PDA

View Full Version : 12-ти клас (абитуриенти) -2015/2016



Страници : [1] 2

...Rammstein...
09-08-2015, 15:18
Гледам,че никой не пуска тема, затова като за последно
какво ще учите,къде,защо и подробности!
пожелавам успех с кс изпити и всичко около приема и успешното завършване на 12 клас!
и нека новата ни тема да върви добре като старите :-)

...Rammstein...
09-14-2015, 15:57
97 набор къде сте?

thetruth2002
09-14-2015, 19:25
Има ли 02 набор :D .. иначе, по темата - да, подготвих се, до някъде (:D)

...Rammstein...
09-15-2015, 13:29
Какво ще кандидатстваш и къде? :D

Starless
09-17-2015, 16:34
Хей. :) Решили ли сте по какво ще държите 2-ра матура? А някакви книжки с тестове да сте си взели по БЕЛ?

konan7
09-17-2015, 19:57
Ами аз мисля да държа матура по математика :D Много ме е страхххх...

nexttt
09-17-2015, 20:11
Матурата смятам да ми бъде по биология.Там,като цяло,се чувствам най-подготвена.
По Бел,все още не съм се замисляла,каква допълнителна подготовка ще ми бъде нужна,но е време вече,защото с тези 2 часа седмично е невъзможно да се надявам на удовлетворяваща подготовка в училище.

Starless
09-18-2015, 15:27
А накъде сте се насочили?

...Rammstein...
09-18-2015, 17:02
Решила съм втората ми матура да е математика като съм се насочила към уасг с геодезия. Не ми е най-силният предмет нищо,че ми е профилиращ но на матурата мисля,че ще се справя, отделно за кси ходя на уроци

...Rammstein...
09-18-2015, 17:04
Да питам - за матурата по бел ходите ли на уроци или разчитате,че сами ще се справите? Евентуално какви книжки ползвате и полезни ли са?

Starless
09-19-2015, 15:06
Аз също съм с профил математика и честно казано се колебая за матура, но не се чувствам достатъчно сигурна. Смятам, че оценката, която ще изкарам няма да ме удовлетвори и че не е особено добър вариант да рискувам. Казват, че самия факт, че се явяваш на такава матура ти отваря доста врати (понеже не е много предпочитана), но нещо не ми се рискува...
Колкото до БЕЛ - мисля, че госпожата ни ще ни подготви достатъчно добре и не смятам да ходя на уроци. Освен това имаме и допълнителни часове. Сега се колебая и аз какви книжки да си взема.. като за начало си взех трите части на Просвета с бухалчетата.
А за бала говорите ли вече? Кога мислите да си търсите тоалет и за момичетата съответно фризьор и гримьор?

haritov
09-19-2015, 20:37
Да питам - за матурата по бел ходите ли на уроци или разчитате,че сами ще се справите? Евентуално какви книжки ползвате и полезни ли са?

ползвай учебника си от 4ти клас

...Rammstein...
09-22-2015, 15:36
Бала ми е на 25 май, час за фризьор ще си запазя началото на декември и за роклята не знам. Имам идея как ще изглежда и се надявам да се намеря нещо подобно,защото не ми се занимава да я шия.

BlackEyedPeas
10-04-2015, 17:17
Ами аз ще държа матура по история, а по бг няма да ходя на уроци. Най-вероятно някоя друга книжка ще ползвам. Ще кандидатствам в СУ и УНСС, пък където ме приемат. Тъпото е, че в СУ ще ми гледат матурата и може и да се прецакам, докато в УНСС най-лесно се влиза - решаваш тестовете от книжките и си готов.

Starless
10-05-2015, 11:06
За каква специалност мислиш в СУ?

BlackEyedPeas
10-05-2015, 11:56
В историческия факултет, тъй като не съм решила каква специалност от там да избера. (За момент съм се спряла на етнология) Имам и за резерва философия, но е в процес на мислене. :D Просто философията е много относително кой ще ти я приподава. А ти към какво се ориентираш? :)

Starless
10-05-2015, 19:14
Не съм по хуманитарните науки, едва ли ще е към СУ. Въпреки че ми се искаше, но единствените ми варианти са Журналистика и Връзки с обществеността, но май няма да е.

BlackEyedPeas
10-06-2015, 08:34
А накъде мислиш да ходиш?

Starless
10-06-2015, 17:06
УНСС

lunacy
10-06-2015, 18:08
А за бала говорите ли вече? Кога мислите да си търсите тоалет и за момичетата съответно фризьор и гримьор?

ами ние знаем бала къде ще е още от миналата година, големи подготовки, голямо нещо xD някакви анкети, някакви чудесии бяха xD

за тоалет не съм решила, но проверявам насам-натам ако нещо ми хване окото; на фризьор или гримьор едва ли ще ходя xD

BlackEyedPeas
10-06-2015, 21:28
Познато. При нас другите училища още от миналата година знаеха къде ще са, с кой ще са, а ние тепърва започваме да даваме пари. :D

lunacy
10-08-2015, 19:45
аз днес дадох парите за бала xD
иии скоро ще мина по вторите употреби да видя за нещо бално

"Да питам - за матурата по бел ходите ли на уроци или разчитате,че сами ще се справите? Евентуално какви книжки ползвате и полезни ли са?"

не ходя на уроци
за матурата си купих едно помагало, защото госпожата в 11-ти клас опяваше колко ще ни е полезно:
http://bukvara.com/upload/cache/88d83c37aec994ce7d6f05c2ffb829e7.jpg
на моето пише за 2015-та
това е първа част, обхваща авторите, които се учат в 11-ти клас, за 12-ти клас има друга книжка
не съм го разглеждала много, но упражненията ми се виждат подходящи, по формата на матурата са
има и доста помощни материали за писането, както и примери

BlackEyedPeas
10-09-2015, 09:06
При нас ни предложиха едно помагало, в което можеш да си провериш отговорите, т.е. не пише само кой е верният отговор, но и защо е точно той. http://www.damyanyakov.com/components/com_virtuemart/shop_image/product/_________________506acba02dd9f.jpg

След някой друг месец ще ходя вече да купувам някое друго помагало, но за сега според мен е малко рано.

smilelady
10-09-2015, 09:27
Аз имам първото, което Пантерката е постнала, и още едно на Булвест2000. Отделно ходя и на уроци по БЕЛ, защото ако разчитах само на подготовката в училилище, щях да съм в неприятна ситуация. А уж ни се води елитна гимназията :cool:

Балът е на 26, още нищо не съм разглеждала по магазините, само в сайтовете, но тези седмици ще отида. Половината ми съученички вече имат рокли 8-)

Планът засега е да кандидатсвам в Шотландия и Холандия, даже и университетите съм си избрала, сега само трябва да реша дали ще е през агенция или не.

...Rammstein...
10-09-2015, 18:06
И аз не съм си купила още помагала,но господина по бел ни препоръча едно и най-вероятно ще си го взема,защото наистина ми се струва добро. Не знам автор но другата седмица като дам пари да го поръчат ще го видя пак. Още не са казали датите за предварителните, но се надявам до февруари да сме взели целият материал на уроците и да отида пък каквото стане

Starless
10-10-2015, 15:36
Момичета, ще шиете ли рокли? Добра шивачка в Пловдив можете ли да препоръчате?

lunacy
10-10-2015, 16:01
^ няма да шия рокля, но съм доволна от едно ателие, което се намира преди Пешеходния мост, близо до НОВОТЕЛ-а
намира се с/у градинката, до него има център за красота /КАНЕЛА май/, един магазин за шоколади и т.н., общо взето се съмнявам да го пропуснеш

тааа, там носих едни дънки за разширяване в талията /след като от едно друго място ми бяха казали че няма как да стане без да слагат допълнителни парчета или нещо такова/ и съм доволна, взеха ми 4 лева, добре ги направиха

по мои спомени от това, което пишеше на витрината, мисля че изготвят и абитуриентски рокли, но може и да се бъркам... не пречи да провериш и там, ако не намериш шивач/ка/ :)

Starless
10-10-2015, 16:41
Ще се опитам да избегна шиенето на самата абитуриентска рокля, по-скоро тази за изпращането, тъй като съм си харесала модел, а ми идва твърде скъпа. Благодаря за информацията.

...Rammstein...
10-11-2015, 18:41
Знам какво искам да изпращането и бала, само остава да го намеря и купя :D ако не успея ще се наложи да шия

magiie
10-15-2015, 13:28
ей хора, къде ще кандидатствате?

ducyy
10-15-2015, 13:46
Аз като се сетя миналата година имах лоши очаквания за абитуриентската, то пък стана най големия купон
Та тая година ще гледам да си хвана гадже 97 набор :D

...Rammstein...
10-16-2015, 17:41
Ще кандидатствам в уасг, специалност геодезия

Starless
10-17-2015, 12:50
Аз като се сетя миналата година имах лоши очаквания за абитуриентската, то пък стана най големия купон
Та тая година ще гледам да си хвана гадже 97 набор :D

Не е гаранция, че ще те покани за кавалер, ако това имаш в предвид :D

...Rammstein...
10-18-2015, 15:22
Започнахте ли да си търсите рокли/костюми за бала? :D Аз имам точна представа какво искам и онзи ден си харесах обувки,но бързах та другата седмица ще ида да пробвам и ако ми харесат направо ги взимам :D :D

BlackEyedPeas
10-19-2015, 17:41
Ами аз мисля, че е малко рано да търся от сега костюм, най-вероятно към март вече ще се ориентирам да ходя в Асеновград :D

haritov
10-20-2015, 09:12
а работни дрехи кога ще си взимате? :D :cool:

kokkitoy
10-20-2015, 21:29
Здравейте и от мен! :)
Аз ще кандидатствам във ФМИ - СУ, за момента ходя на уроци само по математика, а за костюм, мисля че е прекалено рано. Доколкото за бала, всичко е организирано вече. :)

Поздрави!

Kitty Bloom
10-21-2015, 06:52
Втората матура ще ми е Английски, не ходя на уроци по нищо, разчитам на себе си и на училищната подготивка, по седем часа седмично и по ае, и по бел, ми се струват достатъчни, имам си и книжки, и така. :)

Обмислям да кандидатствач с СУ с Европеистика, но още не е окончателно, исках да питам някой за подробности, ако знаете нещо за специалността, споделете. :D Другите варианти са някаква филология или евентуално Варна. За Пловдив се колебая

Часовете за грим и фризьор са записани, за рокля ще ходя до Асеновград най-вероятно или на изложението в "Земята и хората". Харесала съм си и няколко рокли в нета, но едва ли ще рискувам със шиене, понеже ме е страх, че няма да е същата и ще ми развалят бала.

lunacy
10-21-2015, 10:59
понеже ме е страх, че няма да е същата и ще ми развалят бала.

ахахахахаххахаха
лелелелел

на въпроса: не съм решила къде и дали ще кандидатствам още за Ониверситетче

Starless
10-21-2015, 12:37
Обмислям да кандидатствач с СУ с Европеистика, но още не е окончателно, исках да питам някой за подробности, ако знаете нещо за специалността, споделете. :D Другите варианти са някаква филология или евентуално Варна. За Пловдив се колебая

Часовете за грим и фризьор са записани, за рокля ще ходя до Асеновград най-вероятно или на изложението в "Земята и хората". Харесала съм си и няколко рокли в нета, но едва ли ще рискувам със шиене, понеже ме е страх, че няма да е същата и ще ми развалят бала.

За Варна и аз се колебаех, но получих доста негативни мнение. За кой ВУЗ говориш?
Пловдив изобщо не ме съблазнява, единствено МУ си заслужава според мен. ПУ е с доста нисък рейтинг. Другите 2 изобщо не ги зачитам :D
Какво ти се учи като цяло?

Може ли да ми обясниш малко повече за това изложение - какво представлява, къде/кога се провежда?

Аз се колебая вече за шивач, тъй като се влюбих в една рокля, а цената и надхвърля 1000лв, та се надявам да излезе на половина :D

Kitty Bloom
10-21-2015, 19:29
Изложението го правят в музея "Земята и хората" някъде началото на февруари и всички рокли са само по една бройка. Една приятелка миналата година си купи оттам. Беше черна, не помня детайли, но ми допадна, а и струваше около 400лв, което според мен е що годе разумна цена.
Наясно съм, че ПУ не е на нивото на софийските университети, но София хич не ме кефи за живеене. За Варна си мислех за Туризъм в икономическия, обаче ако продължавам да се колебая, накрая ще запиша нещо във ВВМУ и ще стана пират! :D

lunacy, не разбрах кое е толкова смешно. Не бих си изкарала добре вечерта ако не ми харесва как изглеждам. Далече съм от кифленските стандарти, но все пак това е абитуриентският ти бал и мисля, че трябва да си облечен с нещо, което ти харесва. ;)

BornToRaiseTheHell
10-22-2015, 23:35
Здравейте и от мен на "набора" :D
Ще мъчим МУ-то тази година за медицина и имам усещането, че за втора матура няма да ми остане време :D
Някой друг да иска нещо с химия и биология?

BlackEyedPeas
10-24-2015, 13:26
Обмислям да кандидатствач с СУ с Европеистика, но още не е окончателно, исках да питам някой за подробности, ако знаете нещо за специалността, споделете.


Еми една приятелка се пробва и не я приеха. За тази специалност определено ти трябват уроци, сама не можеш да се подготвиш, защото в целият СУ с Европеистиката най-трудно се влиза, а и коефицента е много висок и има само 10 места (или около 10 бяха) и ги заемат някои с връзки.

Kitty Bloom
10-24-2015, 14:12
Е аз видях, че може да се влезе само с матури и реших, че няма да е особено трудно, но явно конкуренцията е голяма. Аз още много се колебая и последно ми светна въобще да не се пробвам в София, понеже не ме кефи изобщо за живеене, а Пловдив ми е и по-близо, и ми харесва повече. Не изключвам и Варна, но там ако ида, ще е заради друг човек. :)

Starless
10-24-2015, 14:24
Не изключвам и Варна, но там ако ида, ще е заради друг човек. :)

Не прави тази грешка.

YSMF
10-24-2015, 14:39
Не прави тази грешка.
Огромна грешка. Една колежка имаше шанс да учи навсякъде, но избра Варна заради гадже.. сега не са заедно и съжалява.

inewton
10-24-2015, 15:28
ахахахахаххахаха
лелелелел

на въпроса: не съм решила къде и дали ще кандидатствам още за Ониверситетче

Трябва да има и хигиенисти. Те ако всички станат учени кой ще чисти?

Ivaaaaa
10-24-2015, 15:42
защото в целият СУ с Европеистиката най-трудно се влиза

WTF

BlackEyedPeas
10-24-2015, 16:06
WTF

епа д'еа знам, така съм чувала

Ivaaaaa
10-24-2015, 16:48
некой та а излъгал

BlackEyedPeas
10-24-2015, 16:57
имах предвид от гледна точка, че в тази специалност приемат 10 момичета/10 момчета

IWannaBeSedated
10-24-2015, 20:33
http://prikachi.com/images/963/8424963k.png Мааалко повече хора приемат.

Kitty Bloom
10-25-2015, 07:45
Казвате ми, че грешката е самата Варна, или, че ще е заради друг? :D

YSMF
10-25-2015, 08:41
Заради друг.. то си е грешка навсякъде 8-) Иначе аз уча във Варна и не е толкова лошо колкото оси мислят някои.

Ivaaaaa
10-25-2015, 12:52
имах предвид от гледна точка, че в тази специалност приемат 10 момичета/10 момчета

това не е предпоставка, че непременно се влиза трудно. поинтересувай се от баловете.

tatyanaa
10-26-2015, 05:00
Някой друг да иска нещо с химия и биология?

Моя милост :Д , само че съм се насочила към Фармацията :)

~LadyCrawley~
10-26-2015, 14:26
това не е предпоставка, че непременно се влиза трудно. поинтересувай се от баловете.
Балът за Европеистиката е най-висок, защото специалността конкретно в СУ е много желана. Квоти мисля, че имаше, а ако не-влизат десетина човека общо на група /те са 4 спрямо езика/. Да предположим, че 60% влизат с английски, дори матурата да им е 6.00 и да изберат нея пред резултата от изпита /конкретно тук коефициентът не играе голяма роля/, за едно то тези десетина места се борят прекалено много хора. Да бъдем честни, повечето ще заложат на нещо повече от изкараните резултати...
Колкото до изпита-гадничък е, задължително ниво С1 трябва да имате, според мен, а дори и тогава си има едни уловки, които можете да ги разберете само от прословутите им 7 книжки или да им плащате луди пари за уроци.

Ivaaaaa
10-26-2015, 16:45
Za tazi specialnost doskoro i ne bqh chuvala. Are stiga gluposti. Maturi vika. V bege vlizaneto v uni e detska igra s izkluchenie na medicina.

~LadyCrawley~
10-27-2015, 08:07
Според мен няма смисъл да се отклоняваме от темата, на момичето, което ще кандидатства с Европеистика-стискам ти палци, ако още ти е приоритет, но си е трудно, говоря от личен опит, за разлика от повечето "компетентни" тук.

Starless
10-27-2015, 12:00
Казвате ми, че грешката е самата Варна, или, че ще е заради друг? :D

Грешка е според мен да отидеш някъде заради някого. Отиваш там, където ти искаш, за да не съжаляваш един ден.


Заради друг.. то си е грешка навсякъде 8-) Иначе аз уча във Варна и не е толкова лошо колкото оси мислят някои.

Голям мерак имах специално за ИУ Варна, но чух доста негативни мнения.

YSMF
10-28-2015, 08:27
Аз съм в ИУ, ако искаш да питаш нещо на лс.

...Rammstein...
11-01-2015, 14:22
Някой чел ли е Тютюн без Лила и другите? Лятото четох другия вариант а казаха да се готвим по него но никъде не го намирам.

YSMF
11-01-2015, 14:31
http://knizhen-pazar.net/index.php?option=add_book&id=282026&title=%D0%A2%D1%8E%D1%82%D1%8E%D0%BD
Търси изданията от 1992.

...Rammstein...
11-02-2015, 17:49
Много благодаря! :)

lunacy
11-05-2015, 12:39
все пак това е абитуриентският ти бал

аз лично нямам нагласата за ГОЛЕМИЯ ПИЩЕН БАЛ НА КОЙТО ЩЕ СЪМ СУПЕР ЯКА, повечето ми приятели също, даже някои от тях няма да ходят /което аз също обмислях, но ми беше неудобно да го кажа на класа, т.е. pretty much факта че ме е страх да изразявам мнението си в някои случаи е главната причината да отида на тоА бал/
ТА
затова идеята ДА СЪМ С ТОЧНО ТАЗИ ОПРЕДЕЛЕНА РОКЛЯ, НЕ ПО-РАЗЛИЧНА, ЦВЯТ ТРЕВИСТО НЕПТУНЕНО БРЪМБАРОВО ЛИМОНАДЕНО, НЕ ТРЕВИСТО ПЛУТОНЕНО БРЪМБАРОВО ЛИМОНАДЕНО е странна за мен

разбирам че явно наистина се вълнуваш и се надявам да намериш каквото търсиш, но ми се вижда прекалено няколко парчета плат да оказват такъв ефект върху емоционалното ти състояние

както и да е, всеки с разбиранията си

иначе, видях че имаш намерение да кандидатстваш в Пловдив и бих искала да те окуража, но честно казано позитивни мнения съм чувала кажи-речи само за АМТИИ; както и да е, от Пловдив съм и бих се радвала да помогна, ако имаш някакви въпроси за университетите тук :)

lunacy
11-05-2015, 12:53
и се извинявам че се включвам след толкова време

иначе, и на мен хич не ми се живее в София, не ми се стои и тук обаче;
ще опитам за чужбина най-вероятно, но засега съм с намерението да не кандидатствам веднага след училище; gap year or smth

Kitty Bloom
11-05-2015, 14:48
АМТИИ не го изключвам като вариант, но не съм разгледала с какво се кандидатства, иначе май съм навита най-много за ПУ. Чакам да пуснат навсякъде специалностите за новата година и тогава вече ще решавам на 100%, че не остана. :D
Иначе за чужбина ако имаш упоритостта, издържливостта (имам предвид, че не е за всеки, някои не се справят в друга държава) и най-вече финансите, бягай натам! :) Принципно за gap year не си и помислям, според моите виждания, е доста изгубено време и нагласа, но това си важи за мен. Ако мислиш, че за теб е по-добре, не бързай. :)

lunacy
11-05-2015, 19:02
мерси за подкрепата ^^
ще видим какво ще излезе :)

и аз съм се замисляла за ПУ, но като че ли изборът /за специалност/ не е много голям, но не съм го отписала като вариант

...Rammstein...
11-13-2015, 19:11
Решихте ли ще имате ли втора бална? Ако да, къде? При нас е абсолютна лудница, седем класа не можем да се разберем :D ако трябва да съм честна,не ми се ходи, да дам близо 300лв, за да стана свидетел как се напиват в някоя дискотека

sevdalina
11-14-2015, 07:37
Когато аз бях абитуриентка, решихме, че е най-добре да се съберем само нашия клас и отидохме на една вила, излезе ни доста евтино и си изкарахме супер яко.

Kitty Bloom
11-14-2015, 11:55
Яко е, че сте били на едно мнение и сте се навили за вила. При нас повечето сме със силни характери и гледаме да се налагаме и никога не стигаме до консенсус. Само разправии за диксотеки, канене на учители на бала... Последния филм е за албума на класа. Една част обясняваме колко по-яко би било да си изкараме общи снимки от петте години и сами да си направим албумите, другите искат да си е готов от фотото само с по две снимки на човек. Не че изгарям да им гледам физиономиите, ама днес като има фейсбук мога да си намеря снимки от бала на всеки. Много по-сантиментално е да пазим в албуми забавни снимки от всички години в гимназията, защото носят много повече спомени. :)

...Rammstein...
11-16-2015, 18:40
Хора, рано ли е още за запазване на дати в заведение за бал с роднини, приятели? Около мен вече са резервирали, даже съм канена а с нашите още нищо не сме говорили. Аз ли изоставам? :D

Kitty Bloom
11-16-2015, 19:07
И при мен вече всички са запазили, почти няма места в ресторантите (понеже са много де...) Таа ако си в голям град може и да има свободни ресторанти, но действително е време да се организираш. Аз лично още от отдавна съм казала, че не искам такива банкети, излишно харчене на пари и нерви. Не ми се струва привлекателна идеята да събирам някаква рода, повечето пенсионери. Нищо против възрастните хора, много ги уважавам даже, но точно в деня на бала няма да ми е до старчета, които виждам за пръв път, и които ще ме прегръщат, поздравяват и тн, все едно завършването е най-прекрасното нещо. :D Най-вероятно ще събера 10 човека макс, само най-близки роднини и познати някъде през деня, не на датата на бала, и ще се наядем като за последно. :D За тези, които ще ми дават зор да ме видят с роклята и там другите простотии, после ще им показвам снимки и така. :D

...Rammstein...
11-20-2015, 18:24
От Враца съм :D предполагам,че ще мога да намеря места и по-късна(надявам се) и определено няма да е на датата на бала, въпреки че и на бала ми е ясно,че ще дойдат в нас да ме изпратят най-вече баби,лели ама това не ме бърка. Но явно ще трябва да се замисля и да имам поне някаква идея :D

lunacy
11-22-2015, 11:40
Решихте ли ще имате ли втора бална? Ако да, къде? При нас е абсолютна лудница, седем класа не можем да се разберем :D ако трябва да съм честна,не ми се ходи, да дам близо 300лв, за да стана свидетел как се напиват в някоя дискотека

класът ми прави нещо такова... май? но аз няма да ходя

за някаква чалготека май са се разбрали :D, независимо от другите класове от випуска

geriii94
11-23-2015, 17:29
Здравейте ! Знам,че не е много по темата (извинявам се ! ) Искам да попитам дали някое момиче си търси рокля за бала..?.(от Пловдив) Моя бал мина преди 3 години,а си купих рокля,която няма къде да я облека...(леко принцеска ;дд ) Та ако някой има интерес да ми пише на gewy_1994@abv.bg ще изпратя снимки на роклята ! :*

...Rammstein...
12-04-2015, 17:06
Имате ли вече часове за прическа,грим,маникюр? Аз утре ще ходя да си запазя. Явно късно съм се сетила,защото повечето фризьори в града вече са свършили часовете :D останали са единствено до обяд. Дано успея да си запазя и аз.

...Rammstein...
12-19-2015, 18:20
йее купих си рокля,обувки и чанта. Много съм щастлива :D Първо харесах една,после друга и бях тръгнала да я купувам но преди това влязох в друг магазин и излязох с рокля от там :D :D

Kitty Bloom
12-20-2015, 08:31
екстраа ^_^ аз другия месец ще скокна до Асеновград, ама само, за да видя какъв модел най-добре ще ми стои. И най-вероятно ще шия, нз. А вярно ли е, че в Асеновград вече искат пари за пробване? Усетили са се май...

...Rammstein...
12-20-2015, 17:23
Аз ходих в Плевен, моя приятелка също. Доволни сме, има много магазини,роклите са красиви,има и някой не чак толкова :D но цените още са прилични а и имат много намаления. Първата рокля,която харесах от 200 и нещо щеше да падне на 175 или там някъде, а втората от 385 на етикета ми я продадоха за 340 като не е ставало въпрос за цена,просто ги попитах колко е и после погледнах какво пише, но съм много доволна. Обувките и чантичката също бяха на много прилични цени и на момента в магазина ти вадят чанта връзваща се на обувките.

Starless
01-10-2016, 12:21
Темата ни никак не е активна :D
Какво става, до къде я докарахте? Готвите ли се за изпити, матури?

kuik
01-22-2016, 00:30
Темата ни никак не е активна :D
Какво става, до къде я докарахте? Готвите ли се за изпити, матури?

http://i.imgur.com/VPYOcKu.jpg

Смятам да ходя на ДЗИ по математика. Ще кандидатствам в СУ специалности "Компютърни науки" и "Софтуерно инженерство". Ходя на уроци по математика от... доста време и знам, че тре'а си седна на гъза и да решавам още задачи, защото все ще о*ера нещо. За бала не ми пука особено... След него ще са кОпоните. ٩(^ᴗ^)۶ По ги мисля КСИ-тата, ДЗИ-тата и всичките други шитни, които са се насъбрали.

Днес междудругото разбрах, че ще имам три двойки за срока. По компютърни мрежи - Миналата година започнахме предмета и тази година се очакваше да правим нещо по "advanced", а то се оказа, че деградираме... Разликата в учителите е явна. Не на всеки му се занимава и има желание да обучава. Режих, че ще скипвам часовете и тъй. Изпитването при нея е презентация...pliiiiz!! Аз да не съм в 7 клас че да ме изпитва на специален предмет с презентации, от които няма никаква полза... (--_--)

Друга двойка имам по Асемблиране. Господина е много строг и иска всички да учат усърдно по неговия важен предмет. Всяка година 90% от завършващите при него са с тройки. Аз нали съм тарикатче и ходя от време на време - двойка. ( ͒˃̩̩⌂˂̩̩ ͒)

Трета двойка - Физическо (100% отсъствие) Нямам време за глупости (╯°□°)╯︵ ┻━┻



Как минава подготовката ми за студент?

http://i.imgur.com/CoASx6z.jpg

http://i.imgur.com/st4GZ4t.png

Пп: Утре ще ходя да се разправям за двойките....

Kitty Bloom
01-23-2016, 07:47
Аз последно ще уча в ПУ, като излезе кампанията за тази година ще реша и окончателно какво точно. Обаче нещо пак ме дърпа тая Журналистика, ама като има само в София... Ама реших нарочно да ида на изпита неподготвена, напълно на майтап и ако така ме приемат, това е специалността и ще се прежаля да живея в столицата. :D
Общо взето очаквах тази година да е много сериозна и натоварена, а такова бездействие не съм виждала никога... Все едно няма матури след няколко месеца. На повечето не им трябват де, ама това не значи, че трябва да се излагаме и да не си даваме зор, на други пък буквално от тия тъпи изпити им зависи живота. :D Аз си правя упражнения от време на време, ама мога и още зор да си дам. Имам чувството, че избирането на рокля ще е най-голямото напрежение, не може ли да не ходя на бал?

YSMF
01-23-2016, 09:23
Няма ли някой заблуден да ми е зайче във Варна 8-)
Най - добрата ми приятелка се явява на изпит по журналистика към СУ неподготвена... не е добра идея ако искаш нещо по - различно от 2. И ако това ще ви успокои - след година, даже месеци това ще ви се вижда толкова глупаво и ще се питате сериозно ли сте се притеснявали за подобни неща :)

kuik
01-23-2016, 10:36
Общо взето очаквах тази година да е много сериозна и натоварена, а такова бездействие не съм виждала никога... Все едно няма матури след няколко месеца. На повечето не им трябват де, ама това не значи, че трябва да се излагаме и да не си даваме зор, на други пък буквално от тия тъпи изпити им зависи живота....Имам чувството, че избирането на рокля ще е най-голямото напрежение, не може ли да не ходя на бал?

Статуса ми в 12-ти клас е: Уж свободен, прекалено ангажиран. Нямам хъс да седна и да уча сериозно, а имам толкова изпити... :/ Относно бала така или иначе ще си прекарам супер с приятели. Костюм не ми е мерак много да избирам като знам, че наще ще хвърлят сумати пари, а на мен не ми пука за дрехите...Искам просто да си прекарам добре.


...И ако това ще ви успокои - след година, даже месеци това ще ви се вижда толкова глупаво и ще се питате сериозно ли сте се притеснявали за подобни неща :)

То след време на всичко се смееш, но когато си на зор не ти е смешно. xD

...Rammstein...
01-23-2016, 18:34
Другия петък ще правим примерна матура по математика в училище :( дано не се изложа, и без това първия срок закъсах с тая висша математика,че да взема и да не реша тая матура :D . Писна ми вече всеки да ме пита какво ще уча като аз самата имам само една геодезия като вариант и това е, не знам къде другаде да опитам

Starless
01-24-2016, 12:14
kuik, в каква гимназия си?


Аз последно ще уча в ПУ, като излезе кампанията за тази година ще реша и окончателно какво точно. Обаче нещо пак ме дърпа тая Журналистика, ама като има само в София... Ама реших нарочно да ида на изпита неподготвена, напълно на майтап и ако така ме приемат, това е специалността и ще се прежаля да живея в столицата. :D
Общо взето очаквах тази година да е много сериозна и натоварена, а такова бездействие не съм виждала никога... Все едно няма матури след няколко месеца. На повечето не им трябват де, ама това не значи, че трябва да се излагаме и да не си даваме зор, на други пък буквално от тия тъпи изпити им зависи живота. :D Аз си правя упражнения от време на време, ама мога и още зор да си дам. Имам чувството, че избирането на рокля ще е най-голямото напрежение, не може ли да не ходя на бал?

И аз смятам, че никак не е добра идея да отидеш неподготвена точно на изпит за Журналистика. Хората уж се готвят и пак не успяват да влязат.. Защо не искаш в София? Там има много по-големи възможности, отколкото в Пловдив. Общо взето всеки един ВУЗ там е на по-добро ниво от ПУ.
Иначе за натовареността на годината мнение ми абсолютно се препокрива с твоето. Очаквах да е по-напрегната. Не, че не уча, ама мислих, че зорът ще е по-голям, а нещо хич не ми се занимава. :D


Няма ли някой заблуден да ми е зайче във Варна 8-)
Най - добрата ми приятелка се явява на изпит по журналистика към СУ неподготвена... не е добра идея ако искаш нещо по - различно от 2. И ако това ще ви успокои - след година, даже месеци това ще ви се вижда толкова глупаво и ще се питате сериозно ли сте се притеснявали за подобни неща :)

Към икономическия ли си се запътила? Каква специалност? Аз имах мерак за там, но след няколко консултации ми се изпари.


Другия петък ще правим примерна матура по математика в училище :( дано не се изложа, и без това първия срок закъсах с тая висша математика,че да взема и да не реша тая матура :D . Писна ми вече всеки да ме пита какво ще уча като аз самата имам само една геодезия като вариант и това е, не знам къде другаде да опитам

Висша математика?!? В МГ ли си?

kuik
01-24-2016, 14:27
kuik, в каква гимназия си?

СПГЕ "Джон Атанасов"

Starless
01-24-2016, 15:50
СПГЕ "Джон Атанасов"

Ясно.
А защо не ТУ с тези компютърни специалности?

YSMF
01-24-2016, 17:40
Starless, аз си уча там, даже сега съм в сесия 8-) Но явно форумът не го тачи, по - миналата година май само аз отидох там.

kuik
01-24-2016, 17:51
А защо не ТУ с тези компютърни специалности?

На по-ниско ниво са и двете специалности.

Starless
01-24-2016, 20:04
Starless, аз си уча там, даже сега съм в сесия 8-) Но явно форумът не го тачи, по - миналата година май само аз отидох там.
А каква специалност си? И като цяло какво е твоето мнение за университета?

П.П Сега се сетих, че сме си писали на лични :D

На по-ниско ниво са и двете специалности.

Винаги съм си мислила, че СУ е най-добър в хуманитарните науки, но в интерес на истината никога не съм се интересувала какво е положението при компютърните.

YSMF
01-24-2016, 20:20
А каква специалност си? И като цяло какво е твоето мнение за университета?

Международен бизнес с английски език. Доволна съм, преподавателите ми досега са страхотни хора, имат международен опит, една част са учили в чужбина, други са преподавали в чужбински университети. Имаме право и да вземем двойни дипломи и да се дипломираме по - рано ако заминем за една година във Финландия. Една огромна част от колегите още от 2 -3 курс започват работа по специалността. Работодателите се интересуват от нас. И поне лично на мен ми е по - лесно да уча на английски, сега карам странични курсове и вече като си навлязъл в терминологията, а и си свикнал с англоговорящо преподаване ти е по - лесно.

lunacy
01-24-2016, 20:56
На по-ниско ниво са и двете специалности.

е
на по ниско ниво НЕ ЗНАМ дали са, но в ТУ със сигурност ще учиш куп ненужни неща
тъй че да, давай към СУ


:: аз ще държа ТОП тая година за НБУ; специалността... е ясна от доста време насам като че ли, но родителските тела нещо не са... хм, навити Д: така че сигурно ще избера нещо различно, белким решат да платят
и в СУ най-вероятно ще кандидатствам, с изпит по АЕ; японистика може би, но не съм съвсем сигурна


а пък, преди няколко дни бях в един магазин за дрехи втора ръка и имаше доста на брой официални/бални/?/ рокли... обаче затваряха, та не смогнах да премеря някоя
мисля да намина пак скоро, имаше интересни неща
другият ми вариант е да поръчвам от интернет


няма да ходя на фризьор или гримьор за бала
а за ноктите... не обичам да са ми лакирани, но пък... кой знае :D

прическата и грима сигурно сама ще си ги правя, ако си правя нещо специално въобще

Starless
01-25-2016, 12:31
Международен бизнес с английски език. Доволна съм, преподавателите ми досега са страхотни хора, имат международен опит, една част са учили в чужбина, други са преподавали в чужбински университети. Имаме право и да вземем двойни дипломи и да се дипломираме по - рано ако заминем за една година във Финландия. Една огромна част от колегите още от 2 -3 курс започват работа по специалността. Работодателите се интересуват от нас. И поне лично на мен ми е по - лесно да уча на английски, сега карам странични курсове и вече като си навлязъл в терминологията, а и си свикнал с англоговорящо преподаване ти е по - лесно.

Доста добре звучи, но ти сигурно си имала добро ниво по английски когато си кандидатствала. А какви са възможностите за реализация? Ти от Варна ли си или отиде специално, за да учиш?

YSMF
01-25-2016, 15:16
Аз влязох с матура, трябва ти над 5.00 или сертификат. Понеже учим доста разнообразни неща, всеки си избира своята сфера и се развива в нея. Някои от колегите работят в отдел продажби, други в маркетинг, трети са финансисти, а една колежка стана хонорован асистент. Аз съм се ориентирала към човешките ресурси. Дава ти се една силна и разнообразна основа, но вече ти ще решиш, в кое ще се развиваш. Иначе се преместих във Варна специално за тази специалност 8-) Имаме колеги от Русия, Швеция, Корея, Чехия, Зимбабве, абе наистина е международно :lol: Учебниците ни са на Pearson и Wiley, които са едни от най - добрите издателства. Езикът е най - лесното нещо.

kuik
01-25-2016, 17:45
Микаса, така както го описа ми звучи като специалност мечта. :D

lunacy
01-25-2016, 19:43
Микаса

:D :D



"А вярно ли е, че в Асеновград вече искат пари за пробване?"

не съм чувала за такова нещо...

...Rammstein...
01-28-2016, 17:09
kuik, в каква гимназия си?



И аз смятам, че никак не е добра идея да отидеш неподготвена точно на изпит за Журналистика. Хората уж се готвят и пак не успяват да влязат.. Защо не искаш в София? Там има много по-големи възможности, отколкото в Пловдив. Общо взето всеки един ВУЗ там е на по-добро ниво от ПУ.
Иначе за натовареността на годината мнение ми абсолютно се препокрива с твоето. Очаквах да е по-напрегната. Не, че не уча, ама мислих, че зорът ще е по-голям, а нещо хич не ми се занимава. :D



Към икономическия ли си се запътила? Каква специалност? Аз имах мерак за там, но след няколко консултации ми се изпари.



Висша математика?!? В МГ ли си?


да :( :D
мале утре е матурата, вярно пробна е ама ми е притеснено не знам защо :D може би защото класната ще ги проверява и ако съм се издънила ще ми е съвестно

Starless
01-28-2016, 19:31
^Не е ли твърде рано за пробни?

inewton
01-28-2016, 19:44
да :( :D
мале утре е матурата, вярно пробна е ама ми е притеснено не знам защо :D може би защото класната ще ги проверява и ако съм се издънила ще ми е съвестно

Матурата по математика е елементарна и с всяка година става все по- елементарна. Няма от какво да се притеснявате.

kuik
01-30-2016, 11:15
Матурата по математика е елементарна и с всяка година става все по- елементарна. Няма от какво да се притеснявате.

Да, ама все пак е хубаво да се готвим. :D #just in case

Starless
01-30-2016, 20:00
Някой да се е насочил към УНСС?

...Rammstein...
02-01-2016, 16:41
Мали как се изложихме i моя клас..не е истина. А и класната как ги беше подбрала тия задачи не знам. След матурата отидох на урок и господина като видя задачите каза,че някой от нещата никога не са се падали на матура а други не са задължителна подготовка. Явно ни е надценила ама аз много здраво се изложих и ми е супер тъпото. Знаех си,че не трябва да ходя ама... :(

CocoaCloud
02-01-2016, 20:15
^Спокойно, щом такива неща няма да как да паднат, не трябва да се притесняваш.

Ох, на мен изобщо не ми се занимава с тоя бал. Поръчах си две рокли от интернет, защото много ми харесаха и бяха мнооого по-евтини от тези, които се предлагат тук, но сега едната май отпада като вариант. Другата уж ми харесва и най-вероятно ще съм с нея на бала, трябва й малко скъсяване само. Тази, за която не съм сигурна, е прекалено официална да я облека на изпращането, ама пък е нестандартна и нежна. Не знам...
Другото е, че повечето часове за грим бяха свършили (тези хора са луди) и си запазих рано-рано за сутринта. Буквално трябва да се задържи към 15 часа. :D Не ми се занимаваше да търся други, а и за тази гримьорка има добри отзиви. Фризьор тези дни трябва да запазя, дано намеря удобен. Щеше да е добре прическата да е първа, но поради ранния час на грима няма как. Сигурно ще отида и на козметик и маникюр, но ще е няколко дни преди бала с някой ваучер. Да не говорим, че изобщо не знам цялата организация кога, къде и какво ще се прави. :D

daydreamings
02-02-2016, 15:20
Някой да се е насочил към УНСС?
Аз :)

Starless
02-02-2016, 19:25
^Спокойно, щом такива неща няма да как да паднат, не трябва да се притесняваш.

Ох, на мен изобщо не ми се занимава с тоя бал. Поръчах си две рокли от интернет, защото много ми харесаха и бяха мнооого по-евтини от тези, които се предлагат тук, но сега едната май отпада като вариант. Другата уж ми харесва и най-вероятно ще съм с нея на бала, трябва й малко скъсяване само. Тази, за която не съм сигурна, е прекалено официална да я облека на изпращането, ама пък е нестандартна и нежна. Не знам...
Другото е, че повечето часове за грим бяха свършили (тези хора са луди) и си запазих рано-рано за сутринта. Буквално трябва да се задържи към 15 часа. :D Не ми се занимаваше да търся други, а и за тази гримьорка има добри отзиви. Фризьор тези дни трябва да запазя, дано намеря удобен. Щеше да е добре прическата да е първа, но поради ранния час на грима няма как. Сигурно ще отида и на козметик и маникюр, но ще е няколко дни преди бала с някой ваучер. Да не говорим, че изобщо не знам цялата организация кога, къде и какво ще се прави. :D

Би ли ми казала сайта? Може и на лично. :)


Аз :)

Каква специалност? Кога ще се явяваш на изпит?

lunacy
02-02-2016, 21:28
^Спокойно, щом такива неща няма да как да паднат, не трябва да се притесняваш.

Ох, на мен изобщо не ми се занимава с тоя бал. Поръчах си две рокли от интернет, защото много ми харесаха и бяха мнооого по-евтини от тези, които се предлагат тук, но сега едната май отпада като вариант. Другата уж ми харесва и най-вероятно ще съм с нея на бала, трябва й малко скъсяване само. Тази, за която не съм сигурна, е прекалено официална да я облека на изпращането, ама пък е нестандартна и нежна. Не знам...
Другото е, че повечето часове за грим бяха свършили (тези хора са луди) и си запазих рано-рано за сутринта. Буквално трябва да се задържи към 15 часа. :D Не ми се занимаваше да търся други, а и за тази гримьорка има добри отзиви. Фризьор тези дни трябва да запазя, дано намеря удобен. Щеше да е добре прическата да е първа, но поради ранния час на грима няма как. Сигурно ще отида и на козметик и маникюр, но ще е няколко дни преди бала с някой ваучер. Да не говорим, че изобщо не знам цялата организация кога, къде и какво ще се прави. :D

и аз искам сайта ^^

daydreamings
02-04-2016, 18:05
Каква специалност? Кога ще се явяваш на изпит?
МИО, декември се явих.

Kitty Bloom
02-04-2016, 20:32
Може ли и на мен линк за този сайт? :)

Starless
02-04-2016, 21:21
МИО, декември се явих.

Имаш ЛС.

Kitty Bloom
02-06-2016, 15:21
Днес най-после и аз тръгнах за рокля. Очаквах да е пълен кошмар, но всъщност беше много приятна дейност. Принципно реших да се шие, но все пак трябваше да пробвам, за да си избера модел. Много исках да е бюстие, без презрамки, но се притеснявам, че непрекъснато ще си придърпвам роклята и няма да ми е комфортно, та затова се бях отказала и се бях спряла на модел с едно рамо. Обаче ме успокоиха, че поддръжката ще бъде стабилна, а и ми предложиха страхотен вариант, при който модела пак е бюстие и една много ситна и нежна мрежа играе ролята на горна част с едно рамо. Животът е прекрасен и за всички има надежда! :D

divergent
02-07-2016, 12:41
Хей, много е готино, че си имаме тема. :) На мен бала ми е най-малкия проблем, хубав човек и парцал да облече на бала, пак ще е прекрасен! (Скромността краси човека.) :D Имам записани часове за грим фризьор и маникюр, останаха ми само козметика и пробните. Хвърлих стотака за ядене и пиене в приказната вечер... Имам чувството, че ще е поредното събиране с класа, нищо особено, ще мине и ще замине. Не се правя на зубър, ама матурите и кандидатстването са по-важни. Аз съм решила само каква ще ми е втората матура, не знам нито какво, нито къде ще уча. Пловдив ми е по-близо, София ме кефи повече и има с кой да живея... Вие решихте ли окончателно какво и къде?

Kitty Bloom
02-07-2016, 15:06
Роклята и за парцал не става, хубавите дрехи като се износят стават за бърсане на прах, това не става.

ngl_97
02-08-2016, 18:07
Не знам. Кажете къде има голям избор на приемливи цени :)

ngl_97
02-08-2016, 18:23
иначе, видях че имаш намерение да кандидатстваш в Пловдив и бих искала да те окуража, но честно казано позитивни мнения съм чувала кажи-речи само за АМТИИ; както и да е, от Пловдив съм и бих се радвала да помогна, ако имаш някакви въпроси за университетите тук :)
а какво ти е мнението за http://fmi-plovdiv.org/ и трудно ли се влиза там ?

lunacy
02-08-2016, 19:28
а какво ти е мнението за http://fmi-plovdiv.org/ и трудно ли се влиза там ?

писах ти ЛС : )



Роклята и за парцал не става, хубавите дрехи като се износят стават за бърсане на прах, това не става.
не ми се вярва да е толкова зле
ама как така, ушиха ли ти, какво стана? Д:

Kitty Bloom
02-15-2016, 18:22
не ми се вярва да е толкова зле
ама как така, ушиха ли ти, какво стана? Д:
амии, бях я видяла само на скица и тази седмица отидох да я видя готова, премерих я, хареса ми как ми стои, взеха ми мерки и вече ми я шият. ^_^ въобще не беше чак толкова тежко, приятна процедура се оказа.

divergent
02-15-2016, 19:14
аз също съм в процес на шиене, само за обувки и чантичка трябва да мисля какъв цвят да са и да си ги купя. за бижутата най-вероятно ще съм само с обеци и гривна евентуално, модела няма нужда от колие. а обувките ви затворени ли ще са или сандали?

lunacy
02-15-2016, 21:33
амии, бях я видяла само на скица и тази седмица отидох да я видя готова, премерих я, хареса ми как ми стои, взеха ми мерки и вече ми я шият. ^_^ въобще не беше чак толкова тежко, приятна процедура се оказа.

cool ^^ дано я направят добре

^ затворени обувки ще си взема аз най-вероятно

kuik
02-18-2016, 00:15
...На мен бала ми е най-малкия проблем... Имам чувството, че ще е поредното събиране с класа, нищо особено, ще мине и ще замине. Не се правя на зубър, ама матурите и кандидатстването са по-важни...

+1


Роклята и за парцал не става, хубавите дрехи като се износят стават за бърсане на прах, това не става.

И аз това викам. :D

Казах на наще, че имам двойка за срока по асемблиране и за наказание ш'е тре'а ход'а на бал, де*ба... :/

divergent
02-18-2016, 18:50
+1



И аз това викам. :D

Казах на наще, че имам двойка за срока по асемблиране и за наказание ш'е тре'а ход'а на бал, де*ба... :/

и аз познавам много деца, които отиват само заради родителите си. разбирам примерно мама да е нямала бал и да иска да види дъщеря си или сина си на този ден, но всяка друга причина според мен е излишна показност. решението трябва да зависи единствено от абитуриента. бала трябва да е приятно събитие, а ни да си там по принуда.
а какво е асемблиране? :D

kuik
02-18-2016, 20:11
а какво е асемблиране? :D

Сглобяване на компютър, но не практичното. Там няма кой да сбърка. ;d Учим всички части в компютъра от-до, стари, нови - всичко. Аз доста часове изпуснах. :D Накрая и не влизах, та останах с 2...Втория срок ще се оправя.

Kitty Bloom
03-01-2016, 07:30
Подготвяте ли се за матури и изпити? Аз нещо тотално съм се занемарила и си мисля как ще се изложа и в същото време пак нищо не предприемам...

knox
03-01-2016, 17:16
Никой не може да те задължи да отидеш на бал. Аз на бала не отидох и се гордея че успях да си отстоя това решение. Това беше моя начин да им тегля една майна на боклуците които за 5 години ми отровиха живота. Влязох в гимназията една, а излязох оттам скъсана струна. И на учители и на съученици. То се навряло селянчето буквално във врата ти и говори гадости против теб, или против някого другиго. Това по цял час, всеки ден, в часовете по български, в продължение на една година. Как да не се побърка човек!? И тоя урод искаше да ходя на бал с него, и пари за рокля бяха тръгнали да ми събират селянките. Сума ти и нерви изхабих да се занимавам но в крайна сметка никой не можа да ме задължи или принуди. Чудя се какви мъже ще ставате щом едно такова елементарно решение не можете да заявите и да си отстоите. И какви граждани, какви хора, то не се отнася само за момчетата това...

inewton
03-01-2016, 17:24
Никой не може да те задължи да отидеш на бал. Аз на бала не отидох и се гордея че успях да си отстоя това решение. Това беше моя начин да им тегля една майна на боклуците които за 5 години ми отровиха живота. Влязох в гимназията една, а излязох оттам скъсана струна. И на учители и на съученици. То се навряло селянчето буквално във врата ти и говори гадости против теб, или против някого другиго. Това по цял час, всеки ден, в часовете по български, в продължение на една година. Как да не се побърка човек!? И тоя урод искаше да ходя на бал с него, и пари за рокля бяха тръгнали да ми събират селянките. Сума ти и нерви изхабих да се занимавам но в крайна сметка никой не можа да ме задължи или принуди. Чудя се какви мъже ще ставате щом едно такова елементарно решение не можете да заявите и да си отстоите. И какви граждани, какви хора, то не се отнася само за момчетата това...

Къде си учила?

knox
03-01-2016, 17:29
Къде си учила?

Имаш ЛС.

divergent
03-01-2016, 17:32
Никой не може да те задължи да отидеш на бал. Аз на бала не отидох и се гордея че успях да си отстоя това решение. Това беше моя начин да им тегля една майна на боклуците които за 5 години ми отровиха живота. Влязох в гимназията една, а излязох оттам скъсана струна. И на учители и на съученици. То се навряло селянчето буквално във врата ти и говори гадости против теб, или против някого другиго. Това по цял час, всеки ден, в часовете по български, в продължение на една година. Как да не се побърка човек!? И тоя урод искаше да ходя на бал с него, и пари за рокля бяха тръгнали да ми събират селянките. Сума ти и нерви изхабих да се занимавам но в крайна сметка никой не можа да ме задължи или принуди. Чудя се какви мъже ще ставате щом едно такова елементарно решение не можете да заявите и да си отстоите. И какви граждани, какви хора, то не се отнася само за момчетата това...

Уроди има всякакви, след години на някои им идва акъла и осъзнават колко зле са постъпвали, но други си остават цял живот лекета. Поне се надявам, че преживяното те е направило силен човек и те е научило да преценяваш хората. :)

...Rammstein...
03-02-2016, 16:36
И аз не си харесвам особено класа, не сме задружни, вечно интриги но бала е веднъж плюс това имам 3 смея да твърдя много добри приятелки, с които смятам да си направим весело независимо от другите. Поне с тях се намерихме и завързахме едно много хубаво приятелство

tori
03-02-2016, 16:57
и аз познавам много деца, които отиват само заради родителите си. разбирам примерно мама да е нямала бал и да иска да види дъщеря си или сина си на този ден, но всяка друга причина според мен е излишна показност.
Веднага, щом опитах да обясня това на мама и тати, те ме отрязаха с „Отиваш!“... Изкарах 2 часа в снимки с кретени и после час и малко в дискотеката. Бих предпочела да си бях останала в ресторанта с нашите и кавалера. :(
Мисълта ми е, че не трябва да се давате, ако не ви се ходи. Нито на съучениците, нито на родителите и семейството си.

...Rammstein...
03-22-2016, 17:19
Ехо! Има ли някой? Какво става? Ходихте ли на предварителни изпити?

divergent
03-22-2016, 17:43
В неделя ходих, целта беше да видя какво е да си на изпит и да си знам, че съм отишла, а не после цял живот да съжалявам, че не съм пробвала. Мисля, че се справих, ще видим. Следващите са ми чак през юли, и то при условие, че се осера на матурите и не ми стигне бала за желаната специалност.

blackroses
03-28-2016, 14:46
Ехо, хора...
Не знам къде да пиша вече.
Кажете как стоят нещата с Правото в Пловдивския последните 3-4-5 години? Знаете ли с каква оценка горе долу приемат? До колкото разбрах положението е допряло до само 300 кандидат-студента всяка година и приема не бил труден. Някой запознат да пише моля?

Mana
03-30-2016, 12:56
Спокойно, в ПУ приемат сравнително лесно. Средният бал е около 24-25 при максимален 36.

Mana
03-30-2016, 13:38
Инак по темата, другата неделя на предварителен по химия в УХТ Пловдив.

kuik
03-30-2016, 14:53
...Чудя се какви мъже ще ставате щом едно такова елементарно решение не можете да заявите и да си отстоите. И какви граждани, какви хора, то не се отнася само за момчетата това...

Главната причина да не искам да ходя на бал е нашите да не дават пари за глупости, но тъй като те упорито настояха и казаха, че няма проблем - ще отида. Взаимоотношенията със съучениците/учителите ми са добри. Нямам причина да не ходя. (Е....Има един мазен педерас от класа дето ме дразни, ама ш'е го преживея.)


Ехо! Има ли някой? Какво става? Ходихте ли на предварителни изпити?

Ходих в СУ на Математика 2. Изпита беше сравнително по-лесен от минали години. Имах 4 от 8 задачи и по още една бях писал, но нищо не преписах на белова. Дали ще имам 2 или 4 няма разлика. За мен резултатите са само: Приет / Неприет. Ако не направя поне 7/8 вътрешно, ще се чувствам като пълен тъпак. Ще трябва да се напрегна за Юни месец.

knox
03-30-2016, 16:33
Взаимоотношенията със съучениците/учителите ми са добри. Нямам причина да не ходя.

E, togava ne vijdam prichina da se opravdavash za neshto. Komentarat mi ne e bil nasochen kam teb konkretno, povqrvai mi poznavam mnogo hora koito si prichinqvat cqlata tazi selqniq protiv volqta si samo za da ugodqt na drugite. (To na takiva celiqt im jivot minava po tozi nachin...) Sus sigurnost nqkoi v podobna kofti situaciq sledi temata.

Ivaaaaa
03-30-2016, 16:54
Спокойно, в ПУ приемат сравнително лесно. Средният бал е около 24-25 при максимален 36.

Wtf xd
Деца, спокойно, от година на година кандидатите стават по-...слабо конкурентни.

divergent
03-30-2016, 19:09
Ако ще учите в друг град, на квартира, общежитие или у познати ще живеете? Я да си поговорим малко за митовете и легендите за общежитията... Конкретно за пловдивския университет ми казаха, че кенефите са общи за етажа, а стаите са пълна мизерия. Някой чувал ли е подобни неща, действително ли е толкова зле?

inewton
03-30-2016, 19:13
Ходих в СУ на Математика 2.

Казаха ми, че квестор била доц. Стоянова. Секси е нали? Невъзможната ми любов... :(

knox
03-30-2016, 19:24
Ако ще учите в друг град, на квартира, общежитие или у познати ще живеете? Я да си поговорим малко за митовете и легендите за общежитията... Конкретно за пловдивския университет ми казаха, че кенефите са общи за етажа, а стаите са пълна мизерия. Някой чувал ли е подобни неща, действително ли е толкова зле?

Staqta e takava, kakvato si q napravish I remontirash. I az sum na obshtejitie v koeto nqkoi sa s obshta banq I toaletna I moje da se kaje che staite sa palna mizeriq, no da vidish sakvartirantkite mi koito sa ot Rusiq kak sa si napravili tqhnata - vsichko drugo e no ne I mizerna, bih kazala che napravo e biju!

divergent
03-30-2016, 19:31
Staqta e takava, kakvato si q napravish I remontirash. I az sum na obshtejitie v koeto nqkoi sa s obshta banq I toaletna I moje da se kaje che staite sa palna mizeriq, no da vidish sakvartirantkite mi koito sa ot Rusiq kak sa si napravili tqhnata - vsichko drugo e no ne I mizerna, bih kazala che napravo e biju!

А в ПУ ли си? Как така само някои са с общ санитарен възел, как се определя в какъв тип общежитие ще бъдеш? Някой ако даде снимки на състоянието на стаите ще му бъда много благодарна. Ако е много тежко положението трябва да си търся гадже майна, за да живея при него и да не пътувам всеки ден. :д

knox
03-30-2016, 19:38
А в ПУ ли си? Как така само някои са с общ санитарен възел, как се определя в какъв тип общежитие ще бъдеш? Някой ако даде снимки на състоянието на стаите ще му бъда много благодарна. Ако е много тежко положението трябва да си търся гадже майна, за да живея при него и да не пътувам всеки ден. :д

Vuv VtU. I az tova se chudq, mai nikoi nishto ne opredelq, tuka sa ni nabluskali I koito e s poveche kusmet ima banq s toaletna. Inache redovno vijdam hora s halati I havlii da hodqt po koridorite.... Ako si bila nqkoga na bungalo na moreto (moga da dam bungalata v Nesebar za primer) sustoqnieto na staite mn prilicha na tqh kato se nanasqsh, daje moita beshe po-okaqna, kluchalkata beshe razbita I oshte edin kup gadosti za koito da ne ti govorq. Ako imash vuzmojnost za drug variant izobshto ne otivai na obshtejitie, v Plovdiv edva li shte e po-razlichno...

kuik
03-30-2016, 22:51
knox много готина профилна имаш. :D

kuik
03-31-2016, 15:35
Казаха ми, че квестор била доц. Стоянова. Секси е нали? Невъзможната ми любов... :(

На нас ни бяха двама мъже. Единият преподава програмиране и е нисък с дълга коса вързъна на опашка.

inewton
03-31-2016, 16:14
На нас ни бяха двама мъже. Единият преподава програмиране и е нисък с дълга коса вързъна на опашка.

Не го познавам тоя.

Жалко, дано поне (ако те приемат) тя да ти преподава. От нея може да се научи много.

kuik
03-31-2016, 16:58
А ти каква специалност учиш? :)

inewton
03-31-2016, 17:11
А ти каква специалност учиш? :)

Физика, ама математиките ми ги водят преподаватели от ФМИ, та познавам някои.

kuik
03-31-2016, 18:12
Ясно. ;)

Starless
04-03-2016, 11:03
Някой към УНСС?

divergent
04-03-2016, 11:18
Някой към УНСС?

Това ми е единственото категорично ограничение. Макар че напоследък доста ограничения прекрачвам... Но това няма начин да го прекрача. :д

Starless
04-03-2016, 11:48
Би ли се агрументирала?

divergent
04-03-2016, 16:53
Предупреждавам, че твърдението ми няма покритие, няма да си защитя убедително тезата, но и не искам, просто си изказвам мнението. :д Може би най-трагичната част от характера ми е, че имам предразсъдъци. Не ми допада факта, че там само който не е кандидатствал не е влязъл и всичко става с пари. Добре де, това последното навсякъде го има. Просто ми прави впечатление на селски университет и не мисля, че някой ден бих се гордяла да кажа, че имам диплома от УНСС.

divergent
04-03-2016, 16:56
Чакай, че забравих и добрата дума. :д Отново повтарям, че това са си мои виждания и може там да има супер добри преподаватели и високо ниво на обучение, нямам информация от учащи там, за да съм запозната с условията. Просто на мен не ми допада. :)

golemiq_korab_minava
04-03-2016, 17:45
и не мисля, че някой ден бих се гордяла да кажа, че имам диплома.

Аз не бих се гордял с хартия, независимо от кой университет. Без значение колко трудно или с колко мъки е изкарана. Нито пък е от важност това дали ми е послужила за някаква професия, или добро впечатление.

Когато записваш висше, трябва да си с ясна представа, че отиваш да учиш за себе си. Предполагам ти е ясно.
Да усвоиш колкото може повче, за да можеш поне една малка част от знанието да го приложеш в развитието си от една страна, а от друга.. за обща култура.


Второ ''правило''. Не учи само материала, който изискват от теб. Не зубри, за добра оценка, така да се каже.

Трето. Ще прозвочи отново малко като конспирация (вече ме научихте ясно) , но в дузина специалности, където и да е по-света, изискват от теб неща, които системата е наложила.. В тази връзка трябва да подлагаш под съмнения много материал и по-точно чрез допълнитела инфорация, допълнителни теории и зададени въпроси, сама да проумееш връзките.

Четвърто. Не се доверявай на всички преподавателски приказки. Голяма част от преподавателите, да си кажем честно, са теоретици. Титли не правят качеството, колкото и хубаво да звучат. Разбира се това не изключва и съществуването на наистина умни доценти, хора на науката и с достатъчно опит.

Като цяло обаче, в който и да български университет да попаднеш, голяма част от преподавателите наистина не покриват високи норми. Да, интелигентни са, няма начин, особено в сравнение със студентите, които са от тънка на глог.

Преподавателите във всички случаи заслужават уважение и са източник на достатъчно ценна информация.
Как се става преподавател?

Учиш 4 години - бакалавър.

1,5 - 2 години - магистър.

Ставаш млад асистент... (въпроси към асистентни - по възможност по-органичени)

Главен асистент. Защитена докторантура. През това време работата ти почти изцяло е съсредоточена в университетски среди и разбитите у нас научни институти (които изостават с 20-30 години от Западните, поради тотална липса на финансиране, както всичко останало и си живеем в 20-ти век, с всички остарели технологии и практики)

След години защитава още тук там дисертации, пишеш няколко научни трудове (ново създадено нещо) и при достатъчно упоритост ставаш доцент. От там до ''професор'' според мен има тънка връзка. Има професори и професори.




Казано по-просто. Не се води напълно от учебния материал, той не гарантира реализация, дори в пълна усвоямост.. Прави повторения. Търси точната сфера, в която искаш да се занимаваш и наблягай там.

Бакалавър може да се интерпретатира и по-друг начин. - усовяне на основите на всички видове професии, тоест всяка една дисциплина е основа за развитие в дадена работа.



В крайна сметка важното е да не зубириш, а да мислиш.
Успех.

divergent
04-03-2016, 17:53
Аз не бих се гордял с хартия, независимо от кой университет.

В никакъв случай не съм за самата хартия, тя не показва знанията и таланта ти в дадена област. Имах предвид славата на заведението и подобни неща. Като ме попитат къде съм учила след години, бих предпочела да кажа СУ пред УНСС.

golemiq_korab_minava
04-03-2016, 18:05
В никакъв случай не съм за самата хартия, тя не показва знанията и таланта ти в дадена област. Имах предвид славата на заведението и подобни неща. Като ме попитат къде съм учила след години, бих предпочела да кажа СУ пред УНСС.

И какво ще стане като кажеш по-славното?!

СУ? Ивааа учи в СУ, питай я, да ти обясни за славата на СУ и колко по-добър е. Лелее, имам приятели завършили тази су с отличие. Имам приятели, които са го завършили и преди 30 години, когато трудността е била завишена в пъти.

На 800но място от класация на световните университети.. Слава. Ти диплома и от Кембридж може да си купиш.

inewton
04-03-2016, 18:12
Корабче, стига си се хвалил. Вече всички знаем, че учиш в чужбина.

divergent
04-03-2016, 18:18
И какво ще стане като кажеш по-славното?!

СУ? Ивааа учи в СУ, питай я, да ти обясни за славата на СУ и колко по-добър е. Лелее, имам приятели завършили тази су с отличие. Имам приятели, които са го завършили и преди 30 години, когато трудността е била завишена в пъти.

На 800но място от класация на световните университети.. Слава. Ти диплома и от Кембридж може да си купиш.

Защо трябва да става нещо като кажа това или онова име? Аз просто искам да си знам за себе си, че съм учила в университет, който намирам за приличен за стандартите на страната ни. Не знам защо изобщо намесваш Кеймбридж, никой не ти говори за световни класации.

golemiq_korab_minava
04-03-2016, 19:36
Защо трябва да става нещо като кажа това или онова име? Аз просто искам да си знам за себе си, че съм учила в университет, който намирам за приличен за стандартите на страната ни. Не знам защо изобщо намесваш Кеймбридж, никой не ти говори за световни класации.

Едно е да искаш да учиш в даден университет, защото смяташ, че там има повече ползи, друго е да искаш да го завървиш просто заради името му.... Ами ако дори не ти харесва специалността, пак ли ще я запишеш по тази логика?!

divergent
04-03-2016, 20:06
Едно е да искаш да учиш в даден университет, защото смяташ, че там има повече ползи, друго е да искаш да го завървиш просто заради името му.... Ами ако дори не ти харесва специалността, пак ли ще я запишеш по тази логика?!

Просто умирам да уча икономика в УНСС, ама само щото е УНСС няма да го направя, а ще ида в СУ да уча някоя скапана филология, понеже унито е по-престижно нали... Би било смешно логиката ми да е такава. Не съм казала, че искам да завърша унито заради името, казвам, че ако примерно ме приемат Журналистика и в СУ, и в УНСС, ще запиша в СУ. Съжалявам, ако си ме разбрал погрешно, естествено, че подбирам по специалност, не по името на заведението. Просто момичето ме помоли да обоснова отношението си към УНСС и аз казах, че не ме радва, а докъде стигна дискусията... :D

golemiq_korab_minava
04-03-2016, 20:15
Просто умирам да уча икономика в УНСС, ама само щото е УНСС няма да го направя, а ще ида в СУ да уча някоя скапана филология, понеже унито е по-престижно нали... Би било смешно логиката ми да е такава. Не съм казала, че искам да завърша унито заради името, казвам, че ако примерно ме приемат Журналистика и в СУ, и в УНСС, ще запиша в СУ. Съжалявам, ако си ме разбрал погрешно, естествено, че подбирам по специалност, не по името на заведението. Просто момичето ме помоли да обоснова отношението си към УНСС и аз казах, че не ме радва, а докъде стигна дискусията... :D

Дам, стигнехме най-накрая до разбрателство. :Д

Death Gun
04-04-2016, 12:01
Малеееее, напускам ТУ и отивам да уча новата спец "Ядрена сигурност" в unesese. Нямам търпение : )))))

Ivaaaaa
04-04-2016, 12:45
Стига, we. Няма значение държавата или дори унито за това колко престижно ще е нещото, което учиш. Индивидуално е за всяка специалност. Право в унсс и су не е едно и също както и счетоводство в унсс и свищов, примерно.

tori
04-04-2016, 13:19
Абе, квото и да си говорим, предпочитам да уча за МС или лекар във Плевен, а не в РУ, Ива. Някак по-добре ми се струва, че ще ме научат, отколкото в Долно нанагорнище. Пък и има места, чиито дипломи тежат, кажи-речи, само за отделния град, щото в близост няма кой знае колко места, където се учи точно тая специалност и липсват кадри от по-елитни унита. По-друго е окото някак, ако си завършил с отлична диплома медицински Плевен, отколкото русенски или софийски със жалките си опити за факултети по ОЗиЗГ.

Ivaaaaa
04-04-2016, 13:58
Не знам за какво говориш с тези съкращения хд. Искам да кажа само, че унсс е реномираното място в бг за тези, които са се насочили към икономиката. Донякъде и иу варна. За мен са смешни тези факултети на пу и су, академията в свищов и нз си кви още имаше. Факт е за съжаление, че повечето отишли там са, защото трябва да са студенти. Лични примери познавам доста. Така западна и запада нивото. Щото унсс, а и не само буквално канят всеки. Достатъчно ти е диплома, за да влезеш в университет. И все пак, субективно е. Всичко зависи от конкретната специалност.

Death Gun
04-04-2016, 14:18
То и в ТУ е така, бая хора са тук, само за да са студенти. :D
Е не се влиза само с диплома, но е достатъчен фактът, че приемат с матура по БЕЛ.

tori
04-04-2016, 14:30
Обществено здраве и здравни грижи. Много е дълго, не ми се пишеше цялото наименование.

Ivaaaaa
04-04-2016, 14:45
То и в ТУ е така, бая хора са тук, само за да са студенти. :D
Е не се влиза само с диплома, но е достатъчен фактът, че приемат с матура по БЕЛ.

Точно диплома, чйек хд матурите + оценките на предметите, които ти трябват образуват бала. Жалка работа.

Death Gun
04-04-2016, 17:56
Имах предвид за ТУ, намесих се малко във вашия унсс спор. Че в такъв университет се влиза с матура по БЕЛ, пък и дори коефициентът за матура е почти изравнен с този от изпит. 3,0 за изпит и 2,9 за матура. Ко да играя. :D

draid
04-04-2016, 17:57
от трън, та на глог, бе, мамка му, научете си скапания роден език! Кат оня с "като си се хванал на хорото, ще си го сърбаш".


Само дето не знам какво точно общо има незнанието на някой идиом с това ама хайде.

divergent
04-04-2016, 19:50
Един въпрос към момичетата имам - часът за прическа или за грим ви е първи и мислите, ли че има значение последователността?

Starless
04-05-2016, 11:06
Предупреждавам, че твърдението ми няма покритие, няма да си защитя убедително тезата, но и не искам, просто си изказвам мнението. :д Може би най-трагичната част от характера ми е, че имам предразсъдъци. Не ми допада факта, че там само който не е кандидатствал не е влязъл и всичко става с пари. Добре де, това последното навсякъде го има. Просто ми прави впечатление на селски университет и не мисля, че някой ден бих се гордяла да кажа, че имам диплома от УНСС.

А с дипломата на ПУ ли би се гордяла? Като изключим правото в СУ, КСИ и медицината евентуално (защото всички знаем как стават нещата дори и там), не знам за каква гордост би могло да става въпрос в който и да било университет в България. Кажи ми къде няма корупция и приема е труден - почти никъде.


В никакъв случай не съм за самата хартия, тя не показва знанията и таланта ти в дадена област. Имах предвид славата на заведението и подобни неща. Като ме попитат къде съм учила след години, бих предпочела да кажа СУ пред УНСС.

За СУ, донякъде добре. Но икономика в СУ?!? Като право в УНСС.


Просто умирам да уча икономика в УНСС, ама само щото е УНСС няма да го направя, а ще ида в СУ да уча някоя скапана филология, понеже унито е по-престижно нали... Би било смешно логиката ми да е такава. Не съм казала, че искам да завърша унито заради името, казвам, че ако примерно ме приемат Журналистика и в СУ, и в УНСС, ще запиша в СУ. Съжалявам, ако си ме разбрал погрешно, естествено, че подбирам по специалност, не по името на заведението. Просто момичето ме помоли да обоснова отношението си към УНСС и аз казах, че не ме радва, а докъде стигна дискусията... :D

Ето за това говорим. Избираш си специалност и отиваш в университета, който е тясно специализиран. Напълно съм съгласна за журналистиката - СУ е къде къде пред УНСС. Но за икономиката не мисля, че има по-добър избор в България.


Искам да кажа само, че унсс е реномираното място в бг за тези, които са се насочили към икономиката. Донякъде и иу варна. За мен са смешни тези факултети на пу и су, академията в свищов и нз си кви още имаше.

Подкрепям. Като ще правим нещо, нека да е като хората.


Един въпрос към момичетата имам - часът за прическа или за грим ви е първи и мислите, ли че има значение последователността?

Първо прическата - самата фризьорка ме посъветва така, за да не се развали гримът от стилизантите.

Death Gun
04-05-2016, 11:45
Ходих в СУ на Математика 2. Изпита беше сравнително по-лесен от минали години. Имах 4 от 8 задачи и по още една бях писал, но нищо не преписах на белова. Дали ще имам 2 или 4 няма разлика. За мен резултатите са само: Приет / Неприет. Ако не направя поне 7/8 вътрешно, ще се чувствам като пълен тъпак. Ще трябва да се напрегна за Юни месец.

Добре си се насочил. В компютърните специалности ли искаш?

Малко инфо за тези, които искат да кандидатстват КСИ/ИТИ в ТУ-София. Тази година ще има нова специалност - "Софтуерни технологии" за 100 човека, чух преди месец още, но вече почва по-масово да се пише и коментира по темата. Започнали са дискусии с държавата и бизнеса по учебния и план. Ще бъде с по-малко общообразоветелни предмети, заместени с повече практически софтуерни дисциплини. Като разбера вътрешно инфо или изкопам учебния план, който уж ми обещаха, ще пиша отново за нея. :D

knox
04-05-2016, 13:22
Aide na balovete moeto momcheap.

divergent
04-05-2016, 14:30
А с дипломата на ПУ ли би се гордяла? Като изключим правото в СУ, КСИ и медицината евентуално (защото всички знаем как стават нещата дори и там), не знам за каква гордост би могло да става въпрос в който и да било университет в България. Кажи ми къде няма корупция и приема е труден - почти никъде.



За СУ, донякъде добре. Но икономика в СУ?!? Като право в УНСС.



Ето за това говорим. Избираш си специалност и отиваш в университета, който е тясно специализиран. Напълно съм съгласна за журналистиката - СУ е къде къде пред УНСС. Но за икономиката не мисля, че има по-добър избор в България.
Е разбира се, нещата са много относителни, зависи си от специалността и от други фактори. Просто си казах мнението. Може би защото изобщо не ме привлича икономиката, не ми допада и университета. :D

Starless
04-06-2016, 08:39
^Това е съвсем друг въпрос. Все едно да кажеш нещо против МУ, защото не те привлича медицината като цяло.

Akdfbhdifhdis
04-08-2016, 18:39
Хораа, участваме в една игра, в която се борим за специален автобус за бала ;д - може ли да дадете по един глас, благодаря предварително! http://www.powerfm.bg/bg/powerclass/12g-klas-ot-targovska-gimnaziya-burgas#glasuvai

Damia
04-11-2016, 06:15
Някой беше ли на изпита вчера по български и литература в Софийския? Интересно ми е коя тема сте избрали, как ви се стори?

RoNi13
04-11-2016, 14:41
Някой беше ли на изпита вчера по български и литература в Софийския? Интересно ми е коя тема сте избрали, как ви се стори?

Аз бях (заедно с приятелка). И двете писахме по темата с цитатите, тъй като ми се стори доста по-интересна от първата. За структурата - не знам дали съм уцелила как трябва да се пише, но пък ми беше приятно да си споделя знанията по темата. :Д Написах 7 страници и половина, а приятелката ми 6 - не знам дали е достатъчно...

divergent
04-11-2016, 17:31
Аз бях (заедно с приятелка). И двете писахме по темата с цитатите, тъй като ми се стори доста по-интересна от първата. За структурата - не знам дали съм уцелила как трябва да се пише, но пък ми беше приятно да си споделя знанията по темата. :Д Написах 7 страници и половина, а приятелката ми 6 - не знам дали е достатъчно...

не е толкова до обема, колкото до съдържанието. идеята е непрекъснато да съпоставяш двата цитата, щото една съученичка е изписала една камара, ама много за Вазов и съвсем малко за Вапцаров.

Damia
04-11-2016, 17:53
Значи доста хора са се отказали от темата, което ме учуди. Елин Пелин не е чак толкова труден :D аз също писах по цитатите, но и цяла година се подготвях за този формат. И аз не мисля, че е до обем, но под 5 страници е доста малко за подобен изпит

kuik
04-12-2016, 11:50
Добре си се насочил. В компютърните специалности ли искаш?

Малко инфо за тези, които искат да кандидатстват КСИ/ИТИ в ТУ-София. Тази година ще има нова специалност - "Софтуерни технологии" за 100 човека, чух преди месец още, но вече почва по-масово да се пише и коментира по темата. Започнали са дискусии с държавата и бизнеса по учебния и план. Ще бъде с по-малко общообразоветелни предмети, заместени с повече практически софтуерни дисциплини. Като разбера вътрешно инфо или изкопам учебния план, който уж ми обещаха, ще пиша отново за нея. :D

Хмм, имтересно. Искам да прочета още подробности. Ако споделят информацията в интернет, ще се радвам да пратиш линк. :)

divergent
04-12-2016, 17:50
Някой не се ли е насочил към Философско-историческия факултет на ПУ? С каква специалност?

sl1nceetoo
04-12-2016, 18:38
^ Чудих се много за социологията там, но накрая се спрях на първоначалния си избор- психологията, в педагогическия.

RoNi13
04-12-2016, 19:35
не е толкова до обема, колкото до съдържанието. идеята е непрекъснато да съпоставяш двата цитата, щото една съученичка е изписала една камара, ама много за Вазов и съвсем малко за Вапцаров.

Съдържанието съм на 100% сигурна, че е на ниво. И двамата автори са ми доста любими, доста разбираеми и доста добре научени. Информацията ми е вярна, въпросът е, че не очаквам оценка над 3, тъй като всички знаем как става на предварителните, а аз не съм си плащала преди това, за да ходя на курсове. ;) Разчитам на редовния. :)

kuik
05-18-2016, 13:51
Изядоха ли ви Гераците, е? :D

divergent
05-18-2016, 14:10
Изядоха ли ви Гераците, е? :D

Елин Пелин заедно с Яворов при преговора ги прескочих като пич... питаш ли ме? :D
Иначе писах де, ама само по откъса щеше да е много малко и писах върху цялата повест. Сега не знам дали това ще ми смъкне оценката, или ще я вдигне. :D

kuik
05-18-2016, 14:19
Елин Пелин заедно с Яворов при преговора ги прескочих като пич... питаш ли ме? :D
Иначе писах де, ама само по откъса щеше да е много малко и писах върху цялата повест. Сега не знам дали това ще ми смъкне оценката, или ще я вдигне. :D

Аз вчера преговарях точно Елин Пелин и Йовков, че са ми най-интересни. И днеска много мазно се изхилих като чух темата. :D Иначе и аз съм писал върху цялата творба. В условието е дадена тема и отказ от текста, но не е казано да пишем само по откъса. Щом не е, грабваш възможността. :)

divergent
05-18-2016, 14:28
Аз вчера преговарях точно Елин Пелин и Йовков, че са ми най-интересни. И днеска много мазно се изхилих като чух темата. :D Иначе и аз съм писал върху цялата творба. В условието е дадена тема и отказ от текста, но не е казано да пишем само по откъса. Щом не е, грабваш възможността. :)

На мен ми се насълзиха очите направо докато прочетох откъса преди да почна да решавам каквото и да било. Ама после се стегнах и си нахвърлях като точки нещата, които да включа и написах. :D А тази 39та задача така и не се научих да я правя като хората...

kuik
05-18-2016, 14:36
Аз за 38 преписах 1 и 3 коплет, а за 39 - 2 и 4. :D

kuik
05-18-2016, 14:38
Ама тея еделвайси ми е*аха мамата. 20 минути ги писах, вместо тях можеше да си направя по-добро есето. ;д

lunacy
05-18-2016, 14:41
Изядоха ли ви Гераците, е? :D

ами не бях мн очарована, ама писах там нещо Д:


divergent, това че си писала върху повестта като цяло би трябвало да ти даде точки xD

smilelady
05-18-2016, 14:52
Ех, '97 сме много малко във форона :D
Теста го направих много бързо, но загубих доста време да си проверявам по 347924634 пъти и да пренасям на бланката за отговори. За темата..няма какво да кажа. Бяха ме разпределили в училище "Елин Пелин" и още като се изкачвах по стълбите и един голям негов портрет ми изскочи пред очите, знаех, че ще е той :D Аз съм доволна от съчинението, на теста имам една грешка, но не знам дали няма да ми вземат от тезата и резюмето. Вашето колко излезе, защото имам чувството, че моето е много кратко?

divergent
05-18-2016, 14:54
Аз за 38 преписах 1 и 3 коплет, а за 39 - 2 и 4. :D

39 нали трябва да е с наши думи :D аз писах, че за човека смъртта е утеха и човекът ще си отиде като песен, а тва си се явява преразказ на стиховете и просто взимаме 0 точки, понеже пише с главни букви СВОИ ДУМИ :D

divergent
05-18-2016, 14:55
Ех, '97 сме много малко във форона :D
Теста го направих много бързо, но загубих доста време да си проверявам по 347924634 пъти и да пренасям на бланката за отговори. За темата..няма какво да кажа. Бяха ме разпределили в училище "Елин Пелин" и още като се изкачвах по стълбите и един голям негов портрет ми изскочи пред очите, знаех, че ще е той :D Аз съм доволна от съчинението, на теста имам една грешка, но не знам дали няма да ми вземат от тезата и резюмето. Вашето колко излезе, защото имам чувството, че моето е много кратко?

На една от моя клас баба ѝ била хвърляла боб, на кафе гледала, все буквата П се падала. И нашата решила, че е Пенчо, ама се оказа Пелин. :D

divergent
05-18-2016, 14:56
divergent, това че си писала върху повестта като цяло би трябвало да ти даде точки xD

а дано, че уж само три точки губя (не броя резюмето и тезата), ама пак ми се вижда много малко като оценка :D

lunacy
05-18-2016, 15:04
ем, моето есе излезе страница и половина или нещо такова : D

нз, иначе и на мен 39-та задача ми е странна
щото пише ПРИМЕРИ ОТ ТЕКСТА
a после АМА С ВАШИ ДУМИ ДА Е :D

kuik
05-18-2016, 15:26
39 нали трябва да е с наши думи :D аз писах, че за човека смъртта е утеха и човекът ще си отиде като песен, а тва си се явява преразказ на стиховете и просто взимаме 0 точки, понеже пише с главни букви СВОИ ДУМИ :D

Е ся си е.... ;с Тв'а не го видех.

kuik
05-18-2016, 15:27
ем, моето есе излезе страница и половина или нещо такова : D

нз, иначе и на мен 39-та задача ми е странна
щото пише ПРИМЕРИ ОТ ТЕКСТА
a после АМА С ВАШИ ДУМИ ДА Е :D

Аз съм го оградил в кавички, дословно баш цитат си, от километър се вижда. ;д Баси...

divergent
05-18-2016, 17:32
Аз съм го оградил в кавички, дословно баш цитат си, от километър се вижда. ;д Баси...

майната му де, две точки са само това. :) аз точно тях губя и още една от супер тъпа грешка... там в текста за розите избрах "псевдоним", понеже не бях видяла "наименование". ще се науча да не бързам, ама не знам кога ще е...

kuik
05-18-2016, 18:00
И аз писах псевдоним... ;д

divergent
05-18-2016, 18:04
И аз писах псевдоним... ;д

I feel better now :D
А колко точки имаш иначе или не си си проверил отговорите?

kuik
05-18-2016, 18:06
I feel better now :D
А колко точки имаш иначе или не си си проверил отговорите?

Гледах ги, но не съм бройл точките. Искам да е изненада. ;д

divergent
05-18-2016, 18:09
Гледах ги, но не съм бройл точките. Искам да е изненада. ;д

хаха, то като не можеш да си добавиш резюме, теза и съчинение/есе, няма как да разбереш и без това. :D

kuik
05-18-2016, 18:11
Хвана ми мисълта. :) Излизам малко на разходка и захващам да преговарям математика. ;д

snatural
05-18-2016, 21:16
39 нали трябва да е с наши думи :D аз писах, че за човека смъртта е утеха и човекът ще си отиде като песен, а тва си се явява преразказ на стиховете и просто взимаме 0 точки, понеже пише с главни букви СВОИ ДУМИ :D

И аз писах нещо подобно на 39та задача. Значи има надежда да вземем точки. На самия тест със затворените отговори имам 5 или 6 грешки, а на отворените нямам (евентуално 39та задача и тезата и резюмето). И да питам за резюмето бърка ли се, че не съм намалила абзаците? Оставих ги 3 както са си. Просто с 2 не ми се връзваха смислово.
А за темата съм горе долу доволна. Не бях учила и чела всички произведения. Падна се автор, за който не бях учила и само "Гераците" не бях чела и прегледала някой анализ.. само бях чела резюме. Пак като не е "Септември" или лирическите миниатюри.. доволна. Писах лист и малко. За нещо, на което си измислях е добре :D
Като цяло целия 12ти клас се готвих за тежки кандидат-студентски изпити и по БЕЛ не бях бутвала. Само за класната. За матурата учих 4-5 дни и може да хвана над 5.50 :D

lunacy
05-18-2016, 22:15
проверих отговорите и на тестовата част си открих 4-5 грешки Д: тези с отворен отговор са ми верни май

като излязат резултатите ще видим


И да питам за резюмето бърка ли се, че не съм намалила абзаците?

май не Д:

divergent
05-19-2016, 13:02
не е грешка ако си оставила абзаците така, всяка смислова част трябва да е в отделен абзац, а в оригиналния текст си бяха отделени точно така.
а страница и половина не е ли малко? аз написах три, понеже не бях преговаряла, но принципно понякога се ядосвам, че не мога да спомена всичко, защото не мога да се побера в четири страници. :д за мен е много относително да ограничават в такъв обем. един може да пише супер ситно, друг да е с едър почерк и да не му стигне мястото, а почти нищо да не е написал. :д

snatural
05-19-2016, 19:31
Е, то и аз 2 страници и почти половина. Аз всякакви глупости писах сякаш. Надявам се, че препратката ми със семейството на чорбаджи Марко да им се е сторила идейна, а не малоумна :D
А някакви идеи кога илизат резултатите. И заедно с втората матура ли излизат?

divergent
05-19-2016, 19:40
А някакви идеи кога илизат резултатите. И заедно с втората матура ли излизат?

заедно излизат двата резултата, май на 10ти юни.

lunacy
05-19-2016, 20:09
а страница и половина не е ли малко?

малко но од сарце

и наистина сърдечно упрекнах представата за семейната патриархална хармония и "корелацията" ѝ с щастието на индивида Д:

ии да, това с почерка е относително, ама Д: не очаквам мн смислени хрумвания от образователната /ни/ система така или иначе

Starless
05-20-2016, 11:08
Елин Пелин заедно с Яворов при преговора ги прескочих като пич... питаш ли ме? :D
Иначе писах де, ама само по откъса щеше да е много малко и писах върху цялата повест. Сега не знам дали това ще ми смъкне оценката, или ще я вдигне. :D

Аз също. При положение, че са се падали миналата година - направо ги бях изключила. Иначе през годината съм чела анализи на разказите на Елин Пелин, но не и на "Гераците" :D Добре, че си спомнях горе/долу съдържанието.. общо взето пълна импровизация, ще видим какво ще излезе. На тестовата част имам 3 (2 от които на текстовете..) ии още 1-2 на отворените въпроси. На 39 въртях нещо.. ама дали ще го приемат.. :D


И да питам за резюмето бърка ли се, че не съм намалила абзаците? Оставих ги 3 както са си. Просто с 2 не ми се връзваха смислово.

Мисля, че броят на абзаците не е от значение. Важното е да не е всичко в един :D

По какво ви беше втората матура? Как ви се стори?

divergent
05-20-2016, 11:30
По английски беше моята, стори ми се прекалено елементарна... съмнително елементарна :D
Тоест или сме направили всичко, или сме се осрали яко, средно положение няма. Ще си проверя после и ще пиша. :д

snatural
05-20-2016, 12:46
Защото моята учителка по БЕЛ постоянно ни повтаря да се намалят абзаците, но ен ми се вързваха 2 абзаца и го писах както аз си знам.
Втората ми матура беше по английски. Като цяло на мен ми се отдават природните науки, но не и езиците. Не бях бутвала въобще, но се надявам на 5.00 :D Като цяло можех да препиша от момчето пред мен тъй като той ходи на олимпиади по английски, но реших да си проверя нивото на английския. Все пак това е целта на матурата.
Иначе първия лисънинг ми беше ужасен за слушане. Много депресиращ :D

divergent
05-20-2016, 13:24
При нас се чуваше отвратително, сигурно заради тонколоните беше, ама на едно място никой не го беше разбрал какво изфъфли тоя... И сега защо не ми качват английския, а само другите матури, ядосвам се така. :D

kuik
05-20-2016, 13:53
Математика 4,50-5,50....Осрана работа като цяло.. Разочарован съм от себе си. Тре'а се опра'а.

divergent
05-20-2016, 14:17
Математика 4,50-5,50....Осрана работа като цяло.. Разочарован съм от себе си. Тре'а се опра'а.

е това е голям интервал, колко? :D
http://www.zamatura.eu/maturi/Oceniavane-maturi
аз съм много разочарована, реве ми се.

lunacy
05-20-2016, 14:46
По какво ви беше втората матура? Как ви се стори?

биология

не беше трудна според мен, ама аз почти не учих Д: и съм объркала някои неща май
към 5 и нещо би трябвало да имам като си гледам отговорите

иначе при мен повечето, които бяха от училището ми казаха че и те не са учили почти нищо и писали биология, защото било най-лесно; след матурата казаха че и на тях им се е сторила лесна
към 10 и нещо повечето бяхме приключили

Death Gun
05-20-2016, 16:24
Хмм, имтересно. Искам да прочета още подробности. Ако споделят информацията в интернет, ще се радвам да пратиш линк. :)

Няма да споделят скоро, въпреки че ми обещаха да го направят публично, като бъде готова официално.

Ако си гледал учебния план на КСИ, "Софтуерни технологии" е без ОИП 1/2, Физика 1/2, Химия, Машинознание, Материалознание и всичко, което ги последва в горните семестри. Ще бъдат заменени със софтуерни такива, ще има и Основи на програмирането, предмет за Python. Информацията е от вътрешен човек, който е бил на първото одобряване на учебния план в края на март.

Иначе ми писаха други вътрешни хора, които казаха, че не е одобрена още във факултета и не е акредитирана. Така че е по-вероятно да остане за следващата година. :)

poorArya.
05-20-2016, 16:38
Ебаси тъпотията значи...Може да пуша като комин понякога, но най- вредния и омразния ми навик е, че си оставям нещата за най- най- последния момент. Невиждана безотговорност... ;/ Цяла година буквално нищичко не отворих освен за 2-3 изпитвания в училище колкото да ме оформят с поне 5 по различните предмети. По БЕЛ учих на 17-ти почти целите 2 помагала прочетох направо ми се е*а майката и понеже на есето писах половин страница, защото бях откачила и 20 минути се вайках, че не издържам повече на този стол и не ми стигна времето като ми дойде музата и имам около 60т. - 4,50. По физика ми беше втората матура. Миналата година ходих сериозно на уроци да се подготвям, но тази освен за изпитване в училище, също абсолютно нищо не погледнах, хората цяла година се готвили, аз учих само снощи цяла вечер материала 9-12клас ;/. 71,5т. имам, което е около 5-20/30. Супер съм си ядосана, защото много лесно схващам и уча много бързо, а и матурите си бяха лесни и ако бях почнала поне преди седмица щях по БЕЛ поне 5 да имам, а по физика 6,00 ми беше сигурно, защото харесвам и разбирам лесно и задачи и всичко...

Хора, за основните кандидатстудентските изпити в ТУ Варна, военноморското (ВВУ) и ТУ София знаете до кога се подават документи и кога се състоят самите изпити? И това до сега не го мислих, пак в последния момент, а търся в сайтовете на университетите и нищо не намирам, само за предварителните има информация..

Parolent
05-21-2016, 13:18
Аз на матурата по математика зачеркнах на една от задачите на които трябва да има цяло решение с един хикс. Бях питала квесторите дали може, а те казаха, че не знаят, но може да се счита за знак и да ми анулират матурата, но 1 момче от стаята каза че няма проблем, и че дори и той е зачеркнал. Дали проверяващите могат да го помислят за някакъв знак?

divergent
05-21-2016, 13:23
Аз на матурата по математика зачеркнах на една от задачите на които трябва да има цяло решение с един хикс. Бях питала квесторите дали може, а те казаха, че не знаят, но може да се счита за знак и да ми анулират матурата, но 1 момче от стаята каза че няма проблем, и че дори и той е зачеркнал. Дали проверяващите могат да го помислят за някакъв знак?

Едва ли. Аз при съчиненията и другите текстови задачи зачертавах с права линия и скоби и квесторите мрънкаха, че не трябвало така, а само в скоби, така че те все си дрънкат, а в действителност изобщо не са инструктирани за позицията си. Едно момиче беше разменяло местата със стрелки и не знам си още какво, това е по-рисковано да приемат за знак, но за един хикс не следва да направят проблем, не са малоумни проверяващите все пак. За разлика от квесторите. :D

Death Gun
05-21-2016, 13:57
Аз на матурата по математика зачеркнах на една от задачите на които трябва да има цяло решение с един хикс. Бях питала квесторите дали може, а те казаха, че не знаят, но може да се счита за знак и да ми анулират матурата, но 1 момче от стаята каза че няма проблем, и че дори и той е зачеркнал. Дали проверяващите могат да го помислят за някакъв знак?

Споко, на моята матура преди 2 години направих същото. Бях зачеркнал на 26-та половин задача с хикс, и след него си я дореших правилно. Не ми бяха взели точки за нея, нито пък да са ми анулирали матурата. Даже ми се случи на още 2-3 места по останалите задачи да драскам.

Starless
05-21-2016, 16:43
Защото моята учителка по БЕЛ постоянно ни повтаря да се намалят абзаците, но ен ми се вързваха 2 абзаца и го писах както аз си знам.
Втората ми матура беше по английски. Като цяло на мен ми се отдават природните науки, но не и езиците. Не бях бутвала въобще, но се надявам на 5.00 :D Като цяло можех да препиша от момчето пред мен тъй като той ходи на олимпиади по английски, но реших да си проверя нивото на английския. Все пак това е целта на матурата.
Иначе първия лисънинг ми беше ужасен за слушане. Много депресиращ :D

А защо избра английски, при положение, че си по-добра в природните науки? :D


биология

не беше трудна според мен, ама аз почти не учих Д: и съм объркала някои неща май
към 5 и нещо би трябвало да имам като си гледам отговорите

иначе при мен повечето, които бяха от училището ми казаха че и те не са учили почти нищо и писали биология, защото било най-лесно; след матурата казаха че и на тях им се е сторила лесна
към 10 и нещо повечето бяхме приключили

И аз бях на биология, не съм учила нон-стоп, но си прочетох 2-та учебника. Като цяло не беше кой знае колко трудна, но имаше някои по-забиващи въпроси.. иначе и аз бях готова около 10.

Колкото до квесторите - не минават ли някакъв инструктаж? Супер неинформирани са.. каквото и да питаш - "не знам", "там си пише".. На едната матура дори не ни позволиха да пишем по самия тест, но с малко разправии си решихме проблема.

golemiq_korab_minava
05-21-2016, 16:43
Леле,аз вече забравих какво означава матура, пък какви страсти са били.. Деца, не се впрягайте. Нищо в живота ви не определя.

divergent
05-21-2016, 17:11
Не виждам никой да се е впрегнал, но мерси. А ти на колко години си, че ни наричаш деца? Не, че не сме, но звучи все едно си поне десет години по-голям... :D

golemiq_korab_minava
05-21-2016, 17:44
Не виждам никой да се е впрегнал, но мерси. А ти на колко години си, че ни наричаш деца? Не, че не сме, но звучи все едно си поне десет години по-голям... :D

22 ще правя скоро хахахаха :Д

inewton
05-21-2016, 20:10
Не виждам никой да се е впрегнал, но мерси. А ти на колко години си, че ни наричаш деца? Не, че не сме, но звучи все едно си поне десет години по-голям... :D

Като се има предвид средното ниво на морал и интелигентност на днешната младеж, нормално е Корабчето да ви нарича деца.

golemiq_korab_minava
05-21-2016, 20:25
Като се има предвид средното ниво на морал и интелигентност на днешната младеж, нормално е Корабчето да ви нарича деца.
а след 10 години? анимал скуулс

Говорил съм със стари учителки.
Говорил съм с асистени и доценти.
Всички са на мнението, че всяка изминала година училищата западат заедно с учениците до потресаващи резултати.


политика..

divergent
05-21-2016, 20:32
Като се има предвид средното ниво на морал и интелигентност на днешната младеж, нормално е Корабчето да ви нарича деца.

добре де, само ти не си се обадил... за 12ти клас е темата, преминал си малко възрастовото ограничение.

lunacy
05-21-2016, 21:26
А защо избра английски, при положение, че си по-добра в природните науки? :D




ем, аз писах биология, защото оценката по АЕ /с който се справям по-добре отколкото с биологията/ от дипломата ми е балообразуваща Д: за уни
тъй че сиг и тя така хд

така де, ако кандидатствам ще ми е балообразуваща
и въпреки че ще ходя на кандидатстудентския по АЕ... м
абе мисля да си сложа раничката и да тръгна да обикалям една година

днеска осъзнах че нито в София ми се ходи особено, нито имам голямо желание да уча това, дето мислих да уча


нз, май ще пропусна една академична година като гледам
нашите ме подкрепят

зн че никой не ме е питал и не е тема и т.н., просто исках да си споделя

Electrа
05-21-2016, 21:38
Интересно ми е защо сте избрали матура биология. Това не беше ли единствената матура, за която при грешен отговор отнемат точки?

lunacy
05-21-2016, 21:41
^ е нз, скалата е както на другите матури
с ограждане е главно, а писмената част не изисква кой знае колко описателност

води се от по-лесните като цяло

inewton
05-22-2016, 05:22
добре де, само ти не си се обадил... за 12ти клас е темата, преминал си малко възрастовото ограничение.

Тоя цикъл...

snatural
05-22-2016, 07:51
А защо избра английски, при положение, че си по-добра в природните науки? :D
Заради тъпата образователна система? :D
Просто кандидатствах с изпити по биология и химия. И двата изпита са много тежки и изискват много учене. Ако запиша някоя от тези две матури ще ми се смъкне бала за кандидатстване, ако не изкарам 6.00 на самата матура. Бала за кандидатстване се определя от оценките от дипломата по биология и химия (където имам 6.00),а ако държа матура ми се взема матурата. Тоест и да изкарам 5.95 на матурата ще е зле за мен :D

snatural
05-22-2016, 08:08
ем, аз писах биология, защото оценката по АЕ /с който се справям по-добре отколкото с биологията/ от дипломата ми е балообразуваща Д: за уни
тъй че сиг и тя така хд

така де, ако кандидатствам ще ми е балообразуваща
и въпреки че ще ходя на кандидатстудентския по АЕ... м
абе мисля да си сложа раничката и да тръгна да обикалям една година

днеска осъзнах че нито в София ми се ходи особено, нито имам голямо желание да уча това, дето мислих да уча


нз, май ще пропусна една академична година като гледам
нашите ме подкрепят

зн че никой не ме е питал и не е тема и т.н., просто исках да си споделя
Трябваше да се разменим на втората матура.. 1 месец след като ми мина изпита по биология помолих едно момиче да ми даде матура. Каза, че е от по-сложните и изкарах 85 точки :D

Starless
05-22-2016, 12:37
Интересно ми е защо сте избрали матура биология. Това не беше ли единствената матура, за която при грешен отговор отнемат точки?

От къде ти хрумна? Няма такова нещо. Освен това няма тема, а и на мен лично ми е интересно.


Заради тъпата образователна система? :D
Просто кандидатствах с изпити по биология и химия. И двата изпита са много тежки и изискват много учене. Ако запиша някоя от тези две матури ще ми се смъкне бала за кандидатстване, ако не изкарам 6.00 на самата матура. Бала за кандидатстване се определя от оценките от дипломата по биология и химия (където имам 6.00),а ако държа матура ми се взема матурата. Тоест и да изкарам 5.95 на матурата ще е зле за мен :D

Ясно.. как не се сетих :D Медицина?

divergent
05-22-2016, 12:39
Тоя цикъл...

За матурата по Философски цикъл ли говориш? Тя ми беше втората по избор.

divergent
05-22-2016, 12:48
днеска осъзнах че нито в София ми се ходи особено, нито имам голямо желание да уча това, дето мислих да уча


нз, май ще пропусна една академична година като гледам
нашите ме подкрепят

зн че никой не ме е питал и не е тема и т.н., просто исках да си споделя

не е нужно да те пита някой, темата си е точно за това. :)
И на мен не ми се ходи в София. Искам да уча в Пловдив, но пък той е в София... после се сещам как бих заминала някъде заради някого, но никой не би го направил за мен и се отказвам да ходя там след като не ми харесва. И без това има цяло лято, не се знае дали още ще ме търпи и ще има напредък. Честно да си призная, ако трябва да си избирам по град, не по специалност, отивам във Варна. Хем ще съм си на морето, хем вуйчо си търси персонал за заведението там, има и къде да живея... идилия. :д Далече от всичко и всички, ако може и да не се връщам, ще е бижу.

А ти какво си мислила да учиш? :д

snatural
05-22-2016, 13:39
От къде ти хрумна? Няма такова нещо. Освен това няма тема, а и на мен лично ми е интересно.



Ясно.. как не се сетих :D Медицина?
Да, към медицината съм се насочила хих

lunacy
05-22-2016, 15:01
Бала за кандидатстване се определя от оценките от дипломата по биология и химия (където имам 6.00),а ако държа матура ми се взема матурата

да, същото е и при мен, само че с английския :D

хаха, да, ама аз честно казано се радвам че ми се наложи да погледна това-онова по биология... ако не беше заради матурата, сигурно въобще нямаше да се занимавам и щях съвсем да забравя някои от по-елементарните неща хД
природните науки не са ми любими много-много принципно xD

lunacy
05-22-2016, 16:42
не е нужно да те пита някой, темата си е точно за това. :)
И на мен не ми се ходи в София. Искам да уча в Пловдив, но пък той е в София... после се сещам как бих заминала някъде заради някого, но никой не би го направил за мен и се отказвам да ходя там след като не ми харесва. И без това има цяло лято, не се знае дали още ще ме търпи и ще има напредък. Честно да си призная, ако трябва да си избирам по град, не по специалност, отивам във Варна. Хем ще съм си на морето, хем вуйчо си търси персонал за заведението там, има и къде да живея... идилия. :д Далече от всичко и всички, ако може и да не се връщам, ще е бижу.

А ти какво си мислила да учиш? :д

ох, радвам се че някой е прочел словоизлиянията ми xD

според мен винаги е грешка да отидеш на друго място единствено заради даден човек... особено пък ако мястото не те кефи, така че... :) подкрепям избора ти
пък и разстоянието София-Пловдив не е особено голямо
от личен опит, не е непреодолимо :)

аз не че върло не харесвам София, ама... както ти каза, ако нещата стояха по друг начин и имах повече избор определено не бих отишла там; един такъв безличен ми е целият град, все едно и също Д:

смятам да кандидатствам скандинавистика/японистика Д: в СУ тази година... но по принцип съм малко непостоянна и е възможно и нещо друго да ми хрумне :D ще видим
и за ПУ ще подам документи вероятно, въпреки че това, което не ме кефи там е че изборът на специалности не е толкова голям като че ли... а във Варна пък е съвсем ограничен хД

ти какво мислиш да кандидатстваш? ^^

divergent
05-22-2016, 17:04
ти какво мислиш да кандидатстваш? ^^

Международни икономически отношения в ПУ, имам идеи за разни резерви, ще ги редя там на място. :д
За СУ най-олигофренско ми звучи Хебраистика, но още се чудя дали изобщо да подавам документи там. Европеистиката не е лоша, макар че имам познати, които не са се реализирали, ама то вече специалности с реализация няма май май. Та може това да пиша, зависи дали приемат само с матури, понеже на повече изпити няма да ходя просто. :D

snatural
05-22-2016, 17:27
Както моята рода ми каза. Стига да си най-добрия в дадена професия и пари ще имаш, и ще бъдеш търсен. Разбира се и късмет трябва. Просто правете каквото ви харесва. И аз до преди по-малко от година не знаеш какво искам. Даже като реших, че искам да уча медицина пак се колебаех.. няма как да си на 100% сигурен. Просто послушайте сърцето си <3

Electrа
05-22-2016, 17:52
Както моята рода ми каза. Стига да си най-добрия в дадена професия и пари ще имаш, и ще бъдеш търсен. Разбира се и късмет трябва. Просто правете каквото ви харесва. И аз до преди по-малко от година не знаеш какво искам. Даже като реших, че искам да уча медицина пак се колебаех.. няма как да си на 100% сигурен. Просто послушайте сърцето си <3

А как успя да се подготвиш за медицина за толкова кратко време?

golemiq_korab_minava
05-22-2016, 18:00
Международни икономически отношения в ПУ, имам идеи за разни резерви, ще ги редя там на място. :д
За СУ най-олигофренско ми звучи Хебраистика, но още се чудя дали изобщо да подавам документи там. Европеистиката не е лоша, макар че имам познати, които не са се реализирали, ама то вече специалности с реализация няма май май. Та може това да пиша, зависи дали приемат само с матури, понеже на повече изпити няма да ходя просто. :D
Учи каквото те влече най- много. Ако си добра в това, което работиш и развиваш - реализация има. Ако не в България , то в чужбина. Но не става с едно висше. Поне хубавите неща.

Electrа
05-22-2016, 18:05
Учи каквото те влече най- много. Ако си добра в това, което работиш и развиваш - реализация има. Ако не в България , то в чужбина. Но не става с едно висше. Поне хубавите неща.

Какво имаш предвид?

golemiq_korab_minava
05-22-2016, 18:23
Какво имаш предвид?

Как какво? Нямаш ли поне малко желание (страст, мерак) в това, което вършиш, то няма да имаш и вяра в него. А от там и стимул да го правиш качествено. Разбира се волята може да идва и от самото трупане на пари..

А че не става с едно искарано висше от 4 години. Дори да си учиш както трябва, докато нямаш допития опит - няма успех. Ако пък говорим за научни постижния - въобще не може да очакваш нещо с един бакалавър. Учените години на ред четат и създаваш, а тези, които са са се развили по-бързо, съответно са стартирали по-рано в определените сфери.

snatural
05-22-2016, 18:27
А как успя да се подготвиш за медицина за толкова кратко време?

Ами и аз не знам. Двата предмета ми се отдават, а и не се отпусках много много тъй като знаех, че имам малко време. Та за 8-9 месеца станаха нещата.. още с предварителните :д Стратегията за учене също е много важна.