PDA

View Full Version : Лесни начини за преписване



atanasss_raykovvv
12-07-2015, 06:27
До сега никога не съм преписвал , но тази година понеже съм девети клас и имам много нови предмети . Не знам да ви кажа абсолютно нищо , знам повечето неща от началното училище , но не всичко. Просто идея си нямам как ще стигна до 12 клас. Някой ще ми каже ли как да си наваксам пропуските , защото от трети клас не мога та да не се отплесвам от темата , ще си купя такъв химикал който се разчита само на УВ , може ли да ми отговорите и на двата въпроса , обаче без да хейтвате и да казвате
Егати идиота девети клас е и не знае нищо...

Indistinct
12-07-2015, 07:38
Седни до някой умен и гледай да не му досаждаш прекалено.
С другите методи винаги има опасност да те хванат, от там на съвет...предупреждение за преместване...
Сядай и учи най-добре. Поне по тези, разказвателните предмети, всичко си го има в учебника, но пътя на информацията към главата е дълъг. То ясно, че като нямаш добър старт ще ти е трудно, но не е невъзможно.

N1K17Y123
12-07-2015, 08:31
Какво е това даскало, по съвети те разкарват, щото си преписвал :D Зависи от предмета. Най-често слагам чантата под чина, тетрадката е отворена на някой урок, а пък с телефона съм снимал всички уроци. На телефона махам паролата и бързо го отключвам и си го държа на крака. Ако пък ме хванат и ми го вземат, пак си имам тетрадка. Ако трябва да пиша някаква тема по литература, ползвам гугъл. Ако пък стоиш отзад, а учителя не става от бюрото си, някой вадят телефона на чина и с ръка го прикриват. Учителите често си затварят очите, стига да не си им антипатичен. И не прекалявай. Ако нямаш представа какъв предмет учиш, не пиши за повече от 4, другия път може и за 3 да не ти позволят да препишеш.За съжаление в нашия клас са идиоти и пишат есета по философия за 6, а не могат да вържат 2 изречения. Най-важното е да изглеждаш естествено и да не се въртиш много. А пък да чакаш друг да ти подсказва е най-лошия метод, поне при мен. Отвсякъде все нещо някой ги пита, те само пискат "чакай, сега мисля" Ако пък е пълна тишина и лесно ще те чуят.

tochko
12-07-2015, 12:35
Аз само веднъж съм разчитал 100% на пищови и ме хванаха, така че не е добра идея. Предлагам ти, освен пищови да си научиш част от материала, а да запишеш само най-трудната. Също така е добре да бъде възможно най-малко по обем листчето и да е лесно за криене. Не разчитам никога на телефона, понеже е обемист и все пак излъчва светлина. Друга добра стратегия е да не следиш постоянно учителката и да не се засичате от самото начало.
И въпреки всичко което ти казах си имай едно на ум. Все пак като преписваш ти оставаш назад и само се лъжеш. Например, никога не съм имал особени угризения за някви тъпи уроци, които няма да ми потрябват, но ако си решил да се развиваш точно с нещо и смяташ да го изкараш само с преписване няма да ти се получи.

DieselBlood
12-07-2015, 13:14
Хванали са ви, защото не знаете как се преписва. По темата: снимки в телефона, на малки листчета. Номера е да не почнеш да се озърташ като заек, защото даскалите ще се усетят. Успех.

yakuza_
12-07-2015, 14:40
Не си давай парите за глупости, на листче и го държиш в ръката, в която ти е химикала, на метър от мен са стояли и не разбраха как преписвам.

muhatacece
12-11-2015, 00:48
Chantata na china, telefona plutno do neq tochno pred mene i taka, a ako idvat kum mene, kriq telefona nqkude v chantata i gotovo, a ako chantata da q svalq, to se she snimam da pratq na priqtel. Za da se prepisva trq si ot zade... Nay-udobnoto mestence e na 4-5 chin pred china na gospojata. Tam nikoy ne te gleda, osven ako taq na sa razhojda, a ako sa razhojda pishi na stola pred tebe i gleday ot tam :D Ili s malki pishtovcheta v neserer, ili v ruka. Ima himikali, koito ima list v sebe si i mojesh da go razgurvash, ta eto ti oshte edin nachin. Sushto taka s tetradkata pod china, a ako te pitat kakvo imash pod china vinagi trqq imash neshto rezervno :D Po matematika shtqha me fanat s tetradkata, gospojata tochno pred mene, a kvo imam pod china-beykrols :D Sushto taka si sedni na zadnika i uchi malko

Indistinct
12-11-2015, 14:45
слушайте специалистите, те знаят най-добре :D

muhatacece
12-14-2015, 02:03
така е, изкарах си 6тица по химия : )))

the dreamer
12-24-2015, 11:29
За царски пищов чувал ли си ?

thetruth2002
12-26-2015, 14:19
Взимаш един химикал (такъв, на който да си личи, написаното), след това, чрез помощта на пергел, вписваш на него дадената формула, теорема или whatever. След като "насочиш" химикалката към слънцето, написаното от теб ще се вижда.

sevdalina
10-18-2016, 20:00
Аз лично преписвам с помощта на часовник за преписване, който си поръчах от Diversant.bg. С него успях да препиша на доста от контролните и да изкарам 6-ца. Много хора ми казаха, че било много тъпо това, което правя, но аз не съм съгласна с тях, защото аз уча за предметите, които са ми приоритет и няма смисъл да зубря някакви безполезни за мен неща, които утре няма да помня. Ако някой иска да си поръча такъв часовник, ето един номер 0878967564.

HardJ
10-18-2016, 20:35
Ако е контролно за оценка не нещо голямо, като матура например.
Листа, който ще го откъснеш пишеш предварително на него но на задната страница пишеш чернова и преписваш на предната и го предаваш :D
Но не се занимавай сядай и учи :)

Dwyd96
10-18-2016, 21:06
Телефон+часовник... Неочаквано добра комбинация :D

YoungBloodZ
10-19-2016, 06:05
Ето го най-добрия начин: http://prikachi.com/images/147/8939147O.jpg

MoonWatcher
10-19-2016, 07:12
Ето го най-добрия начин: http://prikachi.com/images/147/8939147O.jpg

Такова един бивш съученик ползваше във 2-ри клас (без коментар) да преписва таблицата за умножение на контролните, защото цяла година не успя да я научи. :D
По темата - аз самия нямам много опит в преписването, правил съм го рядко, обикновено разчитам на доброто старо зубрене. Но по принцип мисля, че да си напишеш най-важното на един лист и да си го сложиш под чина е най-стария и доверен метод, стига да не се издадеш. Помня какво преписване и разменяне на пищови с формули по математика беше в 7-ми клас... Иначе по-разказвателните предмети, стига изпитването да е писмено, а не тест, е най-добре да си направиш царски пищов - написваш си всичко по темата (стига да я знаеш) на лист, после, в края на часа, пишеш на този лист името и номера си и го предаваш вместо другия лист, по който цял час се правиш, че пишеш. Може да е бая пипкаво да смениш листовете, но съм виждал съученици да го правят, така че не е невъзможно.

YoungBloodZ
10-19-2016, 07:26
Такова един бивш съученик ползваше във 2-ри клас (без коментар) да преписва таблицата за умножение на контролните, защото цяла година не успя да я научи. :D
По темата - аз самия нямам много опит в преписването, правил съм го рядко, обикновено разчитам на доброто старо зубрене. Но по принцип мисля, че да си напишеш най-важното на един лист и да си го сложиш под чина е най-стария и доверен метод, стига да не се издадеш. Помня какво преписване и разменяне на пищови с формули по математика беше в 7-ми клас... Иначе по-разказвателните предмети, стига изпитването да е писмено, а не тест, е най-добре да си направиш царски пищов - написваш си всичко по темата (стига да я знаеш) на лист, после, в края на часа, пишеш на този лист името и номера си и го предаваш вместо другия лист, по който цял час се правиш, че пишеш. Може да е бая пипкаво да смениш листовете, но съм виждал съученици да го правят, така че не е невъзможно.

Аз казвам, че това е най-добрия начин. Може да не успееш да събереш много информация, но на мен винаги ми е било достатъчно, а и може да имаш 2-3 такива химикалки. Царския пищов по принцип е добра идея, но много рядко се получава, защото за да направиш царски пищов трябва предварително да знаеш какви са въпросите... Ако можеш да държиш царски пищов под чина, то по-добре да си преписваш направо от учебника.

MoonWatcher
10-21-2016, 06:19
Аз казвам, че това е най-добрия начин. Може да не успееш да събереш много информация, но на мен винаги ми е било достатъчно, а и може да имаш 2-3 такива химикалки. Царския пищов по принцип е добра идея, но много рядко се получава, защото за да направиш царски пищов трябва предварително да знаеш какви са въпросите... Ако можеш да държиш царски пищов под чина, то по-добре да си преписваш направо от учебника.

Да, съгласен съм че подобен химикал е доста ефективен, макар да не съм ползвал подобен. А относно царския пищов - наистина няма как да го използваш, ако не знаеш темите, които ще ти дадат, но например учителката ми по История винаги ни оставя сами да си изберем тема при писмено изпитване или предварително обявява списък от теми, от които да си изберем една. Така че и царския пищов може да влезе в употреба, а в някои случаи е по-полезен от учебник - учебника лесно се забелязва под чина, особено ако е в по-голям формат и по-дебел, докато пищова е като хвърчащо листче. Поне така си мисля аз, де.

Dwyd96
10-21-2016, 11:07
Ето го най-добрия начин: http://prikachi.com/images/147/8939147O.jpg

Да бе... И квестора като те види че разгъваш някви листчета :D

В 21 се преписва с техника 8)

YoungBloodZ
10-21-2016, 11:08
Да бе... И квестора като те види че разгъваш някви листчета :D

В 21 се преписва с техника 8)

Той квестора няма само теб да следи... А с техника ти трябва повече време и е много по-забележимо. :D

Dwyd96
10-21-2016, 11:11
Той квестора няма само теб да следи... А с техника ти трябва повече време и е много по-забележимо. :D

Квестора по машинознание е гледал от часовника ми за преписване, колко време остава до края на изпита 8) :D

Pug_306
10-21-2016, 11:12
А пък най-добре е, вместо да се правите на тарикати, да седнете и да си напълните главите с нещо смислено, а не да умувате как да преписвате !

Dwyd96
10-21-2016, 11:15
А пък най-добре е, вместо да се правите на тарикати, да седнете и да си напълните главите с нещо смислено, а не да умувате как да преписвате !

Ми машинознанието е мега непотребния предмет... Вместо него учих по друго... (Изкара 5 на Машино и 6 на другия, a там си направих всичко сам) :D

Cactus8
10-28-2016, 19:02
Вместо да се чудиш как да преписваш, прости си седни на задната част и започни да учиш.

beautyhair
12-17-2018, 13:57
Мина времето на традиционните начини за преписване :) Вече има толкова умни джаджи, че не е истина. Шансът да те хванат е доста малък, но зависи и от даскалите. Само като погледнеш ей тука https://ontimebg.com/shpionski-ustroistva/za-prepisvane какви неща има, почваш да се чудиш дали има изобщо смисъл да сядаш да четеш :D