PDA

View Full Version : The friend zone



ULTRA'_SOFIA
08-03-2015, 07:41
Добро утро! Първо ще помоля отговорите да бъдат достатъчно сериозни и без обиди, за което благодаря предварително. Окей, да започвам с историята :D . Та яко съм го закопал в така наречената "приятелска зона" и продължавам да копам в продължение вече към девет-десет месеца без абсолютно никакъв изход. Да забравих да кажа, че съм момче. Общо взето показах и казах какво чувствам към момичето, но отговорът беше "Ти си ми много добър приятел". Та дами и господа моля ви дайте ми някакви конкретни решения или съвети, или някой, който е успял да излезне от тази зона да каже как аджеба го е направил.

jghgh
08-03-2015, 08:13
просто зарежи.
9-10 месеца са много време и ако имаше потенциал, дотогава да се бяха случили нещата

не е въпросът в 'зоната', просто не е писано :) не можеш да форсираш неща, които нямат основа да се случат

но добър вариант е да спреш да се занимаваш с нея, да си вземеш живота в ръце, да се занимаваш със себе си и с мечтите си, да се мотивираш и да се уважаваш
това е рецептата хем да си щастлив, хем да си chick magnet

звучи просто и е, и същевременно не е.
и току-виж проявила интерес, след като спреш да въртиш света си около нея..
но не го прави с тази нагласа де.
опитай се да я забравиш напълно и ще видиш ..

paradosou
08-03-2015, 11:00
Също ти предлагам да зарежеш. Защо да мъдриш някви велики планове, когато просто може да отвориш нова страница, образно казано? Хората не са стока, че да смениш един домат с друг, ама пък в края на краищата не е оферта да се обсебваш. Аз лично харесвам "сценариите", в които тръпката си е силна и двустранна още от самото начало... Има и друго - ако все пак по изключение (имам предвид, че повечето ситуации като твоята не завършват в полза на влюбения) успееш и се съберете, ама преди кулминацията прекалено много си "драпал", за да се случи, тва вероятно би ви подкопавало връзката, понеже ще се чувстваш в няква степен неравностоен. Не ми е мисълта да възприемаш отношенията между хората като търговия ест, ама си гледай интереса. Най-хубавите неща се получават, когато никой от двамата не прави големи компромиси със себе си - просто защото има достатъчно съответствие между характерите и чак такива стъпки не се налагат.

RapExotic
08-03-2015, 19:08
Само алкохола може да бъде решение.

Rakshy
08-03-2015, 20:43
ултра' софия :Д :Д :Д На колко си?

Ако си грозен/дебел/неприятен го е казала, за да не те обиди. Ако си твърде привлечен също няма да клъвне. Най-добрия вариант е да се откажеш от подобно нещо, просто защото няма почва за развитие. Единствената ти искра надежда би била, ако тя скъса с гадже и търси утеха и повика теб. Иначе нема как.



"но добър вариант е да спреш да се занимаваш с нея, да си вземеш живота в ръце, да се занимаваш със себе си и с мечтите си, да се мотивираш и да се уважаваш
това е рецептата хем да си щастлив, хем да си chick magnet"

дас съм стрейт ъп булшит, мейт

jghgh
08-03-2015, 21:25
kai neshto po-umno

102thedream
08-14-2015, 08:33
Хората не са стока, че да смениш един домат с друг

а недей
има и такива ора

baby_baby
08-15-2015, 21:43
Просто не те иска за гадже 10 месеца са много трябва вече да си разбрал че не те иска

Elichka6969
08-19-2015, 22:48
Абе френд зоната не е толко зле...за нас момичетата понее. Често я използвам и при мен може да значи две неща или че не го искам или просто за да се правя на интересна защото харесвам даденото момче.

NarutoShippuuden
08-20-2015, 07:49
Абе френд зоната не е толко зле...за нас момичетата понее. Често я използвам и при мен може да значи две неща или че не го искам или просто за да се правя на интересна защото харесвам даденото момче.

И какъв е смисълът да мъчиш момчето, ако и двамата се харесвате, а ти се правиш на ударена с мокър парцал?

per-dead
08-20-2015, 13:55
И какъв е смисълът да мъчиш момчето, ако го двамата се харесвате, а ти се правиш на ударена с мокър парцал?

+
Авторе, от френд зоната път навън НЕМА! Откажи се. За 9-10 месеца щом нищо не си и грабнал вниманието като нещо повече, значи няма и да.

urpa4a
08-20-2015, 20:35
Според мен промени подхода. Аз лично съм пробвал да излезна от тази зона по следния начин:
издебнах романтичен момент, когато сме само двамата, с лек подарък и опит да изкажа чувствата си, след като ме отряза и ми каза "искам да сме приятели", поиска да ми върне подаръка, аз просто й казах ако ме цени истински като приятел просто да го носи (става въпрос за сребърна верижка, имаше и носеше и други де), която тя носеше всеки път като се виждахме (разстоянието ни раздели в крайна сметка) доста дълго време. Не е нещо много, но пак си жегва. Все пак ако нещо не те иска до себе си, а ти все пак се чувстваш добре в неговата компания, ако не искаш да го загубиш, го приеми и никога не се насилвай повече, то ако поиска само ще те потърси. Според мен не е нужно да се променяш, а просто да продължиш напред да си такъв какъвто си, рано или късно ще намериш твоята половинка и вярвай ми пътят е доста трънлив, но винаги ти се случва ;)

AnzaRe
08-22-2015, 23:09
Испанска муха и няма да има повече friend zone ;)

пошляпватора
08-27-2015, 12:13
Влязъл си във френдзона, защото не си успял да накараш оная й работа да трепне от вълнение. И как да стане като си прекарал една цяла бременност да й лигавиш рамото и да й помагаш да си избира лак за нокти?