.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 8 от общо 8
  1. #1

    Лична карта

    Значи... имам 2 въпроса... На 16 съм и ще си вадя лична карта, обаче майка ми твърди, че е безплатно, вярно ли на тази възраст е така? И другото, което е, тя казва, че детските ще си ги взимам аз от училище или нещо такова не я разбрах... Има ли някой прясна инфо

  2. #2
    Аватара на BeezyJey
    Регистриран на
    Oct 2009
    Град
    Ивагакуре
    Мнения
    1 350
    Амии .. за детските мисля ,че само бележката за тях се взима от дск .. поне при мен беше така.
    А колкото до картата, не мисля, че е безплатно
    Green Day BaffaLsc
    TFK
    Naruto Darker Than Black Fullmetal Alchemist D Gray Man
    Избухлива съм, лесно раздразнителна, имам голямо его.. кво да се прави.

  3. #3
    Aко говориш за ПЪРВА лична карта (тази, която на 14 години се вади) - самото вадене е безплатно, но ще имаш глоба, че си я изкарваш доста след изтичането на дадения срок (мисля, че беше 6 месеца след навършване на 14тата година). Ако не се лъжа, трябва да бутнеш нещо от порядъка на 50 лева (на мен толкова ми взеха) и ще имаш някоя друга разходка отгоре до кварталния и РПУто.
    Ако искаш да построиш кораб,
    не започвай да караш хората да събират дъски,
    да разпределяш работата и да даваш заповеди.
    Вместо това ги научи да копнеят за огромното и безкрайно море...

  4. #4
    Мм дам, първата лична карта е безплатна, независимо дали си я направиш с експресна поръчка (3 дни) или нормална (30 дни).

  5. #5
    Мега фен Аватара на sasha_90
    Регистриран на
    May 2006
    Мнения
    5 468
    Аз си я извадих по-късно и не са ме глобили.За плащане-не помня вече отдавна бях на 14,15 години.

  6. #6
    Мега фен Аватара на Tempest
    Регистриран на
    Feb 2009
    Град
    Дружба
    Мнения
    4 806
    и аз на 16 си извадих и ми взеха 10лв, няма и толкова.. май бяха 7 даже.. ама с кварталната кука тряа се говори, там объркана раотата..

  7. #7
    Цитирай Първоначално написано от Behemoth
    Aко говориш за ПЪРВА лична карта (тази, която на 14 години се вади) - самото вадене е безплатно, но ще имаш глоба, че си я изкарваш доста след изтичането на дадения срок (мисля, че беше 6 месеца след навършване на 14тата година). Ако не се лъжа, трябва да бутнеш нещо от порядъка на 50 лева (на мен толкова ми взеха) и ще имаш някоя друга разходка отгоре до кварталния и РПУто.
    1 месец е треаше да си я направя от 25.07 до 25.08 .. вика ми за глоба си 50-150 лева незнам по евтиното за по младите ли нз но тва ми каза

  8. #8
    Първата карта е безплатна ... независимо дали си си направил първата карта на 14 на 16 или на 18 ... винаги щом е първа е безплатна ... обаче ако не си си направил на 14 ... и си изкараш на 16 ... има глоба ... която горе долу излиза колкото да си платиш да ти направят картата

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си