пет-шест години нищо не са все пак, да не преувеличаваме.

moninkil
06-02-2015, 17:46
Питате защо съм пуснала темата? Ами млада объркана знаете, просто трябваше да знам приемлива ли ни е разликата или не!
Защо историята да е жалка? А защо и някои от вас са против?

Kitty Bloom
06-02-2015, 20:00
Винаги ще има две мнения по въпроса - за едни ще е приемлива, но други ще съдят. Важно е ти да се чувстваш добре, майната им на другите. Все пак, казаха ти кой какво мисли, не се заяждай сега с тези "някои от вас са против", няма да им промениш мнението, но и няма смисъл.

marilyn
06-02-2015, 20:10
Значи ти Не си от родителите които ще кажат че разликата ни е голяма, защото при нас има хора които са против тази връзка, а даже и не знам защо?
Значи разликата ни все пак Не е проблем така ли, и няма нищо лошо в това че съм със батко?

Всъщност, това какво мисля аз е без никакво значение. Ти си имаш/ще си имаш/може би ще си имаш връзка с батко, което засяга само теб. Вярвам, че сте на различни етапи от живота си, защото 5 години не са много, но едно е да си на 16, той - 21, друго е ти да си на 20, а той на 25. Но това пак нищо не означава, всеки човек е различен и всяка връзка е различна. Възможно е родителите ти да са против, даже сигурно ще са. Това може да те притеснява. А не мнението на когото и да било от тук. Аз съм с 8 години по-малка от приятеля си, но това никога не е било проблем. А и не съм се интересувала особено какво мислят хората за връзката ми или за разликата ни в годините.

moninkil
06-02-2015, 20:25
Наясно съм че винаги ще има по две мнения, някои ще са съгласни, а други против.
Не съм пуснала темата за одобрение на съвсем странични хора, а съм пуснала темата за да съм наясно законна ли е тази връзка и дали е приемлива, все пак и в закона пише при навършени 14 години е позволено.
На ясно съм че сме на различни етапи, но и да сме на едни години пак може да имаме различни страни, все пак съм на 16, а ако съм със някой на 18, то разликата ни е две години, но все пак той е пълнолетен и завършва и пак се падат различни етапи.
Една моя приятелка е на 15 а гаджето и на 20, а родителите на момичето го приеха нормално, не съм на ясно но защо мислите че родителите ми ще са против тази връзка? Не е ли на ясно че всичко зависи примерно аз колко съм зряла или момчето със какви намерения е, ако е за удоволствие само да се гаджосваме то може би нямаше смисъл, но ако момчето е добро и сериозно то Не виждам причина родителите ми да са против, но аз все пак не бих искала да избързвам да им кажа.

marilyn
06-02-2015, 20:44
Никой няма да дойде и да ти чукне на вратата с въпроса "Ти защо излизаш с пълнолетен?" Проблем ще има ако отидеш в полицията и подадеш жалба за изнасилване, например.

Ние не познаваме родителите ти, не знаем какви са, може да са по-либерални, може и да са по-консервативни. Повечето майки и бащи сигурно ще си кажат, че той е с теб само за секса. Ще си помислят, че те е прелъгал, само за да те вкара в кревата, а като спреш да си му интересна, да те зареже.

moninkil
06-02-2015, 21:20
А, то за това ли ставало въпрос? Не, уверявам те че той не е от този тип момчета само да се задоволи и да ме зареже, нито пък ще ме изнасили или ме иска само за секс, познаваме се едвам от 2 месеца.
Аз Не съм от момичетата дето всяка седмица или през ден си сменят гаджетата, гледам си ученето, и признавам че си искам гадже, все пак ми е време нали? но Не съм от онея типове дето да правя удоволствието на всяко едно момче, искам да си намеря някое добро и честно което ще ме подкрепя във всеки труден момент и аз самата мога да му имам пълно доверие.
До колкото него, той работи строителство, тази година ще продължи да учи, иначе миналата година завърши, може и да се познаваме от два месеца, но Не е от момчетата дето ще ме използва, а после да ме зареже, той е добро момче така да кажа. Ти знаеш ли че момчетата на моята възраст гледат само как да топнат чушката със някое от нас момичетата и подобни връзки Не траят дълго. Естествено аз го харесвам, а и виждам че и той ме харесва и се разбираме, но аз за всеки случай пуснах темата, зряла съм и не мисля че разликата ни е голяма или пък е проблем. Не виждам нищо лошо някое момиче на моята възраст да ходи със батко, стига всичко друго да е наред нали ме разбираш? имам в предвит че ако става дума за използване и само за секс то е ясно че е проблем, но ако Не става дума за използване а за честна връзка то проблем няма, все пак не е казано че трябва да се движим със момчета само на наща възраст нали!

anonymous708973
06-02-2015, 21:23
Наясно съм че винаги ще има по две мнения, някои ще са съгласни, а други против.
Не съм пуснала темата за одобрение на съвсем странични хора, а съм пуснала темата за да съм наясно законна ли е тази връзка и дали е приемлива, все пак и в закона пише при навършени 14 години е позволено.

Претендираш, че си зряла, а не можеш да отвориш в гугъл и да намериш закона с два клика ли?

Даже мога да ти кажа на какво може да се позове - Чл.11, 1 от ЗЗД, ама основното е Чл.151, 2 от Наказателния кодекс. Законът, скъпа, никога не е крайна инстанция, подлежи на интерпретация, което значи, че един добър адвокат така може да представи нещата, че на момъка да му се завие свят, по-конкретно казано, ако докаже, че ти не си разбрала какво си направила и в какво се набъркваш.

На практика, най-вероятно ще го мъмрят и ще черви бузи от срам, но все пак си струва замислянето.

Идеята беше, че не си толкова зряла, за колкото се мислиш.
А като чета как пораснали хора те убеждават как си било само твоя работа, става ясно, че далеч не си единствената незряла.

marilyn
06-02-2015, 21:32
А, то за това ли ставало въпрос? Не, уверявам те че той не е от този тип момчета само да се задоволи и да ме зареже, нито пък ще ме изнасили или ме иска само за секс, познаваме се едвам от 2 месеца.
Аз Не съм от момичетата дето всяка седмица или през ден си сменят гаджетата, гледам си ученето, и признавам че си искам гадже, все пак ми е време нали? но Не съм от онея типове дето да правя удоволствието на всяко едно момче, искам да си намеря някое добро и честно което ще ме подкрепя във всеки труден момент и аз самата мога да му имам пълно доверие.
До колкото него, той работи строителство, тази година ще продължи да учи, иначе миналата година завърши, може и да се познаваме от два месеца, но Не е от момчетата дето ще ме използва, а после да ме зареже, той е добро момче така да кажа. Ти знаеш ли че момчетата на моята възраст гледат само как да топнат чушката със някое от нас момичетата и подобни връзки Не траят дълго. Естествено аз го харесвам, а и виждам че и той ме харесва и се разбираме, но аз за всеки случай пуснах темата, зряла съм и не мисля че разликата ни е голяма или пък е проблем. Не виждам нищо лошо някое момиче на моята възраст да ходи със батко, стига всичко друго да е наред нали ме разбираш? имам в предвит че ако става дума за използване и само за секс то е ясно че е проблем, но ако Не става дума за използване а за честна връзка то проблем няма, все пак не е казано че трябва да се движим със момчета само на наща възраст нали!

Виж, миличка, не ми обяснявай тия работи на мен. Просто мен не ме интересува ти с какво момче се занимаваш, нито те познавам, нито него. Това си е твоя работа и ти сама си преценяваш дали той ще те използва, дали е пич и т.н. Родителите ти може и да са против, защото не вярват на твоята "зряла" преценка. Просто споменавам един възможен сценарий. Много гадаем... ти дори не си гадже с него, а вече си мислим какво ще кажат вашите, дали ще ви се получи, ама много ли са 5 години. Като толкова ти е мерак, пробвай. Обясняваш ми се като петокласничка, а не е нужно. Решението си го взимаш ти, не е нужно да ни убеждаваш колко сте подходящи един за друг.

moninkil
06-03-2015, 05:42
Един добър адвокат винаги може да изкара че момичето не разбира какво е направило със момчето (става дума за секс ) но аз много добре знам какво е и ти казвам че той Не иска само секс от мен.

TheDeath
06-03-2015, 11:01
Според мен разликата във възрастта е приемлива, повечето ми познати, когато бяха на тази възраст се занимаваха с по-големи от тях. Ако искаш родителите ти да го приемат просто го запознай с тях, като приятел, остави ги да го опознаят, да изградят някакво доверие в него, тогава проблем няма да има.
Той може да не иска само секс от теб, но неминуемо в една връзка се стига до там, ти готова ли си да стигнеш до там!? Ако не си, просто си останете приятели и недей да губиш времето на момчето. Първо бъди наясно със себе си какво си готова да дадеш и какво искаш да получиш, пък тогава се тръшкай за хорското мнение...

marilyn
06-03-2015, 13:38
но аз много добре знам какво е и ти казвам че той Не иска само секс от мен.

Ние такива като теб, убедени и вярващи, много сме ги слушали. После пишат тема "Бременна съм, а той ме заряза". :D

dreamwalker
06-03-2015, 15:01
гледам си ученето, и признавам че си искам гадже, все пак ми е време нали?

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/d9/06/66/d90666607d63d6888d70d0e0afb5efb8.jpg

moninkil
06-03-2015, 15:05
Да така е, но това се случва не само със тинейджъри, а със и пълнолетни,дори и възрастни. Да видим правилно ли съм разбрала сега, според някой от вас не е нормално да имам връзка само защото ни делят някакви пет годинки разлика, щото имало вероятност и за съдения и затвори, което много малко вероятно да се случи. Всеки родител знае че няма как едно момиче да чака да направи 18 години и чак тогава да прави секс, а до колкото момичето разбира или не разбира какво е секс, аз лично познавам и пълнолетни момичета които са толкова бавни, че по тази логика и пълнолетна да подаде оплаквания в полицията пак ще се започне разследване, а при нас такива ситуаций няма да има.
А ако мислите да се движа със момчета на моята възраст, това е пълен абсурд. Тези връзки не траят дълго и момчета на около 16-17-18 години често само използват момичетата, не казвам че и батковците не го правят нали. Но според мен е по нормално едно момиче на моята възраст да е със батко от колкото да съм със някое момче на около моята възраст, все пак ако е батко ще имаме повече възможности и дано всичко се получава. То дали ще имаме сериозна връзка или не зависи от нас.Благодаря ви че ми обърнахте внимание и че се и опитахте да ме предпазите. Сърдечни благодарностти от мен, и ми пожелайте успех, моля.

dreamwalker
06-03-2015, 15:06
Благодаря ви че ми обърнахте внимание и че се и опитахте да ме предпазите. Сърдечни благодарностти от мен, и ми пожелайте успех, моля.

Няма защо, въпреки че темата ми се струва тролска.

moninkil
06-03-2015, 15:48
Няма защо, въпреки че темата ми се струва тролска.

Тролска??? поясни, какво искаш да кажеш?
Защо да ти се струва тролска?

Kitty Bloom
06-03-2015, 16:56
Ако беше тролче, нямаше да се впуска в такива обемни обяснения...
Авторке, пак заповядай, успех с баткото ти желая и умната! ;)

SHPAIdURmeN
06-03-2015, 18:11
Няма защо, въпреки че темата ми се струва тролска.

Тролът е бая отдаден.

anonymous708973
06-03-2015, 18:42
Да така е, но това се случва не само със тинейджъри, а със и пълнолетни,дори и възрастни. Да видим правилно ли съм разбрала сега, според някой от вас не е нормално да имам връзка само защото ни делят някакви пет годинки разлика .

Не, това е само отговор на въпроса ти дали е законно.

Причината е, че си пикла и дървен философ.
А свестните момчета на 21 не се забиват с 15-годишни.

draid
06-03-2015, 21:17
^ Кротко, не беше далеч времето когато и ти се опитваше да ръсиш мъдрост на 16. Даже още добре го помня.

Авторката - далеч си от зряла. Не се занимавай с батковци. Разликата ви е голяма и то не защото е 5г, а защото ти си на 15/16

moninkil
06-04-2015, 06:42
Не мисля, след около 8-9 месеца ще правя 17, защо пък да не съм зряла и да не се занимавам със батковци, със 16 годишни лигави момченца ли да се занимавам, дет да се възползват да излизаме а после да плача заради тях, я стига.
Изобщо не си прав за това че Не трябвало да се занимавам със батковци! Аз Не съм дете извинявай, може и да Не съм напълно зряла, но не съм и не зряла. Ако всичко ни е наред защо пък не а?

dreamwalker
06-04-2015, 08:42
^ Кротко, не беше далеч времето когато и ти се опитваше да ръсиш мъдрост на 16. Даже още добре го помня.


Взе ми буквите от клавиатурата.

anonymous708973
06-04-2015, 09:39
^ Кротко, не беше далеч времето когато и ти се опитваше да ръсиш мъдрост на 16. Даже още добре го помня.

Авторката - далеч си от зряла. Не се занимавай с батковци. Разликата ви е голяма и то не защото е 5г, а защото ти си на 15/16

Проблемът на авторката не е, че "ръси акъл".

dreamwalker
06-04-2015, 09:46
Проблемът на авторката не е, че "ръси акъл".

http://ak-hdl.buzzfed.com/static/2014-06/6/6/enhanced/webdr06/anigif_enhanced-buzz-2639-1402051955-4.gif

moninkil
06-04-2015, 10:50
Ами???

zara8
06-04-2015, 10:58
Питам дали разликата ни е проблем, и дали подобна връзка е приемлива със подобна разлика?

Когато двама души се желаят,няма значение дали разликата във възрастта е 3 4 5 или 10,като се чувстваш добре с него и той с теб,като искате бъдете заедно,какво значи това приемливо.В Щатите като се женят -той на 65 тя на 20 приемливо ли е това за теб?
Давай смело напред,пък каквото ви е писано.

00Coraline00
06-05-2015, 20:01
Ако наистина го харесваш, значи е приемливо.

MsMiracle
06-06-2015, 22:49
Не мисля, след около 8-9 месеца ще правя 17, защо пък да не съм зряла и да не се занимавам със батковци, със 16 годишни лигави момченца ли да се занимавам, дет да се възползват да излизаме а после да плача заради тях, я стига.
Изобщо не си прав за това че Не трябвало да се занимавам със батковци! Аз Не съм дете извинявай, може и да Не съм напълно зряла, но не съм и не зряла. Ако всичко ни е наред защо пък не а?

Щото си неграмотна, примерно.

Пускаш тема да питаш дали разликата ви е приемлива и след получаване на негативен отговор, започват едни романи и обяснения за това колко си пораснала. Ако беше убедена, че всичко е наред, въобще не би потърсила мнението на непознати във тийн форум.

А той очевидно не може да си намери момиче на неговите години, щом бяга след теб.

prosto_chovek
06-06-2015, 22:51
Да беше на 60, да се чудиш. Жалко е, ако се интересуваш за връзката си от това дали ще те приемат (ще се харесаш) на околните (или вашите). Щом си заслужава, давай.

OGCJ
06-07-2015, 17:57
Ако си струва. :) познавам хора с 15 години разлика ... if you know what I mean

lovelemons97
06-07-2015, 19:14
Те така и така си искат секс на 16 ли било или на 21. Само че има една разлика.21годишният ще те уважава много повече от един 16годишен.

Kitty Bloom
06-07-2015, 21:06
Те така и така си искат секс на 16 ли било или на 21. Само че има една разлика.21годишният ще те уважава много повече от един 16годишен.

Абсолютно! ;)