.
Отговор в тема
Страница 15 от 28 ПървиПърви ... 511121314151617181925 ... ПоследнаПърви
Резултати от 351 до 375 от общо 693

Тема: *ТЕАТЪР*

  1. #351
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Ерър500 познат ли ви е?:Д

    Та, отново - не съм питала скоро, но последно ми казаха март

  2. #352
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    КРАСОТАТА СПИ
    (или СЪНЯТ НА СЦЕНИЧНИЯ РАБОТНИК)

    Постановка: Теди Москов
    по Шарл Перо/ Зигмунд Фройд / (о.О:Д)

    „Не знам кога съм истински, когато спя или когато съм буден ... и кога спя и кога съм буден ? Кое е нормалното ми състояние ? Не е ли целият ти живот сън на някой, когото не познаваш, а смъртта - събуждане и първа среща със себе си? За тия работи си мисля в това представление...’
    Теди Москов

    Участват: Христина Караиванова, Светлана Янчева, Евгени Будинов, Александър Кадиев, Стоян Младенов, Иван Пертушинов

    Художник: Владо Шишков
    Костюми: Свила Величкова
    Музика: Антони Дончев
    ------------------------------------------




    Много искам, говедца! Адски много!)
    Нека не на предпремиерата, но на 23-ти. О, искам.))
    Ако някой е навит да се присъедини, сигнализирайте по обичайния ред))
    Видях чичко Теди на рождения си ден, стори ми се тъжен, но то е така, най-забавните не са и най-щастливи. Особено много ми харесва цитата по-горе. (Е, аз и иначе щях да го гледам, и да нямаше цитат, но сега просто... тупка *туп-потуп*. Усещам, че ме вика. Ще дойда!)

  3. #353
    Голям фен Аватара на Uptown_soldier
    Регистриран на
    Oct 2006
    Град
    Sofia city
    Мнения
    736
    вчера бях на "Албена" от Йовков в драматичен театър "София" малко инфо:
    Творчески колектив:
    постановка – Стефан Стайчев
    адаптация на сценичното пространство и костюми – Елена Александрова
    Участват:
    Лилия Маравиля, Любомир Младенов, Пламен Манасиев, Невена Калудова, Росен Белов, Доси Досев, Ириней Константинов, Йорданка Любенова, Николай Антонов, Милен Николов, Искра Донова, Михаил Милчев, Сава Пиперов,Петя Силянова, Десислава Малчева, Милена Живкова, Мартин Гяуров, Николай Върбанов, Мартин Радилов (гост)
    Анотация:
    И външната и вътрешната красота на Албена е само повод да проверим себе си - да се огледа като в огледало всеки един от нас, да провери стойноста на своя егоцентризъм - и за добро и за зло! - да намери своето място в невъобразимия конгломерат наречен ОБЩЕСТВЕНО МНЕНИЕ, което е в състояние както да извиси така и да убие личността. А може би дай Боже, вярвам в това и да я спаси.

    http://www.art.bg/theatre_php/opis.p...TID=1&PID=1363

  4. #354
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Мнението си за театър "София" ще запазя за себе си
    Сега ще видим г-н Константинов какво ще направи, не е като да няма накъде да се върви, даже напротив.


    понеже съм добричка)

  5. #355
    Голям фен Аватара на Uptown_soldier
    Регистриран на
    Oct 2006
    Град
    Sofia city
    Мнения
    736
    Цитирай Първоначално написано от Blab
    Мнението си за театър "София" ще запазя за себе си
    Сега ще видим г-н Константинов какво ще направи, не е като да няма накъде да се върви, даже напротив.


    понеже съм добричка)
    аз досега не бях ходил в театър София, но ми хареса. беше мн хубаво, освен това персонала беше много любезен и си свърши изключително професионално работата, тъй като възникна малък проблем. мои приятели закъсняха, а билетите има бяха в мен и тн

  6. #356
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Е, да пуснат персонала на сцена:Д

    Медея, братлета, леле!
    Мога да пиша до утре, но ще се огранича до - "истинска наслада за сетивата".<3

    ПП:Остава ми един пропуск за новата постановка на Абаджиева по Бекет, утре сутрин в 11:30, 199. Ако някой го иска, да даде знак

  7. #357
    Я кой забелязваме първоначално на последната постната снимка...

  8. #358
    Как не съм видяла до сега тази тема...

    Обожавам театъра и най-хубавите представления, които съм гледала до момента са "Госпожа стихийно бедствие" и "Вампир"
    Ето и малко инфо:

    "Госпожа стихийно бедствие"
    Театрална постановка по Алдо Николай
    Режисура и музика: Николай Атанасов
    Със: Стоянка Мутафова, Адриана Андреева, Николай Атанасов, Кирил Воденичаров

    В един италиански град, в една италианска къща живеят майка, дъщеря и техният предан приятел. Най-фаталната, най-сексапилната, най-женствената дама – такава е в мечтите от своята младост жизнената героиня на Стоянка Мутафова.





    "Вампир" от Антон Страшимиров

    Режисьор: Георги МИХАЛКОВ
    Помощник режисьор: Анастасия СОТИРОВА
    Сценография и костюми: Петър МИТЕВ
    Авторска музика: Иван ДРАГОЛОВ
    В записа участват музикантите: Петър МОМЧЕВ – саксофони; Стоян ЯНКУЛОВ – ударни и перкусии; Костадин НЕНОВ – тамбура и бисерница; вокален квартет „Еуфония”

    Участват: Мария КАВАРДЖИКОВА, Александра СЪРЧАДЖИЕВА, Веселин АНЧЕВ, Теодор ПАПАЗОВ, Васил БАНОВ, Нели МОНЕДЖИКОВА

    „Вампир е пиеса за жълтиците, за копнежите и за цената, с която плащаме привилегията, да бъдем различни. Пиеса за ръбовете по нас, за кривите ни дънери и опърпаните клонаци, за вампирите около нас... и в нас. Пиеса за любовта.
    Някъде по пътя си един към друг, губим себе си. Някъде в очите на другите, където четем какво сме и не сме, губим усещането за това какво сме и не сме. Някъде между думите, сред които се лутаме, губим всичко онова, за което няма думи. Докато накрая – предадени и от самите думи – оставаме сами насред лабиринта, без спомен за началото, без представа за края... Голямата литература започва от тук. Започва от музиката, която думите, след всичките си предателства и изневери, все още носят. Великата литература размесва в палитрата си всички тези безсмислени думички-боички и рисува. Картини. Не това, което е добро или зло. Това, което е.“






  9. #359
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Добре дошла
    За "Вампир" сме казвали, но не е излишно пак да кажем)

    Краят на играта.
    Бекет.
    Абаджиева.
    Вальо Танев.
    Ники Урумов.
    Йосиф Сърчаджиев.
    Илка Зафирова.

    Не се чувствам добре, затова няма да ви казвам нищо повече.

    http://programata.bg/?p=39&l=1&c=1&id=51596

  10. #360
    Мега фен Аватара на HexGirl
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    niderlandia
    Мнения
    3 303
    Ние сме сега на една интересна пиеса "Оркестър титаник" за група клошари

  11. #361
    Аз също много обичам да ходя на театър.Любимите ми са "Кожа и небе" и "енигматични вариации".Хубаво е да се ходи на театър.Госпожата ни по литература много често ни води,за което съм и мн благодарна

  12. #362
    Аватара на MartyParty
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    somewhere over the rainbow
    Мнения
    2 295
    КРАСОТАТА СПИ
    Искамм да отида многомногомногомногомного .Мрън...Нашите обаче няма да ме спонсорират за билети след последните атаки по джобовете им(отново за театър).Започвам да замислям план как да си продам бъбрека и да си купя "златното" листче.

  13. #363
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    1-ви епизод на ХЪШОВЕ днес от 20:55 по БНТ.
    Йееееееееееееееееееееееее еееееееееееееееееееееееее ееей

  14. #364
    Супер фен Аватара на Dumb
    Регистриран на
    Feb 2008
    Мнения
    2 324
    Аз утре отивам на "Двубой"
    Похвал, похвал

  15. #365
    Цитирай Първоначално написано от Blab
    1-ви епизод на ХЪШОВЕ днес от 20:55 по БНТ.
    Йееееееееееееееееееееееее еееееееееееееееееееееееее ееей

    Супееер.
    виждаш ли изпод тежкия си грим на кукла
    поне- делниците чакащи зад стъклените отпечатъци
    с протегнати стъпала
    и шалове
    обсипани с ориенталски фалшиви монети.

  16. #366
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Аз пък гледах Моята пиеса в Русе.
    Постановката надмина очакванията ми, макар Татиния да беше крайно разочароващ.
    Даже имам любителска снимка:Д
    1.част от декора и Кака:Д
    2.късно се сетих, общо взето, манекените са единствената бримка в сценографията

  17. #367
    Цитирай Първоначално написано от Dumb
    Аз утре отивам на "Двубой"
    Похвал, похвал
    Аз играх в Двубой като Райна.
    Липсва ми това, че вече не се занимавам с театър, но за съжаление много малко са тези, които се интересуват от него, а все някак човек трябва да изкарва пари.
    Иначе моя любима пиеса е "Ще те накарам да се влюбиш" по Недялко Йорданов. Аз играх Лора в нея, не знам някой от вас дали я е гледал.
    Поздравления за това, че сте интелигентни хора!
    Sometimes I get so weird
    I even freak myself out
    I laugh myself to sleep
    It's my lullaby
    Sometimes I drive so fast
    Just to feel the danger
    I wanna scream
    It makes me feel alive

  18. #368
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    ^Не знам колко малко са интересуващите се.
    Мога да ти кажа, че този сезон в София всичко е пълно.
    Количество за сметка на качество, разбира се, но поне посещаемост има. (как не си вярвам на това изречение... каква е тая идиотщина, колко скучен живот трябва да водиш, за да можеш да си планираш театър за след месец и повече...)

  19. #369
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Копирам си мнението:

    Наистина е много Шпатова, но не и прекалено. На мен ми понесе. Текстът прозира, поне това. Стига ми. Изрита здраво абстинентната ми криза отзад и се прибирах с 'лапешки подскоци))))))

    Накратко:
    Да съблечеш костюма, като на игра, забравил какво си скрил в джобовете отвътре.
    Излизаш и те галва, Той, Животът, поунесен от преструване.
    Бутафорни смях и плач, (под)усмивки и повяване с ветрило. Познай кой съм? А аз кой бях всъщност?
    Чуваш ли я още? Песента от детството, мелодията на сбъдване? Шшшт! Тихо. Отвори очи, постой, почакай и сами ще дойдат. Въпросите. Още само миг и ще го видиш, не, ще го усетиш в себе си, голото красиво. Прегърни го, да се стопли(ш)...

    Владо Пенев, Велчовски, Малин, Станка Калчева, Ангелина Славова... и един статичен Николай Луканов.

    Залата, колкото и малка да е, бе събрала в себе си повече хора, незаинтересовани от театър, отколкото някога съм срещала на едно място. Майната им на такива люде, бе! Превръщат любимото ми изкуство в бизнес *бенг-бенг!*

    Тихи, невидими хора

  20. #370
    Ей,Blab,моля те,препоръчай ми нещо,което си гледала наскоро (в някои софийски театър),защото с една приятелка от много време се каним да отидем,но не знам има ли нещо,което наистина да си заслужава.

  21. #371
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Ооо, както се е разбрало от постоянното ми мрънкане, напоследък все по-рядко имам възможност да гледам театър. Първо - заради случайните тъпкачи с плочки-портфейли, второ - заради липсата на каквито и да е пари в моя джоб...

    Но определено има какво да се види.
    Още повече, в момента тече Софийски театрален салон, та има и немалко гостуващи.
    Така да предлагам не мога, нужно ми е да знам вкусове и предпочитания, интереси, придружители, разни такива:Д

    Още не съм гледала Красотата в моя театър, много искам, но няма билети за седмици напред. СмЕх. Сууууупер смях. Но щом им харесва да си пълнят театъра с телефониращи, хапващи и гримиращи се по време на представление хора, прав им път!;

  22. #372
    Мега фен Аватара на Pliok0019
    Регистриран на
    Dec 2007
    Мнения
    5 685
    Гледах "Дон Жуан" в сряда и беше доста добро.

    Най-накрая успях да се наканя за "Хъшове" отивам на 3ти.

    Теди, знаеш къде сме на 4ти и 5ти.

  23. #373
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    //Я си проверявайте пощите, че моята дава всички театрални новини като спам:Д

    Както знаете (ако не знаете, да знаете!:Д), тече Салона, ето какво съм намислила да гледам, не съм ангажирала никого, соу, ако на някой му се прииска, да си каже!:Д:

    - Малкият принц - днес в СКТ от 19ч.
    - Пеперудите са всъщност изтребители - утре от 17/19ч. - т-р "София"
    - История за чайка и банда котараци - 22, СКТ, от 10:30/12 (От 19 ще играят Тайбеле и нейният демон на Старозагорския, който не го е.., да го:Д)
    - !!! Изкуството да смиташ боклука под килима - 26, 19ч, т-р "София"

    -----
    Извън всичко това, бих гледала "Смъртта и демонът" в Младежкия на 28, както и "Красотата спи" още стотииииици пъти<3

  24. #374
    Леле хора, сега дават един театър, "В ляво от асансьора", страхотен е , ако имате шанс да го гледате не се колебайте!!!
    Sometimes I get so weird
    I even freak myself out
    I laugh myself to sleep
    It's my lullaby
    Sometimes I drive so fast
    Just to feel the danger
    I wanna scream
    It makes me feel alive

  25. #375
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Кой град, крайно неосведомена съм:Д
    След малко ще пиша, че още кипя.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си